Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

darker ????

 

to je dobro pitanje

godinama sam trazila mesto gde se pusta bas dark

ali toga odavno nema

kazu da su darkeri u ex yu - tj svi oni koji su 80 tih bili na koncertu the Cure u Sloveniji , vecinom ziveli po vecim gradovima a pocetkom devedesetih zapalili preko grane

icon_cool.gif

danas mnogi koji slusaju gothic ni ne priznaju ili ne znaju za dark

steta sto je ono vece od pre par godina u filiju propalo to je bilo nesto najvise nalik tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totally not tr00, at all!!! no.gif

Pa ti dechko uopshte nisi got... Em shto si srecjan, em ti se ne svidja moj avatar... Da ti nisi neki od onih.... Pozera??? icon_confused.gif

a sta ti kao volis da ti zivot bude usran i da budes deprimiran uvek. u psihologiji se proucava faza zivota koja se zove identifikacija i samospoznaja, koju ti verovatno nisi prosao.

to je cista stereotipija. moras da budes depresivan da bi bio goth.

smarate icon_spava.gif

 

-kaze se da su gotici skloni samobisvtu, zasto se onda ne ubijes? icon_confused.gif

 

-avatar: nije svaki shit umetnost. stavi govno na na glavu i kada ti se ljudi smeju ti kazi: "to je umetnost, vi me ne razumete".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

darker ????

 

to je dobro pitanje

godinama sam trazila mesto gde se pusta bas dark

ali toga odavno nema

kazu da su darkeri u ex yu - tj svi oni koji su 80 tih bili na koncertu the Cure u Sloveniji , vecinom ziveli po vecim gradovima a pocetkom devedesetih zapalili preko grane

icon_cool.gif

danas mnogi koji slusaju gothic ni ne priznaju ili ne znaju za dark

steta sto je ono vece od pre par godina u filiju propalo to je bilo nesto najvise nalik tome

Ili su odrasli i uozbiljili se. I ne bih bas rekao da se t oonda vezivalo puno za The Cure, pre za Bauhaus. Imala si i koncert Christian Death u Zagrebu (Bogica Mijatovic ih je tada pustio u udarnom terminu na Radio Novom Sadu), Alien Sex Fiend u Puli, Sisterse u BGD, Red Lorry Yellow Lorry ... ali da bude miskren mislim da su najuticajniji bili Laibach, novosadska Luna i Paraf, u svojoj zadnjoj fazi, iz Rijeke. To sto ti sada trazis od najtova se radi u svetu. Kad vidis da na plakatu pise Batcave to je priblizno to...sad samo da se ja i Lagartija opet ne razmimoidjemo oko koristenja tog termina icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mhihi.gif

bauhaus icon_cool.gif

svojevremeno sam kupujuci ploce nilazila na razne posvete nekadasnjih darkera i to najvise na plocama Bauhausa

so... ti lutas po svetu ?? sta si video-la

poslednji put sam nesto slicno videla u Solunu ,kuca na tri sprata svaki nivo jedan alternativni pravac

ali najbolje mesto je neko bitnicko gde se naravno pusta dark : veliko stepeniste sa dve kraka i ogromnim ogledalima ,crvenim tepihom,stilskim namestajem i crni belim isechcima ,posterima...

no.gif

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vidis da na plakatu pise Batcave to je priblizno to...sad samo da se ja i Lagartija opet ne razmimoidjemo oko koristenja tog termina

ne brini icon_wink.gif

spomenuo si plakate itd.. u tom kontekstu je tocno i.. oprosteno ti je icon_razz.gif

Ima primera i onog drugog koristenja koje ti osporavas ali zenama uvek treba popustiti, bar kada su ovako ne previse bitne stvari u pitanju, pa je najbolje da bude po tvome icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ne znam ko je to

user posted image

ne, ti se salis (i to ne u smislu da se gojis i imas sve vise sala nego da je po sredi duhovitost tj SHala icon_mrgreen.gif ), nije moguce da neko ne zna ko je to icon_uhoh.gif

p.s. ako stvarno ne znas, bolje nemoj to da iznosis u javnosti, to je veliki propust i blam, bar u 'goth' krugovima (tj da bi ostali u okviru teme) to je propust u okviru gothic subkulture icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAAMMAAAAAAAA!! OVI CIKE ME ZAJEBAVAJU. ohmy.gif

Ja ne zezam tebe, zezam onog tipa sto stalno pametuje, spamuje, pise zelenim slovima i ima neku Goth girl na avataru icon_twisted.gif Ne obracaj paznju na njega, nastavi diskusiju slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O cemu se ovde uopste prica kada kod nas nema ni jednog gota? O subkulturni tek nema govora jer nema ni jednog clana. Oni koji sebe nazivaju gotima, a ima ih previse, su psiholoski receno licnosti (?!) sa Idom metalca ili "rejvera", Superegom fensera ili bilo koga ko privlaci paznju. To je dalo Ego koji se ovde naziva 'got'.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...