Jump to content

Thelema


Recommended Posts

Axeanosilas

Не рекох ли ти да ми Православни више пажње придајемо Новом Завету. Из Старог се "важи" само оно што није "поништено" правилима из Новог. Конкретно, два стиха из посланице Коринћанима, чини ми се, поништавају све што пише у 3.Мој.

 

"Ponistenje" starih zakona kazes? Zar ti zakoni nisu vjecni, obzirom da su bozji? I zar samim tim novi zavjet jedino moze da dopuni stari, ne i da ga mjenja?

Pravoslavci bi trebali podjednako paznju da pridaju i starom i novom zavjetu, obzirom da dolaze od istog boga

 

 

Kolosus

. Ili prihvatas kompletan sistem vrednosti ili si otpadnik. Zbog toga i treba da postoji crkva kao ustanova. Bez nje bi svako terao vodu na svoju vodenicu i svako bi furao neki svoj fazon i pri tom mislio da je na pravom putu. Covek nije dovoljno dobar da bi sam sebi odredjivao pravila ponasanja. Da jeste, ne bi nam bio potreban bilo kakav zakon - bilo duhovne, bilo svetovne prirode.

 

Zasto covjek nije dovoljno dobar? Zelis da kazes da je stvoren nesavrsen?

Upravo je poenta da se svaki covjek radi ono za sto misli da je dobro. Ako ti ispunjavas zakone iz biblije iz straha od boga, a ne zato sto mislis da tako treba, onda je to zalosno.

A sto se crkve tice, samo cu reci da je to covjekova tvorevina - po tvojoj logici, i ona je nesavrsena kao i covjek.

 

Nigde u Svetom pismu ucenju neces naci za to bilo kakvo opravdanje za ubijanje ili mucenje, jer u pravom hriscanstvu cilj ne opravdava sredstvo

 

Zar nije bog sprovodio masovne genocide, prvo nad egipcanima, zatim je toliko hiljada jevreja smlatio u pustinji, pa onda ratovi u obecanoj zemlji, sodoma i gomora, jerihon, hanan.... lista je podugacka, a tek koliko imamo zakona u kojima se za neke prestupe nalaze smrtna kazna ili mucenje. A sve to opravdano :da: Zaboravih potop :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axeanosilas

"Ponistenje" starih zakona kazes? Zar ti zakoni nisu vjecni, obzirom da su bozji? I zar samim tim novi zavjet jedino moze da dopuni stari, ne i da ga mjenja?

Pravoslavci bi trebali podjednako paznju da pridaju i starom i novom zavjetu, obzirom da dolaze od istog boga

:):):)

 

 

Иначе, да не бих причао хиљаду пута - или се држите теме или ћу тако слатко да је бацим, у пакету са темом о сатанизму, јер се на истима прича о свему, само не о томе о чему би се требало причати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se ti smij :)

Prvi si poceo na ovoj temi da filozofiras o starom i novom zavjetu, tako da :rolleyes:

Ako oces, odgovori fino. Ako ne, kuliraj malo

Не, нисам, ова Фем је прва почела, уместо да прича о ономе о чему треба да прича. Није ли бесмислено доћи на тему која се тиче телеме, просути три реченице у којима има речи Воља, Љубав, Закон и онда просипати некакву испразну фолософију о читању између редова, као и причати о стварима о којима се нема појма. Исти фазон са оном Твиги, оде на ону тему о сатанизму (који је, по мом мишљењу бесмислен сам по себи, али се ипак нешто о томе може причати) каже нешто, стави оних пар смајлија са роговима и оде.

 

Што се питања тиче, одговор је не, није баш тако. Стари Завет (Закон) је дат само Јеврејима као припрема за долазак Месије. Но, да не дужимо о овоме.

 

Телема...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):)

Звучиш као особа која је набифлала билологију пред час, па понавља и понавља... :)

 

Не рекох ли ти да ми Православни више пажње придајемо Новом Завету. Из Старог се "важи" само оно што није "поништено" правилима из Новог. Конкретно, два стиха из посланице Коринћанима, чини ми се, поништавају све што пише у 3.Мој.

