Jump to content

Thelema


Recommended Posts

danashnji mushkarci.. :icon_ne: ..takvi dzentlmeni :)

..ti mali kome je "crno u dushi" si verovatno apsolvirao Drvo smrti pa ti je ispod chasti da ogovorish na moje pitanje :) ..ti drugi se zanimljiviji...u svakom sluchaju, ako neko zna shta Therion rade konkretno , neka slobodno podeli to sa nama.. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu da vas obradujem.Therion, odnosno, jedan samo od njih,- a svi znate koji, zar ne?-bavi se onim cime se bavi i Dragon Rouge, odnosno , da vi recem, necime sto se zove ''gothic kabbalah'', papazjanija koja pokusava da inkorporira u sebe i nordijsku religiju, i Grantovske radove (a svi vi znate da je to rad sa transplutonijanskim transmisijama uz 93 empowermente, jel tako?), i Hansen Kadosh (mada bez pravog razumijevanja)--a na kraju je od toga ispalo jedno veliko nista.Sad se pitate otkud jedan Crnogorac, pa jos i Srbin to znade?E pa, djeco, zivot u zapadnoj Evropi ima svojijeh prednosti, upoznajes razne ljude, pricas s anjima, pa ti i pokazu nesto, i tako.Toliko od mene, ako vi sta treba, samo rechite.

Inace, za vas nauk, u Evropi sam naucio da cijenim sagovornika, ma koliko godina imao, jer se nine rodio macin sin koji zna sve.

Edited by 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

danashnji mushkarci.. :icon_ne: ..takvi dzentlmeni :)

..ti mali kome je "crno u dushi" si verovatno apsolvirao Drvo smrti pa ti je ispod chasti da ogovorish na moje pitanje :) ..ti drugi se zanimljiviji...u svakom sluchaju, ako neko zna shta Therion rade konkretno , neka slobodno podeli to sa nama.. :mrgreen:

 

Vidim da se 'velika' bavi mojim potpisom i spiritualnim dostignucima.. hvala. Dzentlmenski bi bilo da ti neko ustupi mjesto ili te propusti da prodjes(eventualno da otvori i pridrzi vrata). Ovo sto ti zahtjevas ipak ne spada u bonton, ali uzmimo da si ti to vec znala. Isto kao sto mislim da si vrlo dobro upoznata i sa ovom temom, ali su kompleksi ponekad jaci..

Imas dovoljno godina i toliko pretrazivaca na netu da se sasvim fino upoznas sa dragon rouge-om. pozdrav

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

danashnji mushkarci.. icon_ne.gif ..takvi dzentlmeni icon_smile.gif

..ti mali kome je "crno u dushi" si verovatno apsolvirao Drvo smrti pa ti je ispod chasti da ogovorish na moje pitanje icon_smile.gif ..ti drugi se zanimljiviji...u svakom sluchaju, ako neko zna shta Therion rade konkretno , neka slobodno podeli to sa nama.. icon_mrgreen.gif

 

Nije meni nista ispod casti, nego ti ne znas da postavis pitanje, iako studiras filozofiju.

Mogu ja tebi da kazem da oni rade dosta sa evokacijom demona koji korespondiraju sa odredjenim klifama, npr. iz Lemegaton, sa cudnim meditiranjem nad obrnutim cakrama koje navodno korespondiraju uglavnom sa srednjim stubom klifota, sa Uthark-Runama, sa nekromonikonom (neke loze intenzivno, koliko znam), invokacijama, sistemom Johanesa Bureusa, tj. gotskom kabalom, i nesto malo sa enohijanom rade takodje. Cak sam cuo da suradjuju sa nekom Vudu-lozom zvanom Sozite Bizango i tako to, ali to sve mozes da procitas na netu.

 

Zato sam ti i rekao da me pitas nesto konkretno, pa cu da vidim da li mogu da ti odgovorim, ili ocekujes od mene da ti opsirno sve opisem? Nauci se da postavljas odgovarajuca pitanja!

 

 

 

 

Koga još interesuje Zvezda Seta i tamna strana Kabale? mhihi.gif icon_mrtav.gif

 

I to pitanje postavlja odinista-pravoslavac i slovenski paganin... mozda jos nesto?

