Jump to content

Kamelot


Telcontar

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Cekajte, meni nije jasno koja vest je tacna? Jedni kazu da je odlepio, drugi da ga boli grlo, treci da je napustio bend? Po meni, glas mu je savrshen i nadam se da cu ga slusati uzivo. A ako bude napustio bend, nadam se da nece napraviti djubre od pesama kao Tarja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh pogledah snimak, al je otpevao! Kristalan glas.

 

Napustio je bend zvanicno - razlog: postao religiozan.

Hm dakle ili je odlepio, ili se skida sa necega. Steta... :-(

 

Fabio se trudi, simpatican je ali mu je glas daleko od Kanovog. Uporedih live sa obojicom, The haunting. Previse mekece :P

 

Uporedih i Karevika. Peva slicno kao Kan, al je malo dete za njega. I nervira me sto se ponasa kao na splavu, sta se kezi uz tuzne pesme? Ok Kan je cesto imao teatralno ponasanje, ali u skladu sa atmosferom i to je delovalo kao da ga je pogodila pesma. Neko je pomenuo Lea Himenesa, jok nije on za ovakve pesme.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Како год окренеш, увек ће постојати нека замерка за било ког певача који дође на његово место. То је једноставно тако. Само је питање каква ће реакција фанова бити на наредни рад бенда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ako ove godine Rhapsody zaista pravi oprostajnu turneju, mislim da su sanse velike. Dobar je lik mnogo, volela bih i ja.

Karevik peva kao na splavu? zanimljivo opazanje. Meni se cini da bi na splavovima odlicno prosao onaj Amaranthe sa 2 pevaca i 1 pevacicom, jer im je i muzika takva, pa nek ubace i Karevika.

Edited by Shamandalie
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi komentarisu kako bi bilo ubitacno da Fabio peva u dva benda...Mada, Italija obiluje skolovanim muskim vokalima, pa bi mozda Luca trebalo da razmislja o promenama a Thomas da uzme ovog oprobanog, koji je stekao zaista puno simpatija kod publike. Kad sam posle prvog koncerta u Chileu preslusala snimke na youtube, jedan iskusan muzicar mi je rekao na racun Fabia: "Mozda je bezveze da ti to kazem, ali meni se cini da je mnogo bolji nego Khan." Istini za volju Khan je Khan, ali mi zaista Fabio izgleda kao najbolje resenje.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi komentarisu kako bi bilo ubitacno da Fabio peva u dva benda...Mada, Italija obiluje skolovanim muskim vokalima, pa bi mozda Luca trebalo da razmislja o promenama a Thomas da uzme ovog oprobanog, koji je stekao zaista puno simpatija kod publike. Kad sam posle prvog koncerta u Chileu preslusala snimke na youtube, jedan iskusan muzicar mi je rekao na racun Fabia: "Mozda je bezveze da ti to kazem, ali meni se cini da je mnogo bolji nego Khan." Istini za volju Khan je Khan, ali mi zaista Fabio izgleda kao najbolje resenje.

 

 

Не разумем којом то логиком би Лука требао да размишља о новом певачу. :) Фабио пева у бенду колико дуго и сад ће да оставља Rhapsody да би певао у Kamelotu јер њима треба нови певач.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не разумем којом то логиком би Лука требао да размишља о новом певачу. :) Фабио пева у бенду колико дуго и сад ће да оставља Rhapsody да би певао у Kamelotu јер њима треба нови певач.

 

 

Pa mozda bi to bio napredak u njegovoj karijeri, mada je diskutabilno pitanje koji je bend veci Kamelot ili ROF. Ili da li imaju istu publiku? Odnosno, mozda je bolje da se pitamo sta on sam zeli i koji od dva pomenuta benda moze da mu donese vise novca?

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ili da sve to jednostavno ostavimo Kamelotu, Fabiju i kome već, pa nek sami reše.

Mislim, možemo mi da nagađamo, računamo i filozofiramo u nedogled, a sigurno nemamo sve informacije koje su relevantne i koje će bendu i tom nekom budućem vokalu uticati na konačan izbor i odluku. Ne vidim što bismo mi tu nešto pravili kalkulacije i prognoze kad će ionako bend o tome odlučiti.

:pivopije:

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda bi to bio napredak u njegovoj karijeri, mada je diskutabilno pitanje koji je bend veci Kamelot ili ROF. Ili da li imaju istu publiku? Odnosno, mozda je bolje da se pitamo sta on sam zeli i koji od dva pomenuta benda moze da mu donese vise novca?

 

 

Могуће, али гледано - Фабио има бенд са којим је толико година. Прилично успешан бенд, да додам. Популаран и слушан. Не видим зашто би оставио "сигурну кућу" зарад тога што је некоме певач отишао, осим ако нема намеру да буде у оба бенда истовремено, што је мени сасвим прихватљиво иако сам велики фан Кана.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ili da sve to jednostavno ostavimo Kamelotu, Fabiju i kome već, pa nek sami reše.

