Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

e pa vidis takav nacin produkcije se meni bas ne svidja. Taj trend su poceli sa proslim albumom dok mi je recimo Black Halo savrseno isproduciran, sve se cuje kristalno jasno, gitare, klavijature, prateci vokali... A opet zvuk je bogatiji nego na zadnja dva. Cist primer perfekcije, ali i mnogo veceg truda oko pravljenja albuma, i potrosenog vremena.

Ovde ima pomalo "dzz" momenata kao i na vecini novijih albuma, a i promenili su opremu, pa nemamo vise onu boju zvuka Tomasove gitare. Nije ni sada lose kad uradi solazu, ali ranije je bilo bolje.

Naravno isti slucaj je i sa novim Edguy albumom, dok je Rocket Ride bio odlican ovaj novi Tinnitus Sanctus takodje ima tu nabudzenu pridukciju.

Govorim o istom producentu (Sasha Peet) koji radi i sa Kamelotom i Edguyom..

 

 

Zoll je napisao da mu nije jasan onaj Dear Editor momenat. Pogledaj film o Zodiacu (serijski ubica koji nikada nije pronadjen), on se sam javljao redakcijama i slao im poruke, pisma je pocinjao sa Dear Editor :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam ni sta da kazem o albumu... Za sada. Odavno sam se pomirio sa cinjenicom da Kamelot nece snimiti neku epsku pjesmu jos od Epice. Ako ih je i na tom albumu bilo. Jasno je da su se opredjelili za drugaciji pristup muzici jos odavno. Ovaj album je jos mracnija verzija Ghost opere. Ali, toliko je desavanja u svakoj pjesmi da ne mogu da pohvatam ni sta se sve desava. Ono sto je evidentno je to je i da ne postoji nijedna pjesma koja bi se mogla nazvati hitom. Strasno kompleksan album. Nakon jos nekoliko preslusavanja, mogu ili da zaboravim da postoji, ili da kupim original i odusevljavam se :) Vidicemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm ima epskih pesama, barem se to moze reci za Memento Mori.

A slazem se da ovde nema pravog hita kao Karma ili The Haunting, ali nije bilo ni na proslom.

U svakom slucaju meni je album dobar, cak mogu da kazem da mi ni jedna pesma nije losa (kao na primer odvratni Blucher sa Opere :) ). Niej remek delo kao Karma/Epica/Black Halo ali nije ni katastrofa od albuma, daleko od toga

 

Tvrdim za pesmu 12 da je fantasticna, a odlicne delove imaju i My train, Zodiac, Pandemonium...

Mislim da bi najlepsa vest bila da uskoro vidimo najavu koncerta za Srbiju :pivopije:

Edited by DBrave
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, meni su Blucher, Human Stain i Rule the world hitcine... Memento Mori mi je prosjecna pjesma koju rijetko kad slusam. Pod epska sam mislio hit kalibra tipa Forever, Fourth Legacy, Karma, Nights Of Arabia, Shadow Of Uther...

Sta znam, razliciti su ukusi, a ono sto je cinjenica je da je Kamelot danas 3 puta veci bend nego kad su izdali Karmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Prosoner Of Dreams

Ma, kako da ne... Najbolje da mozes dobiti fanove tako. Ljudima su se prosto svidjeli albumi, to sto pojedini ne mogu da svare nista dalje od Karme, to nije problem benda. A ni takvih fanova, Karmu i Fourth Legacy im niko ne moze oduzeti.

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Џаба је величина кад су је створили агресивним маркетингом и старом славом. Фанови од такве величине немају ништа.

 

Nece da bude. Pogledaj broj fanova Kamelota posle Epice, i sada. Mogu da se reklamiraju do prekosutra, da se ljudima ne svidja, ne bi isli na koncerte ili kupovali albume. Cak je i Beogradu publika glasnije pevala bilo koju pesmu sa Black Halo nego Nights of Arabia.

