Jump to content

Koja muzika će se slušati za 20 godina?


petrucci

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Koja ce se muzika slusati za 20 godina? Dobro pitanje! :da:

 

Mislim da ce se Hard Rock uvek slusati, tu nema dileme... :razz: Sto se metala tice,mislim da ce vecina instrumentalista biti muzicki skolovano (a nadam se i pevaca...) i da ce muzika dobiti na kvalitetu! :mhihi:

Eh sad narodnjaci... :rolleyes: Toga ce verovatno uvek biti,samo sto ce za 20 godina kompjuter 99,9% sve pevati i svirati,tako da ce se Turbo Folk tada zvati Elektro Folk! :):):)

 

To je to, a sada se nadam da ce tadasnja omladina znati da proceni sta je dobra muzika! (mada iskreno sumnjam, :no: ali jbg sad, sta je - tu je...) Toliko od mene! :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

Ma neka elektronska sranja sigurno, mladi vole samo ''tuc-tuc'', iritantne orijentalne prizvuke, repere koji svake dvije sekunde moraju izgovoriti riječi ''fuck'', ''shit'', ''cock''. Šta ćeš većina današnje popularne muzike je elektronika koja nema ni trun duše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kroz 20 god ce pop i mtv da dodju do svog priridnog kraja,ljude ce boleti dupe da se dele po vrsti muzike koje rokaju,takodje ce i rep i rnb da nestanu,ostaju samo ambijental,jazz-blues,klasika,rock-hardcore-metal i sve to sa velikom kolichinom avangardnosti.Shta vishe mislim da ce post-rock da bude najzastupljeniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je sama tema prilicno besmislena. Pa sve sto je vec snimljeno ce ostati sacuvano (to danas barem nije problem) i uvek ce se naci neko ko ce to voleti, kao sto, npr, i sada ljudi vole muziku iz '60-tih, s tim sto ce se usput, naravno, smisljati nove stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Novo doba nosi nove emocije... mislim da će do tada prestati sve ovo sa tuc-tuc ritmovima, metal će odavno biti mrtav. Doći će doba i kada će se religija polako promeniti, ljudi će shvatiti da religije sa 1000 pisanih pravila više nemaju smisla, sve će postati neka vrsta astralne realnosti. Biće popularni spiritualni pravci kao što su Zen, Sufizam, Kabala, Gnosticizam, to jest pravci koji će biti izvedeni iz njih, u skladu sa tim i muzika će biti takva. OM! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostaju samo ambijental,jazz-blues,klasika,rock-hardcore-metal i sve to sa velikom kolichinom avangardnosti.

 

Ja bi iskreno volio da tako bude, jer su to pravci koje gotivim, ali pitanje je šta će se svidjeti širokim narodnim masama :rolleyes:

 

 

metal će odavno biti mrtav.

 

Ti govoriš o metalu kao da je neko bezidejno sranje i time ga potcjenjuješ.

Edited by GrimReaper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo doba nosi nove emocije... mislim da će do tada prestati sve ovo sa tuc-tuc ritmovima, metal će odavno biti mrtav. Doći će doba i kada će se religija polako promeniti, ljudi će shvatiti da religije sa 1000 pisanih pravila više nemaju smisla, sve će postati neka vrsta astralne realnosti. Biće popularni spiritualni pravci kao što su Zen, Sufizam, Kabala, Gnosticizam, to jest pravci koji će biti izvedeni iz njih, u skladu sa tim i muzika će biti takva. OM! ;)

 

'Oce kurac. :) Hipici su pricali tu istu pricu pre 40 godina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Oce kurac. :) Hipici su pricali tu istu pricu pre 40 godina. :)

 

Ne, hipi muzika baš nije to. Hipici su se jebavali uz droge, a to je upravo ono čega neće biti.

 

 

QUOTE

Slušaće se samo brown noise.

 

 

... utvrđeno u Mythbustersima da je to samo mit :)

Edited by Господин Граул

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, govorim o tome da su i hipici isto propovedali tu duhovnost, dolazak novog doba, napustanje modernog, "bitch, bitch, bitch..." (copyright by Grandpa Simpson) ali se covecanstvo od tada nije promeilo ni najmanje. Cak stavise, ako ljudi ne odbace duhovnost jos vise prihvatiti je nece sigurno, ali to vec ide van ove teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih sve gluposti ovde mogu pročitati. Šta vam je ljudi, neće se ništa promeniti, sve će biti kao i sada. Od starih ritmova, rifova i melodija stvaraće se nove pesme. Znači ponavljanje i ponavljanje do besvesti. Neke stvari koje su stare 10, 20, 30, 40 godina i koje se i sada slušaju (ne mislim na starije slušaoce, vec na mlađe), slušaće ce se za 20, 50 i 500 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvih sve gluposti ovde mogu pročitati. Šta vam je ljudi, neće se ništa promeniti, sve će biti kao i sada. Od starih ritmova, rifova i melodija stvaraće se nove pesme. Znači ponavljanje i ponavljanje do besvesti. Neke stvari koje su stare 10, 20, 30, 40 godina i koje se i sada slušaju (ne mislim na starije slušaoce, vec na mlađe), slušaće ce se za 20, 50 i 500 godina.

 

Tema bi u stvari trebala da glasi : Koja će se muzika praviti za 20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to 12 tonova i nema dalje, sad zavisi ko će kako obojati.Kako vrijeme prolazi moderna muzika ide sve više i više ka tome da budejednostavna, naravno čast pojedincima.

 

Neke stvari koje su stare 10, 20, 30, 40 godina i koje se i sada slušaju (ne mislim na starije slušaoce, vec na mlađe), slušaće ce se za 20, 50 i 500 godina.

 

Ajd ovo što si rekao za 20 i 50 godina ok, ali za 500 baš i ne vjerujem :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...