Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

@Imaginos

 

Vidi covece, ti malo kvotujes mene malo druge, pa cisto daj znak koga kada da ne bi ispalo da pisem te gluposti o Karleusi. To sto ti znas da citas i pises note svaka ti cast. Ali ti ne mozes ni u GP-u bas lepo da odsviras sta si tacno zamislio - razumes? I to je neka vrtsa simulacije koja nije bas dobra.

 

A to sta je za mene i za tebe dobra muzika, pa ne moraju nam se misljenja oko toga bas i poklapati. Ukusi su razliciti. Tako da se i miljsenja oko koriscenja GP-a mogu razilaziti.

 

Uf kao da ja ne znam sta se sve radi, pa normalna je stvar kada kazem profesionalni muzicar da mislim na nekoga ko pravi muziku i zivi od toga, ne mislim sigurno na pozere na sceni (cast izuzecima)

 

To sto vanden plas-ov gitarsta otkuca bubnjeve u cubase-u meni nista ne znaci jer mi ionako ne pricamo o cubase-u.

 

Da ne bi mnogo filozofirali, smisli ti meni harmoniju i ja cu tebi melodoiju, i to bez koriscenja GP-a pa onda proceni na sta mi lici improvizacija. Moze koji god hoces zanr.

 

DA razjasnim jos jednom

GP - ne valja, korititi ga u manjim kolicinama.

Cubase - profesionalni softver koriscen o mnogih profesionalaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali ti ne mozes ni u GP-u bas lepo da odsviras sta si tacno zamislio - razumes? I to je neka vrtsa simulacije koja nije bas dobra.

 

brate vremenom se izvestis i mozes da zapises tacno on sto si zamislio , ovo izvestavanje se odnosi na to da steknes osecaj koju vrednost note si odsvirao (cetvrtina, osmina itd.)

Dalj sto se pozitivnog uticaja guitar pro-a na melodije tice mislim da je on veliki jer nekad mozes nesto da odsviras, otkucas a onda razmislis malo o tome i eventualno promenis neke tonove i tako dobijes neki prstored koji ti inace nije prirodan/svojstven

Jos jedna pozitivna strana guitar pro-a je sto je sto mu on dodje kao neka zaminljiva verzija metronoma verujem da svi oni koji su od pocetka sviralisa i uz guitar pro imaju prilicno dobar tajming a nisu morali da se smaraju sa metronomom i onim tak-tak

 

 

Karleusa? icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, nema problema, ako ti mozes da zapisujes u GP-u sve sto zelis , onda samo napred. Ja ne bih zapisivao nista, osim ako ne moram. Za to vreme sto sam ucio kuckajuci, mogao sam da vezbam.

 

To sto si napisao za GP-prvenstveno vazi za instrument i sviranje, mislim, ne treba ti valjda GP da bi napravio novu vezbicu? Ok, ne sporim kvalitet brzine tabovanja GP-a, ali nije to neki kvalitet, jebiga, toje cisto za prvu pomoc. I takav je i ceo program - za prvu pomoc.

 

Ja dok sam bas vezbao ranije sa GP-om skidao sam exercises sa mysongbook-a i skidao te vezbice, pa su mi sve solaze licile jedna na drugu. I sad je tako ali sad pravim svoje vezbe, i snimam harmoniju na gitari uglavnom u nekom programu za snimanje. Mislim da nema potrebe da kuckam nesto kada mogu to da odradim i na gitari.

 

Ali da se razumemo, i ja isto koristim GP, ni ja ne sviram nista specijalno, niti imam opremu konstantno prikljucenu za komp, pa da mogu da snimim nesto kad god hocu itd.. I meni GP pomaze, ali uopste ne zavisim od programa, vise ne. Skoro ga ni ne ukljucujem, samo da bih skinuo neku pesmu na brzaka, a i posle toga ionako ponovo slusam pesme koje skidam i skidam ih tacno, jer su u GP skinute krs. Eto to je to, dakle vise stvarne vezbe a manje kuckanja, koliko je god to moguce, a ovo narocito vazi za pocetnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

clan dusanovog zakonika:

 

onaj ko me opet smori sa GP-om da dobije dve bicem, a onaj koji kaze nesto sto je vec bilo napisano na ovom topicu da se ozeze

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Taj Guitar, Đavo, softvera, ili šta je...je dobar ako imaš tab koji se može samo u njemu otvoriti. Inače, prave se tablature pišu žiletima po telu.

 

 

Recimo, da se tab od Enter Sandman napiše govnetom po zidu stadiona FK Kabel.

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Guitar, Đavo, softvera, ili šta je...je dobar ako imaš tab koji se može samo u njemu otvoriti. Inače, prave se tablature pišu žiletima po telu.

 

 

Recimo, da se tab od Enter Sandman napiše govnetom po zidu stadiona FK Kabel.

 

user posted image

ROFL!

