Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

Veruj mi na rec, dokazi su im smesni. Video sam bar devedeset posto takvih dokaza koji su trenutno u opticaju. Ovaj sajt koji je Gwydion naveo mi se dosta dopao, verovatno ces naci da se bavi mnogim od tih "dokaza" sa dvd-a.

 

Da ne spominjem koliko je koncentrisanje na "Darvinizam" bespredmetno, s obzirom na to koliko je dalje nauka do sada dospela.

Ma ok, uvek pogledam i drugu stranu, saslusam, procitam nije problem.

Ovu temu sam ja postavio kao vaznu, jer i jeste vazno, Melinda ju je otvorila, Hteo sam moda koji je evolucionista zbog balansa na ovom pod-forumu.

Ne nameravam ovde da postujem, mozda svratim malo da nadgledam, ali mislim da ce ovde vise biti druga dva moda.

Za mene nema te teorije ili naucnog dokaza koji moze poljuljati moju veru. Mnogi moji prijatelji su evolucionisti i pagani,(Sataniste nemam za prijatelje )Tako da sa evolucionistima i paganima jos i volim da diskutujem, ali ne na forumu icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Stoga pozdrav

 

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh?Vazna tema na religiji i magiji icon_confused.gif No dobro!Da se ne smaram vise glupostima, rekao bih sto se tice teorije evolucije da je kod nje najbolje stojati sa strane i posmatrati naucnike (sa naucne strane) kako sami sebe opovrgavaju!

A jedini sto bih naveo je ispunjenje nekih citata.Sto se tice Starog Zaveta, imam dosta tumacenja, ali to kako su objasnili svetitelji moram da priznam retki, izgleda da su oni samo mogli i da vide i da zakljucuju, bilo bi smesno to objasnjavati!A smesno je i govoriti sta je bilo pre x godina a ljudi ne mogu da se sete sta su tacno jeli pre mesec dana itd...

No da se vratim na citate!Kao sto rekoh ne znam kako bih ocenio teoriju evolucije, kao bolesnu ideologiju ili najava, za bolsene umove, 6 sestica za manijake icon_smile.gif Ovo sam inace pokupio od muslimana, i jako mi se svidelo posto ce se poklopiti sa citatima o kojim govorim i mojim misljenjem o evoluciji sa ''ove tacke'' gledista!Ne stojim ni u tome da se nista ne moze objasniti sa naucne strane, daleko od toga, jer kakav bi to bio vernik ili manijak kada bih negirao materijalan svet, opipljivi koji se naravno moze ispitati!

 

20. Јер што је на Њему невидљиво, од постања свијета умом се на створењима јасно види, његова вјечна сила и божанство, да немају изговора

21. Јер кад познаше Бога, не прославише га као Бога, нити му захвалише, него залудјеше у својим умовањима, и потамње неразумно срце њихово;

22. Говорећи да су мудри, полудјеше,

23. И замијенише славу бесмртнога Бога подобијем смртнога човјека и птица и четвороножних животиња и гмизаваца.

24. Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте

тјелеса њихова међу њима самима;

25. Који замијенише истину Божију лажју, и више поштоваше и послужише твари него Творцу, који је благословен у вијекове. Амин. (Poslanica Rimaljanima apostola Pavla!)

 

Da li se ovo ostvarilo?Pa mislim da iole svaki normalan covek moze da zakljuci ako pogleda sledece http://www.ummah.net/harunyahya/evol/ebk2-3.html

Sam link je odlican http://www.ummah.net/harunyahya/evol/evol.html

Da se ne ljute evolucionisti, dalje necu komentarisati!Jer mislim da mi kao i uvek razgovor izvrtanja sarenih lazi nece nista novo doneti.Davno sam kada me to zanimalo citao vrlo dobar text: razgovor sa evolucionistom, koji je fantasticno opisao nacin izlaganja ''dokaza'' koje oni iznose!

Edited by Villain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh?Vazna tema na religiji i magiji icon_confused.gif No dobro!Da se ne smaram vise glupostima, rekao bih sto se tice teorije evolucije da je kod nje najbolje stojati sa strane i posmatrati naucnike (sa naucne strane) kako sami sebe opovrgavaju!

