Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

1)Ne znam zashto uopshte mislish da neko pokushava svojim oblachenjem da pokaze koliko je "mrachan"? Ovo shto govorish, navodi me da pomislim da si jako povrshan. Sve to je zbog nedovoljnog poznavanja gothica... Isto kao shto ja konstantno pricham da su powermetalci utripovani jahachi jednoroga. Zashto to pricham? Zato shto ne poznajem power dovoljno da bih mogla da pametujem oko toga (shto bi trebalo da vazi za svaku osobu, no danas je prag samosvesti jako nizak). Ako je za tebe tama ubiti zenu, dete i sebe... Moram da ti kazem... To nije tama, to je psihijatrija.

Chinjenica je da postoji gomila ljudi koja trazi sebe u svim vodama, ukljuchujuci i goth, ali jednostavno- ne stoji im. To cesh shvatiti chim poprichash sa takvom osobom. Vechna tema oko fizichkog i duhovnog... Necu je zapochinjati, samo... Razmisli malo dublje o svemu.

 

2) Ne poznajem nijednog gotichara (zao mi je shto upotrebljavam ovaj izraz u ovoj konotaciji, ali moram) koji se bavi pitanjima ustrojstva drzave i crkvenom propagandom. I dokle vishe ta potreba za anarhijom? Razignacija. To je ideal koji treba dostici. Nadam se da se shvata o kakvoj vrsti rezignacije je rech.

 

 

3) Reci cu ti... Uglavnom ne. Kada to predje sve granice ukusa. I treba praviti veliku razliku izmedju gothica i ovog danas nazovi cyber gothica prepunog "android freak" dechaka...

Smatram da mushkarac moze jako lepo da izgleda kada je nashminkan. I dopada mi se to. Ne smatram ga manje muzevnijim niti bilo shta slichno. Nazalost, vecina ima problem sa pojmom svoje muzevnosti (da ne kazem mushkosti) pa zbog svojih kompleksa, napadaju druge (nashminkane) koji su u svakom sluchaju veci mushkarci od njih. Volim takve mushkarce. I volim ih nashminkane. Samo, zelim da naglasim da potoji granica u tome. Evo, bicu do te mere plastichna da navedem primer... Fernando Ribeiro. E to je mushkarac.

 

 

4) Ne. Kratko i jasno. Vecina tih devojchica koje vidjash nema pojma shta je pravi gothic. Znaju par ELEKTRO gothic pesama i to je sve.Gade mi se takve devojke. Kao i devojke koje na -10 obuku bele letnje haljine i stegnu korset misleci da su ribe. To je jako tuzno.

Ali protiv toga se ne moze. Svuda imash vishe i nize klase. Sada, da li cesh to shvatiti kao klase na umnom, duhovnom, materijalnom ili bilo kom nivou... To je vec tvoj izbor. Mislim da je poenta uochljiva.

To shto danas mozesh da vidish bezbroj devojkaka sa pocepanom charapom na ruci, psecom ogrlicom oko vrata i crnom senkom na ustima,govori samo o jadnoj ljudskoj prirodi i potrebi choveka da izgradi identitet koji mu ne pristaje, samim tim upadajuci u vechitu dualnost... Konvencionalnost jednog sveta i nekonvencionalnost drugog.

 

 

5)koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

Volim da vidim glupache koje me zgranuto zagledaju. Nikada mi se nije desilo da je bilo ko smeo neshto da mi kaze. Jedino shto redovno chujem od jadnih i glupih mushkaraca jeste "Bila bi mnogo bolja pi***da nisi stalno u crnom." Hah... Najmanje shto zelim u zivotu jeste da me takav jedan nizi organizam nazove "ribom".

 

 

Zao mi samo shto zbog pojedinaca sve ovo donekle gubi smisao. Vishe se ne misli na muziku kada se pomene gothic, nego se prvo pomisli na pokushaj loshe nashminkanog lesha u korsetu. Gothic je danas izgubio svoj smisao. Unishtavan je od strane bezlichne mase. Doziveli smo to da u novinama izadje natpis "Gothic je u trendu."

Ako realno sagledamo situaciju... Sve je to uzaludno. Goth kultura je izgradjena po idealima sveta koji ne postoji. Danashnje doba, svakako nije doba koje sa sobom nosi duh gotike u sebi. Onda slobodno svako moze za sebe da kaze da je psihichki poremecen. Ali, sve dok ima ljudi koji se razumeju u neke stvari, preko potrebne za ulazenje u bilo koju ovakvu diskusuju, pravice se razlika izmedju gotha i kvazi gotha.

 

Gothic je danas supultura koja u sebi ima supkulturu. Neverovatna kontradikcija.

 

I josh da se nadovezem, da. Dolazi do jednachenja suglasnika po zvuchnosti. Skrecem sa teme, ali do jednachenja nikad ne dolazi na krajevima stranih prefiksa ad- (adhezija), dis- (disgresija), trans- (transgresija), ali jednache se strani prefiksi ab- (apsolutan), abs- (apstraktan), ob- (opservacija), sub- (supstrat).

