Jump to content

Thelema


Recommended Posts

Sto se tice Bozije blagodeti kod ateista, ne mogu je dobiti, jer je ne traze i ne veruju da postoji

 

Ne vjerovati u nesto ne iskljucuje mogucnost da to nesto postoji. A cesto mi se desavalo da dobijem nesto sto ne trazim, i obrnuto :)

 

Ako hoces da se ukljucis u ozbiljnu raspravu, prvo procitaj ono sto si propustio

 

procitao.. i iskreno, nemam zelju da se ozbiljnije raspravljam.

 

 

GodDamnFemme

Morbid God, samo pokushavam da ih podsetim na neke premise pravoslavlja za koje se navodno zalazu, a usput ih zaobilaze kad god im je "volja": odbacivanje gordosti i tolerancija

 

Uzalud pokusavas :da:

Govorim iz iskustva, tako da je bolje da vrijeme iskoristis na neki bolji nacin. Kako neko rece, pazi se onih koji citaju samo jednu knjigu. Poz

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Nisam ni mislio da ces moci da prevalis preko jezika da je krouli bio Boziji covek, posto bi se tome svako normalan grohotom nasmejao.

Prvo, ja uopste vas ovde ne gledam kao pojedince, nego kao zagovornike jedne pogubne ideje, tako da ja ovde ne mogu pasti zbog gordosti, jer ne osudjujem vas, vec ideju. Ja naime pazim na to. Kao hriscanin imam pravo i duznost da se protiv takvih ideja borim.

Drugo, da nas Bog sve jednako voli, ne bi dozvolio da postoji pakao. On nas sve priziva sebi, ali ima nekih koji nece da prihvate poziv. Njihova stvar.

Trece, mozete me nazvati kako god hocete, ali covekom od jedne knjige ne.

Cetvrto, morbid god, kako se ti verski opredeljujes, ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Nisam ni mislio da ces moci da prevalis preko jezika da je krouli bio Boziji covek, posto bi se tome svako normalan grohotom nasmejao.

 

Definishi izraz "Boziji chovek".

 

Prvo, ja uopste vas ovde ne gledam kao pojedince, nego kao zagovornike jedne pogubne ideje, tako da ja ovde ne mogu pasti zbog gordosti, jer ne osudjujem vas, vec ideju. Ja naime pazim na to. Kao hriscanin imam pravo i duznost da se protiv takvih ideja borim.

 

Ni u jednom svom postu nisam zagovarala ni jednu ideju, vec samo dajem svoju interpretaciju teme ovog topic-a (koja moze i ne mora biti ispravna). Drugo: Shto se hrishcanskih prava i duznosti tiche, to je vec diskutabilna stvar i nije joj mesto na ovom topic-u.

 

Drugo, da nas Bog sve jednako voli, ne bi dozvolio da postoji pakao.

Ako postojanje pakla tumachish kao znak da nas Bog ne voli sve podjednako, onda je mozda vreme da ponovo prochitash Sveto Pismo i/ili porazgovarash sa nekim sveshtenim licem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio da ces moci da prevalis preko jezika da je krouli bio Boziji covek, posto bi se tome svako normalan grohotom nasmejao.

 

Ako cemo tako gledati, svaki covjek sprovodi bozju volju. "Boze, neka bude tvoja volja" :surprised:

Cak je i Juda Iskariot sprovodio bozju volju, jer bez njegove izdaje, ne bi bilo ni zrtve Hristove..

 

A samo se ti smij grohotom, to ti bas i dolikuje.

 

Prvo, ja uopste vas ovde ne gledam kao pojedince, nego kao zagovornike jedne pogubne ideje, tako da ja ovde ne mogu pasti zbog gordosti, jer ne osudjujem vas, vec ideju. Ja naime pazim na to. Kao hriscanin imam pravo i duznost da se protiv takvih ideja borim.

 

Kakva gomila gluposti. Jesi li svjestan kakve nebuloze si gore izgovorio?

 

Drugo, da nas Bog sve jednako voli, ne bi dozvolio da postoji pakao. On nas sve priziva sebi, ali ima nekih koji nece da prihvate poziv. Njihova stvar.

 

Odakle tebi da pakao postoji :rolleyes:

Ako Bog predstavlja beskrajnu milost i oprost, cemu onda pakao? Zar mislis da jedan takav bog ima plan po kojem ce najveci dio njegovih kreacija beskrajnost provoditi u teskim mukama?

Kao sto rekoh, kontradiktoran si i ne znas dje udaras.

 

Trece, mozete me nazvati kako god hocete, ali covekom od jedne knjige ne.

 

Ne moras se odmah osjecati prozvanim

 

Cetvrto, morbid god, kako se ti verski opredeljujes, ako nije tajna?