 

 

Sad cu da vas obradujem.Therion, odnosno, jedan samo od njih,- a svi znate koji, zar ne?-bavi se onim cime se bavi i Dragon Rouge, odnosno , da vi recem, necime sto se zove ''gothic kabbalah'', papazjanija koja pokusava da inkorporira u sebe i nordijsku religiju, i Grantovske radove (a svi vi znate da je to rad sa transplutonijanskim transmisijama uz 93 empowermente, jel tako?), i Hansen Kadosh (mada bez pravog razumijevanja)--a na kraju je od toga ispalo jedno veliko nista.Sad se pitate otkud jedan Crnogorac, pa jos i Srbin to znade?E pa, djeco, zivot u zapadnoj Evropi ima svojijeh prednosti, upoznajes razne ljude, pricas s anjima, pa ti i pokazu nesto, i tako.Toliko od mene, ako vi sta treba, samo rechite.

Inace, za vas nauk, u Evropi sam naucio da cijenim sagovornika, ma koliko godina imao, jer se nine rodio macin sin koji zna sve.

 

Radi se sa Grantovim radovima, mada mnoge stvari kod klifota su totalne drugacije nego kod granta, pogotovo sigili za neke tunele. Ne znam koliko su upucen u tu papazjaniju sa imenom "gothic kabala", pa da tako nesto kazes, ali videcemo sta znas, Crnogorche. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sam opet uspeo da skontam zezanciju od strane Kveld, koju vi, duhovno prosvetljeni sveznajući okultisti niste i nema potrebe za negativnom energijom, prozivanjem i sličnim detinjarijama. Zbog čega sva ta negativnost, mrgođenje i prozivka? Da li je to znak neke vaše nadmoćnosti? Ajde malo da spustimo loptu, i ti, i morbid god i 300..

nije sve tako crno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sam opet uspeo da skontam zezanciju od strane Kveld, koju vi, duhovno prosvetljeni sveznajući okultisti niste i nema potrebe za negativnom energijom, prozivanjem i sličnim detinjarijama. Zbog čega sva ta negativnost, mrgođenje i prozivka? Da li je to znak neke vaše nadmoćnosti? Ajde malo da spustimo loptu, i ti, i morbid god i 300..

nije sve tako crno :)

 

Jest, ba, kasnije je sve zajebancija. Ali, u pravu si, nije tesko biti fin, mada takodje nije ni zanimljivo. Je li, a-a? :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vikinze, mislim da ti ne treba ovo "prljanje" karme (uostalom, karma se ne prlja,nego se stvara). :no: Ups, tek mi sada pade na pamet da Vikinzi najvjerovatnije ne vjeruju u karmu, pogotovo prosti Vikinzi. Koja steta!

Edited by Sitch Boe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala lupaš :)

 

Mada i ne iznenađuje me taj tvoj stav, telemiti su poznati kao narkomani i uopšteno, moralno nestabilne osobe (čast izuzecima). Stoga i ne čudi tvoj stav o nemogućnosti prljanja karme.

Ti si taj koji je krenuo da napada na ovoj temi. slažemo se? To dovoljno govori o tvom karakteru, a šta je karakter nego tendencija naše volje, oblikovana akcijama. Ti si u ovom slučaju ostavio trag na svojoj stazi.

Karma je zakon akcije i reakcije. I naravno da može da se uprlja, to nema veze sa tim što je mi navodno stvaramo. To je jasno kao dan ako se sagledaju uzročni aspekti- karmički uzrok i karmička posledica, u odnosu na vremenske aspekte- prošlost, sadašnjost i budućnost.

A što se tiče prostih vikinga, verovali su u šta su verovali. Bolje je verovati u prirodu, njene sile i hrabrost nego u degenerisane i seksualno iskompleksirane idole.

A da li ti znaš šta je Ørlög? Ili šta je wyrd?

Slično je pojavi koja se naziva karma na istoku, ali da, drugačiji je termin pa si pretpostavio da tako nešto ne postoji kod glupih vkinga :)

Wyrd nije nepromenljiva sila. uzročno posledični aspekti su, dakle, i te kako bili poznati na Severu.