 

Anyways, posle nekoliko preslusavanja, malo celokupniji utisak sa moje strane. Meni se ovo jebeno svidja. Vise nego Ghost Opera. Album je mracan, ima prebudzenu produkciju, i gotovo sve pesme su mnogo komplexnije nego sto su to bili `stari hitovi`. Definitivan favorit mi je "Hunter's Season", mada i "Great Pandemonium" je opaka pesma ... Licni, mada ne i koncertni favorit mi je "Zodiac", ali to je mozda i zbog tematike pesme. Da dodam Elderane-u, mislim da ce pomenuti "Hunter's Season" postati `hit` tj koncertno najjaca pesma sa albuma. Nesto slicno kao EdenEcho ili Rule the World. Sve u svemu da nema bas toliko zaraznih pesama koje odma zapamtite kao Karma, ali ... mislim da to nadoknadjuje komplexnost i zanimljivost pesama. Btw toliko gostiju izmenjashe u poslednjih par albuma, vreme je da padne neka saradnja sa Symphonyx-om.

Sve u svemu, slicne reakcije su bile i kada je izashao 'Black Halo' na keca je 2/3 ljudi na forumu bilo u fazonu da je album prosek, razocarenje, kreativni pad, pa na kraju ispade album koji ih je lansirao u najpopularnije power metal bendove ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једноставно, задња два албума су промашаји. Та силна жеља да им песме буду што мрачније ми није јасна. Блек Хело је имао добрих песама, ал ми се никад није свиђала Марч оф д Мефисто, а што је (за мој укус бар) најгоре, они су је редовно свирали за затварање концерта, провалили да се маса ложи на њу (а до биса су ионако сви већ пијани или разгаљени због оне 4 песме из пре-Блек Хело ере, које су реално врхунац церта) и онда увртели себи у главу да треба да крену тим правцем. Елизабет је мрачнија, па опет фантастична, то је повер, то је оно што они најбоље знају. Ја бих радије, а и многи моји метал другари, волео да чујем Камелот у Форевер фазону. Не видим како било шта са последња два албума може да се мери са било којом песмом са Карме. Било којом. А колико фантастичних песама има Епика, па ове новије им нису ни до колена.

 

А потпуно је нормална ствар да ће људи да похрле да купе албум (и тиме им дигну тираж) кад имају висока очекивања после тих ремек дела. Али, после овог задњег недела, биће много разочараних. Није то величина.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja da je to tvoje misljenje, i sa jednim izvesnim delom istog se slazem, posebno sa time da bi hteo da cujem vise stvari sa starih albuma live (a bile je vec reci zasto je to tesko izvodljivo... ) ali mislim da samo statistike o broju ljudi koji su poceli da slusaju Kamelot sa Black Halo / Ghost Opera govore za sebe ... jbg ... ni meni se ne svidja Blooddrunk od Bodoma,(to mi je najvece razocarenje od kada slusam metal) pa je to njihov najpopularniji i najprodavaniji album, sta god ja mislio o istom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da se varas. Znam koliko smo ih molili da odsviraju Fourth Legacy u Beogradu, da bi se na kraju ispostavilo da se atmosfera na toj pjesmi nije mogla mjeriti sa atmosferom na The Haunting, npr. A Rule The World sabija koliko je dobra. Kamelot je jedan od rijetkih power bendova koji su opstali na sceni uopste, a to ne bi uspjeli da su reciklirali Karmu, ne ide to tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато ја кажем, није величина мерило квалитета. Металика је '95 била популарнија него рецимо крајем осамдесетих, а Мегадетх је и Ризик у почетку продавао, док нису видели људи да су се зајебали. Само кажем, да и дан данас уз старе хитове Камелота лудујем и понашам се сасвим неозбиљно за своје године, а на нове песме ми се зева. Али, јесте, већи су бенд данас, слажем се. Само да од те величине не прођу као и многи други пре њих, којима се изгубио сваки траг од како су нарасли. За 5 година људи ће и даље да певају Најтс оф Арабија, а неће се сећати ни једне песме са овог задњег.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je zato sto se ljudi lako vezu za odredjene periode zivota. Uvijek ti je najdrazi album koji cujes kad si mladji, i, realno, muzika ti mnogo vise znaci, jer ni nemas nikakvih problema koji bi ti skretali paznju.

 

Pa ne bih se bas slozio sa tim. Ima nesto u tome ali npr. meni je novi Rhapsody album bolje odradjen od Dawn Of Victory koji je ocigledna klasika. Sto se tice ove price Kamelot je jednostavno izgubio originalnost i kvalitet na ustrb prodaje i popularnosti. To sto je kompleksnija pesma i bolje producirana to neznaci da je i kvalitetno, poslednji Dream Theater kao primer. Ako hoces kompleksne pesme slusaj Spastic Ink i Blotted Science.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...