Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

E, ljudi, znate zasto ce te se vi beskonacno prepucavati. Zato sto niko od vas ne daje neke chinjenice, vec samo svoje misljenje. A i kad se neko zajebe pa da i po koju chinjenicu, drugi to onako najprofesionalnije, u duhu pravih yumovaca, iskuliraju. :)

 

Ja sam vam dao lepo one linkove na wikipediji, ali jbg, ljudi bi radije kenjali, nego da probaju nesto novo da saznaju. Ne kazem ja da je wikipedija neprikosnovena, ali ipak ima nekih kriterijuma koji su na daleko vishem nivou nego diskusije po yumu.

Pa kao sto rekoh pre 3 strane (a vi u prethodne 3 strane niste uspeli nista novo da kazete):

 

" ...a ja sam pismen, tako da sam lepo, umesto da spamujem ovde, procitao josh pre godinu ili dve na wikipedia-i sta, kako i zasto bas taj naziv kad me je vec zanimalo. :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Goth_subculture

http://en.wikipedia.org/wiki/Gothic_rock

http://en.wikipedia.org/wiki/Gothic_fashion

 

Takodje, ako vas zanima kako i zasto se javlja gothic u danasnjem kontekstu pogledajte i ovo (s obzirom na to da gotika u arhitekturi u pravom obliku nema za cilj mracenje i neki okultizam za razliku od upotrebe pojma gotika u kjizevnosti 18. i 19. veka)

http://en.wikipedia.org/wiki/Gothic_fiction

 

A, ako vas zanima arhitektura i prvobitna gotika, evo vam i ovo: :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Gothic_architecture

(mrzi me da citam sad ovaj clanak, ali u Jansenu (istorija umetnosti) je lepo objasnjeno kako je nastala gotika, zasto, i kako se razvijala i presla u kich, sto bi moglo lepo da posluzi kao poredjenje za danasnje pozerisanje :) )

 

Aj, zivi bili i nemojte da smarate po ovoj temi, ako vas mrzi da procitate bar nesto od ovoga gore navedonog. :)"

 

Znam ja da ste vi svi najpametniji na svetu (ko svi pravi got'chari), ali davite u pizdu materinu sa jednim te istim stvarima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si! ali gledaj to ovako, gomila ljudi ovde dodje da se zajebava, podjebava, napusava... zasto shvatati ovo ozbiljno? zasto ne bi neko ovde dosao i kenjao, izneo svoje misljenje, zajebavao ljude koje ne poznaje, niti ce ih ikad videti, ovo je savrseno mesto za zajebavanje! mada ne slazem se bas sa tobom! bolje da lepo svako, koga to interesuje, uzme neku enciklopediju, ili nadje neku mnogo pouzdaniju enciklopediju na internetu od vikipedije, pa procita... ovako ce procitati nesto sto je neko napisao, a taj neko moze biti strucan koliko i on... to ne bi vodilo nigde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa slobodno preporuchi bilo sta strucnije. Ja samo kazem da je ovo najdostupnije. Kao sto mogu da dodju na yum, mogu i na wikipediju. Ne kaze mda ne treba da se diskutuje ovde. Slazem se da treba, ali svi su najpametniji, i sve su kao tolko nalozeni da diskutuju o problematici, a boli ih bulja da nesto konkretnije potraze o tome. I onda kad im neko kaze da nemaju pojma i da su se opasno prosrali, oni se uvrede. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mislim da i ti ovo suvise ozbiljno svatas! sta te zabole sta ko ovde laprda, ako hoces, dodji napisi sta mislis, ako neko krene da sere nesto sto nema veze sa zivotom, sta te briga, znaci da su obicne seronje :seronja: i da nisu na tvom nivou poznavanja materije i gotovo... sta se uzbudjujes... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mislim da i ti ovo suvise ozbiljno svatas! sta te zabole sta ko ovde laprda, ako hoces, dodji napisi sta mislis, ako neko krene da sere nesto sto nema veze sa zivotom, sta te briga, znaci da su obicne seronje :seronja: i da nisu na tvom nivou poznavanja materije i gotovo... sta se uzbudjujes... :smoke:

 

Sto se ja uzbudjujem? :) Ja chak nisam ni ucestvovao u diskusiji. Samo mi je smesho sto prepucavanje traje vec par dana sa neverovatnim rezultatima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
I rasprava se razvukla na "epskih" 25 stranica i i dalje se nije doshlo ni do kakvog odgovora.
Ovde nije niko u pravu,ali niko ni ne greshi...
Ko hoce nesho da sazna o subkulturi,neka jednostavno potrazi na internetu,a ne ovde.
Sajtova ima(a ima ih mnoooogo),a na svima cete naci relativno slichna shvatanja,pa uzmite jednostavnu nesto u sredini od svih tih goCkih kriticara,shvatacha i ostale gospode,pa formirajte svoje mishljenje i ako vam je bash dosadno,napishite svoju internet stranicu u kojoj mozete da teoretishete o gotiku koliko goTH hocete...