 

Svaka čast! hehehe, gde nalaziš sve ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pa da cak sta vise ima mnogo ljudi koji nalupaju gluposti u tabovima da malo zalice na pesmu pa onda sami sebi daju ocene kao...gle kako mi razbija tab :) :) :) GP je dobar ko sto neko rece da se pri radu ima bolji pregled igre delova pesme,rifova,sola itd. i da se poboljsa pesma :)

 

Inace gresni enter sandman od govana je konza

 

ajde tabuj rhapsody govnima :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm...meni je GP u sushtini samo jedan FENOMENALAN alat...ako imam neku ideju u glavi, nalupam je u delu s notama, i kad bude ok, onda uzmem gitaru i sredjujem fingering. U njemu sebi pravim i backinge, zapisujem lickove...nja nja...kao i svi ostali, ali ne sluzhi mi toliko za skidanje.

 

Sto se tiche tablatura, neverovatno je shta ljudi rade, i kako ne mogu da chuju jebeni ton!!! Jako je malo dobrih tabova, pogotovo od jachih bendova koji imaju i po 6-7 instrumenata, tu se neki ljudi tako blamiraju...:D

 

Svaka chast onima koji imaju songbookove pa samo prekucaju u GP, to je zajeban i dosadan posao, ali krajnji proizvod je jako dobra i lako promenjiva(fingering) tablatura s notama.

 

Shto ovaj GP5 ima loshe drum RSE zvuke, neka im neko baci bombu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze...mnogo bolje zvuche recimo midi bas bubanj nego onaj iz RSE paketa...ja uglavnom koristim dist. guitar na RSE-u a bubnjeve na midiju...da nekako mogu da promenim sempl...oma bik to uradio...

Ajd bash cu da probam neki rokich da nadjem...pa da gi pustim :D

 

chitamo se kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja naravno radim. Distorzija - sound bank:gtr2 - effect: hard sound#1 na jednom kanalu, a na drugom sve isto samo effect: hard sound#2, tako mi je uglavnom. A bass je isto RSE ali finger. Bubnjevi su midi banka, uglavnom broj nula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitan brate. Cubase mi je bitan ili ProTools. Tu se 'komponuje' ako covek nema tradicionalni pristup (klavir, akustara, ili direkt na papir ali fali mi bilijarski sto :lol: ). Za skidanje, zna se, CD i uvo. Ako nesto treba da se uspori, Prosoniq TimeFactory.

 

Kad me mrzi da skidam ceo album na uvo, kupim si transkripciju. To je uglavnom za super-zahtevan materijal, a nema se vremena.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali GP je u najmanju ruku do jaja zbog zapisivanja ideja i razvijanja tipa harmonije i sl, odmah cujes kako to otprilike zvuci. Ja u Reasonu pravim bubnjeve i mixam muziku, ali to je sam proces 'snimanja' muzike, ne zapisivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, nisam to probao sa GP-jem. Imam ga tu negde i nicemu mi ne sluzi a i ne znam da li je neka novija verzija.

 

Kod mene to ide ovako. Ukljucim Cubase, otvorim novi projekat (po template-u, sve znaci spremno), selektujem prvi track i udri. Snimim, selektujem drugi track, prvi mi svira kontinualno u petlji a na drugom snimam. I on moze da snima u petlji koliko dugo hoces, tako da brate probam u svakom loop-u nesto drugo dok me se to ne dojmi. Onda stop, otvorim treci track (to 'otvaranje' traje 1 sec), pa mi sad kontinualno recimo sviraju ritam linije sa prva dva track-a a ja nesto jedem govna preko toga. Easy as pie. Mislim, ne treba mi nista da mi transponuje tonalitet, transponujem ih sam. Em je to uvek jaka vezba, em bre najlepse zezanje. E, sad, najlakse je calnuti $3000-$4000 za jak harmonizer tipa Eventide 4000,7000,8000 , taj neki (i to koriscen, novi su od $5000 pa jace).

 

Mada, nista bez double-trackinga harmonija, da ne kazem licno ih odsviras. Jebe keu. A i dobro je za ego. Podrazumeva se da postanes lisac za neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ebitan brate. Cubase mi je bitan ili ProTools. Tu se 'komponuje' ako covek nema tradicionalni pristup (klavir, akustara, ili direkt na papir ali fali mi bilijarski sto laugh.gif ). Za skidanje, zna se, CD i uvo. Ako nesto treba da se uspori, Prosoniq TimeFactory.

 

Da ali nemaju svi uslova da snimaju ,doduse ja radim otprilike isto sto i ti i respect tome :D ( samo sto u Nuendu snimam ali isto sranje...) Samo sto ja licno tesko da mogu da se zaustavim na ideji ,ako krenem da radim, gulim pesmu do kraja,a u Gp ti ne treba ton da si zagrejan i ostalo to mu je prednost sto jes, jes...Bitno je da ti muziku iz glave pretvoris u realnost,sada dal ces prvo u GP ili odmah snimas svejedno je...

 

:muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...