Jump to content

Ada


Lady Jane

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nije.

 

lapsus/ iliti moja greska jeste to sto sam trebala nasiroko da objasnim lik i djelo ive andrica i za sta se dobija nobelova nagrada.

dakle, ne dodjeljuje se samo i iskljucivo za jedno djelo - bar tako nije bilo u njegovom slucaju te.. 61. ja mislim, mrzi me guglirati.

andric je 45. napisao 2 romana: na drini cuprija i travnicka hronika. ono sto je bilo presudno jeste t. hronika, oba djela imaju slicnu tematiku.. drugo objasnjava prvo itd.... na drini cuprija je bila opste-prihvacena iz nekih drugih razloga, ali travnicka hronika je svakako bila `okidac`. u svijetu i kod nas - zbog obavezne lektire i bolje prodaje i opsteprihvacenosti cuprija dodje k`o pocetak i kraj, ali nije. aaaaa, pisah o tome cijeli rad na faksu.......... suvise dugo da bi se upustala u dalju pisaniju, a i previse je oftopica.

inace, neki dan vidim na drini cuprija u barnes and noble - novo izdanje.. kazu da se odlicno prodaje i danas dan icon_da.gif

 

 

 

blablabla....

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

cudno.

 

 

prva zamerka mi je sto precesto ponavljas reci. Trava ovo, trava ono, travi i sa travom. Previse je. I grubo je.

 

Kao sto je receno tematika jeste naivna, ne zbog nagle promene, nego zbog nacina na koji se desila. Previse histericna reakcija za katarzu. Jela je zemlju...? icon_uhoh.gif

 

A i pored svega toga, njen tok misli je nerealan i nelogican.

 

 

Ali pored svega ovoga, interesantno. Smisleno i pravilno, za promenu. I nekako... iskreno. Bez pokusaja "misticnosti" i velike umetnosti. Nije usiljeno. Lepi i jasni opisi.

 

Jako mi se dopada kraj. Veoma snazno napisan. Jasan. Culan. opisala si dozivljaj realno.

 

Ali ipak ne znam da li mi se dopada. rad kao rad je dobar, ali misao je vrlo slaba i iscepana.

 

 

 

 

I da. Majku mu sto se namucih citajuci. Neme entera da me spasi icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalni ukus - ukus jona gvozdja. Malo je glupo napisati "ukus jona gvozdja'. Kao da umesto "kiselo" napises "ukus jona vodonika" icon_mrgreen.gif Znaci, kad sledeci put neko kaze da je nesto kiselo, ti mu kazes: "Sta si ti, neki 'kiseli', a?" icon_smile.gif

 

Uvod se ne uklapa sa ostatkom icon_da.gif Samo je ubacen tu, "hajde da nekako pocnem". Metamorfoza je brza, pa stoga i naivna, posto je prica kratka. Da je duza, moglo bi to mnogo bolje da se odradi, al' bi se onda svi smorili icon_smile.gif

A sto se kraja tice, uopste nisam znala kako ce se zavrsiti, posto pricu nisam unapred smislila. Imas neku bolju ideju?

pazi, mislim da otprilike ti cesce koristis morbidno resenje za kraj price nego steva harris e c d progresiju.... icon_smile.gif

secam se da si neku simpaticnu dechiju prichu finisirala isto nekom smrcu il' tako nesto.... icon_smile.gif

trebalo je nekako suptilnije da se odradi, rekoh, kraj dosta kvari kompletan utisak, nekako je isuvise isforsiran.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...