 

Nije tajna, ali takodje ni tvoja stvar da znas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne mora svestenik biti taj koji ima najvise blagodeti. To moze biti bilo koji mirjanin u bilo kojoj zabiti, koji je ciste duse i srca. Moze biti glup, neobrazovan i sta god vec i biti ceo u Bozijoj milosti. Ne trebaju mu nikakvi kursevi manipulacije energijom da bi dostigao u Carstvo Bozije. Verujem da neki budista ili musliman mozda i mogu izvorno dobiti blagodeti od Boga, ali neki talemit ili ateista - ne.

Kursevi manipulacije energijom su u odnosu na veronauku isto sto i poducavanje lopovluku u odnosu na poducavanje pravom zanatu.

Bas zbog tog zakona akcije i reakcije na duhovnom planu, mesetar energijom mora biti majstor manipulacije, kako reakcija ne bi lupila u glavu njega koji je napravio sranje, vec bi se podmetnuo neko drugi da za to njegovo sranje ispasta. Ali kad taj podmetnuti uspe da se izvuce iz manipulacije, treba da vidis sta se desava sa mesetarom. Potpuno mi je jasan taj koncept, obzirom da se sa njim suocavam skoro svaki dan. Dorba vest u celoj ovoj stvari je: Bog sve vidi.

Opet da napomenem: hriscaninu nije bitno da bude veliki majstor ili da cini cuda, niti zeli da manipulise bilo cim. Cilj hriscanina je da ostane na putu istine i spasenja. Ako mu nesto bude otvoreno, to nece biti zato sto sto se on iz petnih zila trudio da mu se nesto otvori ili zato sto je polagao testove, nego zato sto po Bozijem promislu taj neko treba da izvrsi neku misiju. A taj blagoslov od Gospoda nosi za sobom i uzasno mnogo obaveza i iskusenja, tako da je ne dobija bilo ko, vec onaj za koga Bog zna da ce moci da je iznese. S druge strane, u medju hriscanima je bilo bezbroj primera ljudi kojima je bilo dato da cine cuda.

Duhovno mozes da rastes samo ako rastes prema Bogu, predajes se Njegovoj milosti i cistis se od greha koji ti opterecuju dusu. Svako drugo i drugacije napredovanje je u stvari ukopavanje.

Sto se tice tvoje kritike nekih delova svetih spisa, siguran sam da nisi sam dosao do njih, obzirom da ih nisi procitao (da jesi, drugacije bi razmisljao), nego da si ih nasao u nekom kriticki nastrojenom pamfletu.

Uzmi procitaj zakon, a ne los komentar istog.

Profesionalna deformacija.

 

Ne talemit, nego tElemit.Eh.Termin ''manipulacija energijom'' je veoma, veoma sirok i obuhvata mnoge stvari, od meditacije, joge pa do rituala raznih vrsta, i nikako ne moze da se podvede pod ''kurs'', jer je to nesto sto se uci ceo zivot, a pre svega se zasniva na proucavanju vlastite licnosti i stavljanju uma pod kontrolu.

Misljenja sam da sa tobom ne vredi raspravljati, jer gledas stvari bas po onoj crkvenoj ''jereticke knjige ne citati''; sa druge strane, verujes onome sto vidis na televiziji.

Hriscanske ''sevte'' spise sam citao sam, uzduz i popreko; svoje neslaganje sa njima temeljim na cinjenici da su se oni tumacili pre svega egzoterno i bukvalno, pogotvo stari zavet.Na primer, slozices se da je originalni Stari zavet i Knjiga postanja pisani na hebrejskom; tako, recenica koja je prevedena sa ''I Bog stvori...'', u muskom rodu, poptuno je pogresna, naime hebrejska rec koja je prevedena sa ''Bog'' je Elohim, sastavljena od jednine muskog i mnozine zenskog roda.To je cinjenica, a pogresno interpretirana i uzrok mnogih zabluda kroz istoriju.Da ne govorimo o brojevima 666 i 616.

Dakle, otvori malo um, pa ces i stvari sagledavati celovitije i realnije.

 

Хлеб је хлеб, па звала га хлебом, 'лебом или љебом.

Искрено ме интересује како све то изгледа. Капирам да редовно упражњаваш те ритуале и да си нашла своју "Праву Вољу". Реци ми нешто о твом Анђелу Чувару? Давно, давно, још док сам се интензивније интересовао за ово, прочитао сам негде да се Кроули "радио" етером пред неке експерименте/ритуале (назови их како год хоћеш). Каква јер улога истог у истим и зашто је неопходно на присилан начин мењати стање свест, мислио сам да то долази "одозго"?

 

Hleb jeste hleb, ali opisivati ukus istog nema smisla, mozes samo da probas, pa sta bude.Odgovor je isti na kao i na vase svojevremeno ''interesovanje'' za Rune; samo i jedino licno iskustvo moze da ti pruzi odgovor.

