Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

Pa religiozni black je otprilike kao i viking metal, više tematski nego muzički podžanr. Ono što po mom mišljenju te bendove čini tako kvalitetnim upravo jeste ta predanost verovanju, a samim tim i muzici kojom ga iskazuju - više joj se posvećuju i samim tim je ona daleko kvalitetnija kao finalni proizvod. Da ne pominjem da je sama tematika mnogo zanimljivija od "blasfemičnih" i "koristimo Satanu kao oružje, ali ne verujemo da postoji" tekstova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, upravo htedoh da iskoristim viking metal kao poredjenje. :) Pa, otprilike je to to - zanr koji je pre svega nastao zahvaljujuci tekstualnoj konotaciji, pa se na konto toga kasnije razvio i odredjen muzicki obrazac. E, sad... Sto se tekstova tice - mene za to malo zabole :), iz prostog razloga sto ja black metal slusam pre svega zbog atmosfere i osecaja (i tek ponegde zbog tehnike ;)), pa me za same tekstove i nije nesto preterano briga, narocito zato sto sam odrastao na tekstovima na norveskom, svedskom, finskom... pa me nesto i nije boleo kurac da trazim prevode. A sto se tice muzike - pa, ok je to, ali je daleko od black metala kakav ja volim, slusam i kakav bih stvarao. Eto npr, postavih maopre Walknut - za mene je to definicija dobrog blacka, mada u principu volim svakakav black, od najvece komercijale do... Sort Voktera. :)

Ali, u principu - podzanr (iliti trend, zovite ga kako hocete :)) kao i svaki drugi, ima dobrih stvari, a ima i smeca, pri cemu se, kao i uvek, najboljim cine oni prvobitni izvodjaci dok ovi noviji postaju sve vise genericke tvorevine koje sve lice jedna na drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене и даље занима какав је то "религиозни" блек метал? Видим да се овде прича о викингу, али не знам откад се то зове "религиозни" блек метал?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice muzike - pa, ok je to, ali je daleko od black metala kakav ja volim, slusam i kakav bih stvarao.

 

 

Upravo.U sustini marginalna pojava u black metalu sto se mene tice.

Edited by BLACK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, upravo htedoh da iskoristim viking metal kao poredjenje. :) Pa, otprilike je to to - zanr koji je pre svega nastao zahvaljujuci tekstualnoj konotaciji, pa se na konto toga kasnije razvio i odredjen muzicki obrazac. E, sad... Sto se tekstova tice - mene za to malo zabole :), iz prostog razloga sto ja black metal slusam pre svega zbog atmosfere i osecaja (i tek ponegde zbog tehnike ;)), pa me za same tekstove i nije nesto preterano briga, narocito zato sto sam odrastao na tekstovima na norveskom, svedskom, finskom... pa me nesto i nije boleo kurac da trazim prevode. A sto se tice muzike - pa, ok je to, ali je daleko od black metala kakav ja volim, slusam i kakav bih stvarao. Eto npr, postavih maopre Walknut - za mene je to definicija dobrog blacka, mada u principu volim svakakav black, od najvece komercijale do... Sort Voktera. :)

Ali, u principu - podzanr (iliti trend, zovite ga kako hocete :)) kao i svaki drugi, ima dobrih stvari, a ima i smeca, pri cemu se, kao i uvek, najboljim cine oni prvobitni izvodjaci dok ovi noviji postaju sve vise genericke tvorevine koje sve lice jedna na drugu.

Fenomenalan post.

 

Mene zabole iskreno za taj termin religious black metal, zapravo taj termin sam cuo ovde na Yumetalu, iako sam pre toga slusao bednove koji spadaju pod taj termin. Nece mi sigurno neku uzivanciju doprineti tekstovi, ako mi se prvobitno muzka nije dopala, a ipak mi slusamo jelte mzuku a ne tekstove. Tekstovi su mi uvek tu ako mi se grupa dopadne, pa josh jedan plus je ako su im tekstovi dobri, a ja volim dobre tekstove , ali nikad necu slusati grupu samo zato sto ima dobre tekstove. Sve u svemu "Listen music, not rumors".

 

Malo cu da odem dublje sada od ove rasprave sta je Religious Bm, sa ovim. Taj religious BM igra veliku ulogu, u stvaranju stvarno dobrih bendova i to bednova koji ce biti(ako je moja predpostavka tachna) monjumenti modernog black metala. Po nekom mom skromnom misljenju, Om, Assassins* , Si Monumentum Requires Circumspice(sve zajedno i sa Fas - Ite, Maledicti, in Ignem Aeternum) i Sworn to Dark** su albumi za 10/10 i albumi koji su svojom originalnoscu i interesantnoscu stvoriti moderni Black metal i kroz kojih 10 godina postati znacajni kultovi za tu scenu.

 

*Ovaj album je pogotovo najinteresantniji od ova cetri, jel ovko nesto se nije dosada culo u BM.

 

** Zasto ne Rabid's Death Curse ili Casus Luciferi? Naravno to su sve odlichni albumi, ali ovaj poslednji mi je daleko najzreliji i najcelovitiji njihov album. Vazno je bez predrasuda i bez stava sve sto je starije , bolje je pocheti sa preslusavanjem ovog albuma. Mogu bez ikakvih problema da kazem da taj album ima mnogo vishe da ponudi no predhodna dva i duzu dozu varenja i dugotrajnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сматрам да су текстови много битни у блек металу. Блек метал као правац има поруку. Та порука са манифестује кроз музику, кроз текстове и кроз целокупан имиџ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сматрам да су текстови много битни у блек металу. Блек метал као правац има поруку. Та порука са манифестује кроз музику, кроз текстове и кроз целокупан имиџ.

Hajde mi reci koja je to poruka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni očekivao smisleno obrazloženje izrečenih fraza.

 

 

То је зато што неке ствари човек мора да схвати на индивидуалној бази, а не да му неко други преноси.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj religious BM igra veliku ulogu, u stvaranju stvarno dobrih bendova i to bednova koji ce biti(ako je moja predpostavka tachna) monjumenti modernog black metala. Po nekom mom skromnom misljenju, Om, Assassins

 

Ova 2 albuma nemaju nikakve veze sa ortodoksnim BMom.

Moje mišljenje, hm... bilo super u početku, zaista cenim bendove kao Watain zbog guranja pravih postulata na veliki način i DsO zbog uvođenja novih zvučnih idioma, ali kao i sve, pravac postaje trend koji logično guši sam sebe, najočigledniji prmer posrtaj Funeral Mista. Čekam da vidim šta će uraditi 2 prethodno navedena lidera, i nadam se da se Marduk neće prokurvati pod stare dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sudeci po onoj drugoj numeri sto je procurela, Mortuus je dao dupe Morganu(il obrnuto)

 

edit: sto se tice religioznog metala - samo satana :rockdevil:

Ne kapirajte to skroz ozbiljno, vec ga vise zamisljajte kao odgovarajucu pricu ili scenografiju dok citate knjigu il gledate film. Zanimljivo da ovdje niko 'kao' ne obraca paznju na tekstove i imidz, a cesto ga prvo iskomentarisu.

 

Sadomatore, previse seras. Podsjecas me na ove trolove koji seru po old skul black metalu. Isti taj rad, samo opozit. Odavno si nas upoznao sa cinjenicom da ti je religiozni bm sranje i trend, mislim da nema vise potrebe za tim.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...