Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

ja nisam goth (a nikada ne mislim o sebi i nekoj pripadnosti tipa "mi metalci", vec vise "mi koji slusamo kvalitetnu umetnicku muziku bez mnogo predrasuda") , ali gothivim (sorry for the pun! icon_smile.gif ) goth subkulturu kao ljude koji ipak prkose drustvu i zive u nekom svom svetu ma kako to neugodno bilo s vremena na vreme.

jedino sto mi nije bas sasvim "leglo", a voleo bih malo da pricamo o tome (nek neko otvori posebnu temu ili da modovi podele temu na 2) je sledece:

 

1) kao ljudi koji su svoje zivote na neki nacin vezali za tamu da li stvarno smatrate da je potrebno ispoljavati je nacinom oblacenja, sminkom itd... to jest, zar vam to nije neiskreno i detinjasto? Ljudi koji su izistinski mracni to pokusavaju da prikriju i ne uspeva im (onaj trip kad muz ubije zenu i decu, pa sebe na primer), goth-i koje ja ovde vidim se ipak vecinom svode na one koji ZELE da su mracni, ali nemaju tu crtu u sebi.

 

2) ja OBOZAVAM da kontriram popularnim misljenjima, obozavam da se protivim religijskom jednoumlju i zatucanosti, i svaki dan me iritira licemerje i ustrojstvo drzave, drustva i slicno, pa opet se pitam da li je neophodno namerno skretati paznju na sebe i samim tim i gnev mase, kad je moguce prikriveno ih unistavati i menjati, a da to oni nisu svesni?

 

3) 'ajd da razumem cure koje se doteruju u vamp fazonu i slicno, to moze da bude vrlo naughty i sexy (i mislim da velika vecina muskaraca ima kao almost-fetish to tipa cizmice,podvezice,korseti,PVC itd...), medjutim da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...? To je kao kad bi se neko lozio na one babuskere sa naslovne strane STRIPTIZA (koji pacenik to uopste kupuje?)

 

4) posto gothic moda definitivno prelazi u mainstream sudeci po broju gothic curica koje vidjam po ulicama, zar vam se ne cini da sto vas je vise nalik jedni drugima, da gubite svoju individualnost i posebnost? Zar nije individualizam i protivljenje stapanju sa masom bila osnovna ideja?

 

6) koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

Edited by TtuEd

Share this post


Link to post
Share on other sites

odakle ti volja... :wink:

 

samo da rashchistimo... zashto su gothi mrachni? mozhda nisu zabavni ostatku sveta...

 

hm... pukla mi veza, dok se konektuje da se raspishemo...

 

1) po meni... pravi goth bi trebao da se zatvori u podrum i da nikad vishe ne izadje napolje... iz bilo kog razloga... ALI to je valjda nemogutje... tako da je goth u svakodnevnom zhivotu osudjen da se pati u agoniji modernog drushtva, nemotjan da radi ono shto zheli (bude u podrumu...) i to jedino mozhe da izrazhava kroz odetju i lifestyle kao jedan ventil za sve te napatjene dushe...

 

2) menjati chitav svet > e to ti je detinjasto mishljenje :wink:

ja polazim od toga da ne mogu ni sebe da nateram da manje visim na netu... naravno ne uspevam. za jednog gotha je bolje da ne paradira knez mihajlovom bash kao i za jednu svinju ili konja... jednostavno tako ne ide... a kasnije, nakon par godina goth zhivota- navika je druga priroda choveka...

