Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

heh...

Poenta: tema moze da bude super za razmenjivanje informacija ako bi ljudi znali da je upotrebe... zato ja u mojim postovima pokusavam da provucem experimente i inetresantne stvari, ali ne citaju ljudi moje dosadne postove :)

 

Btw ne verujem da niko ne zna odgovor na moje pitanje za tri bambija?! :)

to se uci u gimnaziji...

znam ja al necu da otkrivam sikrete. i ocu tri lizalice za odgovor! :)

e da evolucija ne postoji. sad sam skapirao. evo ga ultimativni odgovor!

 

There is no theory of evolution. Just a list of animals Chuck Norris allows to live.

 

hahha

Edited by dr WoI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da je nesto ''ozbiljno'' tipa svestenici pedofili ili kriminalci...Crkva ima mnogo vecih problema od svestenika pedofila i narko dilera, biznismena u mantijama. To govori samo kakav je covek u svojoj biti, podlozan zlu.A pokusaj muslimana koji hoce da skrene paznju sa Islama kao teroristicke religije je vrlo neuspesan pokusaj. Mogao je to mnogo bolje da odradi jer je opstepoznata cinjenica da je RKC kroz dug istorijski period iskoriscavala islam u svoje svrhe! Pored svega podaci su mu vrlo neopipljivi. Sve i to da se desilo, vrlo je moguce ne kazem da nije, ne mozes optuziti hriscanstvo zbog ljudi koji su eventualno samo krsteni kao hriscani da je hriscanstvo teroristicka religija. Dok se u islamu ubija u ime alaha! A kad je vec naveo, stvarno se to i desavalo po americi, da su neke hriscanske zajednice dizale u vazduh klinike za abortus i ko zna koliko je zrtava tu bilo, mislim da nije bila uzaludna borba. Borba protiv jedne dobrobiti covecanstva koje je podkrepljeno evolucijom a podrzavaju ga ti ''jadni i tlaceni jevreji koji su svuda samo maltretirani ubijani i vrsen je genocid nad njima'', sve pod ciljem humanosti i prenaseljenosti planete!

Enjoy the silence!

