Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

2 godine skoro koristim gtp i stvarno ne shvatam kakvih problema imate sa metronomom... istina je da moze da secne, ali nece da secne ako koristis samo gtp, a ja kontam da ako vec sviras i treba ti metronom, koji kurac bi radio i nesto drugo? a sto je neko spomenuo zastajanje kod loop-ova u gtp5, to se sredjuje jednostavnim iskljucivanjem opcije countdown (iliti, otkucavanje ritma pre pocetka).

Guitar pro je jedan opstekoristan program. Recimo, dobijete ideju za pesmu. Nemate nesto mnogo jaku masinu / zvucnu karticu / audio softver, a zelite da vasi drugari iz benda cuju te vase ideje. Kisni je dan, ne mozemo da se okupimo da sviramo da im pokazem, naravno da cu da zapisem u gtp-u jebeno...

i sto se tice skidanja. ako neko primeti da je neki gp tab los, a ima sluha da skonta da je los i da ga ispravi, zasto ga onda ne bi ispravio i poslao na sajt? Nemaju svi dobar sluh, i nemaju svi vremena da svoje sviranje dovode do izdrk-svrsh nivoa neprekidnim slusanjem i ponavljanjem zajebanih deonica...

volim da sviram, a u isto vreme znam da nikada necu biti na nekom superstar-mnogo-sam-zajeban nivou sviranja, sto je u sustini u redu, ne valja da su svi mnogo dobri. i zato, guitar pro je moj dobar drug!!! evotigana.gifevotigana.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa dobro nije to bas toliki problem, ali jeste potencijalni problem ako stalno koristis metronom u GP (koji se inace i slabo cuje pa moram da otpanjim zvucnike do 1/2.

 

Pozdravljam opciju countdown, kao i GP5 - odlican program za skidanje i zapisivanje muzike,

 

ali opet ponavljam to je sve na kvarnjaka po meni, ako ne znas da skines pesmu bez GP onda ga bolje ni ne ukljucuj nego lepo vezbaj sluh sve dok ne naucis da razlikujes note , e ONDA ukljuci GP pa ces videti da i nije toliko sjajan i bajan koliko izgleda ( narocito mladjoj populaciji ) i shvatices da dovodi do blagog zatupljivanja mozga

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ga vi tupite brezveze...

nisam video gotovo nijedan metronom na compu da radi valjano, jer se svi oslanjaju na glavni procesor, koji cim malo stucne, ode sync po kurcu...kome smeta to, njemu metronom:

1. treba samo da bi se falio kako mozhe skalu X da odsvira o tempy Y

2. treba kvalitetan analogni...

3. uopste ne treba jer je bolji u ritmici nego kompjuter

icon_rolleyes.gif

 

Inace, sluh se razvija sviranjem i slusanjem, a kako u GP mozes lepo i da vidis tacno sta treba da svirash, lakse ti je da naucis sta ti to zaista cujes (tj kako ga musicschool nerdovi zovu icon_mrgreen.gif )

 

btw note su gay #2

ph34r.gifph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ga vi tupite brezveze...

nisam video gotovo nijedan metronom na compu da radi valjano, jer se svi oslanjaju na glavni procesor, koji cim malo stucne, ode sync po kurcu...kome smeta to, njemu metronom:

1. treba samo da bi se falio kako mozhe skalu X da odsvira o tempy Y

2. treba kvalitetan analogni...

3. uopste ne treba jer je bolji u ritmici nego kompjuter

rolleyes.gif

 

Inace, sluh se razvija sviranjem i slusanjem, a kako u GP mozes lepo i da vidis tacno sta treba da svirash, lakse ti je da naucis sta ti to zaista cujes (tj kako ga musicschool nerdovi zovu icon_mrgreen.gif )

 

btw note su gay #2

ph34r.gifph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Pa onda ispada da ti ni ne treba gitara, kad se sve lepo vidi u cuje u GP, samo moras da otpratis tablaturu, razmrdas malo prstima i to je to - znas celu pesmu.

