Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

Ali taj nedokazani elitizam mi je uvek isao na zivce. Jel'zato sto si ti u x fazonu, a oni u y? Po kom osnovu, inteligencije, obrazovanja, izgleda, muzike koju slusate, sta? Ja razumem da se druzis sa ljudima koji ti odgovaraju kao osobe, da se ne druzis s ljudima koji ti ne odgovaraju iz odredjenih razloga, ali da nazivas svoju ekipu elitom, a ostatak sveta glupacima, bagrom, jadnima ili sta vec, jeste ne narcisoidno, vec stvarno......ne mogu ni da nadjem izraz. :rolleyes:

Uhhh... pogodio si me ovim postom... svaka čast.

 

I meni odavno ide na kurac svako "elitisanje" svakojakih nabeđenih intelektualaca, pa kad vidim da se neka cura tako ophodi prema okolini, obavezno je zovem "Snajka"... jednostavno je jače od mene.

I ne samo muzika... ima toga i u poslu... ja se bavim 3D grafikom i baš sam na jednom 3D forumu skoro kenjao nekim ljudima, koji misle da vrede ne znam koliko zato što se bave intelektualnim, kompjuterskim poslom, sve im je ostalo ispod časti. Bednici. Pitao sam ih nešto u fazonu: "A šta je to intelektualnije, majke vam, od pravljenja dobrog pasulja".

Što se mene tiče, mogao bih da čistim klozet i budem srećan čovek i nikada se ne bih stideo to da radim.

 

Skrenuh ja malo sa teme, ali pričamo o sličnim stvarima.

E da... imao sam ortake koji slušaju Cecu daleko pouzdanije od nekih koji ceo život slušaju metal.

Šta im to vredi što slušaju, kad su ko ljudi nule.

 

 

@Litthia

Oboje nosimo crno.

Kontam da bi smo bili dobar par za neku sahranu. :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta im to vredi što slušaju, kad su ko ljudi nule.

 

 

Ovo si dobro rekao... Znam par nafuranih dzezerki i goticarki koje su toliko u fazonu da su bolje od celog sveta... Jedna od njih stavlja latinske izreke i mudrosti u potpise na majspejsu sto ce reci da je jako pametna... Haha... A to sto svojoj ''najboljoj'' drugarici nabacuje najgore tipove na svetu da se muva sa njima, i podrzava je u alkoholisanju, nema veze.

Edited by Leona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njah... Pogreshno zapocheta rasprava, pogreshno protumachene moje rechi. Sad bih volela da mi neko kaze kako nikad nije rekao za sve one fine gole devojchice (znate na koje mislim) da su glupache? 'Ajte, molim vas. To nije elitizam, to je realnost. Uostalom, predrasude su neshto shto je neizbezno, a chinjenice su vec druga stvar. :P

Mada, imam ja jednu polu-golu drugaricu i mnogo je volim, eto ti ga sad, nikad ne znash. Ali voli i ona mene, pa nema komentara iza ledja. Ja nju lazem da njoj neshto lepo stoji, ona mene laze da su mi lepe nove chizme i tako u krug. :)

A za mushkarce koji me nazivaju "pi****" nemam poshtovanja, zao mi je.

 

@d4rk3lf

Hajdemo na neku sahranu onda. :) :) :)

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njah... Pogreshno zapocheta rasprava, pogreshno protumachene moje rechi. Sad bih volela da mi neko kaze kako nikad nije rekao za sve one fine gole devojchice (znate na koje mislim) da su glupache?

 

meni je postalo dosadno da takve pojave nazivam svojim imenom i da ih non-stop nesto kao konstatujem,iscudjavam se...trositi dragocenu zivotnu energiju na pizdenje na pojave na koje ne mozes da utices je besmisleno...

 

one su tu,nisu bas sve glupe kao sto izgledaju...zavrsice kao i svi mi sto ih prozivamo...kako su posejale,tako ce i da pozanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je postalo dosadno da takve pojave nazivam svojim imenom i da ih non-stop nesto kao konstatujem,iscudjavam se...trositi dragocenu zivotnu energiju na pizdenje na pojave na koje ne mozes da utices je besmisleno...

one su tu,nisu bas sve glupe kao sto izgledaju...zavrsice kao i svi mi sto ih prozivamo...kako su posejale,tako ce i da pozanju...

 

Slazem se, ali ispada da ja propagiram elitizam (jer ne shvataju svi ironiju i neke stvari izmedju redova) pa moram da objasnim. ;)

 

Uostalom, ako neko sebe poistovecuje sa takvim tipom ljudi, to mi govori ili da nema svest o samom sebi ili da je isti kao i oni (shto, nadam se, nije tachno).

 

A poshto je zapocheta diskusija, morala sam da pomenem stvari koje mi danas smetaju, shto ne znachi da ja stalno mislim o tome, a istina je da o tome uopshte i ne treba prichati jer sve se vec samo reklo. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam zasto se raspravljate oko tih stvari..ja volim gothic pricu, volim taj mracni fazon, volim muziku kao takvu, ne mislim da sam poseban zbog toga, nekako sam prerastao taj nacin razmisljanja...volim te klubove, te najtove, tu atmosferu, ceo taj trip...i da li je zaista vazno ko kako izgleda? sa druge strane, oni koji misle da je pripadanje subkulturi automatski pokazatelj da ste bolji od drugih, taj je tek idiot. tu se slazem sa elfom. pa moj najbolji prijatelj i covek na kojeg cu racunati celog zivota je sa tribine, poprilicno iz tog sveta. hocu da kazem da je takvo razvrstavanje idiotizam.