http://www.youtube.com/watch?v=THS2zZ4m260

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da je nesto ''ozbiljno'' tipa svestenici pedofili ili kriminalci...Crkva ima mnogo vecih problema od svestenika pedofila i narko dilera, biznismena u mantijama. To govori samo kakav je covek u svojoj biti, podlozan zlu.
Ti si vidim hriscanin i Srbin kao i ja.Ali ja ne mogu zatvorit oci pred svestenicima koji ne svjedoce ono sto propovjedaju.Koji su i kakvi su to veci problemi Svete i Apostolske SPC od kukolja u Njenim redovima?Pa evo ti ovaj Vladika Filaret, on prvi ne postuje ono sto je u Pismu zapisato: ''Pokoravajte se svakoj visoj vlasti, jer nema vlasti da nije od Boga''.Umjesto da okrene drugi obraz i ako treba, ja ne bih volio, ali ako treba da bude i mucenik za vjeru svoju.Nesto ne vjerujem, doduse, da bi on bio mucenik-ja sam ga licno slusao kad je na radiju izjavio da je pedofilija americka izmisljotina.Covjece VBoziji, kako MOZES to da izjavis?A da ne pricam kako se slikao sa lobanjom i mitraljezom u rukama, velicao Milosevica, najveceg izdajnika roda srpskoga od Vuka Brankovica naovamo.
Sve i to da se desilo, vrlo je moguce ne kazem da nije, ne mozes optuziti hriscanstvo zbog ljudi koji su eventualno samo krsteni kao hriscani da je hriscanstvo teroristicka religija. Dok se u islamu ubija u ime alaha!
Ubijalo se i u ime Hristovo, i to mnogo; suvise je nevine krvi proliveno u Ime Njegovo.Ja nemam tu vise nista da kazem, istorijske cinjenice su cinjenice, i svako ce pred Njim licno odgovarat za svoja djela.
A kad je vec naveo, stvarno se to i desavalo po americi, da su neke hriscanske zajednice dizale u vazduh klinike za abortus i ko zna koliko je zrtava tu bilo, mislim da nije bila uzaludna borba.
Ti ovdje kazes da je dobro sto su podmenute bombe i sto je mnogo ljudi izginulo.Znam ja dobro za ono ''zlo cinjet od zla se branec, tu zlocinstva nema nikakvoga'', ali to je rekao samo jedan covjek, Bogocovjek to nikad i nigjde nije rekao.Vise paznje treba obracat na Njegove rijeci, a manje na misljenja jednog slabog i grjesnoga covjeka.
Mislio sam da je nesto ''ozbiljno'' tipa svestenici pedofili ili kriminalci...Crkva ima mnogo vecih problema od svestenika pedofila i narko dilera, biznismena u mantijama. To govori samo kakav je covek u svojoj biti, podlozan zlu.
Ti si vidim hriscanin i Srbin kao i ja.Ali ja ne mogu zatvorit oci pred svestenicima koji ne svjedoce ono sto propovjedaju.Koji su i kakvi su to veci problemi Svete i Apostolske SPC od kukolja u Njenim redovima?Pa evo ti ovaj Vladika Filaret, on prvi ne postuje ono sto je u Pismu zapisato: ''Pokoravajte se svakoj visoj vlasti, jer nema vlasti da nije od Boga''.Umjesto da okrene drugi obraz i ako treba, ja ne bih volio, ali ako treba da bude i mucenik za vjeru svoju.Nesto ne vjerujem, doduse, da bi on bio mucenik-ja sam ga licno slusao kad je na radiju izjavio da je pedofilija americka izmisljotina.Covjece VBoziji, kako MOZES to da izjavis?A da ne pricam kako se slikao sa lobanjom i mitraljezom u rukama, velicao Milosevica, najveceg izdajnika roda srpskoga od Vuka Brankovica naovamo.
Sve i to da se desilo, vrlo je moguce ne kazem da nije, ne mozes optuziti hriscanstvo zbog ljudi koji su eventualno samo krsteni kao hriscani da je hriscanstvo teroristicka religija. Dok se u islamu ubija u ime alaha!
Ubijalo se i u ime Hristovo, i to mnogo; suvise je nevine krvi proliveno u Ime Njegovo.Ja nemam tu vise nista da kazem, istorijske cinjenice su cinjenice, i svako ce pred Njim licno odgovarat za svoja djela.
A kad je vec naveo, stvarno se to i desavalo po americi, da su neke hriscanske zajednice dizale u vazduh klinike za abortus i ko zna koliko je zrtava tu bilo, mislim da nije bila uzaludna borba.
Ti ovdje kazes da je dobro sto su podmenute bombe i sto je mnogo ljudi izginulo.Znam ja dobro za ono ''zlo cinjet od zla se branec, tu zlocinstva nema nikakvoga'', ali to je rekao samo jedan covjek, Bogocovjek to nikad i nigjde nije rekao.Vise paznje treba obracat na Njegove rijeci, a manje na misljenja jednog slabog i grjesnoga covjeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve i to da se desilo, vrlo je moguce ne kazem da nije, ne mozes optuziti hriscanstvo zbog ljudi koji su eventualno samo krsteni kao hriscani da je hriscanstvo teroristicka religija.

A onda pokusavas da eugenicare i kojekakve druge retarde koristis kao argument protiv teorije evolucije? :rolleyes: Da, strasno bi bilo kad bi pomislio da dopustis sebi da razmisljas sopstvenom glavom, van kutije.

 

To je bila cela poenta linkova koje sam postavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Úlfarr Ragnvaldr

Face of Melinda, ti možeš da pričaš o evoluciji živih organizama, ljudi..unazad hiljadama godina, ali poenta je kako je sve nastalo. O tome govori SixStepsOnTheMoon. Nauka to ne može da utvrdi.

To je, svakako, greška nauke, jer uzima za početnu tačku čisto religijsku misao – da je sve moralo nekako da nastane, sem Boga, koji je nestvoren. Sam pojam nastanka je krivotvoren. U nekom smislu, moguće su teorije ciklusa. Bez početka, nema ni kraja. Počeci i završeci su koncepti koje nam je donela religija. U prirodi nema vidnog dokaza za bilo kakav početak i kraj. Samo za obnove i promene. Ima samo toka. Παντα ρει. Sve teče. Realno, ni religija nije utvrdila kako je sve nastalo (još jedna religijska reč, u realnosti postoji samo pretakanje energije), samo što je ona izjavila da je Bog nestvoren, i eto, od njega je poteklo samo stvaranje. Nauci nije svojstveno da kad ne može da da argument, pođe od izmišljene teze.