 

Ali zar nije Isus rekao... parafraziram: Nisam dosao da opovrgnem vec da nadogradim stare zakone (Stari Zavjet). Tako da tvoja stavka da Novi Zavjet ponistava Stari ne stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чињеница да реч ставих под наводнике би требало нешто да говори.

Такође, не, није рекао, чак ни нешто слично томе.

 

 

Телема...

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da odgovorim pre nego sto se zatvori tema. :)

 

@ GodDamnFemme

Slazem se. Sveto pismo je zbog toga viseslojno i kao takvo dostupno svima - mozes ga shvatiti bilo da si skolovan ili ne, inteligentan ili ne, odnosno mastovit ili operisan od maste. U tome je savrsenstvo Svetog pisma. talema je sa druge strane okrenuta uzem sloju ljudi, koji sebe smatraju pametnijim, boljim, mastovitijim i - ne znam ni ja sta sve vec - od drugih. U tome je zamka gordosti kod taleme.

 

@ morbid god

Covek jeste stvoren kao savrsen, ali je zbog gordosti otpao od Boga (jer je hteo da mu bude ravan) i u tom svom umisljanju kako je dobar je izgubio spoznanje dobra i zla. Odgovore na pitanje zasto covek ne treba da radi kako mu se prohte, mozes naci u mojim ranijim postovima na ovoj temi.

U hriscanskim spisima se nigde ne spominje smrtna kazna, niti postoji opravdanje za istu. Nema ih cak ni u islamu. Rec je o (obicajnom) pravu koje se naslanja samo u dispoziciji na Bozije zakone, a sankcija je iskljucivo svetovna - dakle ne od Boga, vec od ljudi takvih kakvi su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cemu onda postoje tajnost udruzenja koji se nadovezuju na ovo ucenje?

Ima jako mnogo njih koji sebe nazivaju pravoslavcima, a po pitanju cistote vere nisu nista bolji od "pravoslavnih talemita". Da ne govorim o praksi. To je tek uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam na vise mesta, a poslednji put nedavno i to na Viasat History u vezi vrbovanja, primanja u red i ubijanja princeze Grejs Keli. Ono sto je pusteno nije bila nikakva rekonstrukcija, vec snimak sa trake nadjene u istrazi povodom njenog ubistva, gde se ona postavlja za svestenicu. Tacno je objasnjeno sta su joj radili i kako su joj stimulisali orgazam pred ceremoniju. Na ceremoniji su neki maskirani likovi mlatarali macevima i trazili "odobrenje" od te neke "vise volje" za postavljanje iste za svestenicu. Posto su od princeze trazili ogromnu lovu, a ona je nije platila (na vreme), oni su je elegantno uklonili.

Ta emisija nije imala nikakav verski (a jos manje pravoslavni) karakter i nije odisala bilo kakvom paranojom. Samo cinjenice.

Nisam bio ni na jednoj ceremoniji, niti mi pada na pamet da idem. Imam izgradjen stav o veri i nemam potrebu da lutam.

Sto se tice hriscanskog ucenja, nije ono kao takvo krivo za stradanje ljudi. Ono je kao takvo savrseno harmonican sistem vrednosti. Nigde u Svetom pismu ucenju neces naci za to bilo kakvo opravdanje za ubijanje ili mucenje, jer u pravom hriscanstvu cilj ne opravdava sredstvo. Za stradanja su krivi losi ljudi koji su iskrivljavanjem tog ucenja gradili karijeru, grabili moc i zgrtali novac. A to nisu vrednosti koje se velicaju u hriscanskom ucenju.

A bas iz navedene grupacije ljudi su proistekli templari i njihovo ucenje.

Ne bojim se da ce talema i ostala ucenja "elitistickih" pokreta postati previse masovna. To su ipak samo klubovi gde se vrti lova.

 

Navedi, molim te, koji je to Red.Nemam vremena da gledam TV, a ni da pratim Viasat histroy, nazalost.Moram, doduse, odmah da se ogradim od medijskog ispracanja tajnih redova i slicnih stvari, suvise je tu manipulacije i "zute stampe".

