Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

'el pazario ko stogodj zanimljivo na ovom Sajmu?

Ja bacih oko na 3 knjige,pa cu sutra davidim.

Robert Heris(pisac knjiga Otadzbina,Enigma)-Imperium i Lustrum

Stven Presfild(pisao Plime rata,Ognjenu kapiju,Aleksandar)-Pohod na Avganistan

 

Nazalost kako vidim po katalozima opet preovladjuju neke popularne psihologije,njanjavi romani,kojekakve enciklopedije picke materine....sve vise gubim interesovanje za sajmove knjiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Vulkanu na sajmu ima super izbor raznih klasika na engleskom za male pare(uglavnom oko 300 kinti) i plus 10% popusta.Ja uzeo Drakulu za oko 250 kinti,i neku ogromnu zbirku E.A.Poa za oko 900.

Pored toga od knjiga sam uzeo samo jos "Tamno skeniranje"(Filip K. Dik).Stripova sam uzeo daleko vise. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'el pazario ko stogodj zanimljivo na ovom Sajmu?

Ja bacih oko na 3 knjige,pa cu sutra davidim.

Robert Heris(pisac knjiga Otadzbina,Enigma)-Imperium i Lustrum

Stven Presfild(pisao Plime rata,Ognjenu kapiju,Aleksandar)-Pohod na Avganistan

 

Nazalost kako vidim po katalozima opet preovladjuju neke popularne psihologije,njanjavi romani,kojekakve enciklopedije picke materine....sve vise gubim interesovanje za sajmove knjiga

 

I ja sam planirao da uzmem od Presfilda - Aleksandar i Pohod na Avganistan, ali izgleda da se vise isplati uzeti ih u knjizari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i neku ogromnu zbirku E.A.Poa za oko 900.

je li u pitanju neka ljubicasta?

 

 

inace, nisam planairao da idem na Sajam, nekako nema vremena za knjige trenutno, medjutim kao hajde da odem, da se prosetam malo, i nasao sam dosta knjiga jeftinijih nego inace. a imaju i neki popusti 10% uz ulaznicu na pojedinim standovima.

I da, na standu Novosti imaju klasici(Solzenjicin, Tolsto, Gogolj, Dostojevski,...) za 130 din ako se ne varam, tvrd povez. Samizdat B92 je spustio cene znatno, i gledao sam neku strucnu literaturu, znam da je bilo nesto bas, bas, jeftino (mislim da je knjiga iz Matlaba bila 50% jeftinija nego inace). tako da, koliko god da ne volim Sajam knjiga, i da sam uvek smatrao da je isti besmislen, defintivno se isplati otici, znam da se meni isplatilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam planirao da uzmem od Presfilda - Aleksandar i Pohod na Avganistan, ali izgleda da se vise isplati uzeti ih u knjizari...

 

 

Pazi kad je isto,jebo mater,taman od tog popusta sto si mislio da si ustedeo,te pare odu na kartu i na kraju isti ti je kurac.

Presfild ajd djene-djene,oko 530-70 zaboravih tacno koliko dadoh,ali jebeni Heris Imperium i Lustrum 790 i 490.I Aleksandar koga sam kupio prosle godine za 480 dinara,sad je preko 600.

Koliko vidim popust radi samo na one knjige koje niko nece. :mrgreen:

Oni iz Mono i Manjane nisu normalni 17105 kvadrata u standovima,gde god se okrenem oni tamo.

 

Bitno da Legija ima 75 knjiga,Vuk smarac svake godine sve veci stand a prodaje iste tri knjige(otkad je Sajma) i Metu onda misterije,i kako postici ovo i kako postici ono i smizle i seksi gradovi i tajne i gralovi i tajne templara i moderne psihologije i.....sajam sve veci,a smeca sve vise.Smorio me sajam ove godine totalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiven Presfild-Pohod na Avganistan,ko je citao Plime rata,Ognjenu kapiju i Aleksandra,i ova ce ga oduseviti u istom je maniru,inace roman govori o Aleksandrovom pohodu na Avganistan,iz ugla jednog od vojnika.

 

Obozavam Presfilda! Citao sam Ognjenu kapiju i Plime rata, danas na sajmu nabavih i Aleksandra. Kakav je Heris? Je l' moze da se poredi sa Presfildom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam Presfilda! Citao sam Ognjenu kapiju i Plime rata, danas na sajmu nabavih i Aleksandra. Kakav je Heris? Je l' moze da se poredi sa Presfildom?

 

Pa razlikuju se,razlicite i tematike pokrivaju,ali je jako dobar,Heris se sa Otadzbinom(gde npr izmislja pricu u kojoj je Hica pokorio sve i govori o desavanjima nakon rata),Enigmom i Arhangelom fokusira na drugi sveCki rat,a s ovim knjigama koje sam 'teo duzmem na sajmu se osvrce na Rim.

 

Nadam se da ce za sledecu sezonu prevesti i Presfildove-Last of the Amazons i Ubistvo Romela(ovaj je najsveziji iz 2008.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Presfilda sam citao Ognjenu kapiju i onaj drugim roman o gradjanskom ratu Sparte i Atine. Eto vidis, ta o Afganistanu bi mogla biti interesantna. Niko ih nikad nije uspio pokoriti, mada kad pricamo o gerilskoj borbi - kako i mozes.

 

When you're wounded and left on Afghanistan's plains,

And the women come out to cut up what remains,

Jest roll to your rifle and blow out your brains

An' go to your Gawd like a soldier.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Knjiga koja je nedavno izasla.

 

Prognana bica - srpska mitologija je nesto sto svako treba da ima.

 

Evo kako izgledaju neki radovi ( a radili su ga vise autora ), knjiga je stvarno uradjena vrhunski

 

http://www.orfelin.info/prognana_bica.htm

 

( A ovo su samo od tog jednog )

 

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=78244

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...