 

Ja verujem da postoji neki vid adaptacije sto mogu zakljuciti po sebi. Ako treniram na jedan nacin organizam i telo mi se prilagodjava tom tipu vezbanja, ako je drugaciji nacin treniranja opet je drugacija postavka organizma!Pa samim tim i covek u odredjenim zivotnim uslovima prilagodjava se njima i pokusava da opstane kao i zivotinje.Ali nema skoka na nesto vise jer cim se uslovi stabilizuju i sam organizam se vraca u ''normalu''
Da, samo što se uslovi više ne stabilizuju, i oni se menjaju. A naš organizam mora da se razvija čak i sa tog novozauzetog stupnja. E, to je evolucija, kada se kratko zadržiš na novom stupnju razvoja, ali sledeći put skočiš još dalje.

 

Znate li zašto ljudi teško prihvataju ideju evolucije? Ljute se kada shvate da je neko video i priznao njihovu čisto majmunsku unutrašnjost, ispod malo šminke. Dokle god se trudite da prevaziđete majmune, nema mesta stidu. Podsećam da i životinje imaju boga. Mi ga vidimo kao vođu čopora. Velik je, moćan i ima pravo na najbolju klopu i najzgodnije ženske.

 

Evolucija je isto što i promena. Prilagođavanje. Inteligencija je sposobnost prilagođavanja okolini. Ja dodajem da je genijalnost sposobnost prilagođavanja okoline svojim potrebama, dokle god radimo na tome da proširimo svoje sposobnosti.

 

P.S. Poznavala sam osobu, tvrdokornog hrišćanina, i Srbendu, koji je sledbenike darvinizma nazivao Darvinovićima :) .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li zašto ljudi teško prihvataju ideju evolucije? Ljute se kada shvate da je neko video i priznao njihovu čisto majmunsku unutrašnjost, ispod malo šminke. Dokle god se trudite da prevaziđete majmune, nema mesta stidu. Podsećam da i životinje imaju boga. Mi ga vidimo kao vođu čopora. Velik je, moćan i ima pravo na najbolju klopu i najzgodnije ženske.

 

Evolucija je isto što i promena. Prilagođavanje. Inteligencija je sposobnost prilagođavanja okolini. Ja dodajem da je genijalnost sposobnost prilagođavanja okoline svojim potrebama, dokle god radimo na tome da proširimo svoje sposobnosti.

 

tako jednostavno i tako tacno... mislim da je ovo jedan od retkih postova koji me je odusevio na ovoj temi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate li zašto ljudi teško prihvataju ideju evolucije? Ljute se kada shvate da je neko video i priznao njihovu čisto majmunsku unutrašnjost, ispod malo šminke.

 

Ja ne verujem teoriji o evoluciji. Evo pa da pocnem... zasto je ja ne prihvatam.

Evolucija je isto što i promena. Prilagođavanje. Inteligencija je sposobnost prilagođavanja okolini. Ja dodajem da je genijalnost sposobnost prilagođavanja okoline svojim potrebama, dokle god radimo na tome da proširimo svoje sposobnosti.

 

ne evolucija ne bi bilo isto sto i promena. Evolucija bi bilo isto sto i mutacija. Za evoluciju ne postoji nijedan fosilni zapis koji dokazuje. Postoji par teorija koje "dokazuju" evoluciju ali nijedna nije u potpunosti dokazljiva.

Ne kazem ja da postoji jedan bog koji nas je stvorio sve samo ne zelim da verujem u nesto za sta nemam dovoljan broj dokaza. Verujem u evoluciju svesti ali u mutaciju tela ne bash.

 

Kako to da ne postoji nijedan jedini fosilni zapis nekog prelaska? Ne postoji fosilni zapis stvaranja coveka u majmuna, fosilni zapisi evolucije inskte pa i konja.

 

Evo na priemer konj.

Das moze da nadjemo raazne konje, sto se velicine i boje tiche. Ali svi su konji. Nema nekih bnitnijih razlika. Teorija evolucije tvrdi da su konji imaji prste koji su se pretvorili u kopita. Nijedan jedini dokaz za to.

Riba koja je navodno dvodihalica prva izazla na kopno zivi ne znam koliko pod morem. Video sam skicu gde njoj crtaju noge, ali nema nijedan fosilni ostatak, kostiju te ribe sa nogama.

 

Itd.

 

Sto se tiche samog coveka. Opet ne postoji nijedna lobanja koja dokazuje neki prelaz izmedju coveka i majmuna. Postoji par lobanja ali opet, takve oblike lobanja i danas mozemo naci, njihove varijacije.. recimo razlika izmedju moje lobanje i lobanje jednog kineza.

