Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

da prvo napomenem,ne slusam him. iako ne vidim fakat kakve to veze ima s nasom diskusijom o grobljima (i poeziji,crtanju,votevr).

na groblje ne odlazim precesto jer mi je dosta daleko a posto nemam auto ne mogu navecer ni natrag,zatvara se u 20 (iako znam izlaz gdje nema vrata) ali treba puno da se sidje dolje,blah,exuses,I'm lazy.

kad odem odlazim prvenstveno zbog arhitekture (spomenici,urbanisticki plan mi se dopada opcenito) nase groblje Mirogoj za mene je jedno od najljepsih koje sam ikad vidjela,kao veliki park je.slikala sam 3 groblja u Parizu prije godinu dana i niti jedno me se nije vise dojmilo.

osim dakle arhitekture,tu je i osjecaj smirenosti kog nisam svjesna dok spavam pa ga na taj nacin necu ni traziti.ne bi se poslusala izrazom depresija jer uopce nisam tuzna kad odem na groblje,roditelji i svi prijatelji su mi zivi (fala bogu) pa nemam zasto biti tuzna. to sto me napuni kad dodjem na groblje (mislim da je vec netko spomenuo cak) je kolicina skupljene energije,mnogo dusa. nemam fetish ni na mrtvace niti prizivanje duhova,jednostavno je to mjesto na kom se osjecam dobrodoslo i gdje cu rado sjesti,razmisliti o cem imam potrebu i sabrati se. najbolje mi je ici na blagdan svih svetih (dan nakon halloween.a ili uoci samog halloween-a) kad ima hrpe svijeca ali oko 21-22 kad vise nema ljudi i kad je otvoreno do ponoci. oni koji u groblju vide isfuravanje i ispoljavanje morbidnih sklonosti njih zalim sto ne shvacaju i ne dozivljavaju tu ljepotu na nacin koji ju ja vidim,jebi ga,nije sve za svakoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lestate :

 

Evo ja prvi priznajem da volim da cujem Him i samo vrebam neki koncert

u "komsiluku"... (mada bih se verovatno kidao od smeha i trashirao ceo

koncert , ali bi mi bilo max-zanimljivo biggrin.gifa: :mrgreen: )

 

Groblja mogu biti veoma zanimljiva - na Novom groblju imaju stvarno

prelepe skulpture koje tamo zarastaju u puzavicu i niko ih ne gleda... :cry: 8)

 

@Sundjer Bob Kockalone :

 

" MALKICE su ti glupa razmisljanja.

...................................

....................................

.....................................

......................................

.......................................

........................................sta je!!??

pa morala sam da kazem!!"

 

Da si to malo obrazlozila , MOZDA bih i nesto odgovorio... Ovako u

duhu neozbiljnosti dozvoli da te pocastim sa - tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

samo mi jos reci koliko ces kockica secara uz to? biggrin.gif 8)

 

Novo groblje=moj komsiluk... biggrin.gifa:

Mada, priznajem, nikada ne idem tamo bez pratnje bilo kog coveka, jer bas su te prelepe skulpture zarasle u travuljinu nesto jako deprimirajuce... :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo groblje=moj komsiluk... biggrin.gifa:

Mada, priznajem, nikada ne idem tamo bez pratnje bilo kog coveka, jer bas su te prelepe skulpture zarasle u travuljinu nesto jako deprimirajuce... :cry:

e, pa mi smo komsinice (sto ne znaci da ja zivim na groblju nego da sam i ja u neposrednoj blizini istog :mrgreen: )

groblje je deprimirajuce-umirujuce mesto. u duhu mog standardnog nihilizma, to je samo mesto za odlaganje neupotrebljive organske materije. sa druge strane, na nekom metafizickom nivou, moze da oznacava neke krajnje esencijalne stvari. sa trece strane, to je dokaz ljudske gluposti. koliko sam kicasto-idiotsko-debilnih spomenika videla :roll: a tek epitafi... dodje ti da ih tuzis za skrnavljenje (ili mesta gde su napisani ili texta jer je upotrebljen u tom kontextu :x )

generalno, Novo groblje je (pazi sad) najurbanije i najprometnije. ogromno je pa ljudi tuda prolaze da skrate put ili cisto setnje radi a i relativno je blizu centra grada pa je dosta prometno(od strane zivih, naravno :mrgreen: ) mislim nije toliko jezivo i prazno.

