Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

Pa evo kratkog izvestaja. Prvi bend koji je nastupao bio je Sons Of Season. Klub se otvorio u 19h, a ja sam stigla oko 15 do 8 i to bas u trenutku kada su ovi zavrsili. Vec tada je bilo oko 100tinak ljudi unutra jer su dosli da ispostuju Oliverov bend, jer njega inace jako vole zato sto je poreklom Madjar. Neposredno potom nastupili su Amaranthe i svirali nekih 40tak minuta. Sve je bilo ok, odlicno odsvirano i izvedeno, ali o muzici ovog benda ne znam koliko je dobro trositi reci. Sve to lici na klasican svedski pop sa malo tvrdjim aranzmanima. Tekstovi su na nivou Dr. Igija, sto se moze na primer videti iz ovog refrena:

 

It's who I am and what I feel

My life is automatic

Up in the air, is what I breath

and it is never static

So lift me up and take me high

Make me everlasting

Cause I am automatic

 

Istni za volju Elise Ryd odlicno peva, muski melodicni vokal je jako dobar pa cak i onaj sa growl vokalima, tehnicki im se ne moze nista zameriti a da li vam se ta njihova muzika svidja ili ne, to je vec stvar ukusa.

 

Evergrey je dosta hladno primeljen od madjarske publike, jer masa prisutnih nikada nije ni cula za njih. To im nije smetalo da odrade oko 50 minuta dobre svirke i najvecih hitova. Nisam navikla na ovu novu postavu, ali sve mi je zaista zvucalo dobro kao i na prethodna 2 koncerta u Srbiji. Dokazali su da su zaista profesionalci na nivou.

 

Kamelot je svirao oko sat i po. Otprilike, lista je bila sledeca:

 

01. Rule The World

02. Ghost Opera

03. The Great Pandemonium

04. The Human Stain

05. Center Of The Universe

06. Descent Of The Archangel

07. A Sailorman's Hymn (sa Elise Ryd)

08. When The Lights Are Down (pevao je Tommy Karevik)

09. Soul Society

10. Keyboard Solo

11. Hunter's Season

12. Necropolis

13. The Haunting (sa Simone Simons)

14. Drum Solo

15. Forever

16. Bass Solo

17. Karma

18. March of Mephisto

 

 

Dakle, nesto kraca set lista nego 2 dana ranije u Milanu.

Ono sto je moje zapazanje a verujem i opsti utisak je da ovakva postava Kamelota izgleda kao odlicno odigran tim, predvodjen Thomasom Youngbloodom, gde pojedinci imaju priliku da se istaknu, ali bez akcenta na jednoj licnosti. U bivsem Wigwamu sve je odlicno zvucalo, Fabio je sve savrseno otpevao, komunicirao sa publikom i pridobio cak i one koji su sumnjali u njegove kvalitete. Publika je zaista uzvratila na pravi nacin i onih 500 ljudi koji su dosli da ih vide, sigurno se nisu pokajali. Jedan moj drug koji ih je prvi put gledao, rekao mi je "Sada mi je jasno zasto si ti njihov najveci fan". Videlo se da su bili raspolozeni za svirku i zaista su pruzili ono sto se od njih ocekivalo.

Ja sam bila pored same bine i odlican je osecaj bio, jer nema ograde i u nekim trenucima sam morala da se pomeram unazad dok su Tom ili Sean izlazili na tu platformu da sviraju. Za vreme The Human Stain podigla sam srpsku zastavu na kojoj pise "kamelot Serbia" i to su naravno odmah primetili :)Drzala sam zastavu jos na par pesama, da vide ljudi da je neko zbog njih cak i iz Srbije dosao. Na kraju svirke pozdravila sam se sa Tomom, covek mi je stegao ruku bas onako jako! Mislim da je vredelo svake forinte!

 

Mozda jos da prokomentarisem Tommyja Karevika, ne vidim poentu njegovog prisustva tamo! Za pratece vokale, hajde i da razumem, ali to sto je upropastio pesmu When The Lights Are Down....nemam reci zaista.