 

Evolucija zvuci sa jedne strane jako logichno, pa cak i primamljivo. Ono moze da mutiramo, moze da napravimo savrshenije ljude... ali opet.. gde su fosilni zapisi i dokazi evolucije? Crnac ce da ima sire nozdrve jer ce mu trebati vise vazduha.. ali to je to.. osta ce covek.. nece da dobije savrsheniji mehanizam disanja.

 

Dalje, ako evolucija ide ka napred.. kako to da pcele imaju bolje oci nego mi?

 

Dalje, fosilni ostaci mnogih zivotinja i insekata iz prahistorijskih vremena isti su kao njihovi fosilni ostaci danas.

 

Verujem jedino u evoluciju svesti i uma, kod coveka. Bar dok mi se ne dokaze suprotno, cvrstim dokazima a ne teorijama.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo su ql argumenti :cool:

 

Pazi 'vako...

Koliko ja znam pronadjeni su fosilni ostaci nekih prelaznih oblika, na osnovu kojih smo mi i dosli na ideju da ima prelaznih oblika.

Na osnovu toga mi smo formirali evolucione nizove npr za konja

primer: mali eohipus (velicine ovce), mezohipus, merihipus, pilohipus, ekvus (danasnji konj)... vidimo da su porasli, a vremenom su mu bocni prsti zakrzljali, pa mu je ostao samo jedan srednji prst, jer su se prilagodili klimi, nastanku stepa itd. znaci da nije bilo fosilnih ostataka iz prethodnih perioda, ne bismo konstruisali sliku ;)

 

"Verujem jedino u evoluciju svesti i uma, kod coveka. Bar dok mi se ne dokaze suprotno, cvrstim dokazima a ne teorijama."

 

e vidis tu su i naucnici zastali i zapitali se... ok pluca pre 5000 godina su i dalje ista pluca, pa smatraju da je ono sto je znacajno poslednjih vekova, milenijuma, evolucija coveka kao socijalno bice.

jer to mozemo da primetimo, a do tada u nasem organizmu ce se promene polako desavati jer npr za iskazivanje jedne izmenjene krakteristike potrebno je 10 000- 100 000 godina, a npr ako bi trebala da se stvori nova vrsta bilo bi potrebno od sto hiljada do 5 miliona godina... pa ti vidi kako je evolucija u stvari jedran dug i dosadan proces. Tako da ovo sto si rekao ima smisla, jer to je ono sto mozes da primetis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi 'vako...

Koliko ja znam pronadjeni su fosilni ostaci nekih prelaznih oblika, na osnovu kojih smo mi i dosli na ideju da ima prelaznih oblika.

 

Nikad ih nisam video - sto ne znaci da nisu. Sve sto sam nasao po internetu su skice. A i cuo sam da je veliki broj naucnika sumnjimcav po pitanju evolucije.

 

Ajdmo sad na rekla kazala, posto ne radimo bash ozbiljne studije evolucije. Pazi sta sam ja cuo, genetskim izinjerigom je izvedena teorija gde dnk moze da se menja u smislu, boje kose, ociju, visine, gustini kose, noktiju itd. Ali dnk ne moze nikako da mutira( postepeno ) da nam recimo po potrebi izrastu krila.

 

To je ono sto me glavno drzi dalje od evolucije, ptice. Kako su dobile krila, kada su se pojavili prvi vodozemci skakale, skakale i krila polako pocela da im izrastaju? To je prvi deo koji nema logike, to bi bila apsolutna mutacija. Prosto je nemoguca postepenost.

 

Imaju i silne dileme oko Kanjona kolorado. Njega se darvinisti dosta drze. Ali moracu da pronadjem josh info-a o tome pa da iznesem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bezlični

 

Rekoh promena, prilagođavanje. Promena u smislu prilagođavanja. Možda i bolje iskorišćenosti, ali uvek verujem u pomeranje granica. Nema loše ili dobre promene. Mutacija gena nije negativna ni pozitivna. Jednostavno promena u strukturi. Kaže se – mutacija u smislu modifikacije strukture, tako da ona odskače od do tad preovlađujuće, uobičajene strukture. Da se razumemo, ni prirodne nauke nisu toliko egzaktne, koliko bi želele da budu. One primećuju i beleže obrasce, proverene eksperimentalno. Ali one ne mogu da utvrde šta ih je izazvalo. I čim neko pokuša da objasni uzrok nečega zadire u metafiziku i/ili teologiju. Kompletne teorije su glupost, često nalikuju na neuspelu šalu i zabavne su za gledanje u Opstanku. Doslednost nije nešto što postoji u prirodi, to je društvena konvencija. Zato je nemoguće dati apsolutno tačnu teoriju. Bar ne onu koja bi bila tačna u svim mogućim svetovima. A zaista i meni jeste apsurdno verovanje u tačno određen tok evolucije. Da je tako predvidljiva, ne bi bila moguća, jer uvek postoji faktor iznenđenja, npr. nagla promena vremenskih uslova, našta organizam ne bi umeo da odgovori.