mada, grolja u principu i nisu neka "jeziva i deprimirajuca" mesta. bar ne meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

da prvo napomenem,ne slusam him. iako ne vidim fakat kakve to veze ima s nasom diskusijom o grobljima (i poeziji,crtanju,votevr).

na groblje ne odlazim precesto jer mi je dosta daleko a posto nemam auto ne mogu navecer ni natrag,zatvara se u 20 (iako znam izlaz gdje nema vrata) ali treba puno da se sidje dolje,blah,exuses,I'm lazy.

kad odem odlazim prvenstveno zbog arhitekture (spomenici,urbanisticki plan mi se dopada opcenito) nase groblje Mirogoj za mene je jedno od najljepsih koje sam ikad vidjela,kao veliki park je.slikala sam 3 groblja u Parizu prije godinu dana i niti jedno me se nije vise dojmilo.

osim dakle arhitekture,tu je i osjecaj smirenosti kog nisam svjesna dok spavam pa ga na taj nacin necu ni traziti.ne bi se poslusala izrazom depresija jer uopce nisam tuzna kad odem na groblje,roditelji i svi prijatelji su mi zivi (fala bogu) pa nemam zasto biti tuzna. to sto me napuni kad dodjem na groblje (mislim da je vec netko spomenuo cak) je kolicina skupljene energije,mnogo dusa. nemam fetish ni na mrtvace niti prizivanje duhova,jednostavno je to mjesto na kom se osjecam dobrodoslo i gdje cu rado sjesti,razmisliti o cem imam potrebu i sabrati se. najbolje mi je ici na blagdan svih svetih (dan nakon halloween.a ili uoci samog halloween-a) kad ima hrpe svijeca ali oko 21-22 kad vise nema ljudi i kad je otvoreno do ponoci. oni koji u groblju vide isfuravanje i ispoljavanje morbidnih sklonosti njih zalim sto ne shvacaju i ne dozivljavaju tu ljepotu na nacin koji ju ja vidim,jebi ga,nije sve za svakoga.

mirogoj je apsolutni zakon. cim scaniram slike, okacicu ih. uz pere lacheze je najbolje groblje na kom sam ikada bio. zemunsko je odmah posle, nekako odise toplom porodicnom atmosferom, a na novom groblju me nerviraju noviji delovi, a i celo mi je malo suvise urbanisticki sredjeno. mada stariji delovi su super i gotivna su vojne grobnice na novom. centralno je ok, ima vise hlada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

groblje je maximalno cool mesto. narocito zemunsko. pisanje poezije, slikanje ili whatever je totalno iskreno ako ja to tako dozivljavam. ne znam jos nijednog gotha koji ide na groblje zato sto je goth, osim ako nije u pitanju poseta znamenitostima drugog grada.

dalje, techno "goth" girl, kakve veze ima HIM sa grobljem? apsolutno nikakve, osim sto imaju pesmu funeral of hearts i jedan spot snimljen na groblju. ne pricaj o stvarima koje ne znas. mislis da je iskreno biti "urban", visiti u akademiji i gutati eksere, a pritom biti goth u isto vreme? nespojivo, veruj mi.

sestro madness, ti si imala Love Metal mozda cak i pre mene. ko ovde ne slusa HIM?

eh,lestate lestate vampiru jedan gothski!Mene takmicenje u igri "ko je vise goth" apsolutno ,ali pazi....apsolutno ne zanima pogotovo sa ljudima odavde ne "negothima" laugh.gif

