Jump to content

Thelema


Recommended Posts

Ja u stvari poznajem baš puno njih koji su se našli u pravoslavlju zbog unutrašnje krize. Pravoslavlje je čak privlačnije jer traži minimum ličnog napora i istraživanja, već se samo prekidač prebaci u položaj "pobožan" i problem rešen.

Свакако. Познајем и ја неколико таквих људи. Управо то, унутрашња криза, размишљање. Сам се нашао, сам је одлучио, затражио помоћ, нико га није врбовао, спасио се. Прочитај пост који си цитирао па ће ти бити јасније, а и схватићеш да оно што си ти рекао везе нема са оним што си цитирао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :)

@ dusan s

Ovo je nevidjena glupost.

Najlakse je ponasati se po svojoj volji i ne postovati nikakve zakone i misliti da si u pravu, na pravom putu i da tako postupas po Bozijoj volji. Mnogo je teze ispraviti se. Ne funkcionise to bas kao - ukljucis prekidac i to je to. Ali sta ti uopste znas o tome?

 

@ Tetragrammaton Cleric

Vidim poceo si i psihologa da izigravas. :)

Pomozi prvo sebi, a onda svoje "usluge" ponudi i goddamnfemme, posto joj stvarno treba lepa rec, ma odakle ona dolazila.

 

@Аксеаносилас

Ени тајм! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao sam link svojevremeno ovde, kad se bas vodila prica o narkomaniji, niko nije obratio paznju, dakle nista od toga.

Ponovicu, apsolutno me ne zanima sta ti mislis o meni.Kao ni to sto ne znas da treba praviti razliku izmedju Crowleya coveka i Crowleya Ipssissimusa.

Ja sam ti upravo naveo argumente i izvore koje ti nisi izvoleo komentarisati.

Nazivi pamfleta, pisci pamfleta, godine izdavanja pamfleta, molim.

Шта је сада са тим линком, ишчезао?

Ма, ја ич не размишљам о теби, већ о стварима које пишеш. Што тај Ипсисимус не поможе човеку да се скине са допа? :):)

Уби ме прејак аргумент.

:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim poceo si i psihologa da izigravas.

Pomozi prvo sebi, a onda svoje "usluge" ponudi i goddamnfemme, posto joj stvarno treba lepa rec, ma odakle ona dolazila.

 

Dipl. psiholog, hvala na pitanju.O Amentes, sta te tera na donosenje tako prekih sudova? :)

 

 

Што тај Ипсисимус не поможе човеку да се скине са допа?

Уби ме прејак аргумент.

 

Axeanosilase, brate u Hristu, nikakav argument tebi ne vredi.Niti ces pormeniti misljenje, niti ces saslusati tudje misljenje, niti ces pokusati da stvari sagledas kroz nepravoslavne naocare.Endtime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axeanosilase, brate u Hristu, nikakav argument tebi ne vredi.Niti ces pormeniti misljenje, niti ces saslusati tudje misljenje, niti ces pokusati da stvari sagledas kroz nepravoslavne naocare.Endtime.

Вреди, него ти аргумената немаш. Спреман сам да саслушам, али не и да некритички прихватим. Свеједно, драго ми је што макар једну етапу разговора са тобом заврших у миру и без неке значајније свађе. Одо' напоље, овај догађај вреди залити каквим макијатом у великој шољи. :)

Остајте здраво, сви! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axeanosilas

Свакако. Познајем и ја неколико таквих људи. Управо то, унутрашња криза, размишљање. Сам се нашао, сам је одлучио, затражио помоћ, нико га није врбовао, спасио се. Прочитај пост који си цитирао па ће ти бити јасније, а и схватићеш да оно што си ти рекао везе нема са оним што си цитирао.

 

Ako pod 'vrbovanjem' hriscanske crkve ne podrazumjevas one pozive na pokajanje, povratak pravoj vjeri, nalazenje mira i sl. onda ok.

