Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

Naravno da je sve povezano, i da sve ima logiku, drugacije i ne moze - ja samo vise volim da idem na gore i gledam sliku u sto vecem planu, nego da seciram i idem dublje u detalje. To je nekako moj stil. :haha:

Ovo govorim samo zato jer mi se cini da je danas trend sve secirati, analizirati, ici u najsitniji detalj svakog aspekta zivota, zivot uciniti komplkovanijim nego sto jeste (govorim za ljude generalno). a ponekad je to suvisno i nepotrebno, jer se gubi veca slika i pravi smisao zivota. Daleko da sam protiv nauke i suve logike/analize, ali ljudi moraju malo da se okrenu drugoj strani, inace ce se ugusiti u prevelikom stresu modernog doba.

 

 

Brate Varze ovo je za RMF, tacnije ovo sto si napisao je upravo sustina kako definisati budizam po Suzukiju, jedan od mojih omiljenih auotra barem kada je zen budiam u pitanju. Sada si me podsetio kada on poredi stihove Basho-a iz 9.veka i Tenisona... mislim da sam to citirala na zen budizmu na RMF-u :haha:

 

Za poslednju tvoju recenicu to stoji... sto se sa evolutivnog aspekta moze gledati na sledeci nacin oni organizmi koji se ne adaptiraju ovom stresu modernog doba, izumrece, a realno sta je u vezi sa stresom nego bolesti kardiovaskularnog sistema, metabolizma, tumori, ovo je samo delic... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nauci detalji apsolutno, svaki detalj, svaka kockica da je na svom mestu, to je čemu nauka teži i čemu treba da teži, inače nije nauka. Posebno te 'male' stvari, mikrosvet, ono što ne vidimo, što se graniči sa ezoterijom, čudesan svet jedan, šteta što ljude ne zanima, ali nije me nešto briga što ih ne zanima :D A u životu, društvu, daleko to može biti jednostavnije nego što jeste trenutno, a da ljudi žive dostojanstveno, kao što ne žive sad.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nauci detalji apsolutno, svaki detalj, svaka kockica da je na svom mestu, to je čemu nauka teži i čemu treba da teži, inače nije nauka. Posebno te 'male' stvari, mikrosvet, ono što ne vidimo, što se graniči sa ezoterijom, čudesan svet jedan, šteta što ljude ne zanima, ali nije me nešto briga što ih ne zanima :D A u životu, društvu, daleko to može biti jednostavnije nego što jeste trenutno, a da ljudi žive dostojanstveno, kao što ne žive sad.

Dostojanstvo nema veze sa razvitkom nauke nazalost,sto se vise razvija virtuelna realnost i ostali vidovi virtualne zabave to ce biti manje zainteresovanje za nauku.

 

Enivej,idem na postujem nesto na temi svemir,dobro me podseti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeste li razmisljali o tome kako covek ne moze da evoluira dalje jer i manje kvalitetni i ovi kvalitetniji dobiju da jedu, piju i razmnoze se?

 

Kod zivotinja, priroda favorizuje sposobnije da prezive, a satire ostalo, a kod coveka bas i ne funkcionise tako, dodje mu nekako izopaceno.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razum ne bi ni trebalo da postoji, sto se evolucije tice. Postoje znatno efikasniji i jednostavniji metodi za prezivljavanje od cele komplikacije sa razvojem razuma. Suvise komplikovano, a priroda to ne trpi (zapravo vazece teorije to ne trpe). Razum je paradoks. Protivi se i teoriji evolucije i zakonu entropije. A dalja evolucija Coveka ce biti izazvana, ne spontana. Dok se svi ne pretvorimo u artificijelne onlajn identitete.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Jedino nikada necu shvatiti zbog cega ljudi moraju uvek ici protiv neceg, kao da jedino to definise njihovu poziciju u univerzumu. Jednom kada se ta iluzorna podela prevazidje, ljudi ce biti spremni na prave podvige, u ovom slucaju, na polju nauke. Ovaj video ne udara nikakav ekser na bilo kakav kovceg, on nece promeniti misljenje religijskih ispranih mozgova, niti je dao ultimativan odgovor nauke na pitanje o poreklu zivota, inteligenciji, svesti itd.

Treba ignorisati one zaslepljene fanatizmom i fokusirati se na prave odgovore. Nauka i prava duhovnost su dve strane jednog novcica, nista na ovom svetu ne postoji bez svoje druge strane. Crkva i organizovana religija su neprijatelji nauke vec dugo vremena, ali one nisu jedini predstavnici ideje o postojanju neceg viseg, a cega mi jos mozda nismo svesni ili sposobni da shvatimo. Crkva i dogma su samo najlosiji predstavnici te ideje.

Sve u svemu, zivot tece dalje i nista se ne menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauka i prava duhovnost su dve strane jednog novcica, nista na ovom svetu ne postoji bez svoje druge strane.

najobicnija besmislica, recemo tako da zvuci "mudro" i da se ispedne pametan i "iznad situacije". :haha:

 

nauka i religija nisu nikakve "dve strane istog novcica" vec dijametralno suprotni pristupi shvatanju sveta koji nas okruzuje. razlika izmedju religije i nauke je kao dupe i oko, pri cemu je nauka oko (da ne bude zabune). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi u pravu, izgleda da ne poznajes dovoljno drugu stranu da bi pricao o tome. Dualitet je osnovni preduslov za postojanje bilo cega, jedan te isti princip ili zakon je moguce opisati na vise nacina, naucnim jezikom ili jezikom simbola, pri cemu sustina ostaje nepromenjena itd itd. Ali nema veze, nastavi sa dokazivanjem superiornosti nauke kroz koju jedino emitujes svoju drugu stranu, a to je mrznja prema religiji i dogmi, sto je ok po meni, samo ukazujem na cinjenicu da postoji tu mnogo toga vise od isprazne dogme i organizovane crkve i da je mrznja, podela na suprotstavljene tabore i citav taj anti stav zaostavstina primitivnog coveka i ako se covek trudi da napravi taj korak na lestvici evolucije, mora prihvatiti svoju kompletnu prirodu i zaboraviti na podele, kategorizacije, oslanjanje na suvu formu i sl. jer i sama nauka iz dana u dan pokaqzuje i dokazuje da ima tu jos mnogo toga vise nego st mislimo i znamo.

 

I opet si ti taj koji pokusava da svede pricu na ove i one dok ja samo nudim jedan drugaciji pogled na datu temu, bez ikakve volje da se postavljam iznad situacije, ali ako ti to tako vidis, ok. Mozete slobodno nastaviti sa temom, necu spamovati vise.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

"The more you're having vigorous intercourse and thrusting pelvically into the vaginal canal, the more you're pulling out whatever semen is there and it's collecting in the frenulum area and then scattering (je l' reko scattering ili nesto drugo?) down towards the base of the phallus"

 

Ne znam da l' da se smejem ili da povratim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...