U Svetom pismu ces itekako naci opravdanja za mucenje i ubijanje, makar u starom yavetu.No, da se vratim na temu, Thelema niti je elitisticko niti zatvoreno ucenje ("Zakon je za sve");O.T.O. je otvoreno drustvo sa tajnama, a tajnost je tu potreban upravo zbog pomenutih manipulacija, a prakticni kljucevi za manipulaciju energijama i svescu koji se dobijaju nisu za svakoga, jer svako ne moze da kontorlise i upravlja samim sobom, te je sve smislejno kao vid testa i postepeno napredovanje; ako odrices mogucnost manipulacije energijom, dakle samu magiku, odrices i mogucnost cuda na kojima se delom bazira hriscanska vera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thelema niti je elitisticko niti zatvoreno ucenje ("Zakon je za sve");O.T.O. je otvoreno drustvo sa tajnama, a tajnost je tu potreban upravo zbog pomenutih manipulacija, a prakticni kljucevi za manipulaciju energijama i svescu koji se dobijaju nisu za svakoga, jer svako ne moze da kontorlise i upravlja samim sobom, te je sve smislejno kao vid testa i postepeno napredovanje; ako odrices mogucnost manipulacije energijom, dakle samu magiku, odrices i mogucnost cuda na kojima se delom bazira hriscanska vera.

 

My point exactly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da se drzim Starog, a ne Novog zaveta i njegovih izmena i dopuna, prisao bih judaizmu.

 

Ne znam tacno koji je red u pitanju (ako nije neki red solarnog hrama, nemoj me drzati za rec, jer sam iscupao iz malog mozga). Ali sve se to na isto svodi

 

E bas ta manipulacija energijom je kljuc svega. Samo sam cekao da je neko pomene, da ja ne bih ispadao jedini lud ovde.

 

U hriscanstvu (a narocito u pravoslavlju) se ove stvari u potpunosti prepustaju Bogu i Njegovoj volji, a ne tezi se po svaku cenu dostizanja stadijuma mogucnosti cinjenja cuda. Tu mogucnost (kod pravih hriscana) dobijaju od Boga oni koji je zaista zasluzuju. Hriscanska vera se ne zasniva na samovoljnom cinjenju cuda, vec na cudima po Bozijoj volji.

 

talemiti i kojekakvi gurui nemaju Bozije blagodati (energije) kojom bi mogli manipulisati, jer je kao otpadnici od svega ne mogu ni dobiti, pa zato teraju svoje sledbenike da idu i mole se sa drugima zajedno. Onda bas tim manipulacijama koriste tu energiju za kojesta, izmedju ostalog i za pravljenje cuda. U Svetom pismu i pise da ce se pri kraju vremena pojaviti razni lazni proroci koji ce praviti cuda, kao i da ce pasti trecina duhovnih sila, kojom ce biti "finansirana" cuda tih "velikih majstora" energetske manipulacije. Ovde moram jos napomenuti da je Bozija volja jaca od svake manipulacije, pa i one najmajstorskije odradjene.

Magija kao takva je losa i svaka podela na crnu, belu, zelenu ili ljubicastu je cista glupost. Ko god zeli da se igra sa tim trebalo bi da zna da zakon akcije i reakcije vazi i na duhovnom planu, ali u mnogo goroj formi nego na fizickom. Na prvi pogled, magija je vrlo primamljiva i jedno vreme cak i moze jako lepo da funkcionise, ali na kraju djavo uvek dodje po svoje.

 

Sustina hriscanstva je dakle nesuprotstavljanje Bozijoj volji i predavanje istoj. Sustina taleme i njen vrhunac kao sto vidim je nametanje svoje volje manipulacijom (tudjom) energijom. A od samog starta mi je jasno da "visa volja" nije Bozija volja. Bas iz tog razloga sam ranije napisao da su telemitske postavke zapravo satanizam.

 

Sto se tice pogroma koje je Bog sprovodio kroz istoriju... To je u Njegovoj moci i to je Njegovo pravo, jer nas je i stvorio. Kako se ophodimo prema Njemu, trebalo je da nas unisti jos jako davno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno koji je red u pitanju (ako nije neki red solarnog hrama, nemoj me drzati za rec, jer sam iscupao iz malog mozga). Ali sve se to na isto svodi

 

Ne, ne svodi se na isto.Na svetu ima isto onoliko ''templarskih'' redova koliko i hriscanskih denominacija, ako ne i vise.