 

Ne znam, ja ne razlikujem evoluciju svesti od evolucije tela, kao ti. Doživljavam ih kao jedno. Logičnije mi je da se ranije više menjalo telo, a sad svest i manje telesne strukture (visina, nivo hormona i sl).

 

Konkretno, nama ne treba bolji vid nego pčelama. Mi imamo i aparaturu koja nam omogućava da vidimo bolje – mikroskopi, teleskopi. Navodno je naš davni predak imao bolji vid na daljinu od nas. Logično – da bi bi na vreme primetio neprijatelja. Na to gledam ovako – takav vid nama danas nije potreban, pa mozak dobija više prostora za obavljanje drugih f-ja, umesto tih na koje bi došao prošireni vid :uhoh: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju svi para za mikroskop ili dvogled, niti ih je čitava planeta koristila... Ja bih baš voleo da mogu da vidim miljama unaokolo, te se nadam mutaciji ;)

 

 

Ko god misli da je ovo samo još jedna u nizu šaljivih poruka, grdno se prevario... ovo je jako, jako, jaaaako dubok post :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ja ne razlikujem evoluciju svesti od evolucije tela, kao ti. Doživljavam ih kao jedno. Logičnije mi je da se ranije više menjalo telo, a sad svest i manje telesne strukture (visina, nivo hormona i sl).

 

Da ne citiram sve, sve sto si rekla - stoji.

Ali pitanje je koliko idu te granice. Kao sto rekoh, mozemo da nadjemo razlicite varijacije ljudi, crne bele zute, plavooke, zeleno oke, visoke 190 150 pa i kepece.

 

Ali da li covek moze da dobije trecu ruku? Moze jedino mutacijom gena. Da li je moguce da ta mutacija gena ide postepeno? Ne. Treba novi genetski materijal.

 

Sto znaci videli smo ljude radjane, ne znam sijamske blizance, pa cak i sa trecom rukom( ako se ne varam) znam da su rodjeni neki malo mutirani. Ali svi su oni bili pot uticajem nekih sila (npr nuklearne kada pukne nuklearna elektrana) i onda im gen mutira.

 

Zato ljudi ne samo da nisu mogli da nastanu od majmuna, nego uopste nisu mogla da nastani ziva bica

od jedne ribe dvodihalice. Ona je morala da dobije noge(za pocetak), za to joj je trebao novi genetski materijal.

Dalje ako je ona dobila noge, trebalo je da joj dodamo genetskog materijala za ostalo. Da dobijemo sisare itd. Pa na kraju i ptice, kako su mogle da dobiju krila postepeno? Nikako.

 

Mislim, ipak su oba samo teorije. Da se razumemo odmah, nisam ja nalozeni hriscanin koji veruje u tvorca, koji je toboze stvorio nas sve onda njegovog sina IsusaKrista. Samo volim malo ove mentalne gimnastike, i tragam za istinom.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ih nisam video - sto ne znaci da nisu. Sve sto sam nasao po internetu su skice. A i cuo sam da je veliki broj naucnika sumnjimcav po pitanju evolucije.

 

Ajdmo sad na rekla kazala, posto ne radimo bash ozbiljne studije evolucije. Pazi sta sam ja cuo, genetskim izinjerigom je izvedena teorija gde dnk moze da se menja u smislu, boje kose, ociju, visine, gustini kose, noktiju itd. Ali dnk ne moze nikako da mutira( postepeno ) da nam recimo po potrebi izrastu krila.

 

To je ono sto me glavno drzi dalje od evolucije, ptice. Kako su dobile krila, kada su se pojavili prvi vodozemci skakale, skakale i krila polako pocela da im izrastaju? To je prvi deo koji nema logike, to bi bila apsolutna mutacija. Prosto je nemoguca postepenost.

 

Imaju i silne dileme oko Kanjona kolorado. Njega se darvinisti dosta drze. Ali moracu da pronadjem josh info-a o tome pa da iznesem.