A jedini sto bih naveo je ispunjenje nekih citata.Sto se tice Starog Zaveta, imam dosta tumacenja, ali to kako su objasnili svetitelji moram da priznam retki, izgleda da su oni samo mogli i da vide i da zakljucuju, bilo bi smesno to objasnjavati!A smesno je i govoriti sta je bilo pre x godina a ljudi ne mogu da se sete sta su tacno jeli pre mesec dana itd...

No da se vratim na citate!Kao sto rekoh ne znam kako bih ocenio teoriju evolucije, kao bolesnu ideologiju ili najava, za bolsene umove, 6 sestica za manijake icon_smile.gif Ovo sam inace pokupio od muslimana, i jako mi se svidelo posto ce se poklopiti sa citatima o kojim govorim i mojim misljenjem o evoluciji sa ''ove tacke'' gledista!Ne stojim ni u tome da se nista ne moze objasniti sa naucne strane, daleko od toga, jer kakav bi to bio vernik ili manijak kada bih negirao materijalan svet, opipljivi koji se naravno moze ispitati!

 

20. Јер што је на Њему невидљиво, од постања свијета умом се на створењима јасно види, његова вјечна сила и божанство, да немају изговора

21. Јер кад познаше Бога, не прославише га као Бога, нити му захвалише, него залудјеше у својим умовањима, и потамње неразумно срце њихово;

22. Говорећи да су мудри, полудјеше,

23. И замијенише славу бесмртнога Бога подобијем смртнога човјека и птица и четвороножних животиња и гмизаваца.

24. Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте

тјелеса њихова међу њима самима;

25. Који замијенише истину Божију лажју, и више поштоваше и послужише твари него Творцу, који је благословен у вијекове. Амин. (Poslanica Rimaljanima apostola Pavla!)

 

Da li se ovo ostvarilo?Pa mislim da iole svaki normalan covek moze da zakljuci ako pogleda sledece http://www.ummah.net/harunyahya/evol/ebk2-3.html

Sam link je odlican http://www.ummah.net/harunyahya/evol/evol.html

Da se ne ljute evolucionisti, dalje necu komentarisati!Jer mislim da mi kao i uvek razgovor izvrtanja sarenih lazi nece nista novo doneti.Davno sam kada me to zanimalo citao vrlo dobar text: razgovor sa evolucionistom, koji je fantasticno opisao nacin izlaganja ''dokaza'' koje oni iznose!

Da ne idemo sad ui neke kpmplikovane prirodne nauke i objasnjenaj, ja vec rekoh., K osmesti u brod od 150 metara po par od svake zivotinjske vrste na zemlji, Vuk Bojovic ce ga verovatno poljubiti u dupe na sred Kalemegdana, jer bi to resilo neke probleme nedovoljnog prostora u zoo vrtu. Dakle par slonova, nosoroga, krokodila,

zirafa, goveda, zebri, konja, nojeva, ptica emu, anakondi, magaraca, kamila, gnuova, medveda i svega ostalog.

Ukupan broj zivotinjskih vrsta je, mislim, oko 1500000. Insekata, pak, ima oko 5000000. Ak oje sve to prezivelo potop na Noevoj barci onda ...smo tu stavili tacku na kreacionizam!. no neki ljudi veruju jer je besmisleno? Zapravo svi bi trebali jer Tertulijan je ipak Tertulijan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno jako jednostavno pitanje:

Da li mislite da je sve sto je napisano u Bibliji istina? Ne govorim o nekakvim interpretacijama, nego jednostavno to sto stoji u Bibliji, da li verujete da je to sve tacno?

 

(Pitanje je za vernike, naravno).

Edited by Crusader

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево мало наших писанија о еволуцији...

 

 

http://www.creationofman.net

 

http://www.creationofuniverse.com

 

http://www.darwinismrefuted.com

 

http://www.darwinism-watch.com

 

http://www.evidencesofcreation.com

 

http://www.evolutiondeceit.com

 

http://www.evolutiondocumentary.com

 

А на њима можете наќи још веза и за друге радове на тему еволуције..

Edited by schabanoti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto to, evo vam malo ovo

 

http://www.cps.org.yu/katalog.html

 

Ja imam kolaps Darvinizma, ne bave se samo Darvinom, do dana danasnjeg, imate dvd 250 kinti, pa pogledajte.

