Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

znaci, manje je vredan ako nema plavu trenerku? drugo, kako ti znas ko su ljudi koji nesto rade kao a must, a ko su oni koji zaista u necemu uzivaju?

 

mislim, pokusavam da skapiram, kako vi likovi pomislite da vam je neko dao glas da osudujete nesto i govorite sta treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i zar ova tema nije prica o gothicu kao pokretu, a ne tome ko je goticar, da li je to i koliko smesno, nezrelo i sva ta sranja, sa vec pomenutog ispijanja kafe?

Gothic je pokret? :) A za sta se zalazu, za vise plisane cipke i pomracenja sunca? :) To cak nije ni ideologija. U najboljem slucaju to su ljudi koje sam opisala - slusaju takvu muziku, vole takvu odecu i sl. Nema sta tu da se prica. Osim ako su karakteristike jos i depresija i tunjanje po coskovima mracnih klubova.

Slazem se sa svime sto si rekao, da ljudi u jednom trenutku prerastu klasifikaciju po muzici i sl. Kao sto sam rekla - neko moze da bira da me klasifikuje kao ebm-industrial-goth-stagod i da bude nezreli krelac a neko drugi moze da vidi da sam devojka od 23 godine koja slusa studira etf, voli fotografiju, duge setnje po mesecini ( :) ) i kinesku klopu. Sve zavisi sta je kome bitno. A ako ti je muzika najbitnija onda is nezreli krelac i sve tako u krug.

 

Sad potpuno druga stvar je prilazenje i interesovanje na osnovu muzike jer kudikamo ima osnova da istripujes da ce ti osoba koja slusa istu muziku biti generalno slicnija od ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko i u svim ostalim stvarima...

Postoje ljudi koji umeju da nose crno, kao što i postoje ljudi koji umeju da nose plavu trenerku. Postoje snajke koje ne umeju da nose crno, kao što i postoje džiberi koji ne umeju da nose trenerku. Sve je individualno.

 

@LeX69

Mislim da previše ozbiljno shvataš komentare ovde.

Uglavnom se ljudi zajebavaju... ne verujem da bi sad neko nekog baš obesio zato što je gotičar ili nije. ;)

 

 

Uzgred, ja sam gothic Elf... hah :P:) :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic je pokret? :)

 

Naravno da jeste :da:

Cak stavise (pleonazam ;)) upravo i sam lascivni gothic styling predstavlja svojevrstan bunt protiv ustaljenih i sablonskih normi a usko su povezani i sa avangardnim umetnicima tipa Emily Autumn i sl-zato neki i gledaju na njega uslovno kao na neku varijantu potonjeg i novog punk iliti buntovnickog pokreta

E sada to sto u svakoj takvoj prici ima gomila pozera i likova koji misle da su cool samo sto su se obukli tako i sto je to jos postalo i trendy,je druga prica-uostalom i u metalu ima takvih primera koliko hoces

Tako da-informisi se malo bolje :razz:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic je pokret? :) A za sta se zalazu, za vise plisane cipke i pomracenja sunca? :)

poprilicno jeste. svaka subkultura jeste pokret na svoj nacin i jeste bunt, a ova izmedju ostalog jer u svojoj biti ima punk. prema tome, pre pokusaja humora, malo mucnes i ne krenes odmah da citiras svoj leksikon :da:

 

 

@darkelf

 

daaa daaa, svi se zajebavaju, znam :da: ali cinjenica ostaje da se svaka takva prica svede na zajebavanje. mene samo malo smara sto zapravo i ne mozes da izrodis neku dobru diskusiju iz ovako necega, a ne bi bila losa promena.