Kad sam povezala HIM sa grobljem nisam bukvlano mislila to,vec sam metaforicki povezivala "muziku" sa tom neobjasnjivom potrebom za grobljem......tj(da ne slusas gothik i sve to bla bla...sumnjam da bi te toliko privlacilo groblje )to je takav klise.....a nisam ni videla tj njihov grobljanski spot....bah whatever.I ta iskrenost koju spominjes.....ponovo se vracam na ono sto sam pricala....koliko se trudis da budes "iskren" i da radis te "iskrene gothik" stvari toliko si "fake"...a mene to 'true" ili fake" goth zamara.....zasto se toliko bavis time??kao iskreno pisanje vempire romantic pesama :roll:

kakve veze uopste ima gutanje exera sa gothizmom....?Kakvo je sad pa to neinteligentno poredjenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

groblje je maximalno cool mesto. narocito zemunsko. pisanje poezije, slikanje ili whatever je totalno iskreno ako ja to tako dozivljavam. ne znam jos nijednog gotha koji ide na groblje zato sto je goth, osim ako nije u pitanju poseta znamenitostima drugog grada.

dalje, techno "goth" girl, kakve veze ima HIM sa grobljem? apsolutno nikakve, osim sto imaju pesmu funeral of hearts i jedan spot snimljen na groblju. ne pricaj o stvarima koje ne znas. mislis da je iskreno biti "urban", visiti u akademiji i gutati eksere, a pritom biti goth u isto vreme? nespojivo, veruj mi.

sestro madness, ti si imala Love Metal mozda cak i pre mene. ko ovde ne slusa HIM?

eh,lestate lestate vampiru jedan gothski!Mene takmicenje u igri "ko je vise goth" apsolutno ,ali pazi....apsolutno ne zanima pogotovo sa ljudima odavde ne "negothima" laugh.gif

Kad sam povezala HIM sa grobljem nisam bukvlano mislila to,vec sam metaforicki povezivala "muziku" sa tom neobjasnjivom potrebom za grobljem......tj(da ne slusas gothik i sve to bla bla...sumnjam da bi te toliko privlacilo groblje )to je takav klise.....a nisam ni videla tj njihov grobljanski spot....bah whatever.I ta iskrenost koju spominjes.....ponovo se vracam na ono sto sam pricala....koliko se trudis da budes "iskren" i da radis te "iskrene gothik" stvari toliko si "fake"...a mene to 'true" ili fake" goth zamara.....zasto se toliko bavis time??kao iskreno pisanje vempire romantic pesama :roll:

kakve veze uopste ima gutanje exera sa gothizmom....?Kakvo je sad pa to neinteligentno poredjenje?

iskrenost = doslednost sebi. znaci, postupanje po svojoj volji. to sto volim da visim na grobljima nije zbog toga sto sam goth, ili da bih bio "true goth", nego zato sto volim tisinu groblja i da pisem morbidnu poeziju. u doba kad se nisam skidao sa groblja, nisam uopste slusao gothic (osim u jako malim kolicinama jedan finski band za koji smo se slozili da se samo izdaleka nazvati gothic bandom), a u to doba mi se recimo floydi nisu vadili iz diskmana, a furao sam bikerski stil odevanja. iskrenost i gothic ja ne dovodim u vezu, osim sto se ta dva pojma nekako ukrstaju u meni i jos nekim ljudima koji "zive" gothic. dakle iskrenost je za mene iskrenost pobuda, suprotno od foliranje, i to je za mene opusteni day-time odlazak na groblje sa papirom i olovkom u torbi, a gothic je ... gothic, jebiga. pomenula si HIM i ja se za to uhvatio, cisto da ti pokazem koliko je to neodgovarajuci primer i da iskritikujem povrsnost tog razmisljanja. da si pomenula e.a.poe-a ili drugu epizodu domace serije "grlom u jagode", imao bih problema da to oborim, ali ovo mi je bilo clean shot.

dalje, ako se trudis da budes true, ne smes da se trudis da budes goth, jer onda treba da budes ono sto jesi, tj. mozes da budes i ne budes goth.