 

Jedno blago ubijanje evolucionizma, sve sa upecatljivo jakim dokazima.

 

Toliko od mene.

 

To su isti oni koji su napravili DVD o satanizmu u rok muzici.Po njima su najveci satanisti, op.cit., ''Sajd Visius, Asajd Kuper i Pink Fojd.''I takve treba da uzmem za ozbiljno i ozbiljno pristupim tumacenju njihovog pogleda na svet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

зар еволуцији није супротна револуција?

Nije suprotna. Revolucija je isto sto i evolucija, samo mnooogo brze. Mada, rec revolucija ima vise znacenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je Sri Sriman Prabhupada pisao nekom americkom naucniku i trazio od njega da stvori zivot iz nezivota, a ovaj mu uzvratio pismom i trazio dokaz postojanja Boga.I kome sad da veruje obican covek? icon_smile.gificon_smile.gif

 

Procitajte knjigu " Zivot nastaje iz zivota ", jeste da je autor osnivac Hare Krisna na zapadu, ali je zanmljiva.

laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh?Vazna tema na religiji i magiji  icon_confused.gif No dobro!Da se ne smaram vise glupostima, rekao bih sto se tice teorije evolucije da je kod nje najbolje stojati sa strane i posmatrati naucnike (sa naucne strane) kako sami sebe opovrgavaju!

A jedini sto bih naveo je ispunjenje nekih citata.Sto se tice Starog Zaveta, imam dosta tumacenja, ali to kako su objasnili svetitelji moram da priznam retki, izgleda da su oni samo mogli i da vide i da zakljucuju, bilo bi smesno to  objasnjavati!A smesno je i govoriti sta je bilo pre x godina a ljudi ne mogu da se sete sta su tacno jeli pre mesec dana itd...

No da se vratim na citate!Kao sto rekoh ne znam kako bih ocenio teoriju evolucije, kao bolesnu ideologiju ili najava, za bolsene umove, 6 sestica za manijake  icon_smile.gif Ovo sam inace pokupio od muslimana, i jako mi se svidelo posto ce se poklopiti sa citatima o kojim govorim i mojim misljenjem o evoluciji sa ''ove tacke'' gledista!Ne stojim ni u tome da se nista ne moze objasniti sa naucne strane, daleko od toga, jer kakav bi to bio vernik ili manijak kada bih negirao materijalan svet, opipljivi koji se naravno moze ispitati!

 

20. Јер што је на Њему невидљиво, од постања свијета умом се на створењима јасно види, његова вјечна сила и божанство, да немају изговора

21. Јер кад познаше Бога, не прославише га као Бога, нити му захвалише, него залудјеше у својим умовањима, и потамње неразумно срце њихово;

22. Говорећи да су мудри, полудјеше,

23. И замијенише славу бесмртнога Бога подобијем смртнога човјека и птица и четвороножних животиња и гмизаваца.

24. Зато их предаде Бог у жељама њихових срца у нечистоту, да се бешчасте

тјелеса њихова међу њима самима;

25. Који замијенише истину Божију лажју, и више поштоваше и послужише твари него Творцу, који је благословен у вијекове. Амин. (Poslanica Rimaljanima apostola Pavla!)

 

Da li se ovo ostvarilo?Pa mislim da iole svaki normalan covek moze da zakljuci ako pogleda sledece http://www.ummah.net/harunyahya/evol/ebk2-3.html

Sam link je odlican http://www.ummah.net/harunyahya/evol/evol.html

Da se ne ljute evolucionisti, dalje necu komentarisati!Jer mislim da mi kao i uvek razgovor izvrtanja sarenih lazi nece nista novo doneti.Davno sam kada me to zanimalo citao vrlo dobar text: razgovor sa evolucionistom, koji je fantasticno opisao nacin izlaganja ''dokaza'' koje oni iznose!

http://www.zavod.co.yu/srpski/nasi_kat.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne smaram vise glupostima, rekao bih sto se tice teorije evolucije da je kod nje najbolje stojati sa strane i posmatrati naucnike (sa naucne strane) kako sami sebe opovrgavaju!