Uostalom,mozete da se okrenete ljudima koji su svoj zivot posvetili izucavanju ove grupe ljudi(Mick Mercer,na primer,koji ima oko chetiri KNJIGE napisane i striktno se drze izuchavanja gotika,ja ih lichno nisam prochitao,a mnogo bih zeleo da vidim sta ima tamo da se nadje),pa cete od njih cuti najobjektivnije(koliko god da su ljudi,kao subjektivna bica SPOSOBNI da sagledaju stvari bjektivno) mishljenje o celoj stwari...

Jednostavno je ova tema izgubila svoju svrhu i mnogi ljudi gube vreme i zivce na njoj.
Mozda bi najbolje da je ostavite u shpajz srama ovog sajta...
Edited by 3vil

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

DSlogo.jpg

 

Darkscene je novi industrial darkwave gothic forum. Zamisljen je kao jedna baza podataka vezanih za ove zanrove. Takodje, bendovi koji sviraju gorepomenute pravce, neka obavezno ostave svoju biografiju, info i linkove na forumu. Forum je jos uvek u izgradnji, slobodno se registrujte i pomozite njegovu aktivaciju.

 

http://darkscene.proboards101.com/index.cgi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ja nisam goth (a nikada ne mislim o sebi i nekoj pripadnosti tipa "mi metalci", vec vise "mi koji slusamo kvalitetnu umetnicku muziku bez mnogo predrasuda") , ali gothivim (sorry for the pun! icon_smile.gif ) goth subkulturu kao ljude koji ipak prkose drustvu i zive u nekom svom svetu ma kako to neugodno bilo s vremena na vreme.

jedino sto mi nije bas sasvim "leglo", a voleo bih malo da pricamo o tome (nek neko otvori posebnu temu ili da modovi podele temu na 2) je sledece:

 

1) kao ljudi koji su svoje zivote na neki nacin vezali za tamu da li stvarno smatrate da je potrebno ispoljavati je nacinom oblacenja, sminkom itd... to jest, zar vam to nije neiskreno i detinjasto? Ljudi koji su izistinski mracni to pokusavaju da prikriju i ne uspeva im (onaj trip kad muz ubije zenu i decu, pa sebe na primer), goth-i koje ja ovde vidim se ipak vecinom svode na one koji ZELE da su mracni, ali nemaju tu crtu u sebi.

 

2) ja OBOZAVAM da kontriram popularnim misljenjima, obozavam da se protivim religijskom jednoumlju i zatucanosti, i svaki dan me iritira licemerje i ustrojstvo drzave, drustva i slicno, pa opet se pitam da li je neophodno namerno skretati paznju na sebe i samim tim i gnev mase, kad je moguce prikriveno ih unistavati i menjati, a da to oni nisu svesni?

 

3) 'ajd da razumem cure koje se doteruju u vamp fazonu i slicno, to moze da bude vrlo naughty i sexy (i mislim da velika vecina muskaraca ima kao almost-fetish to tipa cizmice,podvezice,korseti,PVC itd...), medjutim da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...? To je kao kad bi se neko lozio na one babuskere sa naslovne strane STRIPTIZA (koji pacenik to uopste kupuje?)

 

4) posto gothic moda definitivno prelazi u mainstream sudeci po broju gothic curica koje vidjam po ulicama, zar vam se ne cini da sto vas je vise nalik jedni drugima, da gubite svoju individualnost i posebnost? Zar nije individualizam i protivljenje stapanju sa masom bila osnovna ideja?

 

6) koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

 

1.Slazem se apsolutno.Srela sam ljude koji blage veze nemaju sa tim stilom muzike i oblacenjem,a

mracniji su od mraka :mrtav: Mnogo misteriozniji od svix curica i wannabe Robert Smitha :mhihi: Pogotovu ti sto negovore o sebi da su Goths oni obicno jesu!Sad,nemogu svi da se rode misteriozni!a xoce negde da pripadaju!zato i toliko sminke :cool:

 

2.zbogunconformous ponasanja imaju vise sansi da nastradaju.

I tu se ukljucuje sve!ne samo dobacivanje nego i svakako telesno maltretiranje i psixicko!Bolje bi bilo da se delima pokazemo koliko smo protiv svi i na druge nacine!al neke stvari se ne menjaju..