 

3) ovo pitash devojke... ali svejedno, nalazim se kompententan da odgovorim :mrgreen: hmmm... mushki goth se oblachi kako se oblachi i shminka zbog sebe naravno, ne da bi se svideo nekome ili koga odbio... treba otvoriti temu 'zashto se gothi shminkaju?'

poredio si gotha i zatucanog seljaka koji mozhe da opshti i sa ovcama... :ne:

 

4) chija je to uopshte bila ideja? neko je seo i napravio subkulturu? potplatio reditelje, knjizhevnike, muzichare i pekare da naprave shto mrachnije i shokantnije gluposti koju tje mladi kad tad prihvatiti? :roll:

 

5) ... preskochio si pet tongue.gif

 

6) :roll: znachi ja se oblachim normalno, koliko toliko... ali sam x puta bio na udaru npr shkole... koja je htela da me izbaci zbog svoje zatucanosti i straha od sekte... rekoh da nemam ni jedne crne farmerke... a to na ulici prezhivim nekako, komichno je i nishta vishe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je,previse nas je jer vecina se oblaci u crno danas samo da bi privukla pozornost (ups!) sto je najzalosnije,nemaju pojma o mjuzi,nicemu :roll:

 

Isuvise je ljudi koji razmisljaju u ovom smislu ''sad cu da se obucem totalno u crno i onda cu 100% biti goth i /ili dark''...

Apsolutno ne smatram da je poenta gothic mode obuci se do poslednjeg detalja u crno. Ne volim kada devojke gaje stil kao npr. ona ciju sam sliku postovala, jer izgledaju bezlicno, isto i dosadno.

I to su kao neobicni ljudi? Ma dajte... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, evo i mog napada skribomanije…

Niti sam goth niti sebe dozivljavam kao uzasno mracnu osobu (mada me drugi tako deklarisu, a i nick ovde… biggrin.gif ). Moji stavovi se eto poklapaju sa jednim delom goth koncepta i to je sve. Klisei koji vladaju u bilo kom”pravcu” me jako iritiraju. Kalupljenje i klasifikovanje vodi jednoobraznosti i taj efekat se javlja na svim nivoima ukljucujuci i subkulture koje insistiraju na razlicitosti (razlicitosti od vladajuceg stava ali dovode do interne homogenosti upadajuci tako u kontradikciju, bla).

Ne mislim da treba da se izdvajam od ostatka sveta samo zato sto imam neke razlicite stavove od konvencionalnih. Jedan deo “ostatka sveta” misli da treba izolovati i izbaciti nekonvencionalne pojave (povremeno tu ubrajajuci i mene) a meni to mnogo i ne smeta. Necu da vucem za rukav bilo koga da se druzimo niti cu da pokazujem prstom na nekog i ignorisem ga zato sto ima drugacije stavove (to ja pokusavam da kazem da nemam predrasude biggrin.gif )…

Mada, kad se tome pristupi kreativno i na neki odredjeni nacin, kontriranje ume da bude zanimljivo … cak jaaaako simpaticno... 8)

Dalje… oblacenje…Obuci ono u cemu se DOBRO osecas, u cemu PRISTOJNO izgledas (svest o sopstvenom izgledu je postala retka pojava) i ono sto ce izraziti tvoj STAV. E sad, to je ovde jako tesko postici (bar ovo poslednje) jer je izbor onoga sto mozes da kupis vise nego nikakav.

Jeste, da. Skoro uvek sam u crnom. I to zato sto se tako najbolje osecam, najmanje sam upadljiva (na onom najnizem, perceptivnom nivou bica sa nerazvijenim kortexom koje i pokusavam da izbegnem) i u poplavi uzasa, kica i katastrofe koju moze da se nadje po pitanju oblacenja, ovo je jedini nacin da zadrzim malo dostojanstva…

 

Nema fizickih napada? Pa ja sam letos imala jednu… nezgodnu situaciju… pukim slucajem se nije desilo nista ozbiljnije, ali kada sam posle rekonstruisala situaciju nije mi jasno kako sam prosla bez posledica… :|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... smislena diskusija na temu gothic-a. Mislio sam da je to nemoguce izvesti 8O biggrin.gif

 

1) kao ljudi koji su svoje zivote na neki nacin vezali za tamu da li stvarno smatrate da je potrebno ispoljavati je nacinom oblacenja, sminkom itd... to jest, zar vam to nije neiskreno i detinjasto? Ljudi koji su izistinski mracni to pokusavaju da prikriju i ne uspeva im (onaj trip kad muz ubije zenu i decu, pa sebe na primer), goth-i koje ja ovde vidim se ipak vecinom svode na one koji ZELE da su mracni, ali nemaju tu crtu u sebi.