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Kako je to super kad laik koji zna skoro nista o nauci prica kako naucnici sebe opovrgavaju "s naucne strane" icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево мало наших писанија о еволуцији...

Hvala.

 

Smesno, po obicaju nema ni trunke razumevanja o materiji o kojoj pise, i puno je izvrtanja istine, kao i izravnih neistina.

 

Smesno, po obicaju nema ni trunke razumevanja o materiji o kojoj pise, i puno je izvrtanja istine, kao i izravnih neistina.

 

Smesno, po obicaju nema ni trunke razumevanja o materiji o kojoj pise, i puno je izvrtanja istine, kao i izravnih neistina.

 

Smesno, po obicaju nema ni trunke razumevanja o materiji o kojoj pise, i puno je izvrtanja istine, kao i izravnih neistina.

 

Smesno, po obicaju nema ni trunke razumevanja o materiji o kojoj pise, i puno je izvrtanja istine, kao i izravnih neistina.

 

Smesno, po obicaju nema ni trunke razumevanja o materiji o kojoj pise, i puno je izvrtanja istine, kao i izravnih neistina.

 

Smesno, po obicaju nema ni trunke razumevanja o materiji o kojoj pise, i puno je izvrtanja istine, kao i izravnih neistina.

 

I, zasto ljudi koji su obicni laici misle da su u stanju da uz minimalno proucavanje razumeju, a onda i opovrgnu visoko strucne naucne radove?

 

I, drugo, zanimljivo je kako se sopstveni metodi rada projektuju na druge - posto kreacionisticki "naucnici" prvo postavljaju zakljucak (o neminovnosti postojanja kreatora), a onda mu prilagodjavaju premise, oni smatraju da je to osnovni i jedini nacin rada u stvarnim naucnim disciplinama. Opet, smesno.

 

I, trece, najzanimljivije je koliko medju tim kreacionistickim "naucnicima" ima neuskladjenih, pa i dijametralno suprotnih stanovista. Najveci deo "dokaza" jednog takvog "naucnika" su razni drugi, navodno srodni "naucnici" vec opovrgli.

 

Tako, dok se dokoni ljudi izvrgavaju ruglu u javnosti (mada vrlo isplativo, posto imaju velike prihode od svojih "naucnih" radova), ljudi koji se tim stvarima ozbiljno bave donose konkretan napredak od kog imaju korsti svi, ukljucujuci i ove prve.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su isti oni koji su napravili DVD o satanizmu u rok muzici.Po njima su najveci satanisti, op.cit., ''Sajd Visius, Asajd Kuper i Pink Fojd.''I takve treba da uzmem za ozbiljno i ozbiljno pristupim tumacenju njihovog pogleda na svet?

Nije to taj DVD.

Jos kad sam bio na sajmu hteli su da mi uvale to govno koje se zove, statanizam kroz muziku ili nesto slicno, naravno da sam odbio. Takva vrsta satanizma i nije satanizam nego debilizam, icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ono black metal kids. Uzmes Plocu vrtis u nazad i slusas o satani kako ce vladati, pobiti ceo svet itd.

Znaci to je za decu.

Posto smo o tome ucili na faxu, secam se da smo riknjavali od smeha kad su bili textovi vezani sa satanu. (Tupave, rok i metal grupe)

Daleko ozbiljniji stvar su (isto sa faxa) video zapisi, subliminarne poruke gde ima prekida koji ukazuju iz jednog stanja svesti u drugo.

Prekid,koka-kola

prekid,neki les ( razlog nepoznat)

Prekid, mek donald

Prekid,sex

prekid, homoseksualizam (razlog nepoznat)

prekid..........ITD.

Daleko ozbiljniji satanizam je ovaj sto se navodno bavi duhovnim prosvetljenjem, a sam kraj vodi ludilu i ko zna cemu jos

Primer " Ubiti, znaci osloboditi"

 

Kad pricamo o knjigama, dokumentarcima itd. Vezanim za nauku, evolucionizam, tad razmisljam o dostojnom protivniku, iskreno to nije ni protivnik, nego neko ko je u zabludi, kreacionisti i evolucionisti se vec duze vreme nadmecu, to traje i dan danas.

tako da ovaj DVD prati samo rad evolucionista i njihov uzaludni pokusaj da dokazu tu istu teoriju. Zaprepascujuci je broj evolucionista koji su digli ruke od same teorije jer su usli u materiju za koju kazu "Ovo otkrice je divno, ali sam ubedjen da ovo nije nastalo slucajno"

Mnoge knjige, su evolucionisti pisali protiv kreacionista, mnoge kreacionisti protiv njih. To su vrhunski naucnici sa jedne i sa druge strane. Kroz istoriju su zapamcena i mnoga sudjenja.