exeri... hm, ucinilo mi se da si techno girl koja fakultativno slusa nesto sto moze da se uvuce u goth, ali je ipak sintetika, a kontam da za sebe mislis da si true, pa sam ti povezao nekoliko vrsta sintetike. umem da budem cinican. i ne, ne mislim za tebe da si goth. anyhow, exeri su soooo un-goth.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je mirogoj puno drazi od pere lachaise. ovo drugo je puno malih mauzoleja,nema uopce klasicnih grobova,interesantno je da polja imaju imena ulica.cak i auti i motori mogu da prolaze preko groblja,imam dokaz na fotki :twisted:

nisam ceo pere obisao, isao sam tamo na hodocasce. almighty jim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cak i auti i motori mogu da prolaze preko groblja,imam dokaz na fotki :twisted:

nista novo, i ovde je ziv saobracaj po grobljima. kakva glupost :roll:

cak sam i ja jednom prilikom vozila po groblju(ali to je druga stvar, nije bilo iz trasha ili koncepta, nije da se meni islo, to je bilo nesto ozbiljnije i nema veze sa ovom pricom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh,lestate lestate vampiru jedan gothski!Mene takmicenje u igri "ko je vise goth" apsolutno ,ali pazi....apsolutno ne zanima pogotovo sa ljudima odavde ne "negothima" laugh.gif

smile.gifsmile.gifsmile.gif jaoj kakvu inspiraciju imam posle ovakvih recenica smile.gif 8O biggrin.gif

 

Kad sam povezala HIM sa grobljem nisam bukvlano mislila to,vec sam metaforicki povezivala "muziku" sa tom neobjasnjivom potrebom za grobljem......tj(da ne slusas gothik i sve to bla bla...sumnjam da bi te toliko privlacilo groblje )

 

ovaj znas kako... upravo si rekla jednu neverovatno veliku glupost :| :roll: Zasto vecina povezije goth muziku/ imidz ili bilo sta sa grobljem? Mene su lepote tih vrsta spomenika i celokupno ta atmosfera privlacile jos i u osnovnoj skoli... (jeste, ne zalazim cesto tamo... vec ono... s vremena na vreme da pokupim po koju ideju ili sta god.. ) dok nisam znala ni sta je gothic... ooo daaa.. biggrin.gifa: tako da to ima samo veze sa tvojim nacinom razmiljanja odnosno pogledom na odredjene stvari 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha svi vi kad ste bili mala decica uvek ste vukli mame u pravcu groblja..nekako ste uvek hteli tamo,jos od malena da uzivate u lepoti groblja,tisine,arhitekture,a mame u se uvek cudile....."sta je to ,ta iskrenost i istinksa zelja za grobljem.....aahh! pa moje dete je true goth!!! A kad poraste moci ce da se dokazuje nekim tamo "negothima" kako je njemu morbidnost u stvari u dusi i da to nije nikakav goth trend"

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskrenost = doslednost sebi. znaci, postupanje po svojoj volji. to sto volim da visim na grobljima nije zbog toga sto sam goth, ili da bih bio "true goth", nego zato sto volim tisinu groblja i da pisem morbidnu poeziju. u doba kad se nisam skidao sa groblja, nisam uopste slusao gothic (osim u jako malim kolicinama jedan finski band za koji smo se slozili da se samo izdaleka nazvati gothic bandom), a u to doba mi se recimo floydi nisu vadili iz diskmana, a furao sam bikerski stil odevanja. iskrenost i gothic ja ne dovodim u vezu, osim sto se ta dva pojma nekako ukrstaju u meni i jos nekim ljudima koji "zive" gothic. dakle iskrenost je za mene iskrenost pobuda, suprotno od foliranje, i to je za mene opusteni day-time odlazak na groblje sa papirom i olovkom u torbi, a gothic je ... gothic, jebiga. pomenula si HIM i ja se za to uhvatio, cisto da ti pokazem koliko je to neodgovarajuci primer i da iskritikujem povrsnost tog razmisljanja. da si pomenula e.a.poe-a ili drugu epizodu domace serije "grlom u jagode", imao bih problema da to oborim, ali ovo mi je bilo clean shot.

dalje, ako se trudis da budes true, ne smes da se trudis da budes goth, jer onda treba da budes ono sto jesi, tj. mozes da budes i ne budes goth.

exeri... hm, ucinilo mi se da si techno girl koja fakultativno slusa nesto sto moze da se uvuce u goth, ali je ipak sintetika, a kontam da za sebe mislis da si true, pa sam ti povezao nekoliko vrsta sintetike. umem da budem cinican. i ne, ne mislim za tebe da si goth. anyhow, exeri su soooo un-goth.

