Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

Ne personifikuj me Lunja kao pojednicka koji je jedini iznosio negativnu kritiku na njihov racun,nisam ni spomenula da su loshi jer su klinci,rekoh da im damo sanu da vidimo sta ce biti(i u tom kontekstu spomenuh-klinci]

REKAO SAM TI DA SAM TI ZABRANIO DA ME CITIRASH

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja stvarno nikada ne odgovaram na teme koje me ni najmanje ne intersuju, i moram priznati da sam sa blagom dozom sarkazma kliknuo na ovu (mada ne znam sta me je nateralo), ali... dajte ljudi, upravo doruckujem... pukeface.gif

 

gledati jutarnji program televizije metropolis nosi dublju poruku od ovoga... wallbash.gif

 

a i ko god da je otvorio ovu temu... nista licno, ali sta si tacno mislio / mislila postici pitanjem "What is Goth?". nisi li mogao predvideti sedamdeset i kusur strana cistog spam-a koj svakodnevno rastu na serveru kao tumor... a u kurac... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

' date='10. 10. 2005, 13:28'] ja stvarno nikada ne odgovaram na teme koje me ni najmanje ne intersuju, i moram priznati da sam sa blagom dozom sarkazma kliknuo na ovu (mada ne znam sta me je nateralo), ali... dajte ljudi, upravo doruckujem... :puke:

 

gledati jutarnji program televizije metropolis nosi dublju poruku od ovoga... :udri:

 

a i ko god da je otvorio ovu temu... nista licno, ali sta si tacno mislio / mislila postici pitanjem "What is Goth?". nisi li mogao predvideti sedamdeset i kusur strana cistog spam-a koj svakodnevno rastu na serveru kao tumor... a u kurac... :no:

:ph34r: tishe bre, chutje te neko... :ph34r:

nishta na ovoj temi nije spam, vetj prijateljsko nabedjivanje da sam ja u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd kad sam se vec vratio da dodam i ovo.

 

ja ljude delim vrlo jednostavno. postoje dve osnovne grupe: pametni i glupi. pametni ljudi su oni koji rade ono sti im prija, i ne suzdrzavaju se nicega sto bi im se svidelo, samo zato sto je u kontradiktornosti sa necim drugim sto im se vec svidja. oni zive svoj zivot u svom vremenu. ako su u stanju da se pronadju samo u jednoj stvari, to je cool. ako ih interesuje vise toga, to je jednako cool. ne opterecuju time dal' su kojim slucajem spali pod neku podkulturu, jer takav stav je u korenu potpuno ekvivalentan onom suprotnom: "ja sam tako gotik, pogledajte me! nisam li mracan, a?"

 

glupi ljudi ne razumeju da ako kopiraju nekog drugog kome je super i zivi svoj zivot, nece na taj nacin uzivati vise niti ce uspeti da upotpune nedostatak svog sopstvenog. kada to kazem, mislim na sve podkulture generalno. osecaj toga da su "clan" nekog drustva im nece ni na koji nacin stvoriti licnost, jer to nije nesto sto se skida s' neta. poenta je osecati se kao "deo", a ne "clan" necega, a niko me ne moze ubediti da postoje dve generacije sa absolutno identicnim fetishima i interesovanjima.

 

na zalost, goth podkultura je pretrpela najvise srama (jer su zacetnici imali tako seksipilno egzotican osecaj za modu. morate priznati da crna boja pridodaje seksipinosti mlade, ciste i mlecno bele koze) od strane ljudi koji misle da ako obuku crnu kosulju i iskaniraju se mogu dobiti vise postovanja od drustva. e pa malo su se zajebali. primetite takodje da ljudi koji se trude da dopune svoju licnost podkulturom, umesto da uzivaju u njoj i osecaju se kao deo neceg novog i svog uglavnom traze neku sa vec usadjenom reputacijom. pitam se zasto?

 

sto se tice "goth kulture", mislim da je ona davno evolvirala u nesto novo ili se dezintegrisala, i njeni elementi ostavili jak uticaj na toliko razlicitih pravaca. i to se mora postovati.

Edited by [MechanicalAnimaL]

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_mad.gif kenj kenj

 

umesto da ste zadovoljni sto najzad ima desavanja i ljudi ( kakvih takvih) icon_spava.gif

pre 7/8 godina u Bg je Gavra drzao ,,najt,, ( ova tastatura na faxu nista ne valja) jedanput u par meseci u domu omladine

u kst/u si ljudima morao da objasnjavas za gothic

postojala je samo matora / bas matora 50 godina/ dark ekipa od kojih si mogao da nabavljas doduse samo i stare stvari

 

a prve goticarke su sile haljine od zavesa / uzas pukeface.gif

 

ipak se nesto promenilo i to je ok pivopije.gif

stvarno je steta sto danas imam malo tipova u tom fazonu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunja

bash si samozaljubljen ignorant....

