Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

gitar pro je keva, pogotovo sto se sad iz njega u srbiji javlja novi pravac metala, midi metal! icon_smile.gif

 

salu na stranu, dosta koristim guitar pro u komponovanju pesama za moj bend, jer tako najbolje vidim kako taj moj riff izgleda kao koncepcija, a jos su tabovi malih dimenzija i stp ga si lako prenosivi, i najbrzim mogucim putam (citaj, preko maila) mogu da ga prosledim ostalima iz benda. icon_da.gif

 

a sto se tice koriscenja njega za skidanje pesama, trudim se da sve skidam na sluh, u poslednje vreme... mada ne ide mi bas sve, pa se ponekad potpomognem istim! ma on je cudo! icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne nismo mi rekli PowerTab, rekli smo gitar pro to je tema, nemoj zato da se vadis nece ti uspeti, rekao si da vecina bendova koje ja gotivim da slusam (slusam i slusao sam svasta veruj mi) koristi GP, ajde navedi mi neke primere i dokazi, i mogao bi kad si vec tu da dokazes i za taj tvoj primer, daj sajt ili tako nesto pa da potvrdimo, ali bolje pripazi sta ces da napises rulez.gif

Brate, haluciniras...

 

Nista ja takvo nisam napisao, a da Hendrix nije koristio GP - to je sigurno icon_biggrin.gif .

 

Hoces da ti dokazem tvrdnje za Necrophagist icon_smile.gif ... Rekao gitarista na njihovom forumu...

 

PT ili GP?!? Programi su u sustini slicni, tj. oba pate od potpuno istih mana u odnosu na notni sistem, a kapiram da je to po tebi glavni problem... GP nije freeware, pa niko ko radi pesme i planira da ih daje nekome ne koristi GP, jer ne moze biti siguran da ta druga osoba koristi isti program. A za PT je lako, samo ga skines.

 

Ne znam da li si nekada visio na nekim stranim forumima za muzicare... na IBreatheMusic npr. niko nikada ne postuje GP tablature... A ogroman forum je u pitanju, hiljade clanova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, necete me ubediti, znam o cemu govorim...ali ajde barem priznajem da danas mnogi ne mogu da zive bez GP-a i slicnog softvera...jednostavno ne mislim da gitar pro moze uciniti muziku ili stvaranje muzike boljim, tako da ne vidim u cemu je uopste i smisao takvog jednog programa...moze se samo olaksati razvoj muzike, ali to nije ono sto ce uciniti samu muziku boljom.

Tako da, nemojte koristiti GP, ili barem sto manje je moguce, eto to je to jer zaglupljuje vec sam napomenuo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam napisao razvoj mislio sam na stvaranje muzike, a kada sam napisao cinjenje muzike boljom mislio sam na pravljenje kvalitetne muzike, eto da razjasnim..

naime, ne mislim nista lose o GP, kao i o tome da svako moze imati svoje misljenje sto se tice programa, ali ipak zar ne mislite da GP u neku ruku samo i otezava rad jer je potrebno biti mnogo vise originalan nego ranije, ipak danas svako moze da priusti GP u poredjenju sa ranijim danima, cak ne mora ni da zna teoriju, a moze da crta note po skali i to da ispadne da lici na nesto. Isto koliko je dobro i doprinosi masovnom pravljenju novih pesama, takodje spusta kvalitet tih novih pesama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja pricam ljudima stalno icon_da.gif

 

A sto se tice GP-a...ako neko nema uslova da se snima preko comp-a GP mu je najbolje resenje icon_da.gif ...ili ako jednostavno nece da se smara sa raznoraznim setovanjima i sl. ...a i kada ti u pola noci dodje neka inspiracija i kada te mrzi da palis pojacalo i sta ti ja znam GP je keva icon_da.gif

 

I da sad mi pade nesto na pamet...koliko ja znam u GP mozes da upisujes i note?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu da se upisuju note ali je krs realizovano upisivanje nota u GP, realno, osim ako nije cela pesma na copy/paste.

ALi onaj pregled vrata i klavijature nisu losi, jebiga, i meni je ekstra da napisem nesto na brzaka kad nemam vremena da snimim ili sto ti kazes u kasne sate, ali se trudim da izbegavam tu praksu, posto zatupljuje i prelazi u naviku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, to sto su popularni ne znaci da su dobri.

 

Drugo, GP je keva za pisanje pesama, mislim recimo ja sve smislim na dzitri i onda se igram sa harmonijama i kontrapunktom u GP-u i bubnjevima. Ogromna prednost GP-a na Pt-om je sto mozes da pravis bubnjeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da nam objasni...

Mislim jadan Fear Factory je toliko zatupljen da ni sam ne zna zasto je toliko popularan... rolleyes.gifrolleyes.gif

To sto fear factory radi u GP, a i to nije sigurno koliko rade i sta tacno rade, ne znaci isto sto i ti kad pravis muziku u GP. Oni su vec establirani muzicari i mogu da rade sta god hoce. Ja pricam o zatupljivanju nekoga ko tek pocinje da se razvija kao muzicar, a takvih imas koliko hoces. i na kraju se sve svodi na isto, ako nisi talenat, ne znas da sviras i tesko ti ide pravljenje pesama, nece ti GP mnogo pomoci, samo ce odmoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno ne mislim da gitar pro moze uciniti muziku ili stvaranje muzike boljim, tako da ne vidim u cemu je uopste i smisao takvog jednog programa.

evo, vidi. ja znam da citam i pisem note bez problema. ali u notama ne mogu da napisem KAKO sam odsvirao to sto sam odsvirao, koji prag, i slicno..

 

gp moze da utice i pomogne nekome da napise "bolju" pesmu, tako sto mu omogucava da brze i lakse doteruje svoje ideje, jer odmah cuje kako to otprilike zvuci. dakle, DA, guitar pro moze kod nekih ljudi da izazove pisanje boljih pesama. icon_smile.gif

 

trece, batali to "profesionalni muzicari" i slicno. kad cujem tako nesto, odmah mi se ide u wc, kao sto rekoh. da ne govorim sto masa tih ultra mega profi muzicara cesto ume da ode kod nekog ko nije toliko poznat i kupi pesmu. koriste se ljudi SVIM sto postoji na trzistu, ali bukvalno svim, pa i GP-om.

 

inace, vanden plas-ov gitarsta otkuca bubnjeve u cubase-u a onda njihov bubnjar to skida i odsvira na snimanju. icon_rockdevil.gificon_smile.gif

 

cetvrto i najbitnije. kad smisljas pesmu sa instrumetnom u ruci, velika je sansa da ce ti sola zvucati kao kolaz vezbi za levu i desnu ruku, kao sto je to slucaj sa vecinom metal gitarista, a kad pravis melodiju u glavi, to je druga prica, i to je mnogo teze nego piciti neku "improvizaciju" na gitari koja zvuci kao hiljadu i prva reciklaza tudjih ideja.

 

dakle, GP, cubase i slicni programi imaju pozitivan uticaj na kreativnost, ako tako posmatras.

 

ma dobro cubase je nesto drugo, ali ne valja kucati klavijature, to je za amatersku upotrebu,

i naravno, opet si u zabludi.. icon_smile.gificon_smile.gif

 

---

 

Karleusa je popularna zbog sise i samo je lud ne bi ostetio od kurca

molim te reci mi da se zajebavas. wallbash.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...