 

:)

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mene su neverovatno smesni muskarci koji furaju goth fazon

Najsmesnije od svega je sto su to mahom isfeminizirane picke koje se tripuju da su nesto posebno a u pitanju su najobicnije spodobe-zato se i oblace tako,uostalom ;)

Kod devojaka je vec druga prica,vise puta sam vidjao curice kojima taj fazon zaista prelepo stoji,ali opet i tu dosta nakaza ima-neko zaista nema ukusa,indeed :)

I slazem se za industrial-goth muzika ustvari vise i ne postoji sem mozda nekoliko bendova(za koje je pitanje koliko su goth uopste danas posle toliko godina)i koji se mogu nabrojati na sake obe ruke

Nekako mi dodje smesno da jedan meni omiljeni Type O Negative ima vise goth nota nego ovo sto danas slusaju darkeri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Yerathroth
Nisam gothičar, ali me jako privlači goth muzika i ideologija. Goth ima poentu, za razliku od bezličnog emo pokreta.

Gde ces porediti to dvoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emosi su pre miks nekog punka i šarenog pop-a, nego što imaju veze sa Gothicom. Samo još jedan u nizu pravaca koje pokazuje koliko čovečanstvo ide u sve veću dekadenciju i poremećaj (tj. ide u kurac).

Ima još gore od Emosa, to je neki japanski "pravac" Hikikomori (valjda se tako zove) gde se dečica zatvaraju u kući i godinama odbijaju da vide čak i roditelje, pa im majke ostavljaju hranu ispred sobe koju ovi jedu dok drugi spavaju.

Da imam sina koji to radi, zahvalio bih mu se što mi štedi hranu i pustio bi ga da odgladuje par dana.

 

Što se mene tiče... od svoje osamnaeste godine, pa do sada nosim u 98% slučajeva isključivo crnu boju, mada ponekad kad zviznem neku belu majcu ispod crne košulje, to mi izgleda još gotičarskije :)

Nema to zaista veze sa pravcima, već sa onim u čemu se čovek oseća bolje.

Da me ubiješ, ja ne bi mogao da nosim mornarsku majcu, izgledao bih sam sebi ko klovn. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Yerathroth
ima emosa starijih od 23 god ali to su teski skotovi.

Elem evo dokumentarca o hikkomoriju,koja boles'.

Japanci nikad ne spavaju,samo izmisljaju bolestine.

 

ha :D nikad ne spavaju :mhihi::ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek se sad prikljucujem temi, procitala sam samo poslednju stranicu... Isuvishe je elektro muzike sada, industrial, ebm, nznm vishe sta ima... I sve se to naziva gothicom. I oni bendovi koji su nekada bili cist gothic sada su presli u elektroniku. I sto neko rece, jako je malo ostalo onih pravih goth bendova... Danasnji pojam ''gothic'' znaci - riba utegnuta u korsetu koja igra oko shipke uz neku tuc tuc scream ''muziku''. Drugim recima, danasnji gothic moze da se meri sa bilo kojom muzikom iz diskoteka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim da vidim glupache koje me zgranuto zagledaju. Nikada mi se nije desilo da je bilo ko smeo neshto da mi kaze. Jedino shto redovno chujem od jadnih i glupih mushkaraca jeste "Bila bi mnogo bolja pi***da nisi stalno u crnom." Hah... Najmanje shto zelim u zivotu jeste da me takav jedan nizi organizam nazove "ribom".

 

 

Zao mi samo shto zbog pojedinaca sve ovo donekle gubi smisao. Vishe se ne misli na muziku kada se pomene gothic, nego se prvo pomisli na pokushaj loshe nashminkanog lesha u korsetu. Gothic je danas izgubio svoj smisao. Unishtavan je od strane bezlichne mase. Doziveli smo to da u novinama izadje natpis "Gothic je u trendu."

 

 

A jel'ti onda svoje goficharenje posmatras kao nacin da nerviras te "glupace" i "nize organizme", ili kao stvarno izrazavanje svog identiteta? Kao ssto oni donose sud o tebi na osnivu tvog oblacenja ili sminke, ocigledno da ti to isto radis u njihovom slucaju. "Nizi organizmi"? Krajnji neopravdani elitizam. Sad si ti neka elita i bolja si od svih ostalih ako se oblacis u odredjenom stilu, i tripujes se da pripadas odredjenoj sub/sup/pod/potkulturi. A iz tvog posta ispada da se ti to tripujesh upravo da bi nervirala glupache i jadne muskarce.

Kakve veze ima ako ce novine da kazu da je gofik u trendu? Ko zna na sta oni misle kada kazu gofik, mozda nesto skroz drugacije od onoga cemu ti smatras da pripadas? Ili si ti utripovala da si goficharka samo zato sto to u tom trenutku nije bilo u novinama i u modi? Ako je tako, onda je to jako plitko shvatanje identiteta.