 

@Mechanical,svidja mi se ovaj referat iz oblasti gothic subkulture....slazem se,poentu si potrefio icon_biggrin.gif samo,smatram da gothic,kao gothic subkultura nije zazivela u nasim krajevima,gde se zna po crnoj boji "da si metalac',smatram da se ne treba tripovati oko stereotipa:1crna kosa 2uvek u crnom....z

Edited by Queen_Mab

Share this post


Link to post
Share on other sites

A? icon_confused.gif

kako zasto?

pa zato sto je sama ideja o gothic subkulturi smejurija...kao i ideja da su radovan karadzic ili cica-draza srpski heroji (izvinjavam se, trebalo je da napisem srBski)

1. Djeneral Draza Mihajlovic i radovan Karadzic jesu srpski heroji icon_smile.gif

 

2. Gothic subkultura postoji, ali ne ovde. I u neku ruku jeste smejurija, tj mozemo je kritikovati, no i to je bolje od ovog u Srbiji gde uglavnom postojie samo metalci koji se tripuju da su goti. Delom i zbog pogresnog predstavljanja stvari od strane nekih starijih ljudi koji su prilicno upropastili scenu ...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_rolleyes.gif nisam se obratila nikome konkretno

čisto sam razočarana pseudo teoretisanjem i večitim žaljenjem icon_spava.gif

kad sam otvarala temu očekivala sam pre sociološo-antropološku raspravu

ali izgleda da je to previše da očekujem od foruma icon_rolleyes.gif

 

dajte neku tipologiju,konkretne primere violent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Morah i ja da reknem sta na ovu temu...... U nas od pre 5-6 dana postoji termin got(h) dok u svetu,tacnije kolevci ove kulture Engleskoj postoji dugo,najveca expanzija se desila krajem 70-tih i pocetkom 80-tih... Kod nas goti su uglavnom ljudi koji mrze ceo svet,glume mizantrope,izigravaju vampire,gadno se oblace i sve sto ide uz to... Doduse,u engleskoj(jer bejah tamo lani) su(kao sto rekoh na gothic fashion temi) muski poprilicno degutantno(citaj: odvratno obuceni) dok su zene prilicno fine(citaj: za pred oltar)... Stvar je u stavu,a ne u oblacenju.... Ovde se pokupilo samo ono gadno... Nije prosla npr. ljubav prema poezijiosim ako nisu txtovi pesama), umetnoscu romantizma,gotskoj arhitekturi,istrazivanju srednjeg veka kao takvog.... Uglavnom vecina je tu da se crni,ljubicasti,mraci,farba u mrtvvo belu boju....Smara me vise da pisem..... Suvise su ovde svojeglavi gothi i ne prihvataju kritike.... Pozdrav..... mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Dal' nasi goT'cari nalaze Beograd got-Hicnim gradom ba? :pitanje_je_sad: :sta_li_ce_reci_sad?:

 

(ne)Ozbiljno pitam... icon_da.gif

 

Moje licno misljenje je da ima dosta mracnih, goCkih tOcaka u gradu i da je dobar za srBsku goTh romanJtiku... icon_wink.gificon_da.gif

 

Seljadija je to - udri! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

bas, bas zanimljivo... icon_uhoh.gif

 

"smucilo mi se da dolazim u crnom"?!?! sta, pre toga si morala da dolazis u crnom, ne kapiram? na odredjena mesta dolaze odredjeni {uglavnom isti} ljudi koji se manje ili vise oblace prema ambijentu koji stvara muzika koja se na tim mestima pusta. da li ces ti slepo da se uklopis u to ili ne i kako ti to uopste dozivljavas - tvoja stvar, ali cemu to "smucilo mi se"?

Edited by Courtney

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas. To. icon_smile.gif

 

Uostalom, do skoro sam msilila da mi se nece dopasti da strcim na gotiku. Tako su me jdena dan posle celodnevne setnje gradom slucajno iscimali prijatelji da ipak odemo na gotik... E to je vece bilo super, i uopste - bolelo me je uvo sto sam bila offtopic. I tako icon_smile.gif

 

Ne, nikada nisam 'morala' nesto da nosim, svasta.

