Jump to content

Najbolja death metal solaža?


ba+a.

Recommended Posts

Ljudi, molim vas poslusajte Sanders/Toller-Wade duel na Cast Down the Heretic sa Annihilation of the Wicked albuma benda NILE. Ja ovakvu "bitku" solaza nisam cuo jos od Angel of Death! Dva i po minta ludila. A tom brzinskom pokolju ulje na vatru dodaje neverovatni bubnjar koji svojom brzinom i na duploj pedali i na dobosu bukvalno ubija (trenutno verovatno najbrzi na sceni). Neverovatan inferno! Te solaze mozda nisu "najmelodicnije" i "najosecajnije", ali da li je to uvek poenta sviranja solaza?!? Pa ni jebeni zongler jabuka u cirkusu Medrano sigurno ne zonglira zato sto mu odredjena osecanja to nalazu, vec pokazuje ljudima svoje umece i dar! Zar je to strano?!? Sasvim je normalno da se ljudi hvale svojim talentom, mogucnostima i sposobnostima, pa tako imamo i ovakve gitariste koji prosto vole da pokazuju koliko su brzi i spretni. Jos jednom, poslusajte taj duel, po mogucstvu na slusalicama, dozivljaj je neverovatan!

Edited by Baja Car

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali ti imas npr, na albumu od nekog benda recimo 10-ak pesama i totalno je smor da solaze u svakoj pesmi furaju na tehniku. Mislim, ljudi idu u cirkus da VIDE zonglera kako zonglira a muziku SLUSAJU i ne interesuje ih (uglavnom) da li je to super tehnicki ili ne. Mislim, eto ti Malmsteen i sl. pa gledaj njih ako hoces da vidis sta ziv covek ume.

 

Slazem se, Murphy kida(btw. sta je sa njim, da li se zalecio?), ali ja sam najvise upoznat sa Chuck-ovim likom i delom pa i zato su mi verovatno najomiljenije njegove solaze. Nisu preterano tehnicke, ali imaju snagu, pamtljive su i sl...ima i jedna ekstra solaza od Behemoth-a u pesmi Conquer All. Ekstra !!!

 

Mati je4 verovatno mislio na to da ogromna vecina kad kaze "emocija" misli na muziku koja izaziva setna i melanholicna osecanja, dok zapostavlja mrznju kao jednu od emocija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta, solo kao ne mora da bude izraz emocija? Nego sta, tehnika? Kurcenje da umem da p*jebem gitaru? Odlsusao sam onaj solo... Fermented Offal Discharge... i do sise, je zajebali ste me.

Ono sto si ti ovde uradio na engleskom se zove 'strawman'...

 

Naime, uopste nisam pomenuo tehniku. Ili ne znas da citas ili volis da trpas reci u moja usta.

 

Ni Heavy Jerk nije u pravu, nisam mislio na mrznju. U prvom delu svog posta jesam osudjivao i previse tipicnu pretpostavku da emotivno = 'melodicno' i 'lepo', ali u drugom delu posta, o kome je rec, govorim o necemu vise od emocija.

 

Solo moze da docarava ambijent - sunovrat u pakao, boje se tope i zidovi gore, dusa pada u zaborav dok se bog podzemlja smeje... Radnju - Manijak divlja sa sekirom po stomaku zrtve dok delovi tela lete na sve strane... Dogadjaj takodje - konjica krece u herojski juris na protivnicku vojsku, poslednji napad, za smrt ili pobedu - ali sigurno slavu.

 

Naravno, uvek mozes i da sviras sa nogama, rukama i jezikom i sta-ti-ja-znam cime i pravis majmuna od sebe da bi svi znali kako ti znas da sviras. Ego drama...

 

U svakom slucaju, da, emocije su samo deo dozivljaja... Cisto emotivne solaze su uglavnom prazne i, sta vise, u vecini slucajeva pravljene samo da izazovu odredjenu reakciju - poput srceparajucih filmova o ljudskoj tragediji.

Edited by Mati

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Solo moze da docarava ambijent - sunovrat u pakao, boje se tope i zidovi gore, dusa pada u zaborav dok se bog podzemlja smeje... Radnju - Manijak divlja sa sekirom po stomaku zrtve dok delovi tela lete na sve strane... Dogadjaj takodje - konjica krece u herojski juris na protivnicku vojsku, poslednji napad, za smrt ili pobedu - ali sigurno slavu.

 

 

U svakom slucaju, da, emocije su samo deo dozivljaja... Cisto emotivne solaze su uglavnom prazne i, sta vise, u vecini slucajeva pravljene samo da izazovu odredjenu reakciju - poput srceparajucih filmova o ljudskoj tragediji.

Al si ozbiljan?

NPR> Bolt Thrower 4th crusade negde na 3:50 min....

Ima ih stvarno milion da bih sad nabrajali icon_smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Carcass~Corporal Jigsore Quandray

 

Cynic~Pleading For Pres Ona solaza na kraju O_O Svaki put kada je slusam najezim se!

 

Death~Crystal Mountain

 

Morbidi~Chapel of Ghouls

 

Obituary~Cause of Death

 

Ovo je sto sam se sad sjetila..inace vecina solaza gore navedenih bendova su genijalne.

 

Au da... Vital Remains~Dechristianize

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...