3.Ma svako musko bi bar jednom u zivotu xtelo da proba goth curu!nemoj da se lazemo :mhihi:

pogotovu zato sto su zatvorene u sebe ko skoljke i vecina ix je potesko osvojiti!Da!Devojke vole i sminku!Sto da ne kad ix ulepsava?I to sto citate da je to odraz njixovix kompleksa to je laz!Bas suprotno!anyway nevole sve zene androgine to je istina!Al znam da puno njix cene neke androgine ne samo kao meso nego i kao umetnike humaniste itd.Sta fali SEAN BRENNANU od London after midnight???Veruj mi on je mnogo vise muskarac od mnogo njix!i nakraju krajeva sve je to masina...imidz..Sean Brennan...mmmmmm :redface:

4.A pa nemora da znaci,pola od tix curica mozda su pose-rkeX)..ma sad nista nije vazno

I sve je postalo moda.Al ako znas ko si i sta si,nece ti smetati sto se curice sto prolaze kroz tu fazu oblace tako,cak ces im i pomoci da se osete da negde pripadaju..pa ja rekox,sve je masina:)A na kraju krajeva sto nas vise ima to bolje!poseri ili pravi..Goths will never die!!!

5.kao prvo maltretiraju nas u kuci stalno oko oblacenja pogotovu ove mladje,meni naprimer

 

negovore vise kako da se oblacim pobogu,Ali evo vam jedan primer:Na Whitby Festu u Engleskoj je pretucena do Smrti Sophie Lancaster.Ona i njen decko su prolazili kroz park kad su ix napali huligani i istuklideckojeuspeo,al Sophie je umrla jer je njen slucaj bio tezi!?!R.I.P Sophie!Sta hocu da kazem?Da su ix ipak kao sto pise u Engleskim novinama napali izbogGothic imidza!Kakva nepravda!Sad bi Sophie imala 21!godinu?I pitam se?imali pravde?Ima li boga?Tako da moj savet svim Goths je:Budite to sto jeste!al ne izazivajte!

Samo nas "svet"mozemo promeniti!!!

GO GOTHS GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cool:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oki ali gothicari su kontradiktorni.

Uglavnom se uvek bave temama tipa nestalom ljubavlju, smrcu drage osobe, geldanjem sebe kroz prizmu zivota i smrti a pri tom glume depresiju, apatiju, nadrkanost, a da niko od vecine tih ljudi nikada nije ni iskusio ni jedno ni drugo, npr. sto je meni inace smesno. ok mozes da foliras narkanost, ali ne mozes depresiju, jer je, zamisli, nikada nisi imao. ali si usamljen i zelis da skrenes paznju ne sebe. Koliko je to ql? kontradiktorno totalno.

 

Mnogo je teze ukljuciti mozak i biti sam svoj nego pripadati tj utopiti se u odredjenu grupaciju, a najlakse je da glumis nadrkanost, depresiju i apatiju.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh većina glumi... jer depresija je ozbiljno stanje, gde ti čak nije ni do muzike, tačnije svejedno ti je kakva je muzika, a kamoli šta upravo imaš na sebi, da li je PVC ili nova frizura... to i idiot može da provali, ali opet ako ukljuci mozak... nista bez centrale :)

Poznavala sam debele ribe koje su bile gothicarke zato što su masne i uklapaju se u stereotip, a da li su razumele gothic... neeee, dovoljno im je bilo da navuku crninu, okrece lice i nameste pale face :)

Dalje, imaš i nekolicinu ljudi koji nisu depresivni ali gotive muziku i ceo taj trip i rispekt za njih, jer uzivaju u muzici a ne ponasaju se po nekom "ko zna cijem" stereotipu.

 

Stoga u umetnosti treba uzivati ali opet ostati svoj, to je poenta, ne vdim poentu da slusam nesto i da se bedacim. Mogu da pustim narodnjake efekat je isti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh većina glumi... jer depresija je ozbiljno stanje, gde ti čak nije ni do muzike, tačnije svejedno ti je kakva je muzika, a kamoli šta upravo imaš na sebi, da li je PVC ili nova frizura... to i idiot može da provali, ali opet ako ukljuci mozak... nista bez centrale :)

 

 

Meshash doommetal koncept sa gothicom ;)

Gothic je pathetic, fashion occupied.

Doom je taj koji se bawi depresijom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoriću 1000 zašto, 1000 zato, pa ako tamo ne piše, onda smo jebali ježa... u leđa.

 

Nešto htjedoh još da napišem na temu gotik-depresija-gotičarenje i sl. al' sam naprasno izgubio volju da išta više govorim o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...