Da, Therion je eksperimentisao sa upotrebom opojnih sredstava u cilju prosirenja svesti.Ne bih li predupredio litanije o tome da kako je Therion bio narkoman i sl., treba reci da mu je lekar prepisao heroin kao lek za astmu, a treba napomenuti i da su u to vreme kokain i heroin cesto prirpisivani kao lekovi.Dakle, tu se radilo, kad je magika u pitanju, o svesnom eksperimentisanju i belezenju rezultata.

 

Da, besplatno obavestenje: slovo ''k'' u ''magick'' vodi poreklo od grcke reci ''kteis'', odnosno grcke reci za zenski polni organ.Naravno, u vidu vulve, izvora univerzuma, koja se povezuje i sa vesica piscis u Lamenu O.T.O.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle da krenem? Svi ste mi nesto ljudi otvorenog uma... :)

 

Pitanje po ko zna koji put: da li je krouli tvorio Boziju volju ili ne?

 

Bog nas sve voli jednako u startu, ali se mi svojim ponasanjem koje odstupa od Njegovih zakona udaljujemo od Njega i Njegove milosti. Oni koji se ne drze Njegovih zakona i Njegove volje otpadaju od Njega i nisu u milosti. Bog ima beskrajnu milost za one koji mu se ponovo okrenu posle svih svojih gluposti. Ali onaj ko ga se odrekao, nema sta da ocekuje od te beskrajne milosti. Coveku je dat izbor da li ce da zivi po Bozijim pravilima ili ne, a kad za to dodje vreme, svima ce nam se suditi za nasa nedela. Iz tog razloga teza da svi ljudi tvore volju Boziju ne pije vodu. Nema determinizma.

Ako nas Bog sve jednako voli na nacin koji ovde predstavljate, zasto je unistio sav ljudski rod u Velikom potopu, a ostavio u zivotu samo Noja i njegovu porodicu? Zasto je uopste Hristos najavio svoj drugi dolazak i sta je najavljeno da ce se desiti tom prilikom? Svi znate pricu, zar ne?

Mozda bi trebalo da obidjem mozda nekog telemitskog svestenika (ili svestenicu) da mi pojasni koncept raja i pakla? U nekom telemitskom komentaru je to sigurno opisano kao nekakav opijum za siroke narodne mase. U to ne sumnjam, jer im nije u interesu da kazu istinu.

 

Znas, ako zaista smatras hristovo i kroulijevo ucenje jednako dobrim, mislim da stvarno nema sanse da nadjemo zajednicki jezik. Ja sam sve toliko vec puta sve napisao, da poentu nije skontao samo onaj ko zaista nije hteo da skonta.

 

Ja informacije o svetu oko sebe skupljam sa svih strana. Mozda (ali samo mozda) si procitao hriscanske svete knjige, ali nakon sto si bio vec duboko indoktriniran losom literaturom. Mozda bi trebalo da procitas i neki hriscanski komentar na hriscanske svete knjige, kako bi sagledao pricu iz drugog ugla. Ja jesam naime, jer sam, verovali ili ne, imao prilike da citam neke templarske knjige koje su u osnovi bili pljuvanje biblije na osnovu jezickog tumacenja engleskog prevoda Svetog pisma, ali mi je to bilo uzasno naivno, pa stvarno nisam mogao bilo sta od toga da prihvatim.

Slozices se (da se koristim tvojim floskulama) da Jevreji Boga nazivaju na jako mnogo nacina (ja sam za sada nasao 72). Pisu ga kao יהוה, ali ga nikada ne citaju kako je napisano. Da ne ulazimo u razloge...

Ono za kurs, odnosno testove nisam ja izmislio, vec sam video kod goddamnfemme, pa se vi dogovorite.

Uopste me ne interesuje na koji nacin dostizete mogucnost da uticete na umove, ni svoje, ni umove drugih. Ja ne pokusavam nista sam da resavam na duhovnom planu, jer ja za tako nesto nisam ni dovoljno dobar, ni dovoljno jak, niti cu ikada biti. Ja sve predajem Bogu, a on je tu da sredi stvari.

Sve sam vec napisao u prethodnom postu, pa da se ne ponavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle da krenem? Svi ste mi nesto ljudi otvorenog uma... :)

Pitanje po ko zna koji put: da li je krouli tvorio Boziju volju ili ne?

 

Pa ako pod "Bozijom voljom" podrazumevash hrishcansko tumachenje iste, onda bi odgovor verovatno bio ne.