 

Da bih u potpunosti odgovorio na ovo pitanje mislim ad bi morao da otkucam jedno desetak strana teksta jer jedna konotacija povlaci drugu koja, opet, povlaci trecu i to tako ide sve dok se pitanje (odnosno problem) ne razlozi na neke bazicne komponente. A to traje. Daklem, ovde cu samo u kratkim crtama pokusati da odgovorim na postavljeno pitanje.

 

Glavno problem o kojem ti ovde govoris dolazi iz elementarnog nepoznavanja osnova gothic kulture. Ovde ne mislim na tvoje nepoznavanje, nego na nepoznavanje velike vecine samoproklamovanih gotha. Nije poenta goth stila biti 'mracan' i 'depresivan'. Isto kao sto su punkeri ubili punk, tako i gothi prete da ubiju gothic. Do duse, gothic kao iskreno cinicna podkultura ipak ima malo bolje izgleda da prezivi unutrasnji kolaps. Elem, poenta nije u pronalazenju tame. Poenta je u pronalazenju svetla u tami. Kada pogasis sva vestacka svetla, atmosfera mozda jeste mnogo mracnija ali to samo znaci da je 'pravo' svetlo tada jos svetlije. Tragicne price nisu 'do jaja' jer neki ljudi pate i umiru nego je bitan razlog za patnju - lepota same emocije. Ako dovoljno duboko kopas mozes zakljuciti da, okruzen laznim osmesima i komercijalizovanim konceptima 'srece' i 'ljubavi', bilo sta sto moze da izazove pravu emotivnu reakciju ima lepotu u sebi. Pa makar ta emocija bila i tuga. U stvari, tuga ponekad uem da bude najlepsa od svih emocija jer konotira prizeljkivanje srece i sijaset 'pozitivnih' emocija (koje su, do duse, u tom trenutku temeljno skrsene).

 

Iscrtavajuci sebe prema takvim nekakvim idealima pravis sarkasticnu izjavu na temu zivota uopste. To je jedna strana price. Druga je da, naravno, dosta ljudi koji upadaju u opisani mindset uzimaju takvu estetiku kao privlacnu. Da li je to neiskreno? Pa, mozda i jeste. Ali u tom slucaju bilo kakva sminka je neiskrena jer konotira pravljenje od sebe nesto sto nisi. Ja stavljam kreon na oci zato sto izgleda 'spooky' i 'zanimljivo'. Neko drugi stavlja sminku na lice da bi izgledao mladje. Ko je veci licemer?

 

2) ja OBOZAVAM da kontriram popularnim misljenjima, obozavam da se protivim religijskom jednoumlju i zatucanosti, i svaki dan me iritira licemerje i ustrojstvo drzave, drustva i slicno, pa opet se pitam da li je neophodno namerno skretati paznju na sebe i samim tim i gnev mase, kad je moguce prikriveno ih unistavati i menjati, a da to oni nisu svesni?

 

Mozda nije toliko poenta menjati i krsiti koliko je poenta iskazivati svoje neprihvatanje. Ja sam sasvim dosledan ikonoklast i, da, vrlo cesto funkcionisem po principu: \"Hay Johnny what're you rebelling against?\", \"What do you have?\". Ne mislim da bih umeo nesto u drustvu da promenim i, u stvari, ne znam kako bi mnoge stvari mogle da budu poboljsane. Smatram da je kapitalizam sranje ali zaista ne poznajem ni jedan drugi drustveni sistem koji bolje funkcionise. U cemu je onda poenta pobune? Pa, kako ja volim da kazem, Complacency is Conformity; Conformity is Stagnation. Iskazivanje nezadovoljstva dovodi do promene drustvene svesti, sto dovodi do spontanog stvaranja novih ideja, sto dovodi do evolucije drustva kao celine. Jos jedan prigodan citat iz jednog filma: \"Ljudi se dele u dve kategorije: razumne ljude koji se prilagodjavaju drustvu i nerazumne ljude koji ocekuju da se drustvo prilagodi njima. Zbog toga su nerazumni ljudi predvodnici svih bitnih promena.\"