 

Ovako je veci cvlt icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je biti isti.......icon_da.gif

Glupo je povladjivati se tudjim kriterijumima.....icon_da.gif

Glupo je oblaciti se nekako jer muzika tako kaze.....icon_da.gif

Glupo je biti jedan iz mase...icon_da.gif

Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj.

Nacin oblacenja je znak prepoznavanja. Olaksava komunikacju i iskazuje pripadnost. Takodje, uniformisanoscu (ili delimicnom uniformisanoscu, sto je ovde slucaj) se iskazuje zajednicki cilj i spremnost da se taj zajednicki cilj ostvari. Dakle, uniformisano oblacenje je znak bunta upravo protiv tudjih kriterijuma i iskazivanje spremnosti da se ti kriterijumi izmene.

 

Grupa (jako) razlicitih ljudi koju je u jednom trenutku neki (bilo koji) zajednicki razlog skupio na jednom mestu se naziva Masa.

Grupa (delimicno) uniformisanih ljudi koji ne moraju da budu na istom mestu da bi delili iste (ili slicne) ciljeve i nacin razmisljanja ima drugaciji naziv. Zove se Armija.

 

Tu sad dolazimo do nelogicne kombinacije uniformisanog oblacenja i autisticno-depresivnog stava prema svetu, koja je karakteristicna za deo Gothic populacije kod nas. Ako mene pitas, te dve stvari su nespojive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TtuEd

Fina konstatacija......Ovo moje se odnosilo iskljucivo na muziku i pripadnost istoj....

Na to sam mislio...Pre svega cu da se oblacim onako kako meni odgovara....To je bio moj odgovor na zatvaranje gotik feshna i to sam primenio u tom slucaju,a potpuno se slazem s tobom.....Jes nesapojivo....

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

sve prethodne postove osim ove strane me je mrzelo da citam..ali izvukli ste neku sustinu tu i tamo...zaista ne treba biti kao ostali...ja nisam bas u fazonu da se zavijem u crno i kazem hej ja slusam gotik(iako volim dark wave,generalno govoreci)..ili sl. meni je zanimljivije kad neko nije 'obelezen' i ne mozes odma da ga provalis...u beogradu ima ljudi koji se pozerisu ali i onih,koji usu u manjini,ali znaju prave stvari..tj.stopljeni su sa tom kulturom i takvim zivotom zive ...ali rekoh manjina..jbg. potrebno je dosta vremena da bi se izgradilo to o cemu pricamo... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve prethodne postove osim ove strane me je mrzelo da citam..ali izvukli ste neku sustinu tu i tamo...zaista ne treba biti kao ostali...ja nisam bas u fazonu da se zavijem u crno i kazem hej ja slusam gotik(iako volim dark wave,generalno govoreci)..ili sl. meni je zanimljivije kad neko nije 'obelezen' i ne mozes odma da ga provalis...u beogradu ima ljudi koji se pozerisu ali i onih,koji usu u manjini,ali znaju prave stvari..tj.stopljeni su sa tom kulturom i takvim zivotom zive ...ali rekoh manjina..jbg. potrebno je dosta vremena da bi se izgradilo to o cemu pricamo... icon_wink.gif

Upravo....Me don't like Man in Black so much....Bar ne kada su optereceni crnom uvek i svuda...>Ja sam prosetao danas moju hawaii majicu koja je bas goth...ivna.... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde se pokupilo samo ono gadno... Nije prosla npr. ljubav prema poezijiosim ako nisu txtovi pesama), umetnoscu romantizma,gotskoj arhitekturi,istrazivanju srednjeg veka kao takvog....

 

malo ljudi pravi razliku izmedju "gotha" i "freaka".

jedno su ljudi koji koji gothic shvataju kao spoj gore navedenih stvari, a drugo ljudi koji ga smatraju razlogom da se obuku u pvc, i kurce se (izvinjavam se na izrazu) po najtovima.

ja licno, ne volim najtove (stvarno retko idem), niti bilo kakva druga mesta gde ljudi idu da bi bili vidjeni.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo ljudi pravi razliku izmedju "gotha" i "freaka".

jedno su ljudi koji koji gothic shvataju kao spoj gore navedenih stvari, a drugo ljudi koji ga smatraju razlogom da se obuku u pvc, i kurce se (izvinjavam se na izrazu) po najtovima.

ja licno, ne volim najtove (stvarno retko idem), niti bilo kakva druga mesta gde ljudi idu da bi bili vidjeni.

Cini mi se da je ovo moj post od pre par strana.... icon_wink.gif

Pazi...Zabole mene za pozere,ja cu idem zbog muzike,a ne zbog ljudi i to je to..... icon_mrgreen.gif

Sta ima,bre,da ih gledas uopste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...