 

Bog nas sve voli jednako u startu, ali se mi svojim ponasanjem koje odstupa od Njegovih zakona udaljujemo od Njega i Njegove milosti. Oni koji se ne drze Njegovih zakona i Njegove volje otpadaju od Njega i nisu u milosti. Bog ima beskrajnu milost za one koji mu se ponovo okrenu posle svih svojih gluposti. Ali onaj ko ga se odrekao, nema sta da ocekuje od te beskrajne milosti. Coveku je dat izbor da li ce da zivi po Bozijim pravilima ili ne, a kad za to dodje vreme, svima ce nam se suditi za nasa nedela. Iz tog razloga teza da svi ljudi tvore volju Boziju ne pije vodu. Nema determinizma.

 

Ok, ovo je hrishcansko gledanje na stvari. Opet cu ponoviti: Sredstva su razlichita, cilj je isti.

 

Ako nas Bog sve jednako voli na nacin koji ovde predstavljate, zasto je unistio sav ljudski rod u Velikom potopu, a ostavio u zivotu samo Noja i njegovu porodicu? Zasto je uopste Hristos najavio svoj drugi dolazak i sta je najavljeno da ce se desiti tom prilikom? Svi znate pricu, zar ne?

 

Izvini, ali cela ta pricha o Noju i njegovoj porodici je samo legenda. Nauka dopushta da legende mogu da sadrze neke tragove (sa naglaskom na tragovima) istine, ali ta pricha (u onom obliku kako je mi poznajemo) je 99% izmishljotine...

Druga stvar: mislim da je svima jasno da se nishta ne sme uzimati "zdravo za gotovo" u Svetom Pismu... da ne spominjem chinjenicu da je moderna nauka pobila verodostojnost tih legendi... Chak ni hirshcani danas vishe ne shvataju sve te priche kao neshto vishe od parabola koje su tu da ilustruju moralne poruke (chisto zaradi laksheg shvatanja i prihvatanja od strane shirih narodnih masa).

 

Mozda bi trebalo da obidjem mozda nekog telemitskog svestenika (ili svestenicu) da mi pojasni koncept raja i pakla? U nekom telemitskom komentaru je to sigurno opisano kao nekakav opijum za siroke narodne mase. U to ne sumnjam, jer im nije u interesu da kazu istinu.

 

Pojam raja i pakla je svojstven judeo-hrishcanskim religijama i u telemi uopshte ne postoji. Shto i nije chudo, buduci da njihovo postojanje odgovara samo dogmi gorepomenutih religija (iliti sluze za zaplashivanje prostih narodnih masa).

 

Ja jesam naime, jer sam, verovali ili ne, imao prilike da citam neke templarske knjige koje su u osnovi bili pljuvanje biblije na osnovu jezickog tumacenja engleskog prevoda Svetog pisma, ali mi je to bilo uzasno naivno, pa stvarno nisam mogao bilo sta od toga da prihvatim.

 

Opet imamo problema sa argumentacijom: koje "templarske knjige" si chitao i koliko one zapravo imaju veze sa telemom?

 

Ono za kurs, odnosno testove nisam ja izmislio, vec sam video kod goddamnfemme, pa se vi dogovorite.

 

Bojim se da jesi izmislio...ili si bar izmislio deo u kome tvrdish da sam ja spominjala postojanje "kurseva" i "testova" u telemi.

 

Uopste me ne interesuje na koji nacin dostizete mogucnost da uticete na umove, ni svoje, ni umove drugih. Ja ne pokusavam nista sam da resavam na duhovnom planu, jer ja za tako nesto nisam ni dovoljno dobar, ni dovoljno jak, niti cu ikada biti. Ja sve predajem Bogu, a on je tu da sredi stvari.

Sve sam vec napisao u prethodnom postu, pa da se ne ponavljam.

 

Ako smatrash da nisi dovoljno dobar i jak, onda je verovatno i tako. I slazem se da je lakshe ici "linijom manjeg otpora" i prepustiti sve Bogu, sudbini ili nechem trecem da upravlja tvojim zivotom...na kraju krajeva, tako cesh, kad shvatish da si totalno sjeban, imati koga da krivish (shto ne bi bio sluchaj kad bi svoj zivot uzeo u svoje ruke - odgovornost bi pala iskljuchivo na tebe, a to zna biti jako porazavajuce).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bog nas sve voli jednako u startu, ali se mi svojim ponasanjem koje odstupa od Njegovih zakona udaljujemo od Njega i Njegove milosti. Oni koji se ne drze Njegovih zakona i Njegove volje otpadaju od Njega i nisu u milosti. Bog ima beskrajnu milost za one koji mu se ponovo okrenu posle svih svojih gluposti. Ali onaj ko ga se odrekao, nema sta da ocekuje od te beskrajne milosti. Coveku je dat izbor da li ce da zivi po Bozijim pravilima ili ne, a kad za to dodje vreme, svima ce nam se suditi za nasa nedela. Iz tog razloga teza da svi ljudi tvore volju Boziju ne pije vodu. Nema determinizma.