 

3) 'ajd da razumem cure koje se doteruju u vamp fazonu i slicno, to moze da bude vrlo naughty i sexy (i mislim da velika vecina muskaraca ima kao almost-fetish to tipa cizmice,podvezice,korseti,PVC itd...), medjutim da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...? To je kao kad bi se neko lozio na one babuskere sa naslovne strane STRIPTIZA (koji pacenik to uopste kupuje?)

 

Nisam zensko, ne umem odgovoriti na ovo zasnovano na sopstvenim stavovima. Mogu reci da znam da ja smatram ad odredjenim muskarcima sminka moze dobro da stoji. I znam da odredjeni broj devojaka misli da muskarci sa sminkom izgledaju dobro. Ne znam zasto i kako, to ce morati neka zenska osoba da kaze.

 

4) posto gothic moda definitivno prelazi u mainstream sudeci po broju gothic curica koje vidjam po ulicama, zar vam se ne cini da sto vas je vise nalik jedni drugima, da gubite svoju individualnost i posebnost? Zar nije individualizam i protivljenje stapanju sa masom bila osnovna ideja?

 

Ne smatram da sam 'posebniji' ili 'drugaciji' zbog toga sto sebe nazivam Goth-om. Smatram da sam poseban i drugaciji zbog toga sto sam ja ja. Samim tim ne gubim od individualnosti ako gothic postane mainstream (sto nece postati, to je samo trenutni trend koji ce proci za godinu-dve; isto kao i u Punk slucaju). Deklaracija sebe Goth-om je samo zgodan nacin kako 'na brzaka' nekome da objasnim par svojih osnovnih estetsko/filozofsko/umetnickih stavova. I, naravno, najjednostavniji nacin da iznerviras dobar broj ljudi je da insistiras na svojoj Goth-icnosti. Jos su Sex Pistolsi napravil tu filozofiju: \"Annoy the people. Make them hate you. It's your only weapon.\"

 

6) koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

 

Pa tja. Tu i tamo, sporadicno. Jednom sam popio batine jer sam 'satanista'. A i svadjam se sa caletom oko oblacenja i sminke na redovnoj bazi. Al dobro, opet se pozivam na filozofiju Sex Pistosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam goth (a nikada ne mislim o sebi i nekoj pripadnosti tipa "mi metalci", vec vise "mi koji slusamo kvalitetnu umetnicku muziku bez mnogo predrasuda") , ali gothivim (sorry for the pun! smile.gif ) goth subkulturu kao ljude koji ipak prkose drustvu i zive u nekom svom svetu ma kako to neugodno bilo s vremena na vreme.

jedino sto mi nije bas sasvim "leglo", a voleo bih malo da pricamo o tome (nek neko otvori posebnu temu ili da modovi podele temu na 2) je sledece:

 

1) kao ljudi koji su svoje zivote na neki nacin vezali za tamu da li stvarno smatrate da je potrebno ispoljavati je nacinom oblacenja, sminkom itd... to jest, zar vam to nije neiskreno i detinjasto? Ljudi koji su izistinski mracni to pokusavaju da prikriju i ne uspeva im (onaj trip kad muz ubije zenu i decu, pa sebe na primer), goth-i koje ja ovde vidim se ipak vecinom svode na one koji ZELE da su mracni, ali nemaju tu crtu u sebi.

 

2) ja OBOZAVAM da kontriram popularnim misljenjima, obozavam da se protivim religijskom jednoumlju i zatucanosti, i svaki dan me iritira licemerje i ustrojstvo drzave, drustva i slicno, pa opet se pitam da li je neophodno namerno skretati paznju na sebe i samim tim i gnev mase, kad je moguce prikriveno ih unistavati i menjati, a da to oni nisu svesni?