 

Pazi u pravu si, ali ima tu jedna mala caka ;)

 

Sada cu da ti ispricam jednu foru sa virusima...

Virus: sastoji se iz dnk ili rnk i proteina koje stite taj genom, znaci nema svoj aparat za sintezu proteina, enzima itd (pliz reci mi ako u necemu se zbunis dok pisem ;) ) e pazi sad, on mora da napadne celiju (coveka, zivotinje, bakterije) kako bi se razmnozavao, a pri tom mora da razvije odredjene sisteme kako bi izbegao nas imunitet koji hoce da ubije virus. Samo oni virusi koji su uspeli da razviju te sisteme, koji su naravno kodirani u njegovom genomu, prezivece, oni koji ne razviju nece.

Znaci nama na planeti je sada super, cool ali ako npr dodje do nekih klimatskih promena ocekuj da cemo se i mi promeniti (belci cesce obole od tumora koze, crnci od srpaste anemije a sve je bazirano na genomu). tako da se mutacije desavaju svakodnevno ali posedujemo dobre reparacione mehanizme koji isprave gresku, ali nekada ne uspevaju da je isprave... ali necu te te daviti o tome :)

Mada tu je i prica o tumorima, jer oni zaparavo nastaju kada se neki nasi geni aktiviraju, drugi suprimiraju ili ako se virus ugradi u celiju... ludilo... veruj mi ti nasi molekuli su takvo ludilo, da ne mozes da zamislis... kao ljudi u malom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali taj virus jedino zna da pokupi svoj genetski materijal, to je ustvari jedino telo, koje funkcionise za sebe a nosi genetski materijal. On ne moze da pred svoj drugoj celiji, tj ne moze da stvori krila i dovede to takve mutacije.

 

Nije nemoguce, da je evlucija tachna ali poprilichno nepodrzano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ali evolucioni mehanizmi su nam obezbedili objasnjenje zasto je nas imuni sistem, tako (ne)specifican. Pazi u svetu nauke sve se vrti oko mehanizma i principa.

Znaci vazan je princip a ostatak price je varijabilan, to pokusavam da kazem.

Mozemo mi da nastanemo od cega god? ali funkcionisemo prema odredjenim principima i to je to.

Primer: taj virus uvek ima princip svog delovanja na odredjenu celiju ali to moze da bude bilo koja celija ili bas tacno odredjena celija jer smo mi to u laboratoriji dokazali. Zato sam na prosloj cini mi se strani i dala pitanje o HIV-u, npr neverovatan nacin kako je virus doskocio coveku, po principu evol.mehanizama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi u svetu nauke sve se vrti oko mehanizma i principa.

 

Dobro bre, ti delujem kao neko ko ne zna za toliko?

Znaci vazan je princip a ostatak price je varijabilan, to pokusavam da kazem.

Mozemo mi da nastanemo od cega god? ali funkcionisemo prema odredjenim principima i to je to.

Primer: taj virus uvek ima princip svog delovanja na odredjenu celiju ali to moze da bude bilo koja celija ili bas tacno odredjena celija jer smo mi to u laboratoriji dokazali. Zato sam na prosloj cini mi se strani i dala pitanje o HIV-u, npr neverovatan nacin kako je virus doskocio coveku, po principu evol.mehanizama

 

Slazem se, a princip je da se mi prilagodjavamo, samo do koje mere je to prilagodjavanje a od koje pocinje mutacija\evolucija i da li uopste moze darvinovska evolucia da se odvije onako kako je objasnjeno u teoriji. To je i pitanje.

 

HIV, je interesatan primer ali velika misterija.

Sta vise interesatna jedna stvar, nasao sam neku stranicu sa popisom cenjenih naucnika, koji veruju da je hiv iluzija i deo globalne zavere(malo smeshno zvuci ali moguce) gde nas ne ubija HIV, vec lekovi za hiv. Ali to sad nije bitno, ne bavimo se tom teorijom. Kao sto si rekla sve su principi.

 

Elem virus zna da odebere grupu celija koju ce da napadne isto kao sto selektivno propustljiva membrana celije zna koju ce materiju da propusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egzektli!

Ijaoj... moram da te smorim za HIV :)

Znas u cemu je fora...