Edited by Úlfarr Ragnvaldr

Share this post


Link to post
Share on other sites

bespotrebno prosipanje mudrosti.. sto ne volim ove jeftine pokusaje velicanja sopstvenog intelekta, gdje do izrazaja dolaze pretenciozna frazologija i pomankanje stila.

 

i da, telemiti su bas poznati kao narkomani i moralni patuljci :) reci mi iskreno, prije nego sto napises neke nove, kvazi-intelektualne, redove, u zelji i pokusaju da me 'spustis' - koliko telemita znas.

onda mi odgovori ko su ti degenerisani i seksualno iskompleksirani idoli koje telemiti obozavaju. da ne prosirujemo diskusiju na tvoje 'vjerovanje' u prirodu i njene sile.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznajem ih dovoljno, sa nekima sam i pričao o toj temi, kao što znam i dosta osoba koji poznaju još više njih..takođe, čitao sam brojne telemitske magazine, zvanične naravno, kao i članke..uostalom, nebitno je. To je moje mišljenje koje se neće promeniti i ne želim i dalje da raspravljam u tom smeru, ne interesuje me apsolutno više ništa. To što sam malo istraživao i kopao je bilo iz jednog skroz drugog, ličnog razloga i to je sada prošlost.

Dakle, to što tvrdim za telemite je činjenica do koje sam došao iz čistog realnog iskustva a ne iz neke glasine ili priče, svidelo se to nekima ili ne, dalja rasprava o tome je suvišna a ako se neko osetio prozvanim, izvinjavam se. Rekao sam, čast izuzecima. Znam da ih ima, vrlo malo doduše..

Zar misliš da bih pisao tako nešto samo na osnovu toga što sam to tako čuo? Uozbiljimo se malo.

A što se tiče prosipanja mudrosti, zanimljivo je kako mene napadaš za tako nešto, a ja sam samo odgovarao na poruku koja bi bila upravo to- prosipanje mudrosti.

Samo sam objasnio, i to najprostije moguće, pitanje oko karme na osnovu običnih aspekata uzroka i posledice u odnosu na vremenske aspekte. Kakve je to sad pametovanje, pobogu? Prljanje možda nije najpravilniji termin, ali može sasvim dobro da posluži u opisivanju onoga što sam hteo da kažem.

Kao i neke pojmove vezane za ''glupe'' vikinge a povezane sa pojmom karme. Dakle, odgovarao sam na provokaciju argumentovano. To što ćete vi verovatno i dalje da postujete kao neki tinejdžeri me ne zanima više. Nisam više u fazonu da dokazujem bilo šta, bilo kome, da se pravim pametan, opasan, duhovit.. Diskusija u kojoj će neko postaviti sebe na višem intelektualnom nivou nije za mene. I vi ćete prerasti to, nadam se, za koju godinu. Razumem ja tu potrebu za dokazivanjem i samoodbranom uvredljivim i napadnim postovima zbog umišljenog osećanja ugroženosti. Niste ugroženi, niko vas ne smatra budalama, radite šta hoćete.

Ja svakako nemam želju da nastavim ovu diskusiju jer je besmislena i beznačajna za mene. Sve najbolje..

I da, Sitch Boe,

kasnije je sve zajebancija
.. nije, od početka je bila zajebancija.

Toliko od mene, vi ako želite da nastavite i dalje, slobodno. Samo se zapitajte zbog čega.

Poz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo si propustio da objasnis sto za tebe znaci degenerisanost i seksualna iskompleksiranost.To sto si ti dosao do takvih saznanja ne moze da te ovlasti da sudis o cijelo9j Telemi na taj nacin.Kad bi tako ja sudio u vjeri u Boga i Crkvi koja se oslanja na Hrista koji ju je i utemeljio, na osnovu nekih ili cak vecine svestenika, sta, da prestanem da vjerujem u Boga?

Lijepo je vjerovati u prirodu i njene sile-sve je to Bog stvorio-ali treba malo vise od toga da bi te tvoje vjerovanje napravilo na boljeg covjeka.A suditi na osnovu nekih samo ljudi je lose, ne dozvoliti da ti se misljenje promjeni tokom vremena i na osnovu novih saznanja je jos gore.