 

3) 'ajd da razumem cure koje se doteruju u vamp fazonu i slicno, to moze da bude vrlo naughty i sexy (i mislim da velika vecina muskaraca ima kao almost-fetish to tipa cizmice,podvezice,korseti,PVC itd...), medjutim da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...? To je kao kad bi se neko lozio na one babuskere sa naslovne strane STRIPTIZA (koji pacenik to uopste kupuje?)

 

4) posto gothic moda definitivno prelazi u mainstream sudeci po broju gothic curica koje vidjam po ulicama, zar vam se ne cini da sto vas je vise nalik jedni drugima, da gubite svoju individualnost i posebnost? Zar nije individualizam i protivljenje stapanju sa masom bila osnovna ideja?

 

6) koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

 

 

1) sve je individualno,cemu generaliziranje.kako se covjek osjeca time i isijava,to se tice i odjece i lifestylea,ne mora znaciti ni da sminka ni odjeca znace pozerstvo.nazalost u dosta slucajeva to je tako ali zasto iskljucujes da nekog naprosto uveseljava lijepo se obuci i nasminkati pa makar bio on übergoth. po cemu mjeris tko ima "mracnu crtu" u sebi,tko sjedi navecer doma u mraku,gol i pokriven samo paucinom cvokoce i slusa sopor aeternus? laugh.gif

it's all in your head,bilo gdje da bio,na plazi ili na groblju (plaza-samo figurativno) mozes si zabrijat isti "mracni" film,naravno tezit ces doci sto blize idealu sto nije uvijek moguce. psihopatske licnosti dosta su cesto bile "mracnjaci" (ramirez,manson,berkowitz) ali nije nuzno,neke je samo zanimalo ubijanje kao takvo,bloodlust nepovezan s "mracnjastvom". kod "mracnjaka" bloodlust ce cesto prije doci do izrazaja,but then again,it's very individual too

 

2) a kako se to nuzno skrece paznja? ova primjedba ocito je povezana s tockom br 1) tj odjecom i sminkom. trebamo li se praviti da smo ruski spijuni i "djelovati undercover"? neki od nas uopce se ne zamaraju tim problemima posto nema puno toga sto mogu uciniti osim misliti si svoje.ako me crkva zivcira necu ic u nju.ako me politika zivcira necu slusat vijesti niti diskutirati o njoj.malo je to nazadno ali sto drugo mogu,otici iz drzave? i doci u drugu gdje ce me opet nesto drugo zivcirati. kako se ti to protivis,na sto mislis pod "prikrivenim unistavanjem i mijenjanjem"?

 

3) opet generaliziras.ima RUZNIH muskaraca i LIJEPIH muskaraca.kao prvo,niti jednima niti drugima ne bi kao pravim "gothima" trebalo biti stalo do toga sto drugi misle o njegovom looku,ako mu se sminka nasminkat ce se pa makar izgledao kao Gollum. sto se tice "goth djevojaka" necu da govorim u ime drugih,samo cu rec za sebe da smatram da ako netko dobro izgleda ovako sa sminkom ce vjerojatno isto tako dobro izgledati ako ne pretjeruje (stvarima kao crni ruz pogotovo ako je lose stavljen) pa ono,tu kod nas nema nikog tko se sminka i uz to dobro izgleda od tih par primjeraka ali na slikama vidim da to moze itekak dobro izgledati. a svakom je zgodan netko drugi pa necu govoriti o ruznim nasminkanim muskarcima, de gustibus non est disputandum

 

4) moda=individualnost i posebnost?

ja nisam nikad ni priblizno ovako razmisljala..ti kao da govoris o punkerima,njima to jest osnovna ideja. istina je da mi je smijesno vidjeti mladu crnu populaciju na cesti ali me to ne zamara,zakolutat cu ocima a oblacit cu se i dalje kako se meni u nekom trenutku oblaci,bilo to crno ili ne.uvijek sam mislila da je netko individualan po tome sto radi i kako razmislja tj kako zivi a ne po tome kakva mu je vanjska ljustura

moda nema veze sa stapanjem s masom! a i da ima,ovdje kod nas jos je situacija super prema onome kako je u zapadnoj evropi i americi. it's only about to come...

