Jump to content

Koliko vam je bitan Guitar Pro?


Ikhabot

Recommended Posts

  • Replies 388
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako cemo tako, evo ti challenge:

 

Skini Marty Fov clean solo i Daveov solo iz Holy Wars, pa nabaci da cujemo svi. I nemoj da koristis nikakve tabove.

Daveov solo je bljuvotina!!uoopste nije tezak,a uz to je na nivou Kirk hammeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi Tornju Smrti nisam ja rekao da je GP sranje...ako pogledas par strana nazad videces da sam rekao da je za pocetnike vise nego dobar...i ja sam ga koristio prve 2-3 godine sviranja...sada mi jebiga, vise nije potreban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

towerdeath-u

 

i sta hocjes da dokazes?

da onaj koji je napisao tu tablaturu ima bolji sluh i vecju sposobnost tabovanja od Marty F-a? (ovog sa foruma icon_wink.gif )

 

ako je pola nota izbrljano, kako znas da je tablatura tacna?

 

zakljucak:

neko je tu solazu, proslusao, prostudirao i prepisao i taj ima sluha, nema sta.

ako nekome treba tablatura jer ne moze da cuje sta ovaj svira pa neka mu, ali svakako, bilo bi bolje za njega kad bi mogao da skine pjesmu po sluhu jer bi tako vjezbao svoju muzikalnost i automatski stekao odlicno razumijevanje komada.

 

gp moze biti koristan, dok god ljudi koji ga koriste ne degradiraju svoje muzicke sposobnosti koristecji ga.

 

ja licno vise volim jedan drugi tabbing program - power tab.

Edited by MudriPanj

Share this post


Link to post
Share on other sites

towerdeath-u

 

i sta hocjes da dokazes?

da onaj koji je napisao tu tablaturu ima bolji sluh i vecju sposobnost tabovanja od Marty F-a? (ovog sa foruma icon_wink.gif )

 

ako je pola nota izbrljano, kako znas da je tablatura tacna?

 

zakljucak:

neko je tu solazu, proslusao, prostudirao i prepisao i taj ima sluha, nema sta.

ako nekome treba tablatura jer ne moze da cuje sta ovaj svira pa neka mu, ali svakako, bilo bi bolje za njega kad bi mogao da skine pjesmu po sluhu jer bi tako vjezbao svoju muzikalnost i automatski stekao odlicno razumijevanje komada.

 

gp moze biti koristan, dok god ljudi koji ga koriste ne degradiraju svoje muzicke sposobnosti koristecji ga.

 

ja licno vise volim jedan drugi tabbing program - power tab.

gp je sranje u stvari, ja ga koristim evo samo da bi skinuo neku pesmu na brzaka jer me mrzi da slusam i da skidam, i sta onda onda i ovako i onako moram ponovo da slusam pesmu da bi je skinuo kako treba.. tako da bolje da odmah uzmem pesmu da skidam nego da pravim dupli posao..

 

a sto se tice komponovanja, radim u gitar prou pesme, ali smara, sve bih dao samo da znam dobro da citam i pisem note...nije gitar pro nesto na sta se treba oslanjati na duze staze, ulenji se covek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se...nego sta fali Cubase-u? ili starom dobrom tape recorder-u icon_smile.gif ...ja koristim ovaj analogni pristup i sasvim je ok za snimanje ideja...doduse neke pesme sa orkestracijama sam radio u GP-u ...jebiga ne daju mi se pare za klavijaturu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma dobro cubase je nesto drugo, ali ne valja kucati klavijature, to je za amatersku upotrebu, mislim - ne kazem ja " kupite klavijature" znam da bi svako normalan pre kupio klavijature nego kucao u gitar prou ili cubase-u, li kazem:

zna se na cemu profesionalci rade, note i klavijature i to je to. eventualno i gitara posto moze da svira harmoniju i to akusticna, nece profi da se drnda uopste da snima gitaru, to cisto zbog ideja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zavrshio osnovnu muzichku skolu,violina. Treba do jaja vremena da se protumache neke note koje eto samo tako stoje na papiru

. Sad sam posle vishe godina upisao solo pevanje.Profesor ti da note. Poshto nemam kuci klavir pratnju, praktichno je to otkucati u guitar pro i vezbati, i sigurno necu postati gluplji pevach zbog toga. Poenta je da guitar pro nije samo vizuelan kao ono parche papira, i daje precizni( najpreczniji ) opis zvuka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, kapiram tvoju poentu, ali nisi mi odgovorio na pitanje...