 

Zar upravo poenta beskrajne milosti nije da je ukazes cak i onom ko te se odrekao? Kako nedje fino pise u novom zavjetu(parafrazirat) lako je dobro ciniti onome ko tebi cini dobro.

 

Ako postoji neki plan, onda on mora postojati za sve. Samim tim, ili svi ljudi cine bozju volju(svako na svoj nacin) ili je ne cini niko.

 

Ako nas Bog sve jednako voli na nacin koji ovde predstavljate, zasto je unistio sav ljudski rod u Velikom potopu, a ostavio u zivotu samo Noja i njegovu porodicu? Zasto je uopste Hristos najavio svoj drugi dolazak i sta je najavljeno da ce se desiti tom prilikom? Svi znate pricu, zar ne?

 

Istinski tvorac, beskrajno milostiv i pun oprosta, takve stvari ne bi radio. Taj bog o kome govoris jeste jevrejski maniti bog, i ja prosto ne mogu da shvatim kako se iko ozbiljan moze primati na takav entitet koji prvo stvori covjeka kakvim jeste(sa mogucnoscu da zgrijesi vrlo lako), pa onda jednog dana kaze "pu, dje ga napravih" i posalje potop. Fino vala, dobro je tripovat se na te bajke.

I ocigledno je da se veliki broj hriscana boji svog (starozavjetnog) boga, i da ga 'voli' iz golog straha. Ako je to ljubav, ambisalo se sve.

 

Mozda bi trebalo da obidjem mozda nekog telemitskog svestenika (ili svestenicu) da mi pojasni koncept raja i pakla? U nekom telemitskom komentaru je to sigurno opisano kao nekakav opijum za siroke narodne mase. U to ne sumnjam, jer im nije u interesu da kazu istinu.

 

Koja istina :)

Aj ti meni reci prijatelju kako si siguran da pakao postoji. Na osnovu bajki?? Ti samo mozes da vjerujes u te stvari, ali se nemoj frljat izrazima kao sto je npr. "istina"

 

Ja sve predajem Bogu, a on je tu da sredi stvari

 

:rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чињеница да реч ставих под наводнике би требало нешто да говори.

Onda si trebao mnogo sta da stavis pod navodnike.

 

Ovo je tvoj post:

Звучиш као особа која је набифлала билологију пред час, па понавља и понавља... icon_smile.gif

 

Не рекох ли ти да ми Православни више пажње придајемо Новом Завету. Из Старог се "важи" само оно што није "поништено" правилима из Новог. Конкретно, два стиха из посланице Коринћанима, чини ми се, поништавају све што пише у 3.Мој.

 

Nije bi Biblija pri ruci pa da pravilno navedem Isusove rijeci. Ali drugi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda si trebao mnogo sta da stavis pod navodnike.

 

Ovo je tvoj post:

Nije bi Biblija pri ruci pa da pravilno navedem Isusove rijeci. Ali drugi put.

 

Исус врло често о Старом Завету (Закону) говори као о ЊИХОВОМ закону. Посебно истиче Десет заповести и Две највеће заповести који су вечни и универзални. Већина правила у СЗ је писана искључиво за Јевреје. И тако...

Није то тема.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@goddamnfemme

Jeste hriscansko gledanje. Sredstva su razlicita, ali iz vec 100 puta navedenih razloga tvrdim da neces stici do cilja (iako ti ja to naiskrenije zelim). Nema precica do Boga.

Necu opet o prihvatanju onoga sto ti se svidja, a odbacivanju onog sto ti se ne svidja... Jednostavno ne vredi...

Ne secam se tacno naziva "dela" i autora, ali cu ih iskopati i prijaviti. Tema je bila pobijanje Biblije. kroulija necu citati sigurno.

To za testove sam procitao u nekom od tvojih postova, verovatno u jednom od kasnije izmenjenih, ali je bilo tu 100%. Na zalost, nisam na vreme citirao.

Ja na materijalnom planu i te kako upravljam svojim zivotom, ali na duhovnom planu se trudim samo da rastem ka Bogu, a ne da manipulisem (tudjom) voljom i energijom.

 

@morbid god

...i koji ce opet doci sa slavom da sudi zivima i mrtvima i njegovom carstvu nece biti kraja... (Simbol vere)

Sa takvim stavom neces shvatiti hriscanski koncept straha od Boga, a posto zaista i ne zelis da znas, necu gubiti vreme na objasnjavanje.

Ponavljam, nema determinizma. To sto Bog dopusta da se desava to sto se desava ne znaci da sve ono sto ljudi rade, rade po Njegovoj volji, bas naprotiv. On to dopusta da bi ljudi pod Njegovom miloscu ojacali u svojoj veri i da bi video ko ce od njih zaista ostati na Njegovom putu spasenja. I jos kazem: imamo slobodu da radimo sta hocemo, ali nam nije sve na cast. I bas zbog te date slobode ce nam se i suditi...

