Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

Lepo recheno...ja imam preslab komp za realtime snimanje i reprodukciju efekata u boljem kvalitetu...tj, imam staru muzichku i samo 1.2 celerona...ako neshto snimam oma...uradim to u guitarFXboxu, jer je najkompetentiji sa starijim rachunarima...Uglavnom komponujem bez gitare u GP 4 ili 5...onda to ispadne zanimljivo, jer svi mi imamo neke karakteristichne melodijske pokrete, harmonije...ovako ne znam tachno kako to shto radim izgleda na gitari, i ultra je zanimljivo...sam radish po onome shto zhelish da chujesh, i josh proshirujesh svoje melodijske vidike...Hvala ti Guitar Pro :D

I na kraju jedan OGROMAN MINUS (-) za loshe tabove koje skidamo s neta!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da ali nemaju svi uslova da snimaju ,doduse ja radim otprilike isto sto i ti i respect tome :D ( samo sto u Nuendu snimam ali isto sranje...) Samo sto ja licno tesko da mogu da se zaustavim na ideji ,ako krenem da radim, gulim pesmu do kraja,a u Gp ti ne treba ton da si zagrejan i ostalo to mu je prednost sto jes, jes...Bitno je da ti muziku iz glave pretvoris u realnost,sada dal ces prvo u GP ili odmah snimas svejedno je...

 

Slazem se nacelno da je nebitno. Rekoh, ne znam ni kako radi taj GP, ukljucio ga par puta, ko ce sad jos i to da uci. Ne znam na sta mislis kad pricas o 'tonu i zagrejavanju' to je sve spremno kad ukljucim Cubase. Mislim, imam onu Ginu Echo ako hocu da snimam pojacalo preko mic-a, ali uglavnom se zajebavam sa Line6 GuitarPort-om. Imam tu vec presetovane kojekakve 'tonove' tako da je i to lagano. Jedino sto mi se ne svidja zvuk tog sranja (GuitarPort-a) nikako, pogotovu u usporedbi sa mic-ovanim Boogie-jem recimo.

 

Sad gledam da li nekako mogu da probam taj GuitarRig Pro sta li, na koji su svi kao nesto mokri. Super izgleda taj softver ali mi se ne pazari cela skalamerija. A voleo bih da probam softver pre nego sto ga pazarim. Mozda neki krekovan?

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na sta mislis kad pricas o 'tonu i zagrejavanju' to je sve spremno kad ukljucim Cubase. Mislim, imam onu Ginu Echo ako hocu da snimam pojacalo preko mic-a, ali uglavnom

Mislio sam na prste ne moras da zagrevas prste da se brines o vibratu , "savrsenom pokusaju i ostalo" ,

sad ako tebi nije potrebno da se zagrejes kada uzmes gitaru u ruke svaka cast meni jeste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam ja,ali GP 5 sa Real Sound Bankom je preko 300 MB. A GP4 tezi svega par MB.

 

Mislio sam na ovaj GuitarRig2 brrre. Anyway, nabavio sam ga sinoc i isto sranje mi izgleda ko onaj GuitarPort. Zvuk njesra. Mada se bodem preko istog, moracu da probam preko Gine. Mislim da je A/D/A konverzija tu zajeb. Cheap shit, taj GuitarPort.

 

@Painkiller

 

A, to. Pa vidi, ne sviram uopste poslednjih meseci, nema se vremena. Treba i meni malo vezbe da se zagreju tendoni :).

Kad sam aktivno vezbao, zagrejem se za par sekundi bukvalno. Jebi ga, kad svaki dan sviras po 4-5 sati zagrejan si u pola noci. Apstinencija od svirke je zajebana stvar i motoricki i mentalno. Jedan moj stari drugar, Igor Grasselli, koji je sad prva violina u Slovenskoj Narodnoj Operi, svojevremeno mi je pricao da otprilike ako jedan dan ne vezbas treba ti 4 dana da nadoknadis 'formu'. Velikim majstorima, rece on, virtuozima, potrebno je i do sedam dana. Prvo mi je to izgledalo nelogicno, jebem ga, veci si majstor, valjda ces brze uci u 'stos'. Na kraju sam skapirao.

 

Whatevs.

 

 

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, nadam se da si gtr prikljucio preko nekog DI Boxa ili sl, ovako je sranje bas. Ja ga i ne koristim, jer nemam dobru zvucnu pa imam neprihvatljivu latenciju, bar za sviranje u real time-u, oseti se da signal kasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apstinencija od svirke je zajebana stvar i motoricki i mentalno. Jedan moj stari drugar, Igor Grasselli, koji je sad prva violina u Slovenskoj Narodnoj Operi, svojevremeno mi je pricao da otprilike ako jedan dan ne vezbas treba ti 4 dana da nadoknadis 'formu'.

to sa pauzama je diskutabilno i zavisi od coveka i situacije.