 

5) ...

 

6) koliko cesto nas maltretiraju? je li bila ponudjena opcija da nas ne maltretiraju? jer postoji granica koju sam kao pravnik prisiljena povuci naime prezirni pogledi i podrugljivi "smijesak" jos uvijek nisu maltretiranje.niti "sacuvajboze" poglede bakica u autobusu. ciljas na decke koji se sminkaju i nose invertirane krizeve i pentagrame? a neznam,tu i tamo ovdje netko od njih dobije koju pljusku od skinheadsa.nije da se precesto dogadja.ako cu govoriti iz svog iskustva,vise od onoga gorenavedenog nisam jos dozivjela.ok ja se oblacim relativno normalno iako uglavnom crno pa nisam previse uspjela sablaznuti naciju.osim ljudi na faksukoji reagiraju kako sam gore opisala.but I couldn't care less tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo izdvojila sam ova raznolika pitanja koja je pokrenuo HowlingWind u zasebnu temu... jeste da ih vec ima nekoliko takvih (i na svakoj uobicajena Dawngreeterova kilometarska razmatranja biggrin.gif) ali teoretisanja o gothicu valjda nikad nije dosta... biggrin.gif A posto mene sad mrzi da pisem eseje, odgovoricu samo na ovo:

 

da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...?

 

Ne treba generalizovati - verovatno ne vole bas *sve* goth devojke androgine/feminizirane/nasminkane muskarce, ali *postoje* devojke (ne iskljucivo "goth" wink.gif) kojima se takvi svidjaju... naravno, pod uslovom da nekom lepo stoji sminka ili haljina ili sta god, ali to vec nije vezano za pol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo izdvojila sam ova raznolika pitanja koja je pokrenuo HowlingWind u zasebnu temu... jeste da ih vec ima nekoliko takvih (i na svakoj uobicajena Dawngreeterova kilometarska razmatranja biggrin.gif) ali teoretisanja o gothicu valjda nikad nije dosta... biggrin.gif A posto mene sad mrzi da pisem eseje, odgovoricu samo na ovo:

 

da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...?

 

Ne treba generalizovati - verovatno ne vole bas *sve* goth devojke androgine/feminizirane/nasminkane muskarce, ali *postoje* devojke (ne iskljucivo "goth" wink.gif) kojima se takvi svidjaju... naravno, pod uslovom da nekom lepo stoji sminka ili haljina ili sta god, ali to vec nije vezano za pol...

jeste, da. ovde sve sami teoreticari i skribomani, pljuvala bih po njima do besvesti jer jako smaraju, ali i ja se mogu svrstati medju njih tako da... :mrgreen:

sto se tice nasminkanih muskaraca, to izgleda ok samo ukoliko isti nije feminiziran (gle cuda, po mom misljenju sminkanje ne povlaci za sobom feminiziranost!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavka pod rednim brojem 1 ti je...funny.

"Posto sam ja mracan "iznutra"(sta god ti to znacilo,a vidim da mislis na ubijanje)ne moram da se oblacim u crno.Znaci ljudi koji su u goth fazonu spolja su fake!?Zanimljivo vrlo....Sta ti znaci to kao...ja sam mracan iznutra?Jel to ono kad ti dodje da namerno ne ustanes babi u basu da bi ispao zao?Ili kad hoces da postavis nogu nekom ?

Ne znam pod kojim rednim brojem je bila tvoja konstantacija da obovazas da prkosis ustaljenim nacinima razmisljanjima.Mislim,nije stvar u tome da senamerno trudis da budes drugaciji niti je stvar u tome da uupste zelis da budes drugaciji.Ja ne razmisljam o tome.Mislim kao sto mislim i oblacim se kao sto se oblacim ,a da li ce to biti drugacijie ili ne....pih who cares!?

