Jump to content

Najbolji metal omoti


White Man

Recommended Posts

Evo,koji su vasi omiljeni omoti (metal albuma,ali moze i poneki rock da prodje),znaci zanemaruje se da li vam se muzika svidja ili ne govorimo samo o omotima i da li vam se ikada desilo da ste kupili neki originalni album "na gluvo" icon_smile.gif - bez prethodnog slusanja - samo zato sto je omot tog albuma bio skroz fenomenalan...i suprotno,da li vam se ikada desilo da necete da kupite neki original iako vam se muzika svidja samo zato sto je omot "dno dna"?? uopsteno:koliko omot albuma moze da utice na prodaju istog?

 

nekoliko mojih predloga za naj omot:

 

opeth-ghost reveries

in the woods-omnio

pain of salvation-remedy lane

threshold-critical mass

gordian knot-emergent

paradise lost-draconian times

anathema-a natural diseaster

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se za in the woods. omot je vrh.

cak se secam da sam u radnji trazio da mi puste album, i iako mi se nije preterano dopao na prvo slusanje, odlucio sam da ga kupim.

naravno, isplatilo se.

 

opeth - vise mi se dopada morningrise, iz priblizno istih razloga (naglasak na sliku, nije bilo logoa vec nalepnice)

 

anathema - dobar je omot, njihov najbolji, ali problem sa travis smith-om je sto su svi omoti poceli stravicno da mu lice jedan na drugi, i vise ni ne mozes da znas da li je u pitanju goth, prog ili neka thrash ploca.

u pocetku se bar znalo, njegove omote imali su samo katatonia i opeth (pa tek onda anathema, pa onda svi ostali)

 

meni je jedan od najboljih katatonia - tonight's decision (starinski izgled mu daje extra smek)

 

tenhi - kauan je super, podseca na in the woods - heart of the ages malo.

 

znam sigurno da postoji neki bend ciji je omot do jaja, a muzika uzas.. ali, trenutno ne mogu da ga se setim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

maudlin of the Well - bath/leaving your body map

 

 

btw, Dark Symphonies su reissue-ovali albume, ima neka biografija o bend by toby driver i oni momenti u bookletu gde se ne vidi text zbog mracnih boja su promenjeni.

 

treba kupiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OBITUARY

Ima Najbolje Omote a i najbolji logo koji je ikada izmishljen!!!

 

Pogledajte te omote pa ovo je vrh od Cause Of Death-a pa do Frozen in Time!

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

 

Pa naravno kad ih Andreas Marschal radi on je legenda posetite njegov site da vidite za koga je on sve Covere i Logoe radio!!!!

 

Evo i strane!!!

 

http://membres.lycos.fr/rwild/marschframes.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dolazim bas lako do para za originalne CD-ove, tako da se retko usudjujem da neki kupim samo zbog dobrog omota, tj. zato sto ga je radio Kris Verwimp, Andreas Marschall, Necrolord ili Dan Seagrave... Jedino sto moze da me natera da kupim neki album na originalu je iskljucivo muzika!!! Izuzeci su jedino kada mi je neku album od meni dragoga bend relativno los ili srednje kvalitetan, a zelim njihovu celokupnu diskografiju. Tada ih kupujem.

Isto tako ni "ruzni" omoti ne mogu da me odvrate od kupovine nekog izdanja ako to izdanje razbija. Odmah mi na pamet padaju prva dva GORGOROTH-a koji na cover-u imaju samo crno-belu boju i ime benda i albuma... Njesra album ni Mona Liza ne spasava.

A inace rekao bih da omoti ni jednog od gorenavedenih majstora nisu losi. Setimo se samo EMPEROR-a, SUFFOCATION-a, MORBID ANGEL-a, DISSECTION-a, IMMOLATION-a, IN FLAMES-a...

Volim one omote koji disu, da ne kazem "govore"! To su MARDUK- Plague Angel, DARK FUNERAL- The screts of the back arts, DISSECTION- Storm of the light's bane, OPHTHALAMIA- Via Dolorosa, svi MORBID ANGEL-ovi osim Altars of madness i Heretic, CRADLE OF FILTH- Dusk and her embrace, IN FLAMES- Colony, PARADISE LOST- Icon i Draconian times, MY DYING BRIDE- TLATEOTW, i brdo drugih!!! Primeticete, vecinu ovih omota su odradili cetiri gorepomenuta slikara...

Da "disuci", tj. govoriljivi omoti ne moraju da budu "state of art" svedoce i BLACK SABBATH-ovi The eternal idol i Headless cross. To su dva cover-a koji su krajnje minimalisticki i jednostavni ali jebeno idu uz muziku i tekstove. Posto hipnotisu svojom jednostavnoscu, ogoljenoscu i atmosferom. Jebeno disu!!!

Edited by Baja Car

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja se slazem...bukvalno mi se ne svidja nijedan Guardian omot...jedino moze da prodje follow the reaper od Bodoma...

 

ja gotivim one "umetnicke" omote (tipa Gordian Knot) ali mnogo volem i one stripovske kao Atheist "Unquestionable Presence" ili Angel Dust "To Dust You Will Decay"...nekako imaju neki super smek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sta je sa Novembers Doom 'the pale haunt departure???

stvarno fenomenalan omot...naravno Travisov...al ne lici ni na jedan njegov drugi

jedino sto se logo benda nalazi na POTPUNO PGRESNOM mestu...al sta ces.

 

ko me ne razume nema veze...posto sam veliki perfekcionista i esteticac...pa kao ocekujem da sve oko mene bude savrseno lepo i tako... icon_confused.gificon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...