 

Evolucionisti ne priznaju Boga, Kreacionisti priznaju Boga, a sta je to satana. Satana je nesto ljudsko, a to u sebi ima svaki covek. Po Jungu to je senka, sto je senka veca, covek je vece zlo, stoga i veci greh. Sotona je greh i borba izmedju sotone i coveka je borba protiv greha. Odatle se i kaze "Ako covek nece pomoci sebi, zasto bi mu bog pomogao, a onaj ko pomaze sebi i drugima i bog mu pomaze" E na taj nacin ubijamo greh i zlo u sebi tj. sotonu (kojeg i nema icon_smile.gif )

Neke delove sam mogao da napisem i na satanizmu, ali ono tamo nije ni vredno moje paznje, sem moderatorskog posmatranja da ne bude svadje.

Znaci kod evolucionista "Najveci trik koji je djavo povukao je ubedivsi svet da ne postoji" To se tumaci kao evolucionisticka zabluda o istinskoj ljudskoj prirodi, sto je greh. A rekli smo sta je greh.

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je Sri Sriman Prabhupada pisao nekom americkom naucniku i trazio od njega da stvori zivot iz nezivota, a ovaj mu uzvratio pismom i trazio dokaz postojanja Boga.I kome sad da veruje obican covek? icon_smile.gificon_smile.gif

 

Procitajte knjigu " Zivot nastaje iz zivota ", jeste da je autor osnivac Hare Krisna na zapadu, ali je zanmljiva.

laugh.gif

Sri Sriman Prabhupad? To oni sto imaju knjige po kojima n aMesecu ima atmosfera, raste cvece i trckaju zivotinje? Elem, jad je bilo spustanje na Mesec jedan ucenik je prisao Sri Sriman Prabhupadu i rekao "Ucitelju, eno na televiziji prikazuju kako se covek spusta na Mesec". Ovaj g aje necim udatrio po ledjima, rekao da to nije istina i naredio da mu opere noge. Covek je ocigledno bio vernik kad nij ehteo da se svojim ocima uveri. i ako neko sad pocne sa zaverom da se covek nije spustio na Mesec ispasce smesan jer je takvu prevaru bilo nemoguce izvesti u vreme hladnog rata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, ova knjiga je iz 70-ih, a govorio je nesto u fazonu da je moguce da na mesecu, Suncu itd. ima zivota kog mi nismo svesni..da je na nekom drugom nivou i zasto bi mi morali biti svesni toga.

 

No dobro, to mene i ne interesuje tako..hare krisna i slicno.

spomenuo sam ga zbog njegove diskusije o nastanku zivota i njegovoj raspravi sa naucnikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre da se razumemo. ne postoji jedan kreacionizam kao nesto uniformno i konsenzusno, vec postoji bar 10-tak razlicitih tipova kreacinizma cesto veoma nekompatibilnih. Isto kao sto postoji i, recimo, teoloski evolucionizam. Zatim, dobar deo tih tipova kreacionizma kritikuju i mnogi hriscani. Postoji "teologija krsta" i njoj je opozttna 'teologija slave". Termine je postavio Martin Luter. Teologija slave nije bas bogougodna, da ne upotrebim neku drugu rec. Postoje danas u svetu teolozi koji kreacioniste labeluju kao "teologe slave" i misle da hriscani treba da prihvate metafizicki naturalizam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, ova knjiga je iz 70-ih, a govorio je nesto u fazonu da je moguce da na mesecu, Suncu itd. ima zivota kog mi nismo svesni..da je na nekom drugom nivou i zasto bi mi morali biti svesni toga.

 

No dobro, to mene i ne interesuje tako..hare krisna i slicno.

spomenuo sam ga zbog njegove diskusije o nastanku zivota i njegovoj raspravi sa naucnikom.