Upotrebila sma HIM kao sinonim za romanticno povezivanje groblja i poezije i te gluposti.Vi ste u stvari poceli da slusate gothik zbog unutrasnjeg poriva a ne jer vam se svidela muzika..... :roll: A ja niti izlazim na groblja,niti slusam HIM,niti pisem :wow morbidnu" poeziju....pa d akako ja mogu da budem "goth"!!?? pa stvarno...kako mogu.....

ooh,a ja kao sto sam rekla ne razmisljam i ne smisljam sta cu sledece da uradim kako bi bila goth....a nisi mi objasnio zasto su exeri soo un-goth?

ti imas spisak stvari koje su goth a koje nisu pa ispunjavas samo one prve?

"Kontam da za sebe mislis da si true.."ta recenic aje bila upucena meni ....iako sam vec napomenula da ni ne mislim o tome i da zapravo na to gledam kao kst-ovsko takmicenje.....pa zasto?

btw- dobad deo texta je napisan u sarkasticnom kontekstu.To sam morala da istaknem jer vidim da ne mozete da pravilno protumacite moje reci......pa se hvatate za HIMOVE i slicne stvari kao da je to receno bez sarkazma.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno, ja se pronalazim u gothic muzici i ideologiji.

ne slusas HIM, ne visis na groblju, a svejedno ih dovodis u vezu? pricas o necemu o cemu nemas pojma pa samo nagadjas. i ne, nisi goth jer se ne pronalazis u gothic tripovima, nevezanim za poeziju, groblje, muziku. otprilike sve sto se moze remotely opisati kao gothic tebi je strano, a opet raspravljas o tome. cemu sve to?

exeri su un-goth zato sto podsticu aktivnost, nasuprot poslovicnoj pasivnosti koja se vezuje za gothic. nemaju nijednu zajednicku tacku sa gothicom, i imaju gomilu suprotnosti. ja ne znam sta moze biti manje goth od exera.

nemam spisak, imam samo osecaj za gothic. ponekad pogresan, ali ipak umem da razlikujem stvari koje jesu ili nisu goth. i radim ono sto hocu, najcesce nista, i sta mi prija, bilo to gothic ili ne. nisam ipak full time goth.

cenim ja sarkazam, ali nesto sto kazes je elementarna glupost, pa ni sav sarkazam ovog sveta ne mogu to prekriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da napomenem da mislim da vam je ovo nabedjivanje sta je goth - sta

nije , ko jeste , ko nije - mnogo,mnogo glupo. :|

 

A nesto mi samo pade na pamet za Him - prvo sto to nije izvorno gothic

bend... ali nema veze... E , sad istina je da oni imaju veze sa grobljem -

pesme tipa "When love & death embrace" , "(don't fear) The Reaper" ,

"Join me in death" , "Death is in love with us" ... dakle to je fakat.

 

A isto je tako fakat da neke ljude iskreno privlaci groblje (arhitektura,

atmosvera, priroda, tisina - whatever...) i nije mi jasno kako to doticni

"sundjer" ne moze da svari...

 

I jos jednom - zasto je toliko bitno dokazati na ovom forumu ko je ovde

"dostojan" da nosi naziv "goth" ??? Jel' se to dele neki dzabe cd-ovi za

najgothic osobu na forumu ili sta??? (tacan odgovor je "STA" 8) .)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavka pod rednim brojem 1 ti je...funny.