 

zamisli da si kompozitor i da koristis gitar pro...nekako ne ide zar ne... pre bi uzeo klavir i note razumes.. a sta mislis zasto bi pre uzeo klavir i note? e kad na to odgovoris shvatices moju poentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, jesam li ja rekao da sviram klavir. Ne, rekao sam da sam svirao violinu.

A, samo jedno. 95 posto tvojih omiljenih bendova ne razmislja tako, tako rade one

chike koji su akademski muzichari- klasichari, a ovo je jebi ga yu metal, a ne forum filharmonije. Uostalom najbolja klasichna muzika se pravila pre par vekova...

Proshlo je to vreme, ne znash ti koji znoj su te note. Uostalom kad postanesh slavan zahvaljujuci takvom nachinu razmishljanja(vrati se par vekova unazad), nosicu majicu sa tvojim imenom.Polako, ideje su mnogo vaznije od bilo koje tehnike, tehnika je sporedna( ali naravno, ne i nevazna).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ti lepo rekao , Spreman sa za kladjenje u sta hoces, ako mi nadjes jedan ekstra poznat bend koji koristi gitar pro.

 

a to sto ti mislis da su note prevazidjene, ja ne vidim stvarno kako bi one mogle biti prevazidjene. Sta u gp-u nema nota? pa da su prevazidjene po tvome, onda ih ne bi bilo. nisu tu note bezveze ugradjene, samo sto vecina ljudi ni ne gleda te note vec samo tabove. A pravi znoj je raditi u GP-u neku kompoziciju umesto na klaviru i notama. klik tamo klik ovamo, ma jde molim te, GP NIJE za komponovanje, dobar je za vezbu a i to u malim dozama, jer ZAGLUPLJUJE!

A ti se malo raspitaj kako danasnji kompozitori (a ne oni od pre par vekova komponuju), pomeni im GP pa ces videti kako ce te pogledati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gp je jedini program na compu koji je pored minesweepera zaslužio da opstane icon_smile.gif

 

kad bi nekim čudom sutra GP nestao sa lice zemlje ja bih se samoubio divljačkim brijanjem mošnji tupom, zarđalom britvom i čupanjem dlaka iz nosa zubima icon_da.gif

 

 

ja ga koristim kad god trebam prebacit neku pjesmu u midi da je stavim kao melodiju na fonu i zato mi je nezamjenjiv mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ti lepo rekao , Spreman sa za kladjenje u sta hoces, ako mi nadjes jedan ekstra poznat bend koji koristi gitar pro.

 

a to sto ti mislis da su note prevazidjene, ja ne vidim stvarno kako bi one mogle biti prevazidjene. Sta u gp-u nema nota? pa da su prevazidjene po tvome, onda ih ne bi bilo. nisu tu note bezveze ugradjene, samo sto vecina ljudi ni ne gleda te note vec samo tabove. A pravi znoj je raditi u GP-u neku kompoziciju umesto na klaviru i notama. klik tamo klik ovamo, ma jde molim te, GP NIJE za komponovanje, dobar je za vezbu a i to u malim dozama, jer ZAGLUPLJUJE!

A ti se malo raspitaj kako danasnji kompozitori (a ne oni od pre par vekova komponuju), pomeni im GP pa ces videti kako ce te pogledati..

Buduci da se GP placa, vecina ljudi u svetu koristi power tab, a primera za ozbiljne bendove koji furaju PT ima kol'ko 'oces...

 

Nocrophagist npr biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nismo mi rekli PowerTab, rekli smo gitar pro to je tema, nemoj zato da se vadis nece ti uspeti, rekao si da vecina bendova koje ja gotivim da slusam (slusam i slusao sam svasta veruj mi) koristi GP, ajde navedi mi neke primere i dokazi, i mogao bi kad si vec tu da dokazes i za taj tvoj primer, daj sajt ili tako nesto pa da potvrdimo, ali bolje pripazi sta ces da napises rulez.gif

 

Ja cu izgleda i ovde morati da napisem izvod iz Dusanovog ZAkonika:

 

Onaj ko koristi GuitarPro i misli da je to odlican program uz koji treba uvek vezbati da se ozeze, a onaj ko mu je dao program znajuci da ne svira duze od 5 godina i on da se ozeze.. mrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...