Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

Ja ne znam koj je ljudima kurac... Ko shto su gotichari gay i debeli tako su onda svi metalci smrdljivi i zapushteni sa masnim kosama...

 

I goticharki i metalki ima zaista prelepih, bash kao i skejterki i nekih opushtenih riba... Sad samo zavisi od afinitieta sa kime cesh biti.

 

Meni su ipak goticharke ubetljivo najlepshe po pitanju stila, a da ne nedostaje lepih znam iz lichnog iskustva.

 

A pozeraja ima u svakoj kulturi i svakoj sub kulturi samo zavisi u chemu se on ispoljava. Niko nije oslobodjen od toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno zabole me ko pozira,a ko ne. Nebitno je sta nosis na sebi,vec u sebi. Kenj,kenj icon_mrgreen.gif Ali je cinjenica da su ljudi puni predrasuda koja god da je subkultura u pitanju. Ja nosim i slusam ono sto mi se svidja,hoce li me neko svrstati u neku subkulturu ili ne,zabole me. Sigurno se necu truditi i biti konformista koji tezi da je trOO... Ako neko voli da se izjasnjava kao goticar i tako oblaci,pa i oni koji nisu "u dusi" goti,vec samo vole tu subkulturu i tako se oblace-ne zameram... icon_da.gif

Mada...lepo bi bilo upoznati "pravog goticara"a koji nije Gay. Ima nesto neverovatno interesantno kod takvih osoba. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno zabole me ko pozira,a ko ne. Nebitno je sta nosis na sebi,vec u sebi. Kenj,kenj :mrgreen: Ali je cinjenica da su ljudi puni predrasuda koja god da je subkultura u pitanju. Ja nosim i slusam ono sto mi se svidja,hoce li me neko svrstati u neku subkulturu ili ne,zabole me. Sigurno se necu truditi i biti konformista koji tezi da je trOO... Ako neko voli da se izjasnjava kao goticar i tako oblaci,pa i oni koji nisu "u dusi" goti,vec samo vole tu subkulturu i tako se oblace-ne zameram... :da:

Mada...lepo bi bilo upoznati "pravog goticara"a koji nije Gay. Ima nesto neverovatno interesantno kod takvih osoba. ;)

al ovo je super kako pravi pripadnici gothic subkulture ne shvataju da poziraju i sami vole da generalizuju svoj soj... divni ste! divan nachin da se pochne dan, hvala vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaa...jedni u kupe drugi u spade...takav je tip teme..

meni jebeno smetaju ta djecurlija koja su se nakotila...sviu crnom sa izrazom ko da su im svu rodbinu pobili i sl., a nece se maknuti dalje 69 eyesa ili sl. i onda ce ih proci dir. ja sam odustala od crnog. nema smisla. volim i slusam glazbu koju bi ''trebali'' ti klinci u crnom,trenutno sam u trapericama,i tako je valjda najbolje. icon_wink.gificon_smile.gificon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nish,chak ih i volim,ali smatram da to nije glazba na kojoj se treba zadrzavati.

stariji bandovi su ,po meni, mnogo kvalitetniji..znash,kad poslushash pjesmu a melodija ti odmah ne ostane u uhu iako shvachash da je jebena stvar.. kod 69 je suprotno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam bato. retko kome stoji taj gotik stil

(a sad zvuchim ko dizelash "ti drekavci")

 

mislim, kapiram da treba imati specifichne crte lica. na neku stranu urbane (?) dal me razumete icon_smile.gif

mislim ne tip dzordz kluni ili antonio banderas nego tip dzoni dep. hahah

 

ovaj...

 

ma nema veze.

 

sve u svemu, volim kad neko u bilo kom stilu i bilo kojoj subkulturi izgleda dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ja nisam goth (a nikada ne mislim o sebi i nekoj pripadnosti tipa "mi metalci", vec vise "mi koji slusamo kvalitetnu umetnicku muziku bez mnogo predrasuda") , ali gothivim (sorry for the pun! icon_smile.gif ) goth subkulturu kao ljude koji ipak prkose drustvu i zive u nekom svom svetu ma kako to neugodno bilo s vremena na vreme.

jedino sto mi nije bas sasvim "leglo", a voleo bih malo da pricamo o tome (nek neko otvori posebnu temu ili da modovi podele temu na 2) je sledece:

 

1) kao ljudi koji su svoje zivote na neki nacin vezali za tamu da li stvarno smatrate da je potrebno ispoljavati je nacinom oblacenja, sminkom itd... to jest, zar vam to nije neiskreno i detinjasto? Ljudi koji su izistinski mracni to pokusavaju da prikriju i ne uspeva im (onaj trip kad muz ubije zenu i decu, pa sebe na primer), goth-i koje ja ovde vidim se ipak vecinom svode na one koji ZELE da su mracni, ali nemaju tu crtu u sebi.