Hiv napada celije od kojih nas imunitet zavisi tzv CD4+ T limfociti i ubija ih, a bez njih nema naseg imuniteta, i zato hiv + ljudi obole od najgluplje infekcije npr Candidae

A pazi sad ovo u svetu je zabelezen porast infekcija od uslovno patogenih mikroorganizama (to su oni koji coveku ne rade nista, ali kada postoje uslovi tj covekov imunitet padne, naprave mu sranje) zbog sve veceg broja imunokompromitovanih ljudi (hiv+, terpaija kortikosteroidima itd) te infekcije su sve cesce i uslovno patogene su pocele da evoluiraju u striktno patogene... sto je jos gore. A sve je to povezano sa kompleksnoscu organizma, sto je organizam kompleksniji to teze evoluira jer ima posla sa vise celija i obrnuto, zato su mikrobi idealan primer za evolucione mehanizme.

Pozzz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Bezlični:

 

 

Moje viđenje evolucije – verujem u evolutivne principe, ali ne i u postojeće teorije (ljudi nastali od žaba, majmuni od palmi i sl). Evoluciju posmatram i u okviru vrste, baš to što si ti pomenuo, razlike među nama samima, što fizičke, što psihičke. Npr. beli ljudi u Africi su svojevrsne evolutivne greške, njihova koža ne odgovara sadašnjim klimatskim uslovima u Africi, dok je beo čovek u Norveškoj primerak koji se prilagodio klimi.

 

Ali da li covek moze da dobije trecu ruku? Moze jedino mutacijom gena. Da li je moguce da ta mutacija gena ide postepeno? Ne. Treba novi genetski materijal.

 

Kad bismo znali odgovor na to, evolucija bi bila konačno odbačena ili prihvaćena. Kombinacija gena može svašta da napravi. Konkretno, možda je bio slučaj sa našim prethodnicima da su na pojedine ‘’dogradnje’’, da ne kažem na telesni upgrade morali da čekaju nekoliko desetina hiljada godina, ali smo mi, sada, svedoci velike mentalne ®evolucije koja počinje od kraja XIX veka. Možda, samo možda je naše telo uspelo da nađe lakši način prilagođavanja, brži, ali i teži. Ubrzan mentalni razvoj je daleko ispred otegnutog fizičkog napretka. Samo što je promena svesti za većinu ljudi teška. Možda je evolucija u pogledu fizičkih karakteristika za nas, ljude, prestala, možda će nam dalji tok samo odneti nepotrebne delove – slepo crevo i repni pršljen. Ko zna.

 

Sto znaci videli smo ljude radjane, ne znam sijamske blizance, pa cak i sa trecom rukom( ako se ne varam) znam da su rodjeni neki malo mutirani. Ali svi su oni bili pot uticajem nekih sila (npr nuklearne kada pukne nuklearna elektrana) i onda im gen mutira.

 

Dve glave, tri oka i sl, da. Ali i nuklearna energija nije došla niotkuda, čovek ju je generisao, oblikovao iz postojeće prirode. Što se mene tiče, sasvim je svejedno da li je u pitanju sirova sila prirode ili atomska bomba. Samo što je nuklearna energija izazvala oštećenja, u tom smislu mutacije, a telo nije uspelo da se naglo prilagodi, već su generisani nepotrebni oblici (šta će kome oštećeno srce i treća ruka, kad kapacitet srca ni jednu ruku ne može da izdrži)

 

Zato ljudi ne samo da nisu mogli da nastanu od majmuna, nego uopste nisu mogla da nastani ziva bica

 

Uvek postoji nešto što nismo u stanju da odgonetnemo. Mislim, moguće je da smo i nastali od majmuna, ali nismo spoznali princip koji je to omogućio. Da je ljudski genom toliko izučen, praktično ne bi bilo bolesti. Svakako nam nešto fali da bismo uobličili bilo koju teoriju. Inače, priče o majmunima i ljudima potiču od zaključivanja po analogiji, svi smo svesni velike sličnosti, ali zaboravljamo i razlike. Inače je zaključivanje po analogiji jako neefikasno, baš zbog ukazivanja isključivo na slične stvari, često zanemarujući razlike i uslove koji dovode do sličnosti, tj. razlika.

 

Mislim, ipak su oba samo teorije. Da se razumemo odmah, nisam ja nalozeni hriscanin koji veruje u tvorca, koji je toboze stvorio nas sve onda njegovog sina IsusaKrista. Samo volim malo ove mentalne gimnastike, i tragam za istinom.

 

Niko te nije ni shvatio tako. Svakako, mentalno razmrdavanje je uvek dobrodošlo. Nije da nam život zavisi od toga da li smo nastali od majmuna ili božje pljuvačke, ali je zabavno razmišljati o tome.