 

talemiti i kojekakvi gurui nemaju Bozije blagodati (energije) kojom bi mogli manipulisati, jer je kao otpadnici od svega ne mogu ni dobiti, pa zato teraju svoje sledbenike da idu i mole se sa drugima zajedno. Onda bas tim manipulacijama koriste tu energiju za kojesta, izmedju ostalog i za pravljenje cuda. U Svetom pismu i pise da ce se pri kraju vremena pojaviti razni lazni proroci koji ce praviti cuda, kao i da ce pasti trecina duhovnih sila, kojom ce biti "finansirana" cuda tih "velikih majstora" energetske manipulacije. Ovde moram jos napomenuti da je Bozija volja jaca od svake manipulacije, pa i one najmajstorskije odradjene.

Magija kao takva je losa i svaka podela na crnu, belu, zelenu ili ljubicastu je cista glupost. Ko god zeli da se igra sa tim trebalo bi da zna da zakon akcije i reakcije vazi i na duhovnom planu, ali u mnogo goroj formi nego na fizickom. Na prvi pogled, magija je vrlo primamljiva i jedno vreme cak i moze jako lepo da funkcionise, ali na kraju djavo uvek dodje po svoje.

 

Nisi u pravu.Telemita ili budista ne moraju da budu teisti, pa samim tim i ne moraju da imaju boziju ''blagodet''.Budista, telemita, musliman, ili ateista, s druge strane, mogu da imaju, i cesto imaju, toliko bozije blagodeti koliko vecina vernika i svestenika u zivotu videti nece.

Poenta magike nije u cudima ili bilo kakvom dokazivanju bilo kome, bilo cega.Magika je naporan posao rada na sebi i poboljsanja svoje oicnosti.Nemoj da se ljutis, ali ti o magici pojma nemas sem onoga sto pricaju pravoslavna crkva i druge organizovane religije koje ne tolerisu bilo kakvu mogucnost kontakta sa Bozanskim ili kako god to zvali van organizacije koju crkve i religije predstavljaju.

Zakon akcije i reakcije i te kako vazi, na tome se magika i zasniva.

 

Sto se tice pogroma koje je Bog sprovodio kroz istoriju... To je u Njegovoj moci i to je Njegovo pravo, jer nas je i stvorio. Kako se ophodimo prema Njemu, trebalo je da nas unisti jos jako davno.

 

izvini, u Starom zavetu ''Bog'' istrebljuje jedan narod da bi njegovu teritoriju naselio drugim kojeg je, eto tako, izabrao, ili su bar to svestenici tom naordu tako pricali; ne vidim tu nikakvu boziju volju, vec politicku inoktrinaciju.

Edited by Tetragrammaton Cleric

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Аксеаносилас

:bigblue:

 

@ Tetragrammaton Cleric

Uopste ne mora svestenik biti taj koji ima najvise blagodeti. To moze biti bilo koji mirjanin u bilo kojoj zabiti, koji je ciste duse i srca. Moze biti glup, neobrazovan i sta god vec i biti ceo u Bozijoj milosti. Ne trebaju mu nikakvi kursevi manipulacije energijom da bi dostigao u Carstvo Bozije. Verujem da neki budista ili musliman mozda i mogu izvorno dobiti blagodeti od Boga, ali neki talemit ili ateista - ne.

Kursevi manipulacije energijom su u odnosu na veronauku isto sto i poducavanje lopovluku u odnosu na poducavanje pravom zanatu.

Bas zbog tog zakona akcije i reakcije na duhovnom planu, mesetar energijom mora biti majstor manipulacije, kako reakcija ne bi lupila u glavu njega koji je napravio sranje, vec bi se podmetnuo neko drugi da za to njegovo sranje ispasta. Ali kad taj podmetnuti uspe da se izvuce iz manipulacije, treba da vidis sta se desava sa mesetarom. Potpuno mi je jasan taj koncept, obzirom da se sa njim suocavam skoro svaki dan. Dorba vest u celoj ovoj stvari je: Bog sve vidi.