Na osnovu cega ti prijatelju znas da imas pamet? Jesi li je video ili je i to bajka?

Ako udjemo u raspravu o religiji na osnovu telesno-culne percepcije, necemo daleko dogurati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@goddamnfemme

Jeste hriscansko gledanje. Sredstva su razlicita, ali iz vec 100 puta navedenih razloga tvrdim da neces stici do cilja (iako ti ja to naiskrenije zelim). Nema precica do Boga.

 

Odakle ti ideja da telema nudi prechicu???? Osim toga, po ovom tvom tvrdjenju se moze zakljuchiti da niko ko nije pravoslavni hrishcanin nece stici do tog cilja...Vrlo elititstichki stav za jednu ne-elitistichku religiju.

 

kroulija necu citati sigurno.

Svaki intelektualac ... bi trebalo da vlada sto vecim brojem informacija, pa da se postavi vrlo kriticki prema svakoj od njih ponaosob, pa svemu zajedno kao celini i tako formira svoje misljenje.

 

Ovo je samo dokaz koliko si kontradiktoran. Osim toga, ako vec raspravljash o telemi, bio bi red da se malo informishesh o temi.

 

To za testove sam procitao u nekom od tvojih postova, verovatno u jednom od kasnije izmenjenih, ali je bilo tu 100%. Na zalost, nisam na vreme citirao.

 

Ne budi tako siguran...svoje postove editujem iskljuchivo radi nekih vecih gramatichkih ili pravopisnih greshaka. Osim toga, takvu glupost ne bih izvalila pa sve da sam josh ovolika. Ali istini za volju, secam se da neko jeste pomenuo to...verovatno Akseanosilas.

 

Ja na materijalnom planu i te kako upravljam svojim zivotom, ali na duhovnom planu se trudim samo da rastem ka Bogu, a ne da manipulisem (tudjom) voljom i energijom.

 

Vidish, da imalo znash o telemi, znao bi da je jedan od najvecih grehova upravo to "manipulisanje" tudjom voljom.

 

Sa takvim stavom neces shvatiti hriscanski koncept straha od Boga, a posto zaista i ne zelis da znas, necu gubiti vreme na objasnjavanje.

 

Vidish u tome i jeste shtos: strah od Boga...a ne treba ga se plashiti. Treba ga poshtovati i teziti da mu se priblizish. Strah te nece daleko odgurati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje po ko zna koji put: da li je krouli tvorio Boziju volju ili ne?

 

Da, jeste.Kao sto svako od nas tvori boziju volju, kako se to u hriscanstvu naziva.

 

Iz tog razloga teza da svi ljudi tvore volju Boziju ne pije vodu. Nema determinizma.

 

Nema, naravno, niti ova teorema ima bilo kakve veze sa determinizmom.

 

Mozda bi trebalo da obidjem mozda nekog telemitskog svestenika (ili svestenicu) da mi pojasni koncept raja i pakla? U nekom telemitskom komentaru je to sigurno opisano kao nekakav opijum za siroke narodne mase. U to ne sumnjam, jer im nije u interesu da kazu istinu.

 

Da, trebalo bi.I budistickog svestenika, i muftiju, i koga stignes.Tako ces malo prosiriti vidike i neces SVOJU istinu smatrati JEDINOM istinom.Ako su ti ''telemitski'' komentari jednaki emisijama koje si gledao i koje povezuju nesrecni ''templarski'' red solarnog hrama sa Telemom, bolje da nisi citao nista.

 

Znas, ako zaista smatras hristovo i kroulijevo ucenje jednako dobrim, mislim da stvarno nema sanse da nadjemo zajednicki jezik. Ja sam sve toliko vec puta sve napisao, da poentu nije skontao samo onaj ko zaista nije hteo da skonta.

 

Da, ucenja su jednako dobra, jer svakome odgovara ucenje koje mu, je li, odgovara, te stoga ne mozemo da generalizujemo stvari.Poenta tvoja je jasna: hriscanstvo dobro, sve drugo lose.

 

Ja informacije o svetu oko sebe skupljam sa svih strana. Mozda (ali samo mozda) si procitao hriscanske svete knjige, ali nakon sto si bio vec duboko indoktriniran losom literaturom. Mozda bi trebalo da procitas i neki hriscanski komentar na hriscanske svete knjige, kako bi sagledao pricu iz drugog ugla. Ja jesam naime, jer sam, verovali ili ne, imao prilike da citam neke templarske knjige koje su u osnovi bili pljuvanje biblije na osnovu jezickog tumacenja engleskog prevoda Svetog pisma, ali mi je to bilo uzasno naivno, pa stvarno nisam mogao bilo sta od toga da prihvatim.

Slozices se (da se koristim tvojim floskulama) da Jevreji Boga nazivaju na jako mnogo nacina (ja sam za sada nasao 72). Pisu ga kao יהוה, ali ga nikada ne citaju kako je napisano. Da ne ulazimo u razloge...