 

***************************************************************

 

@Face of Melinda

 

A pazi sad ovo u svetu je zabelezen porast infekcija od uslovno patogenih mikroorganizama
Lekovi su mač s dve oštrice (ne govorim samo o kortikosteroidima, a njih bih tek zabranila zakonom), zato što ne rade na principu povećavanja otpornosti organizma, već deluju na samu bolest (leči posledicu, umesto da spreči uzrok). Greška naše nauke, trebalo bi da jačamo mehanizme odbrane, a ne da sprečavamo bolesti, čini mi se kao da sprečavamo evoluciju, zarad većeg broja živih, bolešljivih ljudi, koji kasnije prenose svoj genetski materijal. Dobar primer kako treba delovati na bolest bi bila homeopatija.

 

veruj mi ti nasi molekuli su takvo ludilo, da ne mozes da zamislis... kao ljudi u malom

Što zaista fascinira. Njihova sposobnost da reporogramiraju čitav naš sistem. Volela bih da budem tumor u tuđem telu na jedan dan :lol: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve glave, tri oka i sl, da. Ali i nuklearna energija nije došla niotkuda, čovek ju je generisao, oblikovao iz postojeće prirode.

 

Ona postoji i bez covekovog oblikovanja, kao i struja. Recimo da smo je samo ukrotili i iskoristili.

 

Niko te nije ni shvatio tako. Svakako, mentalno razmrdavanje je uvek dobrodošlo. Nije da nam život zavisi od toga da li smo nastali od majmuna ili božje pljuvačke, ali je zabavno razmišljati o tome.

 

 

Sto se mene tiche, zavisi. I ako je od bozije pljuvacke.. Kog boga tachno. Ne volim da gajim iluzije i da pravim greske.

A da me ne shvatite ko hardcore hriscanina, sam rekao jer sam video prozivke na racun nekih 'riscana. Ne zelim da mi se bilo koji oblik konverzacije pretvori u dangubljenje.

 

 

Moje viđenje evolucije – verujem u evolutivne principe, ali ne i u postojeće teorije (ljudi nastali od žaba, majmuni od palmi i sl). Evoluciju posmatram i u okviru vrste, baš to što si ti pomenuo, razlike među nama samima, što fizičke, što psihičke. Npr. beli ljudi u Africi su svojevrsne evolutivne greške, njihova koža ne odgovara sadašnjim klimatskim uslovima u Africi, dok je beo čovek u Norveškoj primerak koji se prilagodio klimi.

 

Ta vrsta evolutivnog principa - postoji bez sumnje. Covek se prilagodjava kao i sve drugo. Ali koliko se prilagodjava, dokle to moze da ide i ako moze da se dovede do mutacije kako moze? To mene muci.

 

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekovi su mač s dve oštrice (ne govorim samo o kortikosteroidima, a njih bih tek zabranila zakonom), zato što ne rade na principu povećavanja otpornosti organizma, već deluju na samu bolest (leči posledicu, umesto da spreči uzrok). Greška naše nauke, trebalo bi da jačamo mehanizme odbrane, a ne da sprečavamo bolesti, čini mi se kao da sprečavamo evoluciju, zarad većeg broja živih, bolešljivih ljudi, koji kasnije prenose svoj genetski materijal. Dobar primer kako treba delovati na bolest bi bila homeopatija.

Što zaista fascinira. Njihova sposobnost da reporogramiraju čitav naš sistem. Volela bih da budem tumor u tuđem telu na jedan dan :lol: .

 

 

Caka 1: Pazi ok su kortikosteroidi jer oni sprecavaju inflamaciju i jos vece ostecenje organizma.

Jer kada dodje do inflamacije ili zapaljenja tvoje celije luce jedan citokin (TNF) koji u vecoj kolicini pocinje da ostecuje sopstvene celije, e upravo taj efekat koristikosteroidi postizu, sto ih naravno cini dobrim, ali opet... oslabe nase sopstvene mehanizme...

E upravo su ti citokini koji su totalno ludi molekuli jer omogucuju komunikaciju izmedju celija medjusobno... nesto kao hormoni (moja omiljena oblast).

Caka 2: Ti ne mozes da pojacas svoj imunitet npr preparatima koji su trenutno u prodaji, jer tebi je taj potencijal dat rodjenjem na nivou tvog genoma... Ali ako bi u daljem evolutivnom toku doslo do promene na nivou genoma, sto se polako desava, ali mnogo sporije, nego kod mikroba jer su oni manje kompleksniji od nas, onda nastaje pomak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...