 

2) ja OBOZAVAM da kontriram popularnim misljenjima, obozavam da se protivim religijskom jednoumlju i zatucanosti, i svaki dan me iritira licemerje i ustrojstvo drzave, drustva i slicno, pa opet se pitam da li je neophodno namerno skretati paznju na sebe i samim tim i gnev mase, kad je moguce prikriveno ih unistavati i menjati, a da to oni nisu svesni?

 

3) 'ajd da razumem cure koje se doteruju u vamp fazonu i slicno, to moze da bude vrlo naughty i sexy (i mislim da velika vecina muskaraca ima kao almost-fetish to tipa cizmice,podvezice,korseti,PVC itd...), medjutim da li se goth devojke stvarno loze na androgine muskarce,sminku,crtanje po telu itd...? To je kao kad bi se neko lozio na one babuskere sa naslovne strane STRIPTIZA (koji pacenik to uopste kupuje?)

 

4) posto gothic moda definitivno prelazi u mainstream sudeci po broju gothic curica koje vidjam po ulicama, zar vam se ne cini da sto vas je vise nalik jedni drugima, da gubite svoju individualnost i posebnost? Zar nije individualizam i protivljenje stapanju sa masom bila osnovna ideja?

 

6) koliko cesto vas maltretiraju zbog nacina na koji se oblacite?

1)pazi,ima metodoloskih razmisljanja u ovome....ali pazi,predpostavljam da je to stos,retko ti je kio mracan iznutra icon_mrgreen.gificon_biggrin.gificon_mrgreen.gif pa ti zato negde ventil treba....

 

2)Gnev mase?Ah...da icon_wink.gif Nisam to osecala

 

3)Karmin mi je transvestitski,premda volim eventualno malo krejona ispod oka....sta reci,nije kod nas muska gothic kultura zazivela....zaista,gothcari u nemackoj su...kod nas to nije prihvaceno no.gif

 

4)pazi,sve je relativno ali znam da se razlikujem u gothic masi...svako ima svoj imidz,still,,,

 

 

6)U mojoj skoli je to nesto najnormalnije ali ajde da kazem da sam dusevno patila u osnovnoj zbog nerazumevanja mog opredeljenja.... wallbash.gificon_sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zashto se svi odmah chim dodju na forum okome na ovu temu?

kasnije tje je zatrpavati ostalima, da bi shto manje ljudi chitalo njihove subgluposti...

A? icon_confused.gif

kako zasto?

pa zato sto je sama ideja o gothic subkulturi smejurija...kao i ideja da su radovan karadzic ili cica-draza srpski heroji (izvinjavam se, trebalo je da napisem srBski)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zashto se svi odmah chim dodju na forum okome na ovu temu?

kasnije tje je zatrpavati ostalima, da bi shto manje ljudi chitalo njihove subgluposti...

owo je weoma weoma glup post wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif Za pocetak,ovo je forum,you know ovde se razmenjuje misljenje and stuff,you know?A ljudi idu na teme koje ima gode i na sta imaju nesto da kazu pukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

6)U mojoj skoli je to nesto najnormalnije ali ajde da kazem da sam dusevno patila u osnovnoj zbog nerazumevanja mog opredeljenja.... :udri:  :sad:

i onda kazhesh da su tokio hotel smeshni zato shto su tako mladi, a goth... a sama priznajesh da je to neshto sa chim se chovek ili radja ili ne... nego bolje priznaj da si ljubomorna na njih! HA!

 

 

i zabranjujem ti vishe da me citirash na forumu!

 

GOTHIC KONZA

Share this post


Link to post
Share on other sites

i onda kazhesh da su tokio hotel smeshni zato shto su tako mladi, a goth... a sama priznajesh da je to neshto sa chim se chovek ili radja ili ne... nego bolje priznaj da si ljubomorna na njih! HA!

 

 

i zabranjujem ti vishe da me citirash na forumu!

 

GOTHIC KONZA

Ne personifikuj me Lunja kao pojednicka koji je jedini iznosio negativnu kritiku na njihov racun,nisam ni spomenula da su loshi jer su klinci,rekoh da im damo sanu da vidimo sta ce biti(i u tom kontekstu spomenuh-klinci]

 

@Lilithsga si zapela,do ovog posta sam 2 ostavila icon_rolleyes.gif

Edited by Queen_Mab

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...