Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Guest HEFEST

A jebes i sadasnjost bez smisla. Ne znam samo cija li je ideja uopste bila da se udaljavaju od korena. Svaki bend koji je to uradio je pojeo ogromno govno.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što pričaš je, naravno, glupost neopevana. da se ograničimo samo na power metal, bar meni najbolji bendovi, Blind Guardian i Kamelot su se menjali svakim izdanjem... možda su danas u krizi (BG je sa poslednjim usro žestoko jer zvuči ko kompilacija prenismljenih hitova, al ajde)... ali su sigurno i dalje zabavniji od hemrfola i gama reja koji će isto svirati do sudnjeg dana.

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sustina je u ova dva linka:

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=155397

I know that there is a religious aspect to it now

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=157135

The good news is; God was there after all...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

@

 

truliandedzombileš!

Naravno da nije glupost i naravno da su i Hammerfall i Gamma-Ray na pravom putu sto se tice muzike. Mogu nekada da useru album, ali ne i celu buducu karijeru. Sto bi bilo sranje da prave istu muziku ako je to ono zbog cega sam i poceo da ih slusam.

 

Na primer da je kamelot poceo sa muzikom kao na zadnja dva albuma nikada ih ne bi slusao. To sto su mnogi povodljivi i slusaju ono sto im se servira nije moj problem. Uvek znam sta mi se svidja i to se ne moze promeniti. Nikada ne bi slusao npr. power i onda postao black metalac, a poceo da pljujem po power-u. To mnogi metalci rade kao i ti sada kada prcas o HF-u i GR-u.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada ne bi slusao npr. power i onda postao black metalac, a poceo da pljujem po power-u. To mnogi metalci rade kao i ti sada kada prcas o HF-u i GR-u.

 

Nisam ja pljuvao HF i GR! Meni su oni super... bili na nekoliko albuma i potom žestoko smorili, Kamelot nije.

 

Meni je na ovaj bend uvek osnovna asocijicija bila neka zanosnost, romantičnost i simpatična kičerica i to sve su zadržali i sad, s tim da nisu izdali pet istovetnih albuma, već su se postepeno menjali - još od "Epica" albuma su sve mračniji i mračniji i to im leži, a ako ti se sluša hepi-elviš-troliš powerica traži na drugom mestu.

Takođe mislim da se i elektronika fino uklopila, kao i sve češći growl/ženski vokali, kao i efekti na khanovom glasu...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Nisam ja pljuvao HF i GR! Meni su oni super... bili na nekoliko albuma i potom žestoko smorili, Kamelot nije.

 

Meni je na ovaj bend uvek osnovna asocijicija bila neka zanosnost, romantičnost i simpatična kičerica i to sve su zadržali i sad, s tim da nisu izdali pet istovetnih albuma, već su se postepeno menjali - još od "Epica" albuma su sve mračniji i mračniji i to im leži, a ako ti se sluša hepi-elviš-troliš powerica traži na drugom mestu.

Takođe mislim da se i elektronika fino uklopila, kao i sve češći growl/ženski vokali, kao i efekti na khanovom glasu...

Pa razumem ja da je to ok za dosta ljudi, ali ako cemo realno oni i jesu bili sinonim za veselu romanticnu powericu a ne znam bas kako se romantika uklapa sada u ovaj mracni ambijent na albumima. Mozda neko to gotivi, ali to vise nije isti bend i mislim da nisu zadrzali tu draz da kada poslusas njihov album dobijes odredjeni pozitivni energetski naboj. I sada je sve ok i sve je lepo upakovano i lepo odsvirano ali su izgubili tu energiju. Ja to tako vidim i to je moje misljenje, a postujem i tvoje. Ja na primer nikada ne bi pozeleo da cujem growl na Kamelot albumu.:sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih prekjuce u Burzu na Printemps festivalu sa Epicom i Eluveitie. Ja nisam bio u toku pa nisam ni znao da je Kan otisao, sto je Thomas na koncertu potvrdio da je zvanicno i da ce bend iskoristiti letnju pauzu da prodje kroz audicije i donese pravu odluku.

Fabio nije bio los ali ni prici Kamelot koncertima sa Kanom na zalost, ovaj drugi pevac sto peva pratece i sto je solirao na 2 pesme je blagi uzas. Devojke na pratecim su obe losije od Ane koja je bila 2008/09 ali znatno oskudnije obucene :)

Fabio moze da izvuce vecinu tonova ali mu glas nije ni upola mocan i operatican kao Kanov. Na Hauntingu gde se Simona pre samo cula u pozadini Kana sada je potpuno potopila Fabija. Bend je sa druge strane bio potpuno, skoro klinacki, potpaljen da se dokazu i pokazu da mogu da nastave sto je fino za videti. Medjutim sto se tice scenografije, nastupa i prijema publike Epica je totalno odnela show iako su po rasporedu bili predgrupa Kamelotu tako da je od rasprodate hale od 2400 mesta na Kamelotu ostalo svega 1000+ ljudi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Fabio nije bio los ali ni prici Kamelot koncertima sa Kanom na zalost, ovaj drugi pevac sto peva pratece i sto je solirao na 2 pesme je blagi uzas...

...Fabio moze da izvuce vecinu tonova ali mu glas nije ni upola mocan i operatican kao Kanov. Na Hauntingu gde se Simona pre samo cula u pozadini Kana sada je potpuno potopila Fabija. Bend je sa druge strane bio potpuno, skoro klinacki, potpaljen da se dokazu i pokazu da mogu da nastave sto je fino za videti...

To je ono što sam ja odmah i mislio, Khan je uživo davao Kamelotu suviše jak pečat da bi sada neko tek tako mogao da dođe i da ga zameni. Nije to do Fabia samo, mislim da niko drugi to ne bi mogao da iznese ni približno kako je to Khan radio. Kažem, neke eventualne nove pesme/albume sa drugim vokalom ću još možda i moći da svarim nekako, mada mi to neće biti to bez Khana. Ali stare pesme uživo... nikad to neće ono što je nekad bilo. :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, napustio je bend, nažalost. O tome se pričalo ovde na temi prilično, pročitaj nekoliko strana unazad, naletećeš na dosta toga, imaš i linkova da čuješ kako uživo zvuče sa Fabiom, da pročitaš zvanične izjave i Khana i benda... :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...