Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Da li neko slučajno zna neku dobru literaturu da preporuči, može da bude i istoriska ili fikcija zasnovana na istoriskim činjenicama, o asasinima? Kada kažem asasini mislim na islamsku sektu koja je delovala tokom krstaskih ratova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko slučajno zna neku dobru literaturu da preporuči, može da bude i istoriska ili fikcija zasnovana na istoriskim činjenicama, o asasinima? Kada kažem asasini mislim na islamsku sektu koja je delovala tokom krstaskih ratova?

 

Imaš knjigu Viktora Peljevina - Poslednje pesme političkih pigmeja Pindostana. U jednoj od pet priča asasin pripoveda svoj životni put. I ostale priče su zanimljive, ali ovo je to što si tražio.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporucujem The Strain trilogiju od Giljerma Del Tora i Caka Hogana. Za sada su izasle prve dve knjige sa prevodom kod nas, engleska verzija trece tek krajem oktobra. Uglavnom, ove knjige su IMO ucinile da sve ostale knjige o vampirima zvuce pickasto. Twilight da ne spominjem. Pre izlaska prve knjige, snimljeni su traileri za knjigu (!), pa pogledajte:

i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ne sviđa Strain. Tipičan moderni horor, nimalo originalan

E vidis, ja bih bas rekao da je originalan. Nisam video vampire slicne ovima iz The Strain-a nigde drugde a i

 

ne nazire se happy end.

 

Al', dobro, ukusi su razliciti.

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...