Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

Nije obavezno. Recimo, hipici 60-ih su imali druge razloge da se ujedine. (ispravite me ako gresim)

Imali su... drogu i cveće. :)

Ali je i muzika bila veliki faktor.

 

U svakom slučaju, gotovo da ne postoji sub-kultura koja nije nastala zbog nekog određenog muzičkog žanra... jedino sektaši... ako njih računamo u subkulturu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zbog toga, i zbog ukupnog pogleda na svet. Gotičarke su suviše emo, suviše u "w" fazonu, depresivne su, razmišljaju o sečenju vena i generalno su asocijalne, jer ih društvo još u školi izbegava. :mrgreen: Heavy metalke su kao i sve druge cure, samo malo otkačenije, a to je ono najvažnije. Imaju lepe frizure i vole crnu kožu. :)

onda trk u solarijum :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar muzika ne bi trebala da bude bitna odlika ove subkulture?!

 

muzika i subkultura su dve razlicite stvari.ja mogu da volim da slusam the cure ali to ne znaci da trebam da idem okolo kao vampir zbog toga

 

Dobro to sad... Ali, kada je o ovakvoj subkulturi rec, ispravite me ako gresim, ali zar nije muzika ono sto je prvobitno spojilo ljude koji su zaceli gothic subkulturu?

 

ma ljudi bez identiteta su zeleli da budu tredni.gotik subkultura je nastala iz pank subkulture,vremenom jedan deo pank subkulture je previse isticao onaj sado mazo deo koji je postojao u prvo bitnoj pank subkulturi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest jozef covic

Stavka pod rednim brojem 1 ti je...funny.

"Posto sam ja mracan "iznutra"(sta god ti to znacilo,a vidim da mislis na ubijanje)ne moram da se oblacim u crno.Znaci ljudi koji su u goth fazonu spolja su fake!?Zanimljivo vrlo....Sta ti znaci to kao...ja sam mracan iznutra?Jel to ono kad ti dodje da namerno ne ustanes babi u basu da bi ispao zao?Ili kad hoces da postavis nogu nekom ?

Ne znam pod kojim rednim brojem je bila tvoja konstantacija da obovazas da prkosis ustaljenim nacinima razmisljanjima.Mislim,nije stvar u tome da senamerno trudis da budes drugaciji niti je stvar u tome da uupste zelis da budes drugaciji.Ja ne razmisljam o tome.Mislim kao sto mislim i oblacim se kao sto se oblacim ,a da li ce to biti drugacijie ili ne....pih who cares!?

Vrlo tipicno misljenje da decaci ne treba da s esminkaju.....ja sam mislila da ti volis da prkosis tim utemeljenim razmisljanjima.Ja volim nasminkane decake i mislim da trebaju i ovde da se oslobode i sminkaju se,oblace bolje itd.

Dalje,ne shvatam,zasto gledas na devojcice i decake u crnom sa majicama svog omiljenog benda kao na goth ljude.Vise nisi jedini u kraju u crnom pa s eplasis da ces da izgubis reputaciju "sektasa u crnom" koji se stekao kod svojih komsija...?A posto se trudis da budes "true goth" ..ono kao ali stvarno "iznutra" onda se ne brini za svoj "individualizam".

Pitao si za reakcije ljudi.....svi znamo kakve su i tu ne mozes d apromenis nista.Jedino ako se preselis van nase zemlje,ali i tamo ce ih biti ,naravno u manjem,dosta manjem broju.

I jos jednom da ponovim : Decaci treba da se sminkaju i izgledaju goth.postoje valjda i drugiaciji stil od vampirskog medival koji ovde takodje ne postoji.

potpuno se slazem sa tobom...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavka pod rednim brojem 1 ti je...funny.

"Posto sam ja mracan "iznutra"(sta god ti to znacilo,a vidim da mislis na ubijanje)ne moram da se oblacim u crno.Znaci ljudi koji su u goth fazonu spolja su fake!?Zanimljivo vrlo....Sta ti znaci to kao...ja sam mracan iznutra?Jel to ono kad ti dodje da namerno ne ustanes babi u basu da bi ispao zao?Ili kad hoces da postavis nogu nekom ?

