Jump to content

Evolucija


Face Of Melinda

Recommended Posts

Ok ali proveri, skoro sam sigurna da zavisi od duzine lanca, jer razmisli ne mogu da stanunrepovi u loptu u nekom trenutku.

 

Bio je neki eksperiment sa pra-corbom gde su uspeli u labu da rekreiraju te uslove sa pra zemlje i da dobiju dal bese lipidni dvosloj kugla u kojoj se nadjose nukleinske kiseline.

 

I ja sam mislila da je to opste poznato manje vise (ko i doktorka rekla bih)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Kad jaganjci utihnu... back in the days... Neandertalci su zapravo bili kanibali?

Darvine brate shvati me... zasto biti vegan nije evolutivno prihvatljivo...

 

http://www.sciencemag.org/news/2016/07/european-neandertals-were-cannibals?utm_source=sciencemagazine&utm_medium=facebook-text&utm_campaign=neandertalcannibal-5592

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

pa i homo ljudi su bili kanibali zar ne?

 

Juggernaut nije mutant, vec moci crpi od demona Cyttorak-a jer predstavlja njegov avatar na zemlji, pa sta ima da lupaju glavom od zid, zar ih nece spontane mutacije dovesti do tog stadijuma pre ili kasnije

 

u a evolucija nam je podarila nesto upravo suprotno. daleko smo slabiji od svojih predaka. to mi je vrlo zanimljivo

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koncept ljudske evolucije koja stupa na snagu poslednjih godina u potpunosti prihvatam kao validan i istinit

 

jer ja saam jesam

 

pionir

ljudske evolucije

 

dokazana pojava od strane znanstvenika Dr. Tony Huge-a i Coach Trevora

+ retki naucnici kojima treba vjerovati Screen-Shot-2017-06-11-at-9.39.42-PM.png
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ali mi se cini da je priroda filtrirala slabije kao bolje od onih jacih. da li je trejdof bio bas direktan? ne znam uostalom

 

da, filtrirala je da mozak bude teži i da bude veći potrošač na račun velikih čeljusti, zuba i sl. ali to nije "slabije"

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom smislu direktan?

 

Ne moz biti direktan, al' net result je taj :D

pa direktan u smislu da je porast inteligencije u direktnoj zavisnosti sa slabljenjem efikasnosti misicnog tkiva. interesuje me sta je sta uslovilo ako je bilo uslovljavanja i sta je bilo pre cega ali se plasim da to niko ne zna nit ce znati.

 

da, filtrirala je da mozak bude teži i da bude veći potrošač na račun velikih čeljusti, zuba i sl. ali to nije "slabije"

e ja mislim bukvalno na slabljenje, ne na celjusti i zube itd. nasi preci su bili jaki kao simpanze koje mogu danasnjeg coveka da vezu u cvor.. kad bi znali da vezu cvor. umesto toga rade nesto drugo.

zanimljivo je to sa trosenjem energije, ali kolika je potrosnja energije u misicima simpanze u odnosu na nas? ako ne koristis svu snagu, manje energije trosis. hocu reci, mozes biti vrlo jak ali to koristiti samo po nekad.

 

 

mozda je fora u tome sto su snazna a sve mastovitija bica pravila previse stete svojoj zajednici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ono sto je uslovilo favorizaciju razvoja mozga a prestanak razvoja misica je to sto su otkrica coveka vodjena primitivnim razumom postepeno iskljucivala uticaj faktora koji otezavaju zivot fizicki slabijim zivotinjama - prestala je prirodna selekcija coveka po snazi jer je covek presao sa resavanja prezivljavanja snagom na resavanje razumom kao efikasnijim sredstvom.

 

Istovremeno se pojavila energetska efikasnost kao prednost jer vece i snaznije misicno tkivo trosi vise energije i od tad je snaga prosecnog coveka u blagom padu. :D

 

Sad cu da pogledam brojeve, ali dramaticno vise energije trose misici majmuna od nasih, jeste da aktivni misici trose 3 puta vise energije od neaktivnih, ali svi misici u telu su konstantno u osnovnom tonusu cije odrzavanje trosi energiju, nemoguce je da 'iskljucis par snopova' misica ako ti nisu potrebni, ako pravis i najlaganiji pokret, menja se tonus svih misica uda koji pomeras, tako da za iste pokrete automatski trosis vise energije.

- Samo posedovanje velikih misica radi koriscenja ponekad je veoma energetski neisplativo.

Samim tim sto si 'stednju' mirovanjem naveo kao potrebu/opciju, opisao si evolutivnu prednost manjih misica.

 

 

Fizioloska uslovljenost se svodi na dopremanje pomenute energije tkivu - prokrvljenost, misici i mozak su medju najprokrvljenijim i najaktivnijim organima, eto direktne kompeticije, to se tokom miliona godina balansiralo na stranu mozga.

 

Misici prosecnog coveka 'trose' 20-80% ispumpane zapremine krvi, pretpostavljam da je ta brojka kod simpanze 45-90%.

 

Kaze mozak oko 20ak%, jetra vise, oko 28%, ali je mozak najmanje tolerantan na padove prokrvljenosti i tih 20% moraju da budu stabilni, nema preusmeravanja :D

 

mozda je fora u tome sto su snazna a sve mastovitija bica pravila previse stete svojoj zajednici.

 

Pre ce biti da su najsnazniji + najmastovitiji (oni koji pogode ljudski sweetspot ta dva) bili vodje zajednice.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

svidja mi se odgovor.

dodao bih da je udruzivanje usled boljih socijalnih vestina moglo da doskoci snazi vodje copora ili plemena, koji bi tako bio ubijen. pa je konacni rezultat primitivna demokratija i jednakost pripadnika plemena kod ljudi za razliku od najblizih srodnika simpanzi i gorila koji imaju jako izrazemnu hijerarhiju.

 

i jedna napomena, kad sam rekao mastovitiji, nisam nuzno mislio na ono sto zovu kreativnost. moze biti rec o mastovitom sadizmu ili delovanju mimo pravila ponasanja u grupi. to kombinovano sa vecom snagom je bar meni pomalo zastrasujuce

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...

It was greatly treasured by 19th century collectors, and Charles Darwin recounted an incident when he was an undergraduate at the University of Cambridge around 1828. He had already collected two ground beetles when he "saw a sacred Panagæus crux major". He tried putting one of the other beetles in his mouth to free his hand, but it ejected acrid fluid down his throat, causing him to spit it out and lose all three.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Panagaeus_cruxmajor

 

Ah good times, hiding beetles in mouth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...