Oblacite se, ponasajte se i razmisljajte kako vama najvise odgovara, ljudi. Pustite te nazive, etikete, stege supkultura. Covek treba da gleda da zivi onako kako njemu odgovara, a ne kako mu zakoni supkulture kazu, ili da bi ga strpali u odredjenu fioku. Sad da li ce neko da te nazove goficharkom, emosom, fenserkom (koliko mrzim taj izraz), dzezerkom, klasicharkom, hibridom dzezerke i fenserke, pashnjakom.......kao da je bitno. Bitno je da si to ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

 

Mrzi me da objashnjavam... Vidim da si sve bukvalno shvatio, samo shto mene bash briga...

 

Jeste ja sam elita, da. A zapravo, mnoge ljude koje poznajem (ukljuchujuci i sebe, narcisoidna sam, jeste, jeste :P) i jesmo elita za neke. Ne mislim samo na spoljashnji izgled, think about that.

 

 

Nema potrebe meni ovo da pricash, prichaj to nekom ko ne zna nishta o samom sebi.

I ne volim da me neko naziva goticharkom, niti se trpujem da to jesam (chuj- tripujesh), ionako vishe volim doom. :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

 

Mrzi me da objashnjavam... Vidim da si sve bukvalno shvatio, samo shto mene bash briga...

 

Jeste ja sam elita, da. A zapravo, mnoge ljude koje poznajem (ukljuchujuci i sebe, narcisoidna sam, jeste, jeste :P) i jesmo elita za neke. Ne mislim samo na spoljashnji izgled, think about that.

 

 

Nema potrebe meni ovo da pricash, prichaj to nekom ko ne zna nishta o samom sebi.

I ne volim da me neko naziva goticharkom, niti se trpujem da to jesam (chuj- tripujesh), ionako vishe volim doom. :P

 

 

I mene bas briga da li sam shvatio bukvalno, a pricam tebi zato sto sam na tvoj post odgovarao, zaboga. Nisam citao celu temu ili istoriju tvojih postova, tako da se izvinjavam sto sam te stavio u pogresnu fioku gofichara. Jel'bolje dumerka? :lol:

 

Ali taj nedokazani elitizam mi je uvek isao na zivce. Jel'zato sto si ti u x fazonu, a oni u y? Po kom osnovu, inteligencije, obrazovanja, izgleda, muzike koju slusate, sta? Ja razumem da se druzis sa ljudima koji ti odgovaraju kao osobe, da se ne druzis s ljudima koji ti ne odgovaraju iz odredjenih razloga, ali da nazivas svoju ekipu elitom, a ostatak sveta glupacima, bagrom, jadnima ili sta vec, jeste ne narcisoidno, vec stvarno......ne mogu ni da nadjem izraz. :rolleyes:

S takvim stavom i ne treba da se cudis ako ce ti neko od tih "glupaca" i "nizih organizama" i pricati iza ledja, jer koristis isti princip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nemoj me nazivati bilo kako. :P

 

A shta da ti radim ja shto ti ide na zivce, ako ti smeta neko ko je takav "dovidjenja, prijatno" i nemash posla sa njim.

Nije samo muzika u pitanju, nisam takva osoba, zapravo imam dosta poznanika koji su moja sushta suprotnost, ali "suprotnosti se privlache, slichnosti se vole".

Uopshte se NE RADI o fazonu. Radi se o nekim mnogo dubljim, teze primetnim i daleko vaznijim stvarima.

 

I mene nije briga za ostatak sveta, niti ogovaram "glupache", zaobilazim ih i ne troshim svoje vreme razmishljajuci o njima.

Blago tebi, mora da si nov Mesija. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nemoj me nazivati bilo kako. :P

 

A shta da ti radim ja shto ti ide na zivce, ako ti smeta neko ko je takav "dovidjenja, prijatno" i nemash posla sa njim.

Nije samo muzika u pitanju, nisam takva osoba, zapravo imam dosta poznanika koji su moja sushta suprotnost, ali "suprotnosti se privlache, slichnosti se vole".

Uopshte se NE RADI o fazonu. Radi se o nekim mnogo dubljim, teze primetnim i daleko vaznijim stvarima.

 

I mene nije briga za ostatak sveta, niti ogovaram "glupache", zaobilazim ih i ne troshim svoje vreme razmishljajuci o njima.

Blago tebi, mora da si nov Mesija. :P

 

 

 

Pa u tome je i svrha foruma, da se raspravlja o stvarima i koje ti se svidjaju, i koje ti idu na zivce, nije ovo sad neki licni napad na tebe.

Sto se tog komentara za mesiju tice, ne znam kako da ga shvatim. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem, ali nemam zelju da raspravljam jer tumachish na svoj ustaljeni nachin i ne vidish poentu.

 

 

Shvati kako god zelish, u tome je chitava lepota. ;)

 

 

Pa iskreno, ne vidis ti ni moju poentu. stagod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...