Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Pa aj i ja da dam svoj udeo u postovanju?

 

Album je daleko od "famozne trojke" al daleko je od obicnog albuma. Nisam ocekivao da bude ovoliko mracan al na kraju sam skonato da drukcije i nije moglo! Od svih pesama HUMAN STAIN mi je najvise usla u uvo i eto je tu i dalje. U sustini nije za bacanje i trba mu dati vremena! Mene se svideo na prvo "uho"!

Slusajte....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RayBewilderedChild

narode..ja sam nova ovde.. ne bih da se pravim sad pametna..tako da cu reci da nisam videla spot i ne znam kako to da uradm! ako neko moze neka mi kaze, molim vas, veeeeliki sam fan KAMELOTA!! omiljeni bend, omiljen pevac, omiljena muzika..gitara..bubnjevi..zvuk..sve..sve na jednom mestu! pozdrav fanovima! oni znaju sta je muzika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno preslusah novi Kamelot i moram da ga prokomentarisem!

 

Nemam nista protiv electronike, al' oni ga preterase. Ne pristaje to njihovoj muzici, a Khan je suvise dobar pevac da bi mu vokal bio gotovo konstantno provucen kroz neke procesore i sl. Na The Black Halo je to bilo bas sa merom, bas gde treba, ali ovde... Gde ne treba! Zvuk im je suvise amerikanizovan i emocije su izgubile na snazi icon_sad.gif Nije ovo los album, ali od Kamelota sam ocekivao mnogo vise (sva 4 prethodna su mi bolja od ovog, jedino odnosi prevagu nad onim najmatorijim albumima). Takodje, dosta recikliranja prethodnika. Najbolje stvari, subjektivno : Ghost Opera, Mourning Star i Anthem (nesto kao Abandoned 2). Mada, videcemo, samo jednom sam odslusao...Ipak, sve je nekako suvise kratko, nijedne duze kompozicije.

 

Verujem da ce pesme sa ovog izdanja zvucati puno bolje u koncertnoj varijanti (3 su se vec dokazale), bez svih tih kvalitetnih FX bla, bla...Kamelotov koncert u BG ostaje u samom vrhu (zajedno sa King Diamond & Therion) i naravno da ocekujem da ih uskoro ponovo vidim ! Moguce je da ce drugi imati sasvim razlicito misljenje o Ghost Operi, tako da ne uzimajte ovo suvise ozbiljno.

 

 

P.S.: spot je prilicno dobar, moja erek...reakcija, malo premeka za muskarca, ali icon_cry.gif

 

 

Evo jos jednog linka, za svaki slucaj http://rapidshare.com/files/27911086/K-GO7.rar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijeli dan slusam Love You To Death baladu,zaista mi se dopala,ide u top njihovih balada,koje su standardno odlicne. Roy pjeva standardno,tu nema neke price,ali i ova cura je zaista strava (ne bih rekla da je Mari niti Elisabeth,mozda ona Anne sa turneje),text je takodje predivan,a i ovaj solo zaista navodi suze na oci,a da ne spominjem onaj prenjezni orijentalni uvod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, 'ajde i ja da kazem nesto u vezi novog albuma.

 

Kao prvo, nastavlja se trend izdavanja slabijih albuma od strane odlicnih grupa (Porcupine Tree, Rush, Kamelot ...) ali to treba shvatiti, verovatno, kao umor ili cak najezdu mladjih svezijih grupa i ideja.

 

Kao drugo, nakako mi je nelogican tracklisting na albumu (ubedljivo najbolja pesma je i zadnja po redu - EdenEcho) tako da se vec negde u sredini albuma oseca pad, tj. kao da postoji neka rupa u koncepciji.

 

I kao trece, i zadnje, dosta je ovde izrecenih komentara i negodovanja u vezi procesuiranih vokala (tj. preterivanja u upotrebi istih na albumu) i moram se osvrnuti i na to; mislim da je proslo vreme cistih zvukova (bubanj, gitara, bas i vokal) sto je bila karakteristika HM-a '80-tih godina proslog veka tako da treba dati prostora za eksperimentisanje sa zvukom posto je veoma tesko napraviti nesto novo i nesto sto se jos nije culo u XXI veku.

 

:surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je sto nije konceptualan album, kao prethodna 2. Radovao sam se njegovom izlasku, ali i strahovao, jer su postavili sami sebi suvise visoke standarde sa nekim pesmama. Tesko se to moze dostici...Dacu novom albumu sansu da mi se svidi jos neko vreme, ali mislim da cu ipak sacekati sledeci da cujem pravi Kamelot. Nadam se samo da se cekanje nece oduziti, kao u slucaju Maidena :icon_sigh: Sto je mnogo, mnogo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...