 

icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dokopah se napokon GP5 sa sve RSE, znaci full verzija. GP ko GP prilicno je ostao isti osim tog famoznog RSE koji se bas i nije pokazao najsjanije. Jako je bucan i semplovi su niskog kvaliteta. Metal zvuci grozno ali zato Led Zeppelin, AC/DC, Chuck Berry, Rolling Stones, Queen zvuce odlicno. Dakle sve zescje zvuci preglasno i prenabudzeno. icon_mrtav.gif Ali dobro prva je verzija. Bice bolje valjda sa novim verzijama.

 

Evo jedan primer koji sam uradio sa RSE (MP3, 1,5MB). Probija! icon_smile.gif

http://www.filegone.com/5oc6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokopah se napokon GP5 sa sve RSE, znaci full verzija. GP ko GP prilicno je ostao isti osim tog famoznog RSE koji se bas i nije pokazao najsjanije. Jako je bucan i semplovi su niskog kvaliteta. Metal zvuci grozno ali zato Led Zeppelin, AC/DC, Chuck Berry, Rolling Stones, Queen zvuce odlicno. Dakle sve zescje zvuci preglasno i prenabudzeno. icon_mrtav.gif Ali dobro prva je verzija. Bice bolje valjda sa novim verzijama.

 

Evo jedan primer koji sam uradio sa RSE (MP3, 1,5MB). Probija! icon_smile.gif

http://www.filegone.com/5oc6

pazi kad na osnovu snimka zakljucujem(nema veze sa tobom...nego sa zvukom...) da je skracenica od "real shit established"...

 

gitar pro treba ukinuti...za sve osim za one koji su pravi iskreni pocetnici... icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja sam samoki kreten debil gitarista pa sam morao da koristim guitar pro, i to je zakon. Naravno treba imati i sluha, imam ortaka koji svira bas i ne moze da skine ni jednu pesmu koja nije u gp formatu, em ga mrzi em nezna nista. Uglavnom GP je strava ako se niste skolovali 100 godina i znate sve one akorde, skale, note i sta god....

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da kazem shtone:

 

 

ortak koristi gp ono bash bash. sve pesme koje napravi, napravi ih u gp-u. sa tim pesmama je sa svojim bendom pobedio na demo mastersu, bio na gitarijadi, snimio album... prosto je ne zasit shto se tiche tablatura, skoro sam mu doneo neki zip sa 52000 tablatura za gp i bio je ono jupi! icon_smile.gif ali i pored toga chovek ima do jaja sluha... poenta je da ako je chovek retard on je retard... mislim na ono f4... no.gif

 

ja kao neshto malo se smaram sa mojom akustarom, skidam iz gp-a neke pesmice koje mi se svidjaju i za to mi je ne zamenjiv... i tako to... bla bla.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guitar PRO je nezamenljiv, i kladim se da vecina svetskih rock i metal bendova ga

koristi kao glavno ili pomocno sredstvo za komponovanje. Uostalom ,mozda greshim . Moze li mi neko objasniti neki bolji i lakshi nachin komponovanja. Mozda neko misli da treba sebi namerno otezati pravljenje pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ko ga koristi za komponovanje, nemoj da lupetas... ajde navedi mi jednog koji ga koristi i dokazi, ili ajde da se kladimo odmah u sta hoces..

 

muzicari znaju note i to su muzicari. Pa zamisli molim te da kazes nekom profesionalcu "ej cekaj da ja to iskomponujem u gitar pro-u", ma ajde molim te-pa ne znam kako da je dobra kompozicija, ne moze tako da se radi...

ponavaljam ne znati note, to je kao da kazes da si pisac i ne znas da pises i citas.

 

a uostalom ne moze niko da skida iz gitar pro-a pesme, mora odlusati pesmu i proveriti tacnost nota i tacka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad da budemo malo ozbUljni icon_smile.gif ...ne znam cemu ta opstednutost notama? ...prakticno svakako jeste, ali definitivno nije neophodno...rekao sam ovo jedno milion puta dosad...poznavanje teorije i posedovanje vrhunske tehnike ne cini te automaCki dobrim muzicarem ...mnogo je vaznije da ti znas neke druge, bitnije stvari...uostalom ako je neko gluv onda mu ni svo znanje ovoga sveta nece pomoci icon_smile.gif

 

Aj sad na shredovanje icon_smile.gificon_wink.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...