Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pa ako neko nema sluha naravno da se ne može baviti muzikom jer ga i NEMA. Vrlo logično. Postavlja se pitanje ko to zaista nema sluha. Obično svi ljudi imaju malo sluha koji im je urođen jer moraju raspoznavati određene glasove. Samo retardirani ljudi koji zaista nemaju sluha na nekom nivou svesti ili šta ja znam kako to ide nisu sposobni za muziku ali oni se ionako ne računaju. Sluh je nešto što se vežba godinama isto kao i sve ostalo i ljudski mozak je sposoban da pamti pojedine frekvencije i da ih kasnije prizove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Pa ako neko nema sluha naravno da se ne može baviti muzikom jer ga i NEMA. Vrlo logično.

 

2. Obično svi ljudi imaju malo sluha koji im je urođen jer moraju raspoznavati određene glasove.

 

3. Samo retardirani ljudi koji zaista nemaju sluha na nekom nivou svesti ili šta ja znam kako to ide nisu sposobni za muziku ali oni se ionako ne računaju.

 

4. Sluh je nešto što se vežba godinama isto kao i sve ostalo i ljudski mozak je sposoban da pamti pojedine frekvencije i da ih kasnije prizove.

1. Bilo je raznih pokušaja, štaviše upravo na ovoj temi. Ali delim tvoje mišljenje.

 

2. Raspoznavanje glasova nije sluh. Sluh je sposobnost reprodukcije zvuka tačno određenih frekvencija (tj. muzike).

 

3. Zašto se retardirani ljudi ne računaju? A osim toga, lično poznajem mnogo ljudi koji nisu retardirani a apsolutno su nesposobni za muziku u bilo kom smislu osim da je slušaju (što opet mogu i retardirani i nesvesni i komatozni).

 

4. Sluh može da se vežba, ali ne ako ga nemaš u startu. Pritom, ta vežba će samo učiniti da ti sluh ne zakržlja, a ne da napreduješ, jer sa sluhom se rađa. Ne možeš ti jedan dan da maučeš C-dur skalu, a onda godinu dana da vežbaš pa da stekneš apsolutni sluh. :icon_ne: Ljudski mozak je sposoban da pamti frekvencije i da ih prizove, ali nije kod svakoga u stanju da te frekvencije ponovo reprodukuje. Za takve ljude se kaže da nemju sluha i oni ne mogu to nikakvom vežbom da nadoknade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napuši se kurca.

 

Kao, tvoje mišljenje je nečemu validno?

 

Pun mi je kurac debilčina kao što si ti koji shvate da su ispali glupi pa se onda nadrkavaju.

 

Ponavljam, napuši se kurca.

 

:evotigana: :evotigana: :evotigana: :evotigana: :evotigana:

 

Brate preterujes, sto je ispao glup? Zato sto ti imas svoje vidjenje sluha? Izvoli ovde pise sve o culu sluha, sto te zanima link, mislim da je covek u pravu kad se prica o sluhu uopsteno, aj sad bez drkanja :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuj, Vojvodo, ne drkam se ja zbog razlike u mišljenju, nego što me kretenčina pljuje mada sam se složio s njim.

 

Osim toga, nije u pitanju čulo sluha, već muzički sluh, problem je što u srpskom jeziku ne postoje dve reči za ove stvari, iako su u pitanju dva potpuno različita pojma. Npr. Betoven je pred kraj života bio potpuno gluv, ali je i dalje imao apsolutni sluh. Treba razgraničiti te dve stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi stoji to sto si rekao da kod nas postoji jedna rec za ta 2 pojma ( kao i jos mnogo takvih "tripova" no necemo o tome sada ), ali i on ( Ikhabot ) je upravu. Sluh ( muzicki ) se razvija, moj se npr razvjao ( i jos uvek se razvija ). Ja nisam umeo da razlikujem note pre 3 godine. Sada mogu da reprodukujem svaku. Ne znam kako se koja zove. Ali ponovicu je kako sam je cuo. I spusticu je za onoliko tonova za koliko je potrebno ( ako se svira obrada u drugom tonalitetu ) isto tako povisiti. Ne treba toliko da se svadjate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sluh ( muzicki ) se razvija, moj se npr razvjao ( i jos uvek se razvija ). Ja nisam umeo da razlikujem note pre 3 godine. Sada mogu da reprodukujem svaku. Ne znam kako se koja zove. Ali ponovicu je kako sam je cuo.

Čekaj, čekaj, nisi umeo uopšte da razlikuješ note ni po slušanju? Ili misliš nisi mogao da reprodukuješ 3 note? Ako se o ovom drugom radi onda je tu u pitanju čista rutina. Muzički sluh se ne može učiti, može se samo izvući maksimum iz njega, a sad pitanje je koliko to neko ume.

 

Koliko ja znam, kad se deca upisuju u muzičku školu imaju jedan vrlo jednostavan test sluha. Pedagog odsvira par nota na klaviru i traži od deteta da mu to isto otpeva. Ako ne uspe da reprodukuje tonove kako treba, jednostavno ga odbijaju jer nema sluha. Da to može da se nauči, valjda bi primali svakog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, mogao sam ja da razlikujem, ali nisam znao gde se nalaze. Ali ... tada nisam svirao nista ( mislim gulio sam gitaru, ali to samo rutinski, kao pola majmuna metalaca ), a pre 3-4 godine sam uzeo bass, i sa njim mi je sluh nenormalnop napredovao ... plus, oni njima odsviraju skalicu ... to je smesno ... ja otpratim ceo solo James-a Murphy-a i slicnih mu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, kad se deca upisuju u muzičku školu imaju jedan vrlo jednostavan test sluha. Pedagog odsvira par nota na klaviru i traži od deteta da mu to isto otpeva. Ako ne uspe da reprodukuje tonove kako treba, jednostavno ga odbijaju jer nema sluha. Da to može da se nauči, valjda bi primali svakog?

 

U neke škole upisuju i decu koja ne mogu tačno da reprodukuju odsvirane tonove, pošto nedostatak sluha može da se nadoknadi intenzivnom vežbom. S druge strane, decu koja ne poseduju osećaj za ritam odbijaju odmah. To je jedino što ne može da se popravi. Inače, Srbi su nacija sa visokim procentom onih koji nemaju ritam, pa bendovi imaju problema kad puste publiku da peva. Izgube se posle 3 sekunde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...