Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

Naravno da ima. Mogla bih da objasnim zašto ja tako mislim, ali neću javno. :P

 

I sve što si rekao... U tome i jeste suština. Previše detalja je neukusno, bukvalno imam utisak da je to potreba za dokazivanjem svetu koja proizilazi iz sopstvene nesigurnosti, potrebe za eksperimentisanjem, traženjem identiteta...

Što se stila tiče, neko jednostavno ima osećaj za to, neko nema.

Ali šta da se radi. Sve je stvar ukusa, vaspitanja, kulture, čak i obrazovanja, da budem toliko banalna. Mada i to je u neku ruku individualno...

Bilo kako bilo, ako se meni nešto sviđa, apsolutno me ne zanima šta će neko reći. Ali toliko svesti imam da znam kada i gde mogu na koji način da se obučem, našminkam i blah blah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne. ti si se pogresno izrazio, rekao si da elektrogoth nije toliko goth koliko je industrial i deathrock. sto znaci da smatras da je industrial vise goth nego sto je to elektrogoth. sto je pogresno, jer industrial nije uopste goth. deathrock vec ima dosta uske veze sa gothom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo off topic... Fino da kažem...

 

Gade mi se muškarci koji navodno vole dobar metal, a pljuju po devojkama koje su u tom fazonu. Ima ih previše takvih na ovom forumu... Onda molim lepo, izvoli na splavove pa se druži sa trendi devojčicama. Isto tako, užasni su mi oni koji nemaju svoj stil i izgledaju dizelaški. Ne kažem da svi treba da budu uniformisani, ali zna se šta znači imati i nemati sopstveni stil. Razumem i da neki ljudi nažalost nemaju ukusa i takvi nemaju pravo da komentarišu bilo koga drugog jer su i sami jadni.

Bilo ko ko može ze sebe da potvrdi da muziku oseća na pravi način, neće sebe svrstavati u grupe, pokrete, klanove i šta sve još... Takvi ljudi imaju drugačije poglede na svet.

Ne prozivam nikoga, samo mi je jadno da slušam svakakve priče koje se odnose na većinu, jer ako o nečemu treba misliti, o svakom čoveku treba misliti kao o individualnoj ličnosti. Ja ako o bilo kome kažem nešto više osim "seljačina" (:)) to isključivo govorim samo ako sam imala priliku da čujem nešto što je rekao, da popričam sa njim, prisustvujem izlivima njegove banalno-kretenske nekulture i slično. Ali opet, sve je to moje mišljenje, ima i onih kojima neko takav odgovara.

Ima i među metalcima onih koji su mi odvratni u svakom smislu, sve to stoji, ali dokle više sa ovim glupim pričama i prozivanjem, ogovaranjem?

Nije dobro biti kurva, nije dobro biti sektaš, nije dobro biti gej, nije dobro biti dizel... "Teško nama između takvih krajnosti."

 

ok ja najvise pricam takve price po forumu.pa bicu totalno iskren,metal je ok muzika stvarno.ali metalke su jebeno odvratne,uglavnom su to ruzne devojke koje to nadoknadjuju tako sto se pretvaraju da su vampiri.i ako postoji neka lepa medju njima ona to unisti svojim imidzom.koji normalan muskarac bi hteo da bude sa nekim ko ima petsto bodlji na sebi,nasminkan je ko drakula,ima odvratnu crnu farbanu kosu,petsto pirsinga,majcu sa vukodlacima.... jednostavno to je bezukusno i odvratno

i nemam nista protiv devojaka koje ne zele da se oblace fensi ili zele da nose nesto crno.znam devojke koje nikako nisu fensi ali opet uspevaju da budu zenstvene,lepe,privlacne i fine.i ne smatraju sebe metalkama jer nisu na tom nivou.ali ove karakondzule metalske,one nisu nimalo lepe.i neka skontaju to vise.devojka je najlepsa totalno prirodna,bez sminke,prisinga,farbe,tetovaza i svega toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo off topic... Fino da kažem...

 

Gade mi se muškarci koji navodno vole dobar metal, a pljuju po devojkama koje su u tom fazonu. Ima ih previše takvih na ovom forumu... Onda molim lepo, izvoli na splavove pa se druži sa trendi devojčicama. Isto tako, užasni su mi oni koji nemaju svoj stil i izgledaju dizelaški. Ne kažem da svi treba da budu uniformisani, ali zna se šta znači imati i nemati sopstveni stil. Razumem i da neki ljudi nažalost nemaju ukusa i takvi nemaju pravo da komentarišu bilo koga drugog jer su i sami jadni.

Bilo ko ko može ze sebe da potvrdi da muziku oseća na pravi način, neće sebe svrstavati u grupe, pokrete, klanove i šta sve još... Takvi ljudi imaju drugačije poglede na svet.

Ne prozivam nikoga, samo mi je jadno da slušam svakakve priče koje se odnose na većinu, jer ako o nečemu treba misliti, o svakom čoveku treba misliti kao o individualnoj ličnosti. Ja ako o bilo kome kažem nešto više osim "seljačina" (:)) to isključivo govorim samo ako sam imala priliku da čujem nešto što je rekao, da popričam sa njim, prisustvujem izlivima njegove banalno-kretenske nekulture i slično. Ali opet, sve je to moje mišljenje, ima i onih kojima neko takav odgovara.

Ima i među metalcima onih koji su mi odvratni u svakom smislu, sve to stoji, ali dokle više sa ovim glupim pričama i prozivanjem, ogovaranjem?

Nije dobro biti kurva, nije dobro biti sektaš, nije dobro biti gej, nije dobro biti dizel... "Teško nama između takvih krajnosti."

