Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jes vala.

 

Najcesce samo overim pocetak pesme pa dalje sve pichi samo od sebe mnogo brze.

 

Iskreno, ne vidim bas nista lose u tablaturama, ali su live video snimci jos korisniji.

Najgrdja mi je varijanta da danima gubim nerve pokusavajuci da sluhom pohvatam neki sumanuti solo koji sasvim ocigledno ne mogu da provalim :) Ako mozes peske super, a kad ne ide sedi na bus jebi ga :)

 

Nisam apsolutni sluhista, a volim da sviram i tu je kraj price :)

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes vala.

 

Najcesce samo overim pocetak pesme pa dalje sve pichi samo od sebe mnogo brze.

 

Iskreno, ne vidim bas nista lose u tablaturama, ali su live video snimci jos korisniji.

Najgrdja mi je varijanta da danima gubim nerve pokusavajuci da sluhom pohvatam neki sumanuti solo koji sasvim ocigledno ne mogu da provalim :) Ako mozes peske super, a kad ne ide sedi na bus jebi ga :)

 

Nisam apsolutni sluhista, a volim da sviram i tu je kraj price :)

 

to za live snimke se slazem 100%.bolje od GP-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gp je bolest muzickog drustva!!

Em je neko lose skinuo pesme,em polako gubis sluh oslanjajuci se na njega,a jos i sviras mehanicki i pogresno.

Jbt,ja dodjem u studio,kao vezbamo Bodome,odsviram deo a drugi gitarista kaze:

-nije tako brate,sviras pogresno, a onda mi odsvira neku nebulozu.

-EJ,pa jel si ti slusao pesmu,ide ovako sigurno

-ovako pise u gp5

-ma boli me,ja sam skinuo kako treba.

-nije,nije dobro,nije ta melodija

 

a u stvari je lik toliko slusao taj tab da je i zaboravo kako taj deo zvuci u pesmi

 

 

Ljudi,cuvajte i gradite talenat!

Pa ja sam skidao pesme dok jos nije bio ni pentium!

 

sta vi mislite, da Vai,Malmstein,Beker,Marty i ekipa koriste GP?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest dorian grey

Guitar Pro bi trebao da sluzi SIKLJUCIVO kao pomocni alat. Preterano koriscenje istog ubija sluh, tj. prihvatis pesmu kako ti pise na monitoru, naucis je napamet i sta onda? Nisi se udubio u kompoziciju pesme, harmonsku strukturu, nisi analizirao... Naucis pesmu, a u stvari nemas pojma sta sviras!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim GP, ali stalno nailazim na krsh tabove koji pokusavaju da me nauce da sviram pesmu na 5 puta tezi nacin nego sto bih ja sam odsvirao. Lepo upalim gp, pustim pesmu da vidim otprilike gde se svira, gde je legato itd, i onda skidam po sluhu, i onako kako je meni prijatnije. A nemam dovoljno iskustvo da bih bas sve skinuo po sluhu, tako da mi je gp itekako koris'an :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Same here :pivopije:

Ne bih nikad skinuo sam neke brze solazhe koji idu iz ne znam ni ja iz koje skale. Ali cesto mi se desava da naidjem na pogresne tabove tako da onda sam skinem te deonice ili ih uradim na svoj nacin. Ali svakako mi je koristan i dosta mi je pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest SteWaN

Imam ja jedno pitanje: Nasao sam gp na netu, ali je samo trial werzija, gde mogu naci punu werziju, i po mogucstwu za dz? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Stvarno ne kapiram neke ljude odavde...

Ko koristi samo i iskljuchivo GP za skidanje pesama (bez slusanja originala) je odistinski i potvrdjeni RETARD... Tako da se takvi ljudi ne racunaju u ovu raspravu, jer ko igra fudbal na kompjuteru a da ne izadje na zelenu travu tesko da ce postati novi Ronaldinjo, jelte...

GP je alat, ne instrument, a kao alat je mnogo dobar a koriste ga MNOOOOOGI profi muzicari (naprimer i Bumblefoot AKA Ron Thal), pa se ne zale na to da su oglupeli od njega...

On ubrzava rad, a ko kaze da je to lose, ima do jaja logiku...

Bas se pitam da li su kada je nastao notni sistem govorili da je bolje pamtiti pesme nego ih zapisivati, ili kada su pravili instrumente da je bolje oponasati te zvuke glasom...

Verujem da ovi sto ne vole GP ne vole ni prevozna sredstva ni internet a ni struju jer je sa svime time lakse...

LAKSE NE ZNACI I LOSIJE, TO STO SU NEKI OD VAS MORALI PESAKA, JEBIGA, ZIVOT NIJE FER !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim GP, ali stalno nailazim na krsh tabove koji pokusavaju da me nauce da sviram pesmu na 5 puta tezi nacin nego sto bih ja sam odsvirao. Lepo upalim gp, pustim pesmu da vidim otprilike gde se svira, gde je legato itd, i onda skidam po sluhu, i onako kako je meni prijatnije. A nemam dovoljno iskustvo da bih bas sve skinuo po sluhu, tako da mi je gp itekako koris'an :D

 

Upravo to!

Trebalo bi da se koristi kao orijentacija.

I onako je pola tabova netacno! :D

 

A za komponovanje svojih pesama je majka! :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti zapisivanje pesama u GP-u ubija relativan sluh?

 

Nigde nisam rekoa da zapisivanje ubija relativan sluh nego da skidanje pesama iz guitar proa..a ocigledno je zasto(sve sto kazem ne mislim da je u krajnosti i da je bez izuzetaka)A zapisivanje u guitar prou ti ubija citanje nota i uopste odnos vizualnih tonova i onih u mozgu jer se klinci(ja sam klinac)Oslanjaju na ton koji cuju a ne sta pishe na papiru.NE osudjujem nikog ko koristi ali smatram da je meni skodio ... chak i metronom(zavisno od kompa) nije ravnomeran ,kasni i zapinje pri velikim brzinama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Guitar Pro nije program za skidanje stvari vec za komponovanje i aranziranje, dizajniran za gitariste koji ne citaju note. Ja licno ne citam note i nikad nisam imao problema zbog toga (mada znam da bi mi i citanje nota koristilo), i uvek sam mogao po sluhu da skinem stvar koju sam hteo. Ako ne mozes da skines stvar po sluhu, nemoj da se bavis muzikom! Tu ti ni citanje nota ni Guitar Pro vise ne mogu pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec skidas po sluhu, skidaj sve tako. Samo ce ti sluh zakrzljati od tablatura. Ja ne znam da li sam dve ili tri stvari pogledao u Guitar Pro-u (i to samo neke bas zamuljane), a napravio sam ih gomilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ljudi stvarno mnogo kenjaju. GP je pomocno sredstvo i to je to. Ko se oslanja iskljucivo na njega naravno da nece dobro da prodje, ali u tome i nije poenta. Ja ga recimo ponekad koristim kad radim aranzmane nekih pesama cisto da naslutim ritam sekciju ili neki rif, posle toga se naravno 'skida' i modifikuje po sluhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...