"Posto sam ja mracan "iznutra"(sta god ti to znacilo,a vidim da mislis na ubijanje)ne moram da se oblacim u crno.Znaci ljudi koji su u goth fazonu spolja su fake!?Zanimljivo vrlo....Sta ti znaci to kao...ja sam mracan iznutra?Jel to ono kad ti dodje da namerno ne ustanes babi u basu da bi ispao zao?Ili kad hoces da postavis nogu nekom ?

Ne znam pod kojim rednim brojem je bila tvoja konstantacija da obovazas da prkosis ustaljenim nacinima razmisljanjima.Mislim,nije stvar u tome da senamerno trudis da budes drugaciji niti je stvar u tome da uupste zelis da budes drugaciji.Ja ne razmisljam o tome.Mislim kao sto mislim i oblacim se kao sto se oblacim ,a da li ce to biti drugacijie ili ne....pih who cares!?

Vrlo tipicno misljenje da decaci ne treba da s esminkaju.....ja sam mislila da ti volis da prkosis tim utemeljenim razmisljanjima.Ja volim nasminkane decake i mislim da trebaju i ovde da se oslobode i sminkaju se,oblace bolje itd.

Dalje,ne shvatam,zasto gledas na devojcice i decake u crnom sa majicama svog omiljenog benda kao na goth ljude.Vise nisi jedini u kraju u crnom pa s eplasis da ces da izgubis reputaciju "sektasa u crnom" koji se stekao kod svojih komsija...?A posto se trudis da budes "true goth" ..ono kao ali stvarno "iznutra" onda se ne brini za svoj "individualizam".

Pitao si za reakcije ljudi.....svi znamo kakve su i tu ne mozes d apromenis nista.Jedino ako se preselis van nase zemlje,ali i tamo ce ih biti ,naravno u manjem,dosta manjem broju.

I jos jednom da ponovim : Decaci treba da se sminkaju i izgledaju goth.postoje valjda i drugiaciji stil od vampirskog medival koji ovde takodje ne postoji.

 

proslo je tri dana, ja se pitao ko je obrisao post, a ono, postavili je kao poseban topic, pa jos popularan.joj......

 

prvo: ja nisam mracan, to nisam ni rekao, pitao sam za onih 5000 ljudi po ulicama bgd-a kojih je sve vise i vise iz dana u dan.

drugo: ono za neslaganje sa organizaciojom drustva sam naveo kao disclaimer da ne mislite da hocu da vas provociram kao neki dizelas, vec da mogu da razumem zasto neko ne zeli da ide niz dlaku svima drugima

trece: nisam mislio na ubijanje kao osnovni vid mraka, a ljudsko mracnjastvo se valjda ispoljava najcesce kao nanosenje neke vrste bola drugima ili sebi, znaci bilo kome. To je samo primer. Hteo sam da kazem da 99% gothova nema fucking idea sta je to tama, vec da samo poziraju kao jedna od faza u njihovom odrastanju.

cetvrto: ja nisam goth, cak se jezim nekih elemenata gotike, kao muske sminke i gay imidza na primer. nisam ni sektas, niti se oblacim kao metalac,goth itd... to projektujes sebe. Mene u stvari cisto zabole za boje koje nosim. ne nosim ni pentagrame,ni zilete na ogrlici i nisam se obojio crnim oko ociju kao jako mnogo dece koju vidjam na ulici. ne verujem u vampire i ne bojim ih se. i nisam sektas u komsiluku, moj komsiluk je dobar, mi takih nemamo smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da napomenem da mislim da vam je ovo nabedjivanje sta je goth - sta

nije , ko jeste , ko nije - mnogo,mnogo glupo. :|

 

A nesto mi samo pade na pamet za Him - prvo sto to nije izvorno gothic

bend... ali nema veze... E , sad istina je da oni imaju veze sa grobljem -

pesme tipa "When love & death embrace" , "(don't fear) The Reaper" ,

"Join me in death" , "Death is in love with us" ... dakle to je fakat.

 

A isto je tako fakat da neke ljude iskreno privlaci groblje (arhitektura,

atmosvera, priroda, tisina - whatever...) i nije mi jasno kako to doticni

"sundjer" ne moze da svari...