Teska unutrasnja kriza, propracena osjecajem nesigurnosti i nemogucnosti da sam sredi probleme, obicno covjeka tjera da pribjegne religiji i svemocnom bogu kao poslednjoj nadi da se ti njegovi problemi na neki nacin rijese, ili da bar u tome pronadje neku utjehu i mir.

A kojoj ce se religiji prikloniti, samo je pitanje sredine u kojoj je odrastao i vjerske zajednice koja je dominantna(u najvecem broju slucajeva)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свакако. Познајем и ја неколико таквих људи. Управо то, унутрашња криза, размишљање. Сам се нашао, сам је одлучио, затражио помоћ, нико га није врбовао, спасио се. Прочитај пост који си цитирао па ће ти бити јасније, а и схватићеш да оно што си ти рекао везе нема са оним што си цитирао.

Ima veze. To što mentalno nestabilni ljudi mogu naći sigurnost u sistemu verovanja koji im daje smisao i pravi neki kostur oko koga mogu da se uhvate i podignu na noge, ne čini razliku (gledano sa psihološke strane) da li je u pitanju Hrišćanstvo, Muslimanstvo ili vera u magijsku moć plavog patlidžana. Ljudima isto tako muzika ili bavljenje nekim poslom ume da vrati smisao u nekim slučajevima. Tj, (a to često radiš) pokušao si da pljuneš nešto kako je neispravno a to se isto dešava i u pravoslavlju. Jer biti pripadnik religije ili se izvući iz lične krize prihvatanjem sistema verovanja ne znači da je čovek duhovan ili da je pronašao spasenje. Inače ne bi postojali popvi budale, pijandure i pedofili, i ne bi svaki drugi čovek koga upoznam a da studira bogosloviju bio potpuni kreten (opis kvaliteta ličnosti) Znači ne napadam pravoslavlje već ukazujem da kukolja ima svuda i da ne raste samo u komšijinom polju, niti je komšijino polje u stvari uzgajalište kukolja samo je on glup a ti bolje vidiš od njega da to nije žito.

 

:) :) :)

@ dusan s

Ovo je nevidjena glupost.

Najlakse je ponasati se po svojoj volji i ne postovati nikakve zakone i misliti da si u pravu, na pravom putu i da tako postupas po Bozijoj volji. Mnogo je teze ispraviti se. Ne funkcionise to bas kao - ukljucis prekidac i to je to. Ali sta ti uopste znas o tome?

Žuriš da opovrgneš bez razmišljanja i da nisi pročitao kako treba. Komentar ti nema čak ni posredne veze sa onim što sam ja napisao. Labilne ličnosti, ljudi koji nisu izgradili svoje ja su sa jedne strane često u rasulu, ali su i jako podložni tome da prihvate neku ideologiju. Znači pričamo o običnoj psihologiji. Kada takvim ljudima ponudiš ideologiju, i oni je prihvate, oni obično postaju jako vatreni pobornici iste između ostalog zato što nose u sebi taj osećaj zjapeće praznine i nesigurnost koja ih može ophrvati ako izgube veru koju su stekli. Znači, to je "prekidač" o kom sam govorio u psihološkom smislu. To je prilično česta pojava, samo što primećujem da nažalost postaje tradicija da crkva ne priznaje greške i kukolj u svojim redovima već su svi koji dođu dobri, čim su u crkvi, pa takav profil ličnosti vrlo udobno egzistira u okviru tela crkve. ja kao nešto kapiram da je to loše za crkvu, ali izgleda da je kvantitet postao važniji od kvaliteta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima veze. To što mentalno nestabilni ljudi mogu naći sigurnost u sistemu verovanja koji im daje smisao i pravi neki kostur oko koga mogu da se uhvate i podignu na noge, ne čini razliku (gledano sa psihološke strane) da li je u pitanju Hrišćanstvo, Muslimanstvo ili vera u magijsku moć plavog patlidžana. Ljudima isto tako muzika ili bavljenje nekim poslom ume da vrati smisao u nekim slučajevima. Tj, (a to često radiš) pokušao si da pljuneš nešto kako je neispravno a to se isto dešava i u pravoslavlju. Jer biti pripadnik religije ili se izvući iz lične krize prihvatanjem sistema verovanja ne znači da je čovek duhovan ili da je pronašao spasenje. Inače ne bi postojali popvi budale, pijandure i pedofili, i ne bi svaki drugi čovek koga upoznam a da studira bogosloviju bio potpuni kreten (opis kvaliteta ličnosti) Znači ne napadam pravoslavlje već ukazujem da kukolja ima svuda i da ne raste samo u komšijinom polju, niti je komšijino polje u stvari uzgajalište kukolja samo je on glup a ti bolje vidiš od njega da to nije žito.