 

Drago mi je sto su na koncert dosli zaista pravi fanovi i ljudi koji zaista vole bend i njihovu muziku i sto je bila bas pozitivna atmosfera! Volim to sto u Madjarskoj na koncerte dodju citave porodice, roditelji s decom i to je sasvim normalno i na ovakvim bendovima nema opasnosti da ce te neko gurnuti u sutku i isprebijati ili posipati pivom po glavi, a u samom klubu ventilacija je odlicna te se nije ni mogao osetiti dim od cigareta. Sve je pocelo na vreme i zavrsilo se na vreme, savrsena organizacija, bez ijednog propusta a na takvim bi primerima svakako trebalo uciti.

 

Imam dojavu da ce drugi deo evropske turneje biti na jesen i da ce tom prilikom svirati u Grckoj. Da li ce svratiti negde blize, to jos ne znam, ali pretpostavljam da ce tada vec imati novog pevaca. Bese ovo jedinstvena prilika da se vidi Fabio....ako ne s Kamelotom, gajim nade da ce kad-tad doci sa Rhapsody of Fire u Srbiju, valjda bi taj bend mogao da napuni neki prostor od 500 ljudi!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi lepo da Rhapsody jednom dođe kod nas i da dođe bar 500 ljudi, ali nešto ne verujem da će se to ikad desiti.

 

A što se tiče koncerta koji si opisala, drago mi je da si se lepo provela, a i setlista nije loša. Meni je žao što ipak nisam otišla, a planirala sam, ali dobro, biće još prilika. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala na dobrom izvestaju, bas sam se odusevio kad sam video Descent Of The Archangel !

Sa druge strane mislim da je malo mnogo:

10. Keyboard Solo

14. Drum Solo

16. Bass Solo

 

mogao je samo jedan solo i jos jedna-dve pesme.

Ali i ovako je dobra lista, tesko da ne bude kada je u pitanju Kamelot.

 

Sve u svemu odlican koncert jer je i EG svirao 50min, a i ove dve grupe su mogle da se odslusaju uz par piva :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=uiAm1jbIOiQ

 

Evo ono sto sam snimila mobilnim telefonom, pocetak koncerta...Nije bas nesto snimak ali nadam se da ce vam docarati ono sto sam vam prethodno napisala. I mene je Descedent bas odusevio. Sto se tice solo tacaka, nisu predugo trajale i bile su odlican uvod za pesme koje su sledile. Inace, zastavu sam sacuvala kao uspomenu, jer su se oni povukli u backstage i nisu dok sam ja bila tamo silazili da daju autograme (a htela sam da je poklonim njima)

Edited by Shamandalie
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shamandalie thanks za snimak i izvestaj :pivopije:

Dobro sto nisam bila tamo da cujem When The Lights Are Down iznervirala bih se nenormalno.

Imas na youtube bas taj snimak (

). Mozda je devojcicama taj lik simpatica, ali meni je najgora paljevina plus ne zna uopste da peva. Pogledajte i sami, nadam se da to nije samo moj subjektivan stav.
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Znači stvarno lupaš gluposti. Reći da Karevik ne zna da peva je stvarno u najmanju ruku čudna izjava. Čovek je jedan od najboljih pevača u metalu(ne računam growl glasove tu) trenutno, a na ovom snimku se i ne cuje njegov glas skoro uopste. Ne znam ko nešto na osnovu njega može da zaključi. Samo zadnja rečenica u pesmi se čuje tu i tamo i vidi se da čovek ekstra peva. Njega su verovatno odabrali da peva jer znaju da je on vrhunski pevac, a malo podseca na Kana i po stajlingu i po ponasanju na sceni. Ne znam što toliko ispljuva čoveka koji peva u trenutno najboljem progresiv bendu na svetu(po meni bar).

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na youtube bas taj snimak (

). Mozda je devojcicama taj lik simpatica, ali meni je najgora paljevina plus ne zna uopste da peva. Pogledajte i sami, nadam se da to nije samo moj subjektivan stav.