 

Pa ko kaze da se neko od nas ne druzi sa takvim devojkama?Ja slusam metal vec 12 godina i verovatno bi izlazio na splavove da ih ima ovde,za sada mi ostaju jedino diskoteke.Lepo odem pa parim oci na dobre ribe a ne na grobove iz doma omladine,sto je jos gora cinjenica te metalke koje mi se toliko gade su uglavnom u tripu da su dobre ribe,cak iako su dobre svojim oblacenjem kod mene izazivaju kontra efekat.Jebes ti to.I to onda nije uniformisanje?Ajde evo ja tebe pitam sta po tebi nije uniformisanost?Neki normalan stil oblacenja?

 

pa dobro, volim ja metal, al volim i splavove i trendi devojcice, cak vise od ostalih... :)

 

Ja samo na takva mesta i izlazim,a da budem iskren najbolje se pije uz becarce :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde evo ja tebe pitam sta po tebi nije uniformisanost?Neki normalan stil oblacenja?

 

Ako ćemo tako, onda imaš uniformisanost i sa ove druge, vaše "normalne" strane. Ja redovno viđam devojke koje nose iste torbe, imaju iste štikle, iste frizure, isto se šminkaju... Meni je to uniformisanost. Isto kao što i gomila devojaka nosi martinke na 40 stepeni. I to mi je uniformisanost, itd itd...

Poenta je ne biti isti ni kao jedni ni kao drugi. (Ne mogu mnogo da pametujem, samo zato što neko može da me sretne na ulici i kaže- "Axa, a šta si ono pričala!" :P)

Iako obožavam ceo taj fazon, neke stvari su ipak i za mene previše i nešto ne bih nikad obukla ili šta god, zato što svaka treća "gotičarka" izgleda tako.

Meni se desilo da me drug pita "Znam kakvu muziku slušaš, zašto ne bi uradila nekad to i to, kao ova i ova..." Ha, loša poenta sa njegove strane.

Ne mogu ja ovde da objašnjavam šta znači imati-nemati fazon, imati-nemati stil, biti- ne biti kao ostali... Na kraju krajeva, svako ima ideale u svojoj glavi, u šta ja ne želim da se mešam, niti ću kao vi da namećem priču kako je nešto dobro, a kako nešto drugo nije... Ja to volim, ti ne voliš i ok.

Samo neću nikada razumeti tu priču sa diskotekama i metalom. To mi je neshvatljivo i odvratno, ali možda zato što za mene muzika nije zabava, kao što je većini. Neću se ni truditi da razumem zapravo, jer svaki odgovor je ništa drugo nego poražavajuće saznanje o čudnim ljudskim shvatanjima.

Ali kao što rekoh, meni se nešto sviđa OK- tebi se nešto sviđa OK. Jednostavno me nije briga. I tako bi trebalo uvek da bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

možeš to da objasniš bez mnogo filozofiranja. društvo koje ne želi da se svrsta u main stream deli se na subkulture. svaka je specifična na svoj način. pripadnici odredjene subkulture se fizički prepoznaju po načinu oblačenja, tako da su pripadnici svake subkulture svojstveno uniformisani. samo je ovde u pitanju mnogo manja grupa ljudi, pa uniformisanost nije bitna. volim kad vidim gotičare i žao mi je što ih ovde nema više

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Ako ćemo off topic... Fino da kažem...

 

Gade mi se muškarci koji navodno vole dobar metal, a pljuju po devojkama koje su u tom fazonu. Ima ih previše takvih na ovom forumu... Onda molim lepo, izvoli na splavove pa se druži sa trendi devojčicama. Isto tako, užasni su mi oni koji nemaju svoj stil i izgledaju dizelaški. Ne kažem da svi treba da budu uniformisani, ali zna se šta znači imati i nemati sopstveni stil. Razumem i da neki ljudi nažalost nemaju ukusa i takvi nemaju pravo da komentarišu bilo koga drugog jer su i sami jadni.

Bilo ko ko može ze sebe da potvrdi da muziku oseća na pravi način, neće sebe svrstavati u grupe, pokrete, klanove i šta sve još... Takvi ljudi imaju drugačije poglede na svet.

Ne prozivam nikoga, samo mi je jadno da slušam svakakve priče koje se odnose na većinu, jer ako o nečemu treba misliti, o svakom čoveku treba misliti kao o individualnoj ličnosti. Ja ako o bilo kome kažem nešto više osim "seljačina" ( :) ) to isključivo govorim samo ako sam imala priliku da čujem nešto što je rekao, da popričam sa njim, prisustvujem izlivima njegove banalno-kretenske nekulture i slično. Ali opet, sve je to moje mišljenje, ima i onih kojima neko takav odgovara.

Ima i među metalcima onih koji su mi odvratni u svakom smislu, sve to stoji, ali dokle više sa ovim glupim pričama i prozivanjem, ogovaranjem?

Nije dobro biti kurva, nije dobro biti sektaš, nije dobro biti gej, nije dobro biti dizel... "Teško nama između takvih krajnosti."

 

To sestro!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju je bolje D&G nego korseti

 

Dobro, to je tvoje mišljenje. I ja ga poštujem.

 

Ali videla sam onu Stoju u mnogo dobrom korsetu i baš sam bila ljubomorna. Kučka.

 

Edited by Litthia

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju je bolje D&G nego korseti

 

pre bih se u dzak obukao nego da mi na pijacnoj majici pise D&G...uvezeno iz turske original dolce & gibana...za komplet ti fali jos samo bela trendza,cobanske najk patike i glupa nauljena seljacka frizura...i to je to...nista gore!!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...