Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

Sve knjige koje su radili zajedno Daglas Preston i Linkoln Čajld.

Ko je ljubitelj kriminalistike, horora, misterije i avanture u jednom

nek uzme, neće se pokajati. Nije svaka knjiga posebno za sebe pa vam preporučujem

da uzmete u paketu. Tajni agent Pendergast je glavni lik u svakoj toj knjizi, napravili

su ga tako unikatnog i savršenog da se knjiga sa vremena na vreme pretvara u druge knjige,

odlazi se u sve sfere života i to me je posebno fasciniralo, neverovatno je koliko su ti ljudi

ludi a ujedno i genijalni da umeju mozak da ti izvrnu naopačke do zanjih 20 strana, a uzeo sam još

i u obzir da se svaka knjiga razlikuje od one druge, ne po stilu pisanja, nego nije ono sve skoro na isti fazon, kao npr kod Steve Kralja par knjiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Evo jedan gigantic preporuka od mene.

Graham Swift - Waterland

 

waterland.jpg

 

Knjiga ima veoma specifican narativ, posto se bavi prosloscu kolko i sadasnoscu, i kako stvari koje su se dogodile mogu imati posledica u buducnosti. Igranje sa ove dve vremenske linije, konstantno poredjenje ljudi, emocija napravice odlicnu pricu i bazu za shvatanje dogadjaja u proslosti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

tumblr_m7qxcgdjwe1qbrpjgo1_500.jpg

 

The back said something like “He is into BDSM. (Batman, Dragons, Star Wars, and Magic the Gathering).”

The first paragraph starts like this:

“I growl with frustration at my reflection in the mirror. My hair is fifty shades of messed up. Why is it so kinky and out of control? I need to stop sleeping with it wet. As I brush my long brown hair, the girl in the mirror brown eyes too big for her, stares back at me. Wait… my eyes are blue! It dawns on me that I haven’t been looking in the mirror—I’ve been staring at a poster of Kirsten Stewart for the past five minutes. My own hair is fine.”

 

Ja ovo tako zelim da procitam :haha: :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Vulkanov sajam knjiga u TC Delta City

 

 

Pozivamo Vas na Vulkanov sajam knjiga koji se održava od 13. do 19. oktobra u centralnom atrijumu TC Delta City.

Tokom trajanja sajma svi artikli će biti na popustu 10% i 20%.

Svakoga dana od 17h organizovaćemo druženje sa popularnim piscima kao što su Gordana Kuić, Ivana Mihić, Iva Štrljić, Jelena Bačić Alimpić, Jovan Ćirilov, Ružica Sokić i mnogi drugi.

Celokupan program sajma možete pogledati na našem sajtu.

Dobrodošli na Vulkanov sajam knjiga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

popularnim piscima

 

Jelena Bačić Alimpić

 

Не знам да ли да се смејем или да плачем. Могли су да на дружење доведу и Маријану Матеус и Сузану Манчић, да угођај буде потпун.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...