Uzasan je snimak i zvuk, pa ne moze bas da se oceni... Objektivno na osnovu snimka ne moze nista da se kaze, mada, meni ne zvuci bas kao da ne zna da peva, al' mi se njegova boja glasa ne svidja uopste - pregej je. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači stvarno lupaš gluposti. Reći da Karevik ne zna da peva je stvarno u najmanju ruku čudna izjava. Čovek je jedan od najboljih pevača u metalu(ne računam growl glasove tu) trenutno, a na ovom snimku se i ne cuje njegov glas skoro uopste. Ne znam ko nešto na osnovu njega može da zaključi. Samo zadnja rečenica u pesmi se čuje tu i tamo i vidi se da čovek ekstra peva. Njega su verovatno odabrali da peva jer znaju da je on vrhunski pevac, a malo podseca na Kana i po stajlingu i po ponasanju na sceni. Ne znam što toliko ispljuva čoveka koji peva u trenutno najboljem progresiv bendu na svetu(po meni bar).

 

 

Da gustibus non disputandum est. Kao i o tome ko je najbolji progresiv bend. A po stajlingu bolje bi pristajao Ritmu Nereda (to sto je visok i sto se picoke loze na njega je druga prica), neko Kamelotu, ali ok, ako se tebi svidja...Jednostavno on nije za Kamelot pesme, nema taj senzibilitet i to se odmah oseca. Zato sam i rekla da je osakatio pesme koje je pevao, pogledajte i zdruge snimke, pa zakljucite. Njegov glas nema jednostavo tu toplinu kao Khan ili Fabio, hladan je, iskljucivo tehnicar i ne lezi mu to!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Pa nije da se samo meni svidja. Zaidji malo po progresiv forumima i slicno i vidi kako se kotira Seventh Wonder na njima. Ne treba nista da dodam na to. :bigblue:

 

On jeste tezak tehnicar i nema taj sladunjavi prizvuk u glasu, ali daleko od toga da covek ne zna da peva i da je samo iskljucivo tehnicar.. Ono sto je otpevao u njegovom bendu Kan i Fabio mogu samo da sanjaju. Da ne bude zabune i Kan i Fabio su mi omiljeni pevaci, ali glasovne mogucnosti su ocigledne.

 

Ja kada pogledam Karevika odma me asocira na Kana. I to mnogo pre ovog nastupa. Jednostavno ima taj neki smek iako Kan malo vise uvija dok peva dok je ovaj bajica malo siroviji i ruzniji. :mhihi: Ti pricas kao da se picke ne loze na Kana.

 

Po meni ce tesko nadji boljeg od njega da zameni Kana, ali bolje je da ne uzmu njega jer cu onda izgubiti najomiljeniji bend. Seventh Wonder foreva!!!!

Edited by HEFEST
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=A1p8Bb0o5cY

 

Meni ovo ne zvuci lose. U svakom slucaju svi ovi sto su im dosad pevali su dobri tako da ocekujem nece pogresiti.

Shama ja stvarno ne razumem sta fali?Mozda je drugacije uzivo i preko neta slusati,ali realno da nije lose toliko nije.Ali to da nema emocija si delimicno u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shama ja stvarno ne razumem sta fali?Mozda je drugacije uzivo i preko neta slusati,ali realno da nije lose toliko nije.Ali to da nema emocija si delimicno u pravu.

 

 

Da, bas tako, Kamelot je bend kojem nije potrebna sirovost u muskom vokalu, vec bas emocije. Mozda taj lik u svom bendu zvuci dobro ali sa Kamelotom...mozda da budem malo slikovita: ispada mi kao seks bez ljubavi. Neko moze da bude obdaren, pa bude dobar tehnicar, da izdrzi celu noc ko zna koliko puta...ali gde je tu smisao kad nema ljubavi? S druge strane kad nas neko voli i kad ga volimo, kad nam pruzi emocije koje ocekujemo, ne mora biti ni toliko obdaren niti izdrzljiv? Zar ne? E to je poenta price Roy i Fabio protiv mladjanog Karevika.

 

A sto se tice kritika po metal forumima, mislim da je bolje verovati sebi i onom sto cujes i vidis, nego onome sto drugi tvrde da je super. Ne mozes ni ti znati da li je bolji Euro Krem ili Nutella dok sam ne isprobas i doneses zakljucak. Roya sam gledala 3 puta, sva tri koncerta u jednom dahu, Fabio me uzivo zaista fascinirao pevanjem, nastupom i nekom milinom kojom zraci, a ovaj Tommy toga jednostavno nema (skorpija muskarac, moze samo da bude obdareni tehnicar, nista vise, jos jedna potvrda) ....bar sa Kamelotom.

