Jump to content

Knjige, preporuke


Recommended Posts

Citam salmana rušdija, tlo pod njenim nogama, jeste njegov prepoznatljiv stil ali daleko slabije od dece ponoci i satanskih stihova bar za sada, nekih stotinjak stranica,,,

 

sto se tice preporuke za fantazi, Aberkrombi mi je bio prijatno iznenadjenje, trilogija prvi zakon i ima posle toga jos tri knjige iz istog sveta koje mislim da nisu prevedene kod nas

 

od klasicnog sf-a merkam da krenem sa prostranstvom kad zavrsim rušdija, posto mi se serija dopala, kontam da knjige mogu samo da budu bolje, citao neko, neki komentar ?

Edited by igoraki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gvozdeni rov od gospodina Legije je sasvim zadovoljavajuce stivo.

 

Najjaci deo je kad je Cora sanjao Devila u bolnickoj postelji, pa kad ga strikan pita, da li te je zvao da podjes sa njim...

 

Jok ti si.

Edited by Sreta
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ako iko i prati temu....

 

Zadnje dve knjige koje sam procitao su naucna fantastika, mada pre nikad nisam citao takve knjige, rekoh da dam sansu.

 

Artur Klark - Kraj detinjstva, svidela mi se knjiga, mozda ne i sam kraj, ali poenta i neke paralele sa onim sto se danas dogadja i cemu tezi covolizacija postoje.

 

Rej Bredberi-Tetovirani covek - Ovo sam uzeo na predlog drugara koji mi je poceo pocetak pricati i odmah me zainteresovalo. covek na putu srece tetoviranog coveka cije tetovaze su u stvari price koje ozivljavaju, ima 15-tak pricica, svaka u proseku 15-tak strana, ima zaista dobrih i onih neinteresantnih. Zanimljiv pogled na neku mogucu buducnost, neke price bi mogle da prodju za mladji uzrast, nose u sebi tu pouku.

 

Eto prvo iskustvo sa naucnom fantastikom i nije tako lose :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 11 months later...

Ima smisla to za slovenski jezik, najverovatnije cu srpski prevod, fala...

 

Nego mi nekako naslov lepse preveden i na francuski i na engleski (byti-being-l'etre ... postojanje mi je vise existence :D) + mi se lightness rec svidja bas :haha:

 

 

 

 

 

Btw videh sad ovo Hejlovo iskustvo sa scifi

 

Preporucio bih

Vernor Vinge - True Names, cita se u jednom dahu, kratko je, a jebeoca

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
27 minutes ago, sleep024 said:

Nije loša ni Legenda o Pendragonu, a Oliver VII još nisam pročitao.

Evo još jedna preporuka: Havijer Serkas-Vojnici Salamine

Legenda je dobra, Olivera sam propustio, Serkas je na listi čekanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

 

It’s hard to say something about Pushkin to a person who doesn’t know anything about him. Pushkin is a great poet. Napoleon is not as great as Pushkin. Bismarck compared to Pushkin is a nobody. And the Alexanders, First, Second and Third, are just little kids compared to Pushkin. In fact, compared to Pushkin, all people are little kids, except Gogol. Compared to him, Pushkin is a little kid.
And so, instead of writing about Pushkin, I would rather write about Gogol.
Although, Gogol is so great that not a thing can be written about him, so I'll write about Pushkin after all.
Yet, after Gogol, it’s a shame to have to write about Pushkin. But you can’t write anything about Gogol. So I’d rather not write anything about anyone.

 

-Danil Harms

 

Kakav bogotac xD

Sry ako se drljavo iskopiralo, na mobitelu sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Den Simons - Teror

Konačno je pročitao posle mesec i po dana.

Prvo sam gledao seriju i oduševio se da se na televiziji može pronaći nešto tako jezivo i napeto.

Morao sam i knjigu da iščitam, pomalo je početak spor kao i u seriji i Simons je izlišan sa opisom izgleda broda, ali to svakako doprinosi životu i  atmosferi tog razdoblja.

Iako je serija imala pozamašn broj scena koje nikada ne biste videli pre na tv ili filmu, ipak se vidi da su neke gadosti preskočili iz knjige jer bi bile previše za ovakav tip serije.

Ali topla preporuka da se pročita knjiga i pogleda serija koja je jako verna adaptacija.

I stvarno ne razumem Lagunu koja je izdavač, pošto je inicijalan tiraž rasprodat, zašto pobogu nisu reizdali knjigu kada je prva sezona bila popularna? Svašta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Vraćamo se ponovo Pinčonu.  Skrivena mana.

Koji dašak olakšanja kada nema ludila kao u Objavi broja 49. Daleko je linearniji način pripovedanja ali nikako manje izlišan i detaljan.

Iako na prvu loptu deluje kao klasičan noir pulp roman, sve je osim toga.  Mislim da ću posle pročitane knjige još jednom da pogledam film i dam mu drugu šansu.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotova Skrivena Mana.

Odlična disertacija na tadašnju hipi i kontrakulturu i totalnu paranoju koja je vladala što zbog same Reganove vladavine, a i mas medijskog straha zbog Menson ubistava.

Dopada mi se što Doc Sportello samo ide kroz život i nabasava na različite situacije i likove i nikako da bude naplaćeno sve. Pomalo ima The Big Lebowski šmek ceo zaplet.

Humor je na mestu, esid tripovi su božanski, a i sam roman je koncipiran da krene nekako sporo, pa bude sjajno, pa onda umrači i uspori i baci te u realnost.

Topla preporuka da se upoznate sa Pinčonom. A sada odmaram od njega imam Probnu Fazu (Bleeding Edge) ali moram da napravim distancu ipak sam u malom vremenskom razmaku čitao dva njegova romana i mora se odmarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...