100 puta mi se desilo da napravim pauzu od nekoliko dana posle koje bolje sviram cim uzmem gitaru u ruke. to obicno dolazi nakon perioda tehnickih vezbi i "razgibavanja", a tih par dana sluzi da se sve "slegne" u glavi i prstima. jos ljudi je primetilo ovu pojavu, nisam jedini. ;) cak i dok sam imao bend, desavalo se da nakon nekog perioda u kome nismo imali probe odsviramo bolje nego pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja vas momci, ali ovde je rec o vrlo profesionalnim, skolovanim i tehnicki 'akompliciranim' muzicarima. I meni je licno poznat taj momenat rasterecenja, posle nekog vremena nesviranja. Al' bre ja nisam profi (vise) i od mene ne zahtevaju da svako vece odradim suludi materijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja vas momci, ali ovde je rec o vrlo profesionalnim, skolovanim i tehnicki 'akompliciranim' muzicarima. I meni je licno poznat taj momenat rasterecenja, posle nekog vremena nesviranja. Al' bre ja nisam profi (vise) i od mene ne zahtevaju da svako vece odradim suludi materijal.

 

bolje da citiram autoriteta nego da ja nesto pisem...

 

And it has often done me more good to dip my finger-tips in hot water for a few seconds before stepping out on the platform than to spend a couple of hours practicing.

evo linka ka celom intervjuu:

http://www.violinmp3.com/interview-fritz-kreisler.html

 

inace, covek je bio poznat po tome sto je umeo da ne svira po nedelju dana i onda tako "nenavezban" odsvira koncert nikad bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, to je bila jedna od mojih forica! ...pre nego sto smo odradili izolaciju kutje preko zime je uvek bilo smrtonosno hladno u gajbi :) ...tako da sam uvek svirao toplo obucen i redovno na cesmi grejao ruke pre sviranja :) ...i mogu samo da kazem da je covek potpuno u pravu! ...kada vodom malo zagrejes ruke i uzmes da sviras treba ti svega par minuta da se "rastegnes" :da: ...a bez tople vode taj proces ipak traje malo duze...inace sada preko zime grejem ruke na EL Triescetvorke :mhihi:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, covek je bio poznat po tome sto je umeo da ne svira po nedelju dana i onda tako "nenavezban" odsvira koncert nikad bolje...

 

Sve je to ok, vrlo verovatno bih mogao da ti nadjem neki novinski isecak ili website gde neki ljudi, koje neki u drustvu smatraju autoritetima, tvrde da je Zemlja ipak ravna a i Sunce se okrece oko nje (L. Ronn Hubbard, anyone?). Karikiram, ali shvatas poentu, danas pored tolikih medija i izvora informacija mozemo pronaci nesto u prilog svoje tvrdnje, kakva god da je tvrdnja.

 

Meni je Igor bio dobar drugar i stipendirali su ga na tim nekim najcuvenijim konzervatorijumima u Lenjingradu i Moskvi. Sad je prva violina (kapelmeister) u Slovenackoj Narodnoj Operi. Alo, mali li je autoritet. Coveku su to tako Rusi, jel'da, utuvili u glavu. Mojne sad neko da krene po Rusima, te komunjare, te ovo te ono. Rade to ljudi vekovima (skoluju virtuoze).

 

Inace, kako rekoh, i meni pomaze odmor od instrumenta. Cisto mentalno, ne motoricki.

 

:pivopije:

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno mi puno znači u skidanju nekih deonica kod kojih mi čak i sluh (koga imam dosta) zataji. A, kao što rekoše par njih pre mene, nije loše da se zapiše ideja koju imaš, na samo 4 kb. I apsolutno se slažem da mlađa generacija razvija više sluh i osećaj + ton iz prsta nego da svira automatski gde će im svaki ton izvući oprema. :pivopije:

 

 

Za ovo imas :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije sam dosta koristio guitar pro,medjutim postojale su pesme koje sam morao da skidam tipa razni narodnjachki forshpili tipa,Shemsa Suljakovic,Sinan Sakic i razna Starcheviceva gitaroshka kola za koja niko nije napravio GP4 ili Gp5!!!I onda sam poceo umesto guitar proa da koristim Tempo Corection u Sound Forge-u i mnogo je lakshe i vezba se sluh,Ako usporite na taj nachin Building the church od Vai-a chuce te svaku recenicu veoma jasno i veoma usporeno...Tako da vec dugo vreme ne koristim GP ali je i to koristan program!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...