Edited by Shamandalie
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

To za Skorpije sam i ja primetio. Mozda je slucajnost, a mozda i ne. Ne zelim previse da rzmisljam o tim visim silama i cudima(i ovako mi je preko glave). :ph34r:

 

U pravu si da Kamelotu nije potrebna sirovost u muskom vokalu, ali takodje im nije potrebna nikakva sirovost i mracnost koju forsiraju u zadnje vreme u muzici. Posto je otisao zadnji trag sladunjavosti iz benda(citaj Kan) Karevik je tek onda pravo resenje za njih. Sama njihova muzika je prestala da bude ona lepa i nezna i postala je ajde da ne kazem smece, ali za 3 klase ispod onoga sto su nekada radili. Izvinjavam se poklonicima njihovog novog zvuka, ali po meni je ta promena oznacila i kraj benda kakvog smo znali. Videlo se da tu nesto ne stima i da tu vise nema energije. Ja je bar nisam osecao. Na foru seksa bez ljubavi. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videlo se da tu nesto ne stima i da tu vise nema energije. Ja je bar nisam osecao. Na foru seksa bez ljubavi. :mhihi:

 

 

Bilo je energije na poslednjem koncertu, cini mi se cak i vise nego recimo na onom 2008 ili 2010. Zato molim Boga da Fabiju ponude neki dobar ugovor i da ga ostave bar za naredna 3 albuma. A Roy kad dodje sebi posle religijskih dogmi neka se vrati u Conception i neka uradi nesto dobro.

Dva poslednja albuma jesu mracniji, ali takav je i koncept. Na kraju vec su obradili teme o krstaskim ratovima, Geteovog Fausta i jos ponesto, zivimo u vreme krize u svetu gde je svaka pomisao na buducnost prilicno misaona imenica pa je i logicno sto su neke takve teme obradjivali. A to poredjenje sa seksom bilo je neizbezno.

Edited by Shamandalie
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ne kazem za koncerte. To je bilo uvek kako treba pa i vise od toga. Pricam za same pesme i albume. Mrak jednostavno nije ono sto se ocekuje od Kamelota. Mozda je vecina navikla da se pomiri sa sudbinom i da slusa sve sto ovi izbace. :icon_ne: Istina je da imaju veoma malo veze sa svojim radom od pre i da vecini ljudi ovi zadnji albumi nisu ni malo dragi i da bi dali levi bubreg da cuju jos jedan Fourth Legacy ili Karmu. Ko bi jos normalan pored takve muzike slusao ova smaranja. Razumem ja da ima mracnjaka, goticarki i slicno, ali pravi power metalac to ne gotivi i to je to. U poslednje vreme sve vise primecujem da se ljudi povijaju kako vetar duva i kada neki bend pocne da se proserava oni ga i u tome podrzavaju i na kraju taj isti potone totalno. Treba ih slozno popljuvati odmah i onda ne bi bilo frke. Neka goticari, darkeri i elektrometalci rade svoj poso, a powerasi svoj. Kada pocnu da se mesaju babe i zabe to retko kada lici na nesto.

 

Edit:

Seks je cool!!! Ubaci ga ponovo u odgovor. :mhihi:

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote ovaj Karevik je LUD, gledam snimke po tjubu ... znam ga iz Seventh Wondera, ali kako kida u Kamelotu, strašno. :wub::wub::wub: Ako Youngblood ima pola pameti, uzeće njega ili Eriksena. :bigblue: Mada i moja baba bi bila bolja od onog italijana koji posle 20 godina pevanja na engleskom i dalje ima očajan akcenat i forsira narodnjačke trilere :udri:

 

Namerno se nisam javljao na temi kad je otisao Roy, josh kad su uzeli Fabia, majko mila ... ali ovaj tip mi je vratio svu nadu u Kamelot.

Edited by Telcontar
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ako mogu u svetu da nadju boljeg od Karevika po bilo kom pitanju ja pojedem govno. Covek je fantastican pevac i meni jedan od 3 nabolja vokala u metalu trenutno.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...