 

I jos jednom - zasto je toliko bitno dokazati na ovom forumu ko je ovde

"dostojan" da nosi naziv "goth" ??? Jel' se to dele neki dzabe cd-ovi za

najgothic osobu na forumu ili sta??? (tacan odgovor je "STA" 8) .)

 

 

Slazem se sa vama,gosn Tozo oko to takmicenje glupo...goth -ne goth!

to sma i rekla ali lestat pokusava da igra tu igru pa me je to iznerviralo

a ne mogu da svarim to-iskreno grobljansko privlacenje jer je smesno i ne postoji.To lestat i slicni njemu smatraju kao preduslov za "gothnost" (to je smesno) pa onda pricaju o tome....."jao,kako je sinoc bilo prelepo na groblju..pun mesec...tisina...meni isnipracija samo nadolazi itd"

i mean ...come on.... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno, ja se pronalazim u gothic muzici i ideologiji.

ne slusas HIM, ne visis na groblju, a svejedno ih dovodis u vezu? pricas o necemu o cemu nemas pojma pa samo nagadjas. i ne, nisi goth jer se ne pronalazis u gothic tripovima, nevezanim za poeziju, groblje, muziku. otprilike sve sto se moze remotely opisati kao gothic tebi je strano, a opet raspravljas o tome. cemu sve to?

exeri su un-goth zato sto podsticu aktivnost, nasuprot poslovicnoj pasivnosti koja se vezuje za gothic. nemaju nijednu zajednicku tacku sa gothicom, i imaju gomilu suprotnosti. ja ne znam sta moze biti manje goth od exera.

nemam spisak, imam samo osecaj za gothic. ponekad pogresan, ali ipak umem da razlikujem stvari koje jesu ili nisu goth. i radim ono sto hocu, najcesce nista, i sta mi prija, bilo to gothic ili ne. nisam ipak full time goth.

cenim ja sarkazam, ali nesto sto kazes je elementarna glupost, pa ni sav sarkazam ovog sveta ne mogu to prekriti.

 

aha...znaci osecaj za gothik....posebno razvijen kod "true gothic" ljudi..... :roll:

kao sto sam rekla vec dosta,dosta puta zamara me ta tvoja"gothic" prica sa iskrenoscu i tim glupostima i to tovje malo takmicenje .....

ne slusam HIM,ne visim [po grobljima i nisam goth...jer to cini (po tebi) gotha gothom. whatever :roll:

Ja dovodim u vezu HIM i groblje jer je to tako tipicno .....kao gothic pa groblje pa tama bla bla....

a ta tvoaj izjava kako exeri nisu goth...mislim kakve to veze ima?

Ma imas ti neki spisak nego neces da kazes :roll: :mrgreen:

kao ovo je goth a ovo ne....ovo smem da raidm ovo ne smem jer onda necu biti goth cime se ti bakces.....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ne, nisi goth jer se ne pronalazis u gothic tripovima, nevezanim za poeziju, groblje, muziku. otprilike sve sto se moze remotely opisati kao gothic tebi je strano, a opet raspravljas o tome. cemu sve to?

 

e u pravu je... ne mozhe goth da guta exere to je jednostavno de-gothno... a u chemu goth mozhe da se pronadje nego u nechemu... sto se moze remotely opisati kao gothic? i ako je to tebi (kao i meni) strano nemojmo diskutovati o tome ako ne razumemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednostavno, ja se pronalazim u gothic muzici i ideologiji.

ne slusas HIM, ne visis na groblju, a svejedno ih dovodis u vezu? pricas o necemu o cemu nemas pojma pa samo nagadjas. i ne, nisi goth jer se ne pronalazis u gothic tripovima, nevezanim za poeziju, groblje, muziku. otprilike sve sto se moze remotely opisati kao gothic tebi je strano, a opet raspravljas o tome. cemu sve to?

exeri su un-goth zato sto podsticu aktivnost, nasuprot poslovicnoj pasivnosti koja se vezuje za gothic. nemaju nijednu zajednicku tacku sa gothicom, i imaju gomilu suprotnosti. ja ne znam sta moze biti manje goth od exera.

nemam spisak, imam samo osecaj za gothic. ponekad pogresan, ali ipak umem da razlikujem stvari koje jesu ili nisu goth. i radim ono sto hocu, najcesce nista, i sta mi prija, bilo to gothic ili ne. nisam ipak full time goth.

cenim ja sarkazam, ali nesto sto kazes je elementarna glupost, pa ni sav sarkazam ovog sveta ne mogu to prekriti.