 

Не, ја пљујем тај сто пута прежвакани принцип и неоригиналне методе ВРБОВАЊА. Свако од изразитих безбожника овде је просуо једну од следећих прича:

- Био сам дубоко у Хришћанству, па сам открио...

- Имао сам проблеме, па ми је помогло...

- Бог је суров, није смео да ми узме сестру/брата/тату (овде ставити било који проблем), стога сам се окренуо/ла...

АПСОЛУТНО САМ УВЕРЕН да ти који су просипали те приче у животу нису прочитали ништа што сам Православљем има везе (што се и доказало, ем сам се наслушао гомиле будаластих тумачења, ем гомиле несувислих питања, ем овога, ем онога).

 

Методе су мени смешне, а не то у шта неко верује. Верујте ви у шта хоћете, али се маните Православља и неких блесавих тумачења Светог Писма. Ја сам, игром случаја и својом вољом, доста тога о Православљу прочитао и знам понешто, свакако више о свих које Православље нападају (не хвалим се, нити се гордим, то је очигледно). Зато можда и реагујем бурно понекад. Замисли да неко почне теби да сере о свирању гитаре, ти видиш да о истом везе нема, а још је и безобразно курабеца.

 

Та прича о свештенству је јасна. Нисам ја рекао да су сви свештеници златни. Наравно да нису, нити могу да буду. Они су, такође, људи, са свим својим манама. Што се људи генерално тиче, 4 од 5 које упознам су потпуни кретени (опис квалитета личности) и то нема везе са факсом који студирају. Кукоља свугде има.

 

Е, да...

Надам се да си сада схватио зашто твој пост није имао везе са оним мојим.

 

Није спашавање ако ти је узмем мањи камен, па ти на врат окачим већи.

 

Опет се удаљисмо од теме...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Tetragrammaton Cleric

Vidim poceo si i psihologa da izigravas. :)

Pomozi prvo sebi, a onda svoje "usluge" ponudi i goddamnfemme, posto joj stvarno treba lepa rec, ma odakle ona dolazila.

 

Elem, dadoh komentar na ovaj Kolosusov post, ali bi izbrisan... pa da preformulishem:

 

@Kolosus:

 

Umesto da "izigrvash psihologa" (bez osnovnog poznavanja materije koje je za to potrebno) i davanja netrazenih saveta, budi ljubazan i daj ono shto se od tebe trazi a vezano je za temu o kojoj diskutujemo (ili bi trebali da diskutujemo):

 

Imena autora i naziva "templarskih" knjiga i pamfleta, iz kojih si ti izvukao svoje obimno poznavanje teleme. Da se bar upoznamo sa "argumentima" koje bezuspeshno pokushavash da nam prenesesh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@goddamnfemme

Procitao sam i onaj tvoj obrisan post.

Pa red bi bio da i ja tebe malo uveselim, obzirom da ti mene uveseljavas vec nedelju dana. Kad je vec zurka, dajem ti priliku da se i ti malo radujes za promenu. Bas sam kolegijalan, zar ne? :)

Znamo i mi advokati nesto o psihologiji, naime, obzirom da se srecemo sa gomilom pacenika svakog dana. Ja sam naucio da vrlo brzo prepoznam kome je potrebna strucna pomoc, ali ne i da je pruzam. Zato ti i nisam ja pruzao nikakvu pomoc, vec te uputio na strucnjaka.:)

 

Inace, ne vredi da ulazim sad u novu raspravu, jer pocev od sutra cu (na opstu zalost) biti poslovno odsutan vise od nedelju dana, tako da vam dajem voljno za to vreme, kako biste malo procesljali literaturu i obnovili snage za dalju raspravu.

