Jump to content

Sodom


Millennium

Recommended Posts

U pocetku mi se nisu svideli,ali kada sam ga malo bolje odslusao moram reci da ljudi ubijaju dusu.Slusao sam za sada AGENT ORANGE9cista 5 za album) i IN THE SIGN OF EVIL koji me podseca na kretorov PLEASURE TO KILL.Znaci mnooooogo su dobri

 

p.s. AGENT ORANGE ima najbolji cover koji sam video u thrash metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jedan od jacih thrash metal bendova.I jedan od redjih koji nije ispadao iz grranica thrash metala,

osim doduse na par albuma..gde je opet thrash/death.

PReslusao sam vecinu albuma ..tj.sve do "Marooned".Najbolji albumi su mi "Better Of Dead" i "Persecution Mania"

Takodje mnoooogo gotivim i prvi album.E sada,meni se mnoogo vise svidja "thrash sodom" npr na albumima kao sto su

dva gore napomenuta + "agent Orange"."Obssesed By Cruelty" je dosta sirov,ali i takav ima dosta dobrih pesma kao so su:

"Deathlike silence","Fall of majesty'throne","Pretenders of the throne". Od P.Manie pa do BOD sodom nema nijednu losu pesmu!

Sve genijalni thrash.Ali sledeca dva-tri..."Aber bitte shin"(tako nesto biggrin.gif ), "Tapping The Vein" su

thrash/death i prepostavljam da je to neki "povratak korenima biggrin.gif ,medjutim po mom misljenju previse su izbrutalisali.

"Get what you deserve" je nesto tipa "Obssessed by cruelty" ,iako sirov ima dobrih pesama.Inace mnogo mi se scijda obrada Motorhead-a

"Iron FIst" :twisted:

Omiljene pesme od ovoga sto sam do sada preslusao su:"Christ Passion" ,"Outbreak Of EVil" ,"Nuclear Winter","Saw Is The Law"

,"Capture The Flag" ,"Bombehnagel""Ausgebombt"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na "Marooned" (inace odlican live album) pred pesmu "Remember The Fallen" Tom kenja nesto na nemackom ali tacno mogu da ga razumem bas pred pesmu da je izgovorio rec : "jugoslavija"!!!!

DA li je ta pesma posvecena ratu u hrvatskoj i bosni ili sta?!

 

Zna li neko ista o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije iskljuceno, jer je Angelripper opsednut ratnom tematikom, sto govori i njihova maskota. Celokupan album Agent Orange sa koga je pomenuta pesma je inspirisan drugim svetskim ratom, pa sad ne znam sta je Toma na koncertu improvizovao, samo znam da je na ranijim zivim nastupima u pesmi BOMBENHGAGEL , pri kraju umesto refrena Bombenhagel, pevao ADOLF HITLER smile.gif VEc znate da je u toj pesmi odsvirana i nemacka himna smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na "Marooned" (inace odlican live album) pred pesmu "Remember The Fallen" Tom kenja nesto na nemackom ali tacno mogu da ga razumem bas pred pesmu da je izgovorio rec : "jugoslavija"!!!!

DA li je ta pesma posvecena ratu u hrvatskoj i bosni ili sta?!

 

Zna li neko ista o tome

 

 

Dobro si ga razumijo

Kaze...

 

Ova stvar...

Nazalost josh uvijek aktuelno...

Stop usranom ratu u Jugoslaviji

 

Zadnju rechenicu koju je izgovorijo ne mogu nikako da deshifrujem,niti ja niti neko od mojih shvabskih prijatelja,ali to je uglavnom o ratu kod nas

Imash pravo, Marooned je odlichna plocha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celokupan album Agent Orange sa koga je pomenuta pesma je inspirisan drugim svetskim ratom

Posvećen je ratu u Vijentamu, jer su tamo Ameri koristili agent orange (narandžasti agens) za uništavanje džungle i otkrivanje neprijateljskih baza iz vazduha. Kasnije se saznalo da je ta hemikalija bila (i još uvek jeste) kancerogena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što će im da izdaju albume češće? Ionako popstoji gomila bendova, pa ljudi sve to ne mogu da stignu da isprate, kako informaciono, tako ni finansijski. Češći albumi bi im smanjili tiraže, koji su ionako mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celokupan album Agent Orange sa koga je pomenuta pesma je inspirisan drugim svetskim ratom

Posvećen je ratu u Vijentamu, jer su tamo Ameri koristili agent orange (narandžasti agens) za uništavanje džungle i otkrivanje neprijateljskih baza iz vazduha. Kasnije se saznalo da je ta hemikalija bila (i još uvek jeste) kancerogena.

 

Hvala na korisnoj ispravci ... plocu sam jako davno imao u rukama ... negde 1991 ... i stvarno sam pozaboravljao sta je tamo pisalo ... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, na ploci tacno pise da je album posvecen svim beskorisnim zrtvama svih ratova, ali su tekstovi inspirisani ratom u Vijetnamu. Mislim, pogledaj naslovnu stranu i sve ce ti biti jasno. Gde su Ameri jos unistavali dzunglu da bi otkrili neprijateljske baze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ma da ja imam plocu ne bih pricao gluposti smile.gif Plocu sam gledao na samom pocetku 90ih. Moj best friend je tada iz Nemacke preko rodjaka narucio sve albume Kreatora i Sodoma koji su do tada bili izasli, i Benetah the remains. Tada smo i citali sve zive posvete sa ploca. Od tada je proslo mnogo mnogo vremena, a ja se sve manje zanimam sta na plocama pise, nego samo sta svira ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...