 

aha...znaci osecaj za gothik....posebno razvijen kod "true gothic" ljudi..... :roll:

kao sto sam rekla vec dosta,dosta puta zamara me ta tvoja"gothic" prica sa iskrenoscu i tim glupostima i to tovje malo takmicenje .....

ne slusam HIM,ne visim [po grobljima i nisam goth...jer to cini (po tebi) gotha gothom. whatever :roll:

Ja dovodim u vezu HIM i groblje jer je to tako tipicno .....kao gothic pa groblje pa tama bla bla....

a ta tvoaj izjava kako exeri nisu goth...mislim kakve to veze ima?

Ma imas ti neki spisak nego neces da kazes :roll: :mrgreen:

kao ovo je goth a ovo ne....ovo smem da raidm ovo ne smem jer onda necu biti goth cime se ti bakces.....?

daleko od toga da sam true goth i full time goth. i nemam nameru da se takmicim sa tobom, to nije izazov. ti jednostavno robujes stereotipima o gothic subkulturi. prvi sam rekao da HIM i groblja nisu povezani pa sam ti samo zbog toga rekao da ne znas o cemu pricas. isto tako sam rekao da je diskutabilno da li je HIM gothic ili ne, i da odlazak na groblje nije obavezan za svakog gotha. ali je svako ko se makar iz daleka smatra gothom mora da razume i prihvati da veliki procenat goth populacije visi na groblju. ti izgleda da nemas osecaj za gothic, i to je ok sve dok ne udjes u raspravu o subkulturi. nastavi da radis sta vec radis i ne dovodi u vezu nesto sto nema veze. a exeri, pa ne znam, nasao sam nesto verovatno tebi blisko i totalno un-goth, i usko je vezano za populaciju koja visi u akademiji. i kazem ti nije stvar u spisku. gothic kapiras ili ne kapiras i mozes da procenis sa cim on ima veze, sa cim nema i sta mu je suprotno. uostalom, jednostavno pitanje: ARE YOU GOTH? OR NOT?

Share this post


Link to post
Share on other sites

J ane robujem stereotipima.....taj HIM i to bezvezno groblje sam pomenula misleci da ces se pronaci u tome...a i nisam pogresila.

A ta cinjenica da ti volis groblje meni je smesna i ko god mi to kaze bice mi smesna ,jer jeste smesna.

Ti se pronalazis u gothic ideologiji...ok like whatever :roll: 8)

Idi tamo na groblje ,budi goth....i budi mi smesan.Thats fine with me :mrgreen:

I kao ne takmicis se nisa kim......jedna od tvojih recenica..."ja s epronalazim u gothic ideologiji ,a ti ne...ti se ne pronalazis"

sto znaci..."ja sam goth a ti nisi."

pa dobro sve sto ti kazes je tako,gothu najgothskiji!

Eto jel ti odgovara ta titula.... :roll:

I dalje lupetas nesto o exerima totalno bezveze....ali dobro exeri nisu goth,nisam ni ja onda,ti si goth...blago tebi wow kad bih ja mogla da budem kao ti i da se i ja pronalazim u toj cudesnoj ideologiji(koja kod tebe ne prelazi posete grobljima.....i uzivanje i nocnoj lepoti btw)

a ta gothic ideologija ni ne postoji....sta ,ti mislis d amras d aispunis neke uslove .....?ooh,my....boze sacuvaj me ovakvih ljudi.....

Lie i said..ne trudi se da smisljas odgovore iza tog monitora..ne mroas da mi se dokazujes(niti bilo kome ovde) malo je pateticno....ali ako hocs d nasatvimo reci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...