Svako dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znamo i mi advokati nesto o psihologiji, naime, obzirom da se srecemo sa gomilom pacenika svakog dana.

Ja sam naucio da vrlo brzo prepoznam kome je potrebna strucna pomoc, ali ne i da je pruzam. Zato ti i nisam ja pruzao nikakvu pomoc, vec te uputio na strucnjaka.:)

 

Nisi trebao da spomenesh da si advokat...odmah ti je kredibilitet pao u vodu. :lol:

 

Inace, ne vredi da ulazim sad u novu raspravu, jer pocev od sutra cu (na opstu zalost) biti poslovno odsutan vise od nedelju dana,

 

Srecan ti put i da nam se vratish u zdravlju i veselju :pivopije:

 

tako da vam dajem voljno za to vreme, kako biste malo procesljali literaturu i obnovili snage za dalju raspravu.

Svako dobro!

 

Koju literaturu? Pa nisi nam dao imena autora i naslove onih "templarskih" knjiga i pamfleta!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clanovi Dragon Rouge-a se ne bave Thelemom,nego drakonskom magijom itd,ali sve to mozes procitati na njihovom sajtu.Bave se obrnutom stranom drva zivota(klifotom) i njihov cilj nije ujedinjenje sa bogom kao kod telemita(right hand path),koji uglavnom koriste sefirot,nego postajanje boga(left hand path) tj. oni zele da postanu Bogovi.Uticaj Kennet Grant-a je veliki,pogotovo sto se tice klifota.Mada opet,mislim da to sve mozes procitati na njihovoj stranici.INace,pricao sam sa majstorom njemacke loze Dragon Rouge-a,lik je skroz ok,i izdao je nekoliko knjiga o paganizmu.

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to jasno, al` ovo je jedini intervju Karlssona na koji sam ikad naleteo, pa mi se ucinilo zgodno da ga postujem. Mislim da to ovde ima mnogo vishe smisla nego na temi o Therionu.

Anywayz, mogli bi malo pricati i o gore navedenom (ako se slazete, naravno), posto je ovo jedina tema o magici koja postoji na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto ste zatvorili temu o satanizmu jer ste dosli do zakljucka da ne postoje satanisti\satanisticke sekte u Srbiji, ja zelim da otvorim ovu temu koja pobija tu vasu konstataciju! Ogranak C.O.S. koji deluje u Novom Sadu ciji link se moze naci na oficijelnom sajtu C.O.S. i sa kojima sam mejlom vodio razgovore vise puta. Naime osoba je bila voljna da mi odgovori na sva pitanja koja sam postavio i rekla da nije nikakva tajna koliko ljudi niti koji ljudi su u tome jer svakog meseca izlazi C.O.S. casopis(za njene clanove) u kome se mogu naci imena novih clanova!

------------------------------------------------------

Драган и ја смо се договорили да и нема потребе да се отвара нова тема о СС, јербо СС има везе са ОТО, а ОТО са телемом, па ево овог поста овде.

Ти, Драгане, удри како си планирао.

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Čitam raspravu koja je bila na ovoj temi,i suština je da hrišćani pokušavaju da otmu pravo na "bogougodnost" svima ostalima.

Izuzetno poštujem Kroulija,ali i razumem čemu vodi arogancija,ignorantnost,ili po vašem gordost.

Mislim da je problem u nedostatku poštovanja,a pljuvanje vodi ka hc nabilanju loše karme,stoga,

fanovi hristovog učenja,ostavite se.

Pod bogom,ka bogu.

Smrt lenjosti!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Све што је племенито код других, својина је нас Хришћана" (Свети Јустин Философ)

Kad odsečeš granu na kojoj sediš,padaš na guzicu,bar bi tako trebalo da bude.

U stvari padaš na glavu.

:rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...