Ne znam pod kojim rednim brojem je bila tvoja konstantacija da obovazas da prkosis ustaljenim nacinima razmisljanjima.Mislim,nije stvar u tome da senamerno trudis da budes drugaciji niti je stvar u tome da uupste zelis da budes drugaciji.Ja ne razmisljam o tome.Mislim kao sto mislim i oblacim se kao sto se oblacim ,a da li ce to biti drugacijie ili ne....pih who cares!?

Vrlo tipicno misljenje da decaci ne treba da s esminkaju.....ja sam mislila da ti volis da prkosis tim utemeljenim razmisljanjima.Ja volim nasminkane decake i mislim da trebaju i ovde da se oslobode i sminkaju se,oblace bolje itd.

Dalje,ne shvatam,zasto gledas na devojcice i decake u crnom sa majicama svog omiljenog benda kao na goth ljude.Vise nisi jedini u kraju u crnom pa s eplasis da ces da izgubis reputaciju "sektasa u crnom" koji se stekao kod svojih komsija...?A posto se trudis da budes "true goth" ..ono kao ali stvarno "iznutra" onda se ne brini za svoj "individualizam".

Pitao si za reakcije ljudi.....svi znamo kakve su i tu ne mozes d apromenis nista.Jedino ako se preselis van nase zemlje,ali i tamo ce ih biti ,naravno u manjem,dosta manjem broju.

I jos jednom da ponovim : Decaci treba da se sminkaju i izgledaju goth.postoje valjda i drugiaciji stil od vampirskog medival koji ovde takodje ne postoji.

 

Muskarci treba da se sminkaju?Ti kao da zivis u srednjem veku,ili te je imidz toliko zaslepeo da si samo jedan ekstrem.To se zove neumerenost

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мира Шкорић јесте, нарочито ранији опус... :)

Mira i ta ekipa je nesto posebno :wub:

Mislim Oci Pune Tuge su pure goth. Da je na engleskom i ovi 'troo' bi se sekli.

Zatim Knez-Dal si ikada mene voljela sa sve darkerima i ankom od pola kile - takodje :da:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mira i ta ekipa je nesto posebno :wub:

Mislim Oci Pune Tuge su pure goth. Da je na engleskom i ovi 'troo' bi se sekli.

Zatim Knez-Dal si ikada mene voljela sa sve darkerima i ankom od pola kile - takodje :da:

 

Има је и Кеба један класичан гот спот. Он нешто клечи, налактио главу, а око њега круже неке рибе са огромним свећама у рукама, обучене у неке црне одоре са капуљачама. Пре песме иде неки рецитал, о неком монаху који се заљубио, па једном руком скида звезде са њеба, другом брише прашину са иконе, а све време мисли о њој и моли се... :)

 

Шта бих дао када бих то могао да нађем...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzelo me da procitam sve postove (ima ih mnogo, pa bi to bila nemoguca misija ili bi trajalo godinama), ali onoliko koliko sam procitala (malo pocetka, malo sredine, mlao kraja :mrgreen: ) izgleda mi da se svih ovih 5 godina koliko postoji tema vrti jedna te ista rasprava oko toga sta jeste a sta nije gothic (bilo da je u pitanju muzka ili stil odevanja) i o tome da li je taj stil smesan, koliko je kvalitetan, da li je to umentnost ili kvazi-umetnost...

 

Mene interesuje jedna stvar, koju ovde niko nije objasnio (a ima toliko pametnih) a to je zasto se ova subkultura (ili Gothic kao vrsta muzike ili stil, nebitno) bas tako zove? Kakve ona ima veze sa Gotima sa pocetka ovog milenijuma?

 

Ne postoji mnogo pisanih izvora o ovom germanskom plemenu jer su uglavnom bili nepismeni, tako da se i ne zna puno o tome kakva im je bila poezija, kako su se oblacili... Pa me interesuje kako je doslo do toga da se sve ono sto danas svrstava u gothic subkulturu okarakterise i nazove ovako?

 

Sto se stila oblacenja tice jedino sam uspela da nadjem sliku ostrogotske kraljice Amalasunthe i uporedila je sa danasnjim gothic stilom...

 

amalasuntha.jpg

 

gothic-dress-5654.jpg

 

E sad nek mi neko objasni zasto danasnji gothic stil podrazumeva crnu kosu, kad su ljudi iz skandinavije (odakle goti poticu) uglavnom ridjokosi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...