Opet da napomenem: hriscaninu nije bitno da bude veliki majstor ili da cini cuda, niti zeli da manipulise bilo cim. Cilj hriscanina je da ostane na putu istine i spasenja. Ako mu nesto bude otvoreno, to nece biti zato sto sto se on iz petnih zila trudio da mu se nesto otvori ili zato sto je polagao testove, nego zato sto po Bozijem promislu taj neko treba da izvrsi neku misiju. A taj blagoslov od Gospoda nosi za sobom i uzasno mnogo obaveza i iskusenja, tako da je ne dobija bilo ko, vec onaj za koga Bog zna da ce moci da je iznese. S druge strane, u medju hriscanima je bilo bezbroj primera ljudi kojima je bilo dato da cine cuda.

Duhovno mozes da rastes samo ako rastes prema Bogu, predajes se Njegovoj milosti i cistis se od greha koji ti opterecuju dusu. Svako drugo i drugacije napredovanje je u stvari ukopavanje.

Sto se tice tvoje kritike nekih delova svetih spisa, siguran sam da nisi sam dosao do njih, obzirom da ih nisi procitao (da jesi, drugacije bi razmisljao), nego da si ih nasao u nekom kriticki nastrojenom pamfletu.

Uzmi procitaj zakon, a ne los komentar istog.

Profesionalna deformacija. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolosus: na osnovu chega zakljuchujesh da bi msulimani ili budisti mogli "izvorno dobiti blagodeti od Boga" a telemiti i ateisti ne? Jel to znachi da su hrishcani, budisti, muslimani pretplaceni na Bozje blagodeti? To zvuchi kao da Bog ima neki spisak vecih religija i njima (proporcionalno broju vernika) deli svoje blagodeti... Zaboravljash da smo pred Bozjim ochima svi isti.

 

Ochigledno nisi bash informisan o tome shta je Magika. Magika nije isto shto i magija i vrachanje. To nije vezivanje crvenog konca da bi komshiji crkla krava. Magika je proces upoznavanja sebe, svojih mogucnosti i ogranichenja, i konachno pravljenje promena unutar sebe (i oko sebe) u skladu sa tim mogucnostima i ogranichenjima a u cilju pronalazenja Prave Volje (koja se poklapa sa Bozjom Voljom, iliti Bozanskim planom za nas same). Uostalom, zar mislish da se ono shto Magichar chini razlikuje od onoga shto sveshtenik chini? Ako tako mislish, onda se jako varash. Razlika je minimalna i to samo u nachinu delanja (tj, sredstva su pomalo razlichita, ali cilj je isti). I jedno i drugo se bazira na istoj premisi: duhovno se uzdici, prochistiti i prosvetliti.

 

Evo par linkova koje bi mogao da prochitash pre upushtanja u dalju diskusiju:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Magick

http://en.wikipedia.org/wiki/True_Will

Edited by GodDamnFemme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moram ni da gledam linkove, cim pise "magicK" vec znam na kom smo terenu. alister krouli. Ne pada mi na pamet da citam to djubre.

Jos mi kazi da je alister krouli u stvari tvorio Boziju volju, pa da se izljubimo... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хлеб је хлеб, па звала га хлебом, 'лебом или љебом.

Искрено ме интересује како све то изгледа. Капирам да редовно упражњаваш те ритуале и да си нашла своју "Праву Вољу". Реци ми нешто о твом Анђелу Чувару? Давно, давно, још док сам се интензивније интересовао за ово, прочитао сам негде да се Кроули "радио" етером пред неке експерименте/ритуале (назови их како год хоћеш). Каква јер улога истог у истим и зашто је неопходно на присилан начин мењати стање свест, мислио сам да то долази "одозго"?

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako cemo o mom lichnom iskustvu i stavu, nije problem: pre par godina sam bila u uzasnoj krizi, osecala sam se kao da me je Bog zaboravio jer su se "sve nevolje ovoga svet" svalile na moja pleca (i pleca moje porodice). Tada sam pochela da istrazujem okultizam (koji sam dotad odbacivala kao neshto shto je krajnje iracionalno i nije vredno paznje ni pomena). Provela sam dosta vremena chitajuci o razlichitim religijama i okultistichkim uchenjima (izmedju ostalog i o telemi), trazeci odgovore...no na kraju sam doshla do zakljuchka koji sam istakla u jednom od prethodnih postova: sve se svodi na isto, bio ti hrishcanin, musliman, budista ili telemita. Cilj je isti, sredstva su razlichita, pa ti biraj koja sredstva ti najvishe odgovaraju.

