Jump to content

Almighty Ravendark


Novaliis

Recommended Posts

WWII je kul tema

Skoro je bio ovaj dokumentarac na national geographic, i to u koloru. Obozavam tematiku ww2, posebno tu ikonografiju nacista i njihov fanatizam koji prevazilazi religijski.

marduk_warschau.jpg

Warschau je odlican kover, skoro sam gledao dokumentarac o tome sto se sve tamo izdesavalo. Ko voli ovakvu temu u black metalu, moze da poslusa Endstille. Ok je kompletna diskografija, najbolji album mi je Dominanz. Al vrijedi sve poslusati :opusteno:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imajuci u vidu koliko je to siroka tema, koliko je tu dogadjaja bilo i kakva su zla sve pocinjena prosto mi je cudno da se vise ne rabi umesto sto svi jedu govna o nekim stereotipnim sranjima. Jesi slusao The Monolith Deathcult? Oni su death a ne black, ali svejedno... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, metnut cu zadnji album na daunloud. Vidim na MA da je dobio odlicne ocjene, aj vala bas da probam. U pravu si za ovo, treba malo eksplotisat ratove. Pocelo je da smara ovo sa religioznim bm, tematika jeste zanimljiva al se svi zivi sad kace na nju. Pun mi kurac osrednjih bendova koji su sad religiozno-filozofski jer je to kao neki trend. Daj neka odjebu vise sa svojom prosjecnoscu...

 

Osim ww2, ima tu jos raznih obracuna koji su prepoznatiljivi po brutalnosti i fanatizmu. ww1, religijski ratovi u Evropi tokom srednjeg vijeka(uh to je bilo bas jebeno vrijeme), i jos mali milion tih krljanja koji su u realnosti crnji od ovih kvazi filozofskih palamudjenja kojima nas zle cikice blek metalerosi obasipaju u zadnje vrijeme.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to. Meni su, licno, tekstovi bazirani na realnim dogadjajima uvek bili daleko interesantniji od puke filozofije i fantaziranja, narocito u kontekstu eksploatisanja "zle" tematike. :da:

Bas mi je pre neki dan bio trip da cujem The Moon Lay Hidden Beneath A Cloud, pisao sam ovde negde o njima - austrijski military neofolk bend, album "Were you of silver, were you of gold" govori o Balkanu u vreme izbijanja WWI ako sam dobro shvatio, na albumu ima i obrada neke bosanske narodne pesme a omot je, heh:

 

R-199381-001.jpg

 

wereyouinner2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vise puta sam slusao o tome koliko su ljudi u Hercegovini tokom Drugog rata Italijani spasli od Ustasa posto nisu mogli da veruju svojim ocima sta se tamo odvijalo. Evo teme za pricu - zna li jos neko za neke extremnije bendove koji imaju textove o ovim prostorima? Sad mi u momentu padose na pamet dva death primerka - pomenuti Monolith Deathcult imaju pesmu o Handzar Diviziji, a Dismember-ova "The Hills Have Eyes" je o ratu u Bosni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlokobno zvuci 'brda imaju oci' :rockdevil: A handzar divizija je bila SS, evo sto bosanci vele za nju..

 

Nastala je nakon masakara počinjenih od strane četnika u istočnoj Bosni nad Bošnjacima, nakon čega su Bošnjaci od njemačkih vlasti tražili oružje ili zaštitu, formirajući milicije, kako bi se zaštitili od četničkih napada, što će Nijemci kasnije iskoristiti za stvaranje vojne formacije. Osnovna namjena jedinice je trebala biti zaštita domova i porodica, ali taj dogovor nije ispoštovan.

 

Poznata je kao jedina jedinica SS koja je digla pobunu protiv Nijemaca i nacističkog režima, nakon što je poslana u Francusku. Tom prilikom je ubijeno osam njemačkih oficira. Oni koji su pobjegli pokušali su se pridružiti francuskom Pokretu otpora, ali su ubrzo uhvaćeni i pogubljeni. [1]

 

Handžar divizija spada među najzanimljivije, najneobičnije, ali ujedno i najkontroverznije vojne formacije, koje su djelovale na prostorima Bosne i Hercegovine tokom Drugog svjetskog rata. U proteklih pola vijeka, uz ovu vojnu jedinicu vezao se epitet "zloglasna" najčešće u srbijanskoj literaturi, te su joj na teret stavljani ratni zločini, odnosno kršenja zakona i običaja rata.