Mislim, možemo mi da nagađamo, računamo i filozofiramo u nedogled, a sigurno nemamo sve informacije koje su relevantne i koje će bendu i tom nekom budućem vokalu uticati na konačan izbor i odluku. Ne vidim što bismo mi tu nešto pravili kalkulacije i prognoze kad će ionako bend o tome odlučiti.

:pivopije:

Jasno. :pivopije:

 

Koga god da odaberu, bitno je samo da odrzi kvalitet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Kvalitet je vec pao. Treba im vise popravljanje u muzickom smislu nego bilo sta sto se tice pevaca. Koji god od ponudjenih bude bice ok, ako muzika bude ok, a to je vec teze malo.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozda bi to bio napredak u njegovoj karijeri, mada je diskutabilno pitanje koji je bend veci Kamelot ili ROF. Ili da li imaju istu publiku? Odnosno, mozda je bolje da se pitamo sta on sam zeli i koji od dva pomenuta benda moze da mu donese vise novca?

 

Ovo su po meni prava zapazanja. Prvo sta je veci bend?! Ako gledamo po nekom uticaju meni RoF ima daleko veci temelj o Kamelot-a. Kamelot jeste daaaaaaaleko popularniji ali RoF-ov uticaj na samu scenu je rasprostranjeniji, po mom misljenju.

 

Sto se tice same publike to bi svakako bilo diskutabilno jer Kamelot je sada mnogo komercijalizovan bend i neminovno je da ko god da dodje da ce dobiti negativnih kritika zbog jedne ili druge stvari.

 

A sad ona paljba od strane verne Kamelot publike, pevac. Roy ima deifitivno jedan od najlepsih i najspecificnijih vokala na metal sceni ali da li je bolji od Fabia, to verujem da nije. Fabiov raspon, boja i raznovrsnost tehnika kojima raspolaze je fenomenalan i svakako kada bi zamenili uloge u bendovima da Roy nebi mogao vecinu njegovih pesama da iznese. E sad tu je i druga strana, Roy je imao neku specijalnu emociju koju je iznosio kroz pesme tako da je pitanje AKO bi i Fabio pevao za Kamelot koliko bi to uspesno bilo prezentovano. Sve u svemu sto @Shamandalie kaze, pitanje je sta on zeli i kako ce se jos situacija razvijati.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roy iz doba The Fourth Legacy albuma je bolji vokal od Fabia u svakom pogledu, medjutim vec od Epice koja je izasla pre 8 godine primetio se pad u vokalnim sposobnostima kod Khana i slazem se da danas Fabio ima bolji glas tehnicki. E, sad, upravo ta emocija i jedinstvena boja glasa koju Khan ima cini da ja i dalje mnogo vise volim njegov glas nego Fabiov, a verujem da je tako i kod mnogih drugih..

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.kamelot.com/site/news/875/

 

Kamelot’s “Pandemonium Over North America 2011″ is coming!

Posted on July 4, 2011

 

Hello Kamelot Fans!

 

Well time is nearing for the upcoming North American Tour. After the success and reaction of the European and South American Tour, the band is more than ready to party with all of you. “We are dying to get back out on the road, the European and South American tours went so killer, now its time to tear it up in the US and Canada” – adds Kamelot bassist Sean Tibbetts. Kamelot will be bringing an allstar cast along with them, with Fabio Lione (Rhapsody of Fire) on lead vocals as well as Elize Ryd (Amaranthe). Fabio Lione adds: “So great when I think that soon I’ll be on the road again with the Kam-guys!!! I’m sure we’ll do great shows together as we did in South-America and Europe!!! We’ll give the best shows possible to the fans in North-America… great set-list and great people… get ready for a blast with one of the best bands of our time… see you all… soon on tour!!!” In addition female singer Simone Simons (Epica) will join the band on the entire run. Commented Simone, “I hope you come and pay a visit and have a great time”. She adds, “I’ll be singing ‘The Haunting’, a familiar song, and I’m just looking forward to having a good time with the KAMELOT family”.

 

The North American Tour kicks off August 26th in Atlanta, Georgia and runs though Sept 23rd with support from the bands Alestorm, Blackguard and The Agonist.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad, upravo ta emocija i jedinstvena boja glasa koju Khan ima cini da ja i dalje mnogo vise volim njegov glas nego Fabiov, a verujem da je tako i kod mnogih drugih..

 

Фабио ми се једноставно не уклапа у концепт Камелота, једноставно речено.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Синоћ сам пустио "One cold winter's night" и просто ми се Фабио на тој бини не уклапа. Кан има нешто што га чини посебним, јебеш га. Ти покрети, те емоције, тај глас...Јединствено.

 

Талви, занимљиво поређење. :D

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ta kombinacija deluje kao da staviš nekog italijanskog pica majstora da kuva u nekom otmenom francuskom restoranu, tako nešto.

A ha ha.

Jedna od naboljih izjava ikada na yumu. :pivopije:

Kako ti samo pade na pamet?

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...