Edited by 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada i ne iznenađuje me taj tvoj stav, telemiti su poznati kao narkomani i uopšteno, moralno nestabilne osobe (čast izuzecima). Stoga i ne čudi tvoj stav o nemogućnosti prljanja karme.

Kao prvo, ja nisam telemit i jos se cudim odakle ti ta ideja. Vezbaj malo pronicljivost i divinaciju.

Karma se ne moze prljati, kao sto karma nije ni pozitivna ni negativna, to je samo tvoj subjektivni pogled na situaciju.

 

 

A što se tiče prostih vikinga, verovali su u šta su verovali. Bolje je verovati u prirodu, njene sile i hrabrost nego u degenerisane i seksualno iskompleksirane idole.

 

Budale vjeruju.

 

Slično je pojavi koja se naziva karma na istoku, ali da, drugačiji je termin pa si pretpostavio da tako nešto ne postoji kod glupih vkinga icon_smile.gif

Wyrd nije nepromenljiva sila. uzročno posledični aspekti su, dakle, i te kako bili poznati na Severu.

Znam ja sta su Orlog i Wyrd. Ne brini se za moje (ne)obrazovanje. Zasto kazes da su Vikinzi glupi? ali najvjerovatnije si i u pravu, mada samo za Vikinge.

 

 

Poznajem ih dovoljno, sa nekima sam i pričao o toj temi, kao što znam i dosta osoba koji poznaju još više njih..takođe, čitao sam brojne telemitske magazine, zvanične naravno, kao i članke..uostalom, nebitno je.

Kao bivsi pravoslavac-odinsta sigurno si se informisao iz pravoslavnih magazina. Telema je zlo, bato, i stvarno nije nista za tebe, jer pogledaj ovo :

o je moje mišljenje koje se neće promeniti i ne želim i dalje da raspravljam u tom smeru, ne interesuje me apsolutno više ništa.

 

To dovoljno govori o tvom karakteru, a šta je karakter nego tendencija naše volje, oblikovana akcijama.

Ne ide ti logika bas najbolje. A sta je volja, msilim na volju, a ne Volju ;) ? Ajd prvo malo razmisli, pa onda odgovori, samo pazi da ne isprljas karmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
i da, telemiti su bas poznati kao narkomani i moralni patuljci :) reci mi iskreno, prije nego sto napises neke nove, kvazi-intelektualne, redove, u zelji i pokusaju da me 'spustis' - koliko telemita znas.

 

OTO-vci, pojedini meni su poznati kao "narkosi" t.j imali su probema sa drogom. Al nije obaveza ni da budes THELEMIT i u OTO u isto vreme niti da budes narkic na sve to.

 

To dovoljno govori o tvom karakteru, a šta je karakter nego tendencija naše volje, oblikovana akcijama.

 

Thelema i Wilth, kod cika Ace Crowleya uopste nema veze sa tom voljom o kojoj ti pricas. Thelema ti je nesto kao bozanska volja, ili uzvisena volja.

 

Israste se gladni, vecina vas ovde.

Edited by bezlichni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno ne znaš svoju kabalu. Keter je Malkut i Malkut je Keter.

Da li je uzvišena volja moja ili božja zavisi od pristupa,interpretacije,ekstrovertne ili introvertne.

Who gives a fucck.

Važno je da funkcioniše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Priznajem da moje vizije nikada neće značiti drugim ljudima toliko koliko znače meni. Ne žalim zbog toga. Sve što tražim jest da moji rezultati uvjere druge tragatelje za istinom da bez ikakve sumnje postoji nešto vrijedno traganja, a to se može otkriti pomoću metoda više ili manje sličnim mojima. Ne želim očevati stadu, niti biti fetiš budala i fanatika, ili osnivač vjere čiji sljedbenici samozadovoljno odijekuju moje ideje. Ja želim da svaki čovjek raskrči vlastiti put kroz đunglu.“

 

(Ispovijesti, poglavlje 68)

 

Alister Krouli

 

Jbt, chitao sam ovu temu od pochetka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...