Rekao bih ne bez razloga :mhihi:

 

Mada su po bosni i hrvatskoj ubijali i klali svi, doduse jasenovac je veliki +1 na toj vagi zlocina za ustase. Kasnije su partizani vratili neke dugove, cisto da zaokruze tadasnju pricu koja je opet pokrenuta 90ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imajuci u vidu koliko je to siroka tema, koliko je tu dogadjaja bilo i kakva su zla sve pocinjena prosto mi je cudno da se vise ne rabi umesto sto svi jedu govna o nekim stereotipnim sranjima. Jesi slusao The Monolith Deathcult? Oni su death a ne black, ali svejedno... :haha:

 

Odlican bend,bas cu da ih pustim sad,nisam odavno

Share this post


Link to post
Share on other sites

зна се који бенд преовладава кад је тематика Другог светског у питању.

 

http://www.metal-archives.com/band.php?id=11304

 

а што се мене тиче, увек сам посебно волео бендове са тематиком анти живота. типа, норвешки Deathcult.

 

http://metal-archives.com/band.php?id=95215

Share this post


Link to post
Share on other sites

NSBM govna se ne racunaju. :da:

 

stari,a ne bi otvarao previse diskusije,cemu predrasude?sa ideologijama gomile ne ns bendova se ne slazemo,ne samo ja i ti vec 90% fanova,pa ih i dalje slusamo,radi mjuze.cemu onda predrasuda prema NSBM ako ima bendova sa dobrom mjuzom,a ima ih gomile?ook ako je princip,ali bezveze propustas dobru mjuzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

што се тиче Ад Хоминема, са већином Кајзерових текстова се не слажем. али зато кад чујем:

 

Look at what you've done

A dying world still praising tolerance

I vomit on your beliefs

On your faggots sons

NUCLEAR BLACK METAL KAMPF!

I hate you all…

 

не могу да се не најежим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stari,a ne bi otvarao previse diskusije,cemu predrasude?sa ideologijama gomile ne ns bendova se ne slazemo,ne samo ja i ti vec 90% fanova,pa ih i dalje slusamo,radi mjuze.cemu onda predrasuda prema NSBM ako ima bendova sa dobrom mjuzom,a ima ih gomile?ook ako je princip,ali bezveze propustas dobru mjuzu.

 

Pazi, ne govorim ja nista protiv muzike, i tu ima odlicnih bendova, tipa Absurd, koji stvarno rastura ali ja sam pre sevga mislio na tekstualnu tematiku koja kod njih sviju predstavlja najobicnije jedenje govana naveliko. Na stranu muzika, svaka cast svima njima koji znaju da sviraju, ali kada pricamo o WWII tematici u tekstovima njih bih najradije zaobisao. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su uvek zabavni antisemitski tekstovi :)

Kako nisu? :haha:

 

aryan lands with the boundless expanse

through milleniums come to me

the forests and steppers everything I own

is given to the damned jewish tribe

my blood is calling me, and I won't calm down

until I taste the smell of their blood

the moon whispers about the darkness

the stars are leading me through the clouds

silver people with white skin

are gathering to perform a rite

the wisemen are cursing on the jewish scum

and I see the white man's power!

spit in jewish faces, cut them into pieces

let them choke with their lie

let the woods grow up on their corpses

only white man's power!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji black metal bend svih vremena , bend sa najvise demo snimaka , ahahahhaha

 

http://www.metal-archives.com/band.php?id=975

 

Rehearsal Winter '93 Demo, 1993

 

Celtic Poetry Demo, 1994

 

Return of the Unweeping Moon Demo, 1994

 

War Funeral March Demo, 1994

 

Brouillons I Demo, 1995

 

Into Frosty Madness Demo, 1995

 

March to the Black Holocaust Split, 1995

 

Brouillons II Demo, 1995

 

Black Legions Metal Split, 1996

 

Dans Notre Chute Demo, 1996

 

La Morte Lune Demo, 1997

 

The Black Legions Demo, 1998

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bend sa najvise demo snimaka , ahahahhaha

 

Not. Evo ti primera - Black Tribe:

 

Cyber Punk Demo, 1997

Torture Demo, 1998

War Demo, 1999

Interference Demo, 2002

Inferno Demo, 2002

Interference II Demo, 2003

The Return Demo, 2005

Black Tribe / The Silence Split album, 2005

Eternal Creation, Perish Demo, 2006

Alcoholic Necro Metal Demo, 2006

From the gutters... Demo, 2006

Unholy Blood Ceremony Demo, 2006

Promo Demo, 2007

Terrordrone Juggernauts Vol.1 Split album, 2007

Black Noise Madness Best of/Compilation, 2007

Abyss Demo, 2007

Unlovable Music for Unlovable Minds Demo, 2007

Unholy Blood Ceremony II Demo, 2008

Prolonged Suffering Demo, 2008

 

Onaj deo da su najbolji ne bih posebno komentarisao.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...