 

mada, moram da primetim da mi je na vr' kurca i ta prica o originalnosti. na svakoj strani ove teme imate po jednu osobu ili bar jedan post koji je u duhu " e znas, ja ne pripadam podkulturi, ja sam svoj i originalan" niko od nas nije originalan, a opet, svako jeste, ako me kapirate... licno, ne vidim apsolutno nista lose u tome da imidzom pripadas podkulturi, ali mislim da je idiotski da sebe posmatras kao nekoga posebnog zbog toga. relax, people.

 

a sto se teme tice, gothic kao pojava jeste stvarno kul, barem meni...e sad, druga je stvar sto je 95% ljudi iz te price ZAISTa tu samo zbog imidza, nekog soka koji hoce da proizvedu kod okoline, a ostalih 5% zaista zivi taj fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bih volela da mi neko kaze kako nikad nije rekao za sve one fine gole devojchice (znate na koje mislim) da su glupache? 'Ajte, molim vas. To nije elitizam, to je realnost. Uostalom, predrasude su neshto shto je neizbezno, a chinjenice su vec druga stvar.

 

 

Ja nisam nikad rekao. Ja licno volikm kad se "devojcice" tako oblace. Ima medju njima i te kako pametnih i zrelih devojaka. To ako ne pripadaju nekom od "fazona" im ne oduzima nista na intelektuialnom nivou. A opet, mnogo radije bih prokomentarisao (u negativnom smislu) devojcice u crnim vrecama od krompira, sa lesh shminkom, ili zavesama koje treba da lice na barokne aljine.

 

 

izvinjavam se opet Lithii, nije da imam nesto protiv nje, ali me nekako njeni postovi uvek nateraju nda odgovorim. Sto bi rekli u losim americkim filmovima, bad karma! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto se teme tice, gothic kao pojava jeste stvarno kul, barem meni...e sad, druga je stvar sto je 95% ljudi iz te price ZAISTa tu samo zbog imidza, nekog soka koji hoce da proizvedu kod okoline, a ostalih 5% zaista zivi taj fazon.

 

i ja volim taj fazon ali se ne pronadjoh u ovoj tvrdnji...niti sam tu zbog imidza,niti zivim gotik...sta to znaci ziveti gotik? :mrgreen:

 

jbg,dete sa sela,nemam pojma.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta to znaci ziveti gotik? :mrgreen:

 

To znači da se budiš u 3-4 poslepodne, kenjaš nešto kevi što ti je opet kupila plavu majcu, umesto crnu. Slušaš glasno Type O Negative u sobi nadajući se podsvesno da će ćale da se zabrine za tebe. Grebeš se neku kintu od svojih i izlaziš u grad sa proverenom Gothic ekipom intelektualaca. Nameštaš facu da bude blago depresivno-uzvišena, jer nikad ne dozvoljavaš sebi u društvu da se nasmeješ. Vodiš filosofske razgovore i znaš da niko od dizelaša i sponzoruša ne može da te razume. Piješ crno vino, iako ti se gadi od onomad kad si na maturi ispovraćao litre istog. Vraćaš se kući pijan i uzmeš da čitaš Edgara Alan Poa uz sveće i muziku na struju. Samokritički se ujutru mamuran osvrneš na sebe što si slomio nokat dok si dodavao flašu vina sinoć i skontaš da ti je nestalo laka za nokte, pa ideš da ćorneš malo kevinog, koji je bordo - nije crn, ali se tešiš da ionako u mraku neće da se vidi.

Edited by d4rk3lf

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znači da se budiš u 3-4 poslepodne, kenjaš nešto kevi što ti je opet kupila plavu majcu, umesto crnu. Slušaš glasno Type O Negative u sobi nadajući se podsvesno da će ćale da se zabrine za tebe. Grebeš se neku kintu od svojih i izlaziš u grad sa proverenom Gothic ekipom intelektualaca. Nameštaš facu da bude blago depresivno-uzvišena, jer nikad ne dozvoljavaš sebi u društvu da se nasmeješ. Vodiš filosofske razgovore i znaš da niko od dizelaša i sponzoruša ne može da te razume. Piješ crno vino, iako ti se gadi od onomad kad si na maturi ispovraćao litre istog. Vraćaš se kući pijan i uzmeš da čitaš Edgara Alan Poa uz sveće i muziku na struju. Samokritički se ujutru mamuran osvrneš na sebe što si slomio nokat dok si dodavao flašu vina sinoć i skontaš da ti je nestalo laka za nokte, pa ideš da ćorneš malo kevinog, koji je bordo - nije crn, ali se tešiš da ionako u mraku neće da se vidi.

 

 

 

:lol: Prajsles! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis? :)

Pa da.. .ako je tako kao što si rekao, onda bi mi bili idealan par... ja kao femo bi me verovatno privlačile muškobanjaste (gde si čuo da feminizirane privlače ženstvene ribe) i sa njom isto (ali obratno)... :da:

 

A tebi bi ostalo samo da držiš sveću i uživaš u svojoj pokvarenoj mašti. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...