Vrlo tipicno misljenje da decaci ne treba da s esminkaju.....ja sam mislila da ti volis da prkosis tim utemeljenim razmisljanjima.Ja volim nasminkane decake i mislim da trebaju i ovde da se oslobode i sminkaju se,oblace bolje itd.

Dalje,ne shvatam,zasto gledas na devojcice i decake u crnom sa majicama svog omiljenog benda kao na goth ljude.Vise nisi jedini u kraju u crnom pa s eplasis da ces da izgubis reputaciju "sektasa u crnom" koji se stekao kod svojih komsija...?A posto se trudis da budes "true goth" ..ono kao ali stvarno "iznutra" onda se ne brini za svoj "individualizam".

Pitao si za reakcije ljudi.....svi znamo kakve su i tu ne mozes d apromenis nista.Jedino ako se preselis van nase zemlje,ali i tamo ce ih biti ,naravno u manjem,dosta manjem broju.

I jos jednom da ponovim : Decaci treba da se sminkaju i izgledaju goth.postoje valjda i drugiaciji stil od vampirskog medival koji ovde takodje ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je,previse nas je jer vecina se oblaci u crno danas samo da bi privukla pozornost (ups!) sto je najzalosnije,nemaju pojma o mjuzi,nicemu  :roll:

 

Isuvise je ljudi koji razmisljaju u ovom smislu ''sad cu da se obucem totalno u crno i onda cu 100% biti goth i /ili dark''...

Apsolutno ne smatram da je poenta gothic mode obuci se do poslednjeg detalja u crno. Ne volim kada devojke gaje stil kao npr. ona ciju sam sliku postovala, jer izgledaju bezlicno, isto i dosadno.

I to su kao neobicni ljudi? Ma dajte... :roll:

upravo....svaki mediokritet iz pukog kompleksa teži da bude ekscentrik ne bi li pokazao kako je on nešto drugo....

a baš taj imidž u gothicu je razlog zbog koga ja gothic prezirem - dakle, ideja (isfolirana) i imidž (glupavi ekscentrizam koji stvara pokretne nakaze) - s druge strane, protiv muzike kao samog zvuka ništa nemam, može se tu naći nešto dobro, ali u odnosu na heavy i thrash zvuk iz 80.-ih gothic ne predstavlja nešto previše značajno.....

znači da zaključim da to nije subkultura nego kvazikultura.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

black metal osim satanistickog preseravanja kao ima nekakvu filozofiju pogotovo nsbm- clichee,rasna netrpeljivost,death to the feeble i ostalo.tu je jos i brijanje na mitologiju te paganstinu.kako koji bend,svaki brije na nesto drugo i mijenjaju stil i ideale kako vjetar puhne.

sta se tice ostalih pravaca metala,kako je Greeter rekao,nema tu niceg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, gothic, u svim svojim vidovima, ima poentu. sto je divno.

drugo, gothic stil je u najmanju ruku interesantan.

trece, nerviranje ljudi koji ne shvataju poentu svega toga ide u rok sluzbe.

cetvrto, ne mozes izmeniti svet spolja ili iznutra. shit doesn't happen, shit IS.

 

o metalu:

metal generalno nema poentu, kao ni rock kao globalni pravac. pojedine vrste metala, kao i pojedine vrste rocka imaju svoju poentu. black i nazi/pagan/satanizam. death i morbida-radi-morbide + povremeni socijalni momenti. thrash i angazovana ideologija. power i fantazija. doom i apokalipsa. ne ulazeci u to sta od toga zaista moze biti pametno, odredjeni metal pravci imaju odredjene modele shvatanja (filozofiju, ideologiju, sta vec.)

 

e, da, gothic metal KONZA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ako je nesto underground onda se to ne moze posmatrati kroz klasicne

socijalne termine tipa : "moda" , "stil" , "iskreno-pozerski" , pa u krajnjem

slucaju ni "nacin zivota" , "stav prema drustvu"...bla...