Edited by LeX69

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro al ako neko slusa 'gotik' muziku, oblaci se kao u tom periodu istorije, voli gotsku arhitekturu i mracnu poeziju on je neminovno goticar :)

 

jedino sto je meni glupo su ljudi koji misle da se svako moze svrstati u neki zanr. to je kao kad pokusavaju da svrstaju neki bend koji se MOZE svrstati ali koristeci bar 20 rechi. mislim to je vec cepidlachenje. Tako da bi moglo da se kaze da sam ja EBM-disko-dens-doom-metal-symphonic-industrijalka :) mogla bih to da stampam na vizitki.

dodje meni tako kolega s faxa, vrsnjak i pita me 'jel si ti neka goticarka?' (inace ja volim crnu i belu odecu al nikad chipku, plish i sl...) a lik ima 23 godine isto kao ja :udri: 'a koji ti je omiljeni bend?' i sad meni prolazi kroz glavu sve sto slusam a to je skoro sve osim turbo folka :) kako odgovoriti a ne ispasti tupaviji od onog ko te pita? :) 'pa ovaaaaaj.... rammstein, therion...' i tu mi stade mozak. Lik se nasmejao na Therion a tek na Rammstein. A ja sam mislila da ljudi od 23 godine imaju bar neki stepen razvoja vishe od tinejdzera. Secam se kad je meni bilo razocaranje da neko ko mi se dopada ispadne da slusa Rammstein ali mislim da sam jos bila prvi gimnazije i nisam ni znala najbolje ko su Rammstein.

Dobro, to se i moze nazvati gothicharem. A shto se situacije tiche- imala sam i ja istu :) Skapirali ljudi da sam ja metalka zato shto volim da se oblachim u crno. Pa kad im kazem da volim da chujem Reginu i Merlin gledaju me belo. Jer u isto vreme volim i Lacrimosu, Rammstein, Sopor Aeternus, Hocico, Kreator, Slayer, GNR, Alice Cooper-a i da ne nabrajam josh. Mnogoe nervira to u poslednje vreme- ti si metalac, ti si roker, ti si takav onakav- kakva su to glupa opredeljenja!!!

 

kako ne postoje? ako vidim devojku da se oblaci u crno i slusa neku goticarsku muziku, za mene je to dovoljno da je proglasim goticarkom.

s druge strane, ja bih sve takve likove, metalce, goticare, pankere... streljao (ili bar pustio pandure da lemaju), ali ta moja mrznja prema takvim stereotipima ne uklanja cinjenicu da oni ne postoje.

Hahhaha, pa vidish nekoga ko voli da slusha gothic a neko mu umro i chovek obukao crninu, a i pomislish da je gothichar :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, ja nemam nameru da pljujem po bilo kome. Meni goticari nisu smesni samo jer su goticari, moraju da budu generalno dileje. Nemam predrasude.

Posto je Lex bukvalista - rekla sam da ne mislim da je gotik pokret. Jeste BIO ali sada nema ni jednu drugu karakteristiku koja se vezuje za nesto od vitalnog znacaja. Nikakav stav, nikakvo politicko opredeljenje, bas nista. To je grupa istomisljenika po pitanju muzike i odece, moguce i po nekim fetish-vampirsko-mracnim sklonostima. I ne vidim sta to ima koga da vredja. To je definicija 99% danasnjih, ovdasnjih goticara. I nema tu nista lose. Samo ne vidim da se recimo korisnici Ubuntu-a loze na to da su Ubuntuovci i da im to definise zivot. Zato kazem da su mi hard korovci (bilo koje vrste) bzvz.

Nemci su cuveni po kolicini goticara pa se ni kod njih niko ne lozi da je to nesto vise od gomile ljudi koji imaju tu neku zajednicku osobinu i to im daje motiv da se skupljaju, druze, razmenjuju savete u vezi odece i sl. Ne vidim zasto bi postojao ikakav raskol ovde.

 

a ovaj goThic iznad smara jerbo ako ga nesto te nesto ne zanima onda se ponasaj u skladu sa time. kao sto se ateisti ubise da dokazu da nema boga a samo o njemu pricaju.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...