Metodoloski to pada u vodu kad vidis da imas fanatika koji nesto veruje i negira da se covek spusta na Mesec bas u tom momentu. "Ne, to se ne dogadja jer ja verujem da je drugacije." To je skroz nezdrav stav i definitivno nije nosnova na kojoj bi neko pisao knjigu koja kritikuje nauku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno jako jednostavno pitanje:

Da li mislite da je sve sto je napisano u Bibliji istina? Ne govorim o nekakvim interpretacijama, nego jednostavno to sto stoji u Bibliji, da li verujete da je to sve tacno?

 

(Pitanje je za vernike, naravno).

Pa nismo protestanti!

Naravno da ne!

 

<Fiery> , dobro je kad ti sve znas icon_smile.gif Ja bar priznajem da sam laik!Ali pogledaj malo, liku.Secam se jednom kad sam prebacio jedan text profesorke sa Americkog univerziteta ti si i za to rekao da je smesno sto znaci ili da si preambiciozan, da ne kazem nesto drugo, ili si neotrkiveni fenomen evolucije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, najezila sam se pri iscitavanju text doticnog Timoteja Alferova. ono sto je pisao da je u pitanju Oparinova teorija u pitanju je Oparin-Holdajnova teorija za pocetak (jer su ova dva naucnika istovrmeno dosli do istih zakljucaka) a sto se tice nemogucnosti israzivanja u rusiji, kako je onda Englez (Holdajn) dosa istovremno do istog zakljcka. Stoga ima mnogo falinki u izjavama doticnog gospodina, tako da bih mu preporucila da se bavi inzinjerstvom, a ne biologijom. I koacervati koje je on napomenuo ne "gutaju" vec vrse apsorpciju molekula potrebnih za unutarcelijske procese. Ali da ja ne bih davila sa biologijom. Poenta je da na net-u ima gomila textova samozvanih profesora-naucnika i sl. tako da ja generalno ne verjem u sve sto naidjem, a da biste znali da pravite razliku izmedju losih i dobih textva, dodjavola, treba imati nekog predznanja o Evoluciji (sa naucnog aspekta-koji je po meni jedini moguci) a ne religijskoj interpretaciji evolucije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

* moderately expressed extrovert

* distinctively expressed intuitive personality

* moderately expressed feeling personality

* moderately expressed perceiving personality

 

Zanimljiv test, ali ti bi i dalje trebao pod hitno da procitas te knjige iz linka koji sam ti poslao u prethodnoj poruci icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам верник, и немислим да је све што пише у Библији тачно. Мада је доста тога тачно.

 

Али све што пише у Курану је тачно

Ako se slazes da su neke stvari u Bibliji netacne, onda ja to ne priznajem kao izvor bilo kakvih tacnih informacija. Svako ko zasniva kreativizam na Bibliji je napravio gresku u startu posto smo vec ustanovili da nije sve u Bibliji tacno.

 

Uz to, ako se slazes da je su netacne neke stvari u Bibliji, zasto ti je tesko da svaris da ni nastanak sveta ne mora da bude tacan u Bibliji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf al sam se zeznuo, da smatra se da je u bibliji tacno sve sto je napisano, samo se ne tumaci doslovce, kao protestanti, vec ima dosta alegorija!

F.O.M. kao sto rekoh pre, Fiery je u pravu kada kaze da evolucija ne utice na religiju, ali sve do trenutka dok to ne predje u ateizam ili postane njegova potpora kao osnovna ideologija, niko se ne mesa naucnicima u njihov poso, a kakve posledice to ima vidi se!

Toteme, ako je djavo u coveku, ''zlo u coveku'' kako je mogao da bude zbacen pre stvaranja coveka?Sto bi znacilo da je Bog zbacio ljudske strasti sa nebesa? icon_confused.gif Ili ipak da ne skrecemo sa teme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se verski fanatizam mesa u nauku ili ne videli smo u Americi gde su hriscani hteli da institucvionalno zabrane broj Pi iz nekih sumanutih verskih razloga. Alegorija je alegorija i onda ne moze biti osnov za stivo kakvo je pomenuti udzbenik iz kreacionizma koji se ne bavi alergorijama nego styvari iz biblije predstavlja kao egzaktne cinjenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...