Ili te je briga za opste misljenje ili nije. Ako jeste , onda to nije

underground.

 

I stvarno su pocele da mi idu na zivce teme tipa :

 

"jeste li iskreni?" / "jeste li goth?" ,

"da li smo iskreno mracni?" / "da li je jedino iskreno biti mracan?" ,

"kako vas posmatraju ONI neiskreni?" ,

"nismo li jedino MI iskreni?" ,

"ima li pozera medju nama? / "hajde da se smejemo pozerima" ,

"sociopatija RULZ!" / "kako je dobro biti depresivan" ,

"gothic moda -WAO kako je kul!" ,

"SKANDAL - pojavio se pozer na GOTH NIGHT-u!" ,

"rec - dve iz pera jednog PRAVOG GOTH-a" ,

"nasa gothic kultura - tako znacajna i tako lako prepoznatljiva..." ,

"black&proud - vec 20 godina uspesno tripujemo drustvo da smo sekta..."

 

 

Zakljucak - tako je propao i r'n'r i punk i tako ce i gothic. Jedno veliko

W H A T E V E R ! na sve te teme. Okaniti se corava posla i okrenuti se pravoj

poenti price - zezanje/provod bez sablonizacije , predrasuda i filozofiranja

i sa iskazanim individualnim osecajem za lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko slusa Him :roll: ne moras odmah groblje povezivati sa time (ili pak MORAA? :? smile.gif ) a inace na groblje izlazim jer je mesto skroz mirno i nema nikog da te uznemirava svakih minut. Jendnostavno sednes negde, opustis se i uzivas... ok ne moras bas svaki put da nosis papir i olovku... dovoljno je doci i videti onu tuznu atmosferu... puno depresije na jednom mestu je tako....

 

a da li sam bila sarkasticna... pa sama zakljuci :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro HIM ... PIM... GIM whatever!Meni je to sve..bezveze..idem na groblje da s eopustim i pobegnem.....uzivam u samoci i lepoti spomenika i tisine. :roll: tamo se ide da bi se bio "goth" a ne zbog nekih drugih ,emotivnih ,opustajucih ili kakvih god razloga......sta ce mi groblje ??pesme ne pisem....mir mi ni ne treba toliko,a kad ga zelim odem da spavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

groblje je maximalno cool mesto. narocito zemunsko. pisanje poezije, slikanje ili whatever je totalno iskreno ako ja to tako dozivljavam. ne znam jos nijednog gotha koji ide na groblje zato sto je goth, osim ako nije u pitanju poseta znamenitostima drugog grada.

dalje, techno "goth" girl, kakve veze ima HIM sa grobljem? apsolutno nikakve, osim sto imaju pesmu funeral of hearts i jedan spot snimljen na groblju. ne pricaj o stvarima koje ne znas. mislis da je iskreno biti "urban", visiti u akademiji i gutati eksere, a pritom biti goth u isto vreme? nespojivo, veruj mi.

sestro madness, ti si imala Love Metal mozda cak i pre mene. ko ovde ne slusa HIM?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lestate :

 

Evo ja prvi priznajem da volim da cujem Him i samo vrebam neki koncert

u "komsiluku"... (mada bih se verovatno kidao od smeha i trashirao ceo

koncert , ali bi mi bilo max-zanimljivo biggrin.gifa: :mrgreen: )

 

Groblja mogu biti veoma zanimljiva - na Novom groblju imaju stvarno

prelepe skulpture koje tamo zarastaju u puzavicu i niko ih ne gleda... :cry: 8)

 

@Sundjer Bob Kockalone :

 

" MALKICE su ti glupa razmisljanja.

...................................

....................................

.....................................

......................................

.......................................

........................................sta je!!??

pa morala sam da kazem!!"

 

Da si to malo obrazlozila , MOZDA bih i nesto odgovorio... Ovako u

duhu neozbiljnosti dozvoli da te pocastim sa - tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

samo mi jos reci koliko ces kockica secara uz to? biggrin.gif 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...