Ono za kurs, odnosno testove nisam ja izmislio, vec sam video kod goddamnfemme, pa se vi dogovorite.

Uopste me ne interesuje na koji nacin dostizete mogucnost da uticete na umove, ni svoje, ni umove drugih. Ja ne pokusavam nista sam da resavam na duhovnom planu, jer ja za tako nesto nisam ni dovoljno dobar, ni dovoljno jak, niti cu ikada biti. Ja sve predajem Bogu, a on je tu da sredi stvari.

Sve sam vec napisao u prethodnom postu, pa da se ne ponavljam.

 

Sigurno sam procitao hriscanske spise; stavise, Stari i Novi zavet su mi bili prva ''duhovna'' literatura.I vec tada mi je bilo antipaticno kako to i zasto jedan narod istrebljuje drugi i odakle jednom kultu da istrebljuje pripadnike drugog kulta.Jer, o kutovima se i radilo.To sto si upotrebio termin ''losa'' literatura, dovoljno govori o tvojoj indoktriniranosti hriscanstvom.Stoga mi je jasno da tvoje diskusije, iako civilizovane i donekle neagresivne, ipak ne predstavljaju razgovor o Telemi, vec pokusaj diskreditacije iste, a na osnovu stavova koje imas.

Floskule volim vise nego leba da jedem, doduse samo na forumima.Imena ima mnogo vise, a to koje je sastavljeno od 72 slova, od kojih svako tvori Ime, naziva se Shemhamforash i sluzi u sasvim konkretne svrhe.IHVH se ne koristi bas tako, kao bozije ime, a Jevreji cak i kad pisu nekim drugim pismom, ne pisu ''Bog'', vec ''B g'', iz postovanja.Hajde da ulazimo u razloge; Tora, Talmud, Sefer jecirah itd su duboko kabalisticke knjige, koje tumace manifestacije bozanskog principa u raznim oblicima, a posto veliki deo Svete kabale tvori gematrija, naravno da se Imena nece olako pisati ni citati.Zanimljivo je i kako si (namerno?) omasio poentu, a to je da je zbog greske (namerne?) u prevodu, stvoren izrazito muski kult koji bozanskom principu odrice njegovu zensku dvo-sustinu i tako ga cini nesavrsenim i necelovitim, a uhvatio se opet za tzv. ''templarse'' kjnige koje ''pljuju'' jer ne idu linijom egzoternog hriscanstva.

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolosus

 

"Straha u ljubavi nema – nego savršena ljubav izgoni strah; jer strah je muka, i tko se boji nije savršen u ljubavi"

 

Na osnovu cega ti prijatelju znas da imas pamet? Jesi li je video ili je i to bajka?

Ako udjemo u raspravu o religiji na osnovu telesno-culne percepcije, necemo daleko dogurati

 

Kao sto sam vec naveo, kontradiktoran si.

Samo cu te pitati - jel ti VJERUJES u pakao, ili ZNAS da pakao postoji?

 

Ako samo vjerujes da pakao postoji, to je tvoje pravo da mislis i niko ti to ne osporava. Ali, ako ZNAS da pakao postoji, i tvrdis da je to istina(tj. da npr. telemiti lazu kad kazu da pakao ne postoji jer ne postoji dokaz) - onda to i dokazi. U suprotnom, ne prosipaj pamet i ostavi tu filozofiju samo za sebe. pozdrav

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@goddamnfemme

Nema u hriscanstvu nikakvog elitizma. Istina je objavljena celom svetu i svi su pozvani da je prihvate. Nema nicega skrivenog, nikakvog okultizma. Vec sam objasnio zasto je precica, ali ako neces, ne moras shvatiti. Imas izbor i odgovaraces za njega.

Ne moram da citam sta pise tamo, saznao sam i vise nego sto mi treba o tome od vas "prosvetljenih".

Nije bogatiji onaj koji postuje vise bogova. Nemam sad vremena da trazim tacan citat u Svetom pismu.

 

@morbid god

Strah od Boga treba da bude kao odnos izmedju deteta i strogog, ali beskrajno pravednog roditelja, izmedju kojih postoji odnos beskrajne ljubavi. Dakle, to nije strah od toga da li ces od Boga dobiti po glavi ako nesto pogreis, nego strah od toga da ga ne razocaras, da ne bi okrenuo glavu od tebe.

Ja tebi po pitanju religije ne mogu nista dokazati. Nisam bio u paklu, pa nisam ni video kako je tamo. Ja se trudim da tamo ne dospem i nadam se da nikada necu moci da posvedocim da uopste postoji.

Sto se tice davanja dokaza o postojanju raja i pakla, imam ih isto toliko koliko i ti da imas pamet.