Zapravo shvatam da nishta nije sluchajno, pa ni chinjenica da smo mi ovde rodjeni i odgojeni kao pravoslavci. Poenta svih ovih mojih postova nije da ubedim bilo koga da treba da se okrene telemi ili slichno (daleko od toga), vec da nadje tolerancije i razumevanja za one koji su drugachiji. Jer jedna od prvih stvari koje sam ja nauchila bash od pravoslavnih sveshtenika jeste tolerancija prema medjusobnim razlikama. A da bi nauchili tu lekciju, treba gordost gurnuti u stranu (shto vama, na zalost, slabo ide).

Zao mi je da vidim koliko ste spremni da "lepite etikete" ljudima, samo zato shto pokushavaju da razumeju drugachije perspektive.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зато си ти ту да ми објасниш.

 

Zasto objasnjavati nesto nekom ko je vec zauzeo cvrst(da ne kazem radikalan) stav povodom pitanja vjere. U takvim slucajevima, pozivi tipa "objasni mi i nauci me" mi vise dijeluju kao nekakvo gordo posprdavanje

 

Kolosus, pojedini zakljuci su ti veoma nazadni. Po kakvoj to logici npr. muslimani i budisti mogu dobit blagoslov, a ateisti i telemiti ne?? Ako uzmemo u obzir da smo pred bogom svi isti, i ako je njegova milost bezgranicna.. kontradiktoran si, a iskreno se divim GodDamnFemme kako ima volje da raspravlja ovoliko sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, nisam dobio konkretan odgovor.

Da li je alister krouli u stvari tvorio Boziju volju?

I mani me se price o toleranciji prema satanskim tezama, jer prema njima ne mogu biti tolerantan. Prema svemu drugome mogu biti i jesam tolerantan.

U to se mozes uveriti vec na ovom forumu.

Sto se tice teze da je sve isto, ja kazem: NIJE.

I nemoj pokusavati da izjednacavas talemite sa (tradicionalnim) hriscanima, muslimanima, budistima i drugima. Jedino sa cim mozes da poredis to, jeste sajentologija. Ako stvarno mislis da je sve navedeno isto, onda si jako naivna. A ja uopste ne mislim da si naivna. Cak sta vise, znam da je suprotno.

I dobro je da si napisala da je talema okultno ucenje. Samim tim ne moze biti predvidjeno za siroke narodne mase, obzirom da se rec "okultno" nikako ne moze ni u jednom svom znacenju povezati sa necim otvorenim i dostupnim.

 

@morbid god

Sto se tice Bozije blagodeti kod ateista, ne mogu je dobiti, jer je ne traze i ne veruju da postoji. Sto se tice talemita, jako sam dobro objasnio zasto ne mogu dobiti blagodet i to je jedini razlog sto guraju svoje pocetnike da se mole sa drugima. Ako hoces da se ukljucis u ozbiljnu raspravu, prvo procitaj ono sto si propustio.

Edited by Kolosus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, nisam dobio konkretan odgovor.

Da li je alister krouli u stvari tvorio Boziju volju?

 

Ovo je nebulozno pitanje (verujem da si i sam svestan toga), tako da ga necu udostojiti odgovorom.

 

Sto se tice teze da je sve isto, ja kazem: NIJE.

 

Ja kazem: jeste...

 

Sto se tice talemita, jako sam dobro objasnio zasto ne mogu dobiti blagodet i to je jedini razlog sto guraju svoje pocetnike da se mole sa drugima.

 

Uz svo duzno poshtovanje, ali to je samo tvoje vidjenje stvari, a chinjenica je da Bog ne pravi razliku izmedju telemita i pripadnika drugih sistema verovanja. Opet cu ponoviti: Pred Bogom smo svi isti...razmisli malo.

 

Druga stvar: koliko je meni poznato, telemiti ne guraju nigde nikoga (chini shto ti je volja, zar ne?), i ako se vec neko okrenuo telemi, mozda je to upravo zato shto je razocharan nedostacima religije kojoj pripada. U tom sluchaju bi bilo apsurdno da ista ta osoba koja je razocharana u svoju religiju, opet ide u crkvu/dzamiju/sinagogu.

 

Teshka srca cu se morati sloziti sa Morbid God-om: kontradiktoran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...