 

@tetragrammaton cleric

Da svi tvore Boziju volju, Hrist ne bi imao kome da sudi prilikom svog drugog dolaska.

Pricao sam sa pripadnicima drugih religija po mnogim pitanjima. Moze se naci kompromis sa svima, osim sa satanistima.

Ja da ne mislim da je hriscanstvo najbolje, ne bih bio hriscanin.

Da li ti tvrdis da u hriscanstvu 'muski princip' preovladava?

I u ovom i ovakvom po tebi losem prevodu, osim sto se naziva u muskom rodu, Bog ne pokazuje nikakve 'muske' osobine, vec predstavlja apsolut. U tom smislu bih voleo da vidim kako bi izgledao tvoj prevod Svetog pisma.

Literatura koju sam pomenuo je bila jeftina podvala bazirana na zlonamernom jezickom tumacenju svetog pisma.

 

P.S. Poceli smo malo da se vrtimo u krug, mnogo vas je, a ja nemam vremena da se po ceo dan prepucavam sa vama, tako da cu od sada odgovarati iskljucivo na ono sto do sada nisam. Hvala na razumevanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strah od Boga treba da bude kao odnos izmedju deteta i strogog, ali beskrajno pravednog roditelja, izmedju kojih postoji odnos beskrajne ljubavi. Dakle, to nije strah od toga da li ces od Boga dobiti po glavi ako nesto pogreis, nego strah od toga da ga ne razocaras, da ne bi okrenuo glavu od tebe.

 

Nije strah, ali je strah.. :rolleyes:

 

Sto se tice davanja dokaza o postojanju raja i pakla, imam ih isto toliko koliko i ti da imas pamet.

 

Kad bi iz sebe izbacio sujetu i gordost, napisao bi prosto - nemam pojma, ne mogu da tvrdim da pakao postoji. Umjesto toga, postavljas glupava kontra pitanja koja si vjerovatno ucio na nekim hriscanskim kursevima tipa "sto da radim kad ostanem bez argumenta".

 

P.S. Poceli smo malo da se vrtimo u krug, mnogo vas je, a ja nemam vremena da se po ceo dan prepucavam sa vama, tako da cu od sada odgovarati iskljucivo na ono sto do sada nisam

 

Dosadasnji odgovori su ti prilicno jadni. Ne bih postavljao vise pitanja, it's useless

Share this post


Link to post
Share on other sites

mala demostracija shta mozhe da uchini chupanje iz konteksta...

Pa ako cemo o mom lichnom iskustvu i stavu, nije problem: pre par godina sam bila u uzasnoj krizi, osecala sam se kao da me je Bog zaboravio jer su se "sve nevolje ovoga svet" svalile na moja pleca (i pleca moje porodice). Tada sam pochela da istrazujem okultizam (koji sam dotad odbacivala kao neshto shto je krajnje iracionalno i nije vredno paznje ni pomena). Provela sam dosta vremena chitajuci o razlichitim religijama i okultistichkim uchenjima (izmedju ostalog i o telemi), trazeci odgovore...

simptomatichno....

 

Zao mi je da vidim koliko ste spremni da "lepite etikete" ljudima, samo zato shto pokushavaju da razumeju drugachije perspektive.

 

Upravo to radish drugima jer ne poznajesh prvu. Odmah chu da se ogradim - nisam krshten....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to da se u alternativnim uchenjima uglavnom pronalaze sjebani.

Не, већ "ловци" углавном такве најчешће "лове".

 

И то баш таквом причом, и мени је било срање, па сам открио/ла...

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi iz sebe izbacio sujetu i gordost, napisao bi prosto - nemam pojma, ne mogu da tvrdim da pakao postoji. Umjesto toga, postavljas glupava kontra pitanja koja si vjerovatno ucio na nekim hriscanskim kursevima tipa "sto da radim kad ostanem bez argumenta".

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zajebite ovo.da privremeno zaboravimo šta smatramo za apsolut/univerzalnu/ličnu istinu kojoj težimo.Šta bilo ko od vas ovdje radi da bi nadogradio/poboljšao/bolje razumeo sebe? ne mislim na gledanje pravoslavnih emisija na tv-u,uskakanje jedan drugom u argument na usranom internetu,sklapanje ruku uz komentar neka bude volja božja/budina/satanina i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GodDamnFemme - Da izbegnemo nesporazum samo sam ti skratio istorijat osobe od koje potiche citat (i uz chije si rechi tako nepromishljeno stavila Ill Cornuto). Kurt Kobejn je bio grunger i jedinu simpatiju koju metaleri treba da gaje prema njemu je to shto je gurnuo talme u underground iz mejnstrima...tj. razgranichio razmazhenu dechurliju razvedenih bogatih roditelja od pravih otpadnika...

 

@Ilija - za tako neshto bi trebalo da otvorish zasebnu temu

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...