Jump to content

Gothic subkultura


Recommended Posts

IPB Image

Ljudi! Vazna stvar, otvara se novi zanimljiv gothic/electro forum koji ce iskljucivo biti namenjen gothic/industrial kulturi. Koliko sam razumeo, forum ce biti kao neka baza podataka vezano za bendove/umetnost i ono sto okruzuje gothic i industrial. Moderatori najavljuju da ce se forum polako puniti zanimljivim sadrzajima linkovima ka gotik stranicama, raznim art manifestacijama kao i sa intervjuima sa nekim vaznim licnostima te kulture.Procitajte vise u infosu na forumu, evo vam link pa podrzite i ovaj forum jer stvarno ih je malo u nasoj zemlji.

 

http://electrogod.proboards55.com/

 

 

 

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako jos neko na ovoj temi pomene groblje, HIM ili Love Metal bice u trenutku warnovan! :-) Te stvari su "moda" indirektno servirana od strane muzicke industrije i ljudi koji su u celoj "prici" iskljucivo radi zgrtanja velikih kolicina "zelenih novcanica"; i nemaju nikakve realne veze ni sa Gothic ni sa ostalim subkulturama nastalim na ideji bunta, razlicitosti i slobode.

 

Sa druge strane, apsolutno podrzavam "goth look" i slicne "dark lookove", u svakoj prilici (naravno i u skladu sa prilikom). Ne volim da se ponavljam, pa cu zato citirati sam sebe :-) (par strana ranije):

 

U stwari kod nas su crvene... :mrgreen:

Dobro ajde,ima i zelena,a $to se ovih tiche $<-uglavnom su crne

 

osetjam se prozwano.hahahahahhahahaahha

 

:) A joj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj.

Nacin oblacenja je znak prepoznavanja. Olaksava komunikacju i iskazuje pripadnost. Takodje, uniformisanoscu (ili delimicnom uniformisanoscu, sto je ovde slucaj) se iskazuje zajednicki cilj i spremnost da se taj zajednicki cilj ostvari. Dakle, uniformisano oblacenje je znak bunta upravo protiv tudjih kriterijuma i iskazivanje spremnosti da se ti kriterijumi izmene.

 

Grupa (jako) razlicitih ljudi koju je u jednom trenutku neki (bilo koji) zajednicki razlog skupio na jednom mestu se naziva Masa.

Grupa (delimicno) uniformisanih ljudi koji ne moraju da budu na istom mestu da bi delili iste (ili slicne) ciljeve i nacin razmisljanja ima drugaciji naziv. Zove se Armija.

 

Dovde mi je sve jasno.

 

Tu sad dolazimo do nelogicne kombinacije uniformisanog oblacenja i autisticno-depresivnog stava prema svetu, koja je karakteristicna za deo Gothic populacije kod nas. Ako mene pitas, te dve stvari su nespojive.

 

Zaboravio si krajnje cinichan/sarkastichan pogled na svet...Nisi Goth bez toga.

Sto se tiche tog stava nije mi jasno kakve veze ima sa uniformisanoscu...

Trenutno me mrzi da razmishljam o ovome...Nije uopste toliko bitno,a MNOGI se bas time opterecuju.I gube vreme peneci oko toga,mada te iste je veoma zanimljivo posmatrati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne oblacim se u crno niti bilo kako sto bi imalo veze sa gothima, ne pijem krv, ne posecujem groblja, ne slusam him sto je najvaznije....

Zasto bih radila bilo sta od gore navedenog? Da bi zadivila koga tacno?

Ipak, kad cujem Bela Lugosi's Dead ja se prekinem kao da sam na groblju sa vilijem i dark make-upom. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bi rekao da che Bg da se izmeni toliko za 7 godina? '99 nisi mogao da nadjesh likove u goth fazonu ni za zub....valjda su to trendovi, 'bem li ga...

 

Ispravka, bilo ih je al' su bili najgori bedak...ili je to stanje stvari aktuelno?

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zapravo nikad neće biti jasno šta znači goth i gothic. Kapiram da vodi porijeklo iz 19. vijeka, ako ne i ranije, od Horasa Volpola, ali ne shvatam potrebu za pripadanjem i označavanjem... Ko je goth? Šta je goth? Oni kažu da teže biti originalni buntovnici against everything of contemporary and social matter pošto iz nekog razloga uvijek postoji nezadovoljstvo trenutnim životnim stanjem. Pa i sam gothic žanr se javio kao potencijalni vid zabave tadašnje publike. A kada bi sada rekao nekom "gothu" da je sve osim onoga što smatra sebe da jeste, rekao bi da griješim, kako ne shvatam tu samoubilačku pretenziju u njegovom stavu obojenom crno-ljubičasto-crvenom željom za slušanjem sličnih tonaliteta. Ta kontradiktornost će uvijek postojati, kao što će postojati ljudi koje će nositi gore navedene nijanse i slušati muziku za koju neće ni znati šta originalno predstavlja, jer im nije ni bitno. Šta je sad neo-, nu-, new- ? Kad su prefiksi postali bitni muzici? A šta se dešava sa onima koji su "hippie" a slušaju "gothic"? Čini li to njih androgenim vrstama koje ne pronavši se u određenim labelled krugovima, dobijaju kompleks istih? Gubiš pravo (koje zapravo i ne želiš) da budeš "mallgoths or neo-goths in the US, cucarachas in Spain, dark in Latin America and Italy, gogans in Australia, hackians in New Zealand and fjortisgoth in Norway, spooky kids, moshers or mini moshers in the UK"....

I tako možemo da od jednog manjeg, pravimo jedan veći koncentrični krug u kojem nema objašnjenja jer isto nije ni potrebno. Voljela bih kada bi ljudi jednostavno mogli da žive bez oznaka, ali one su, očigledno i te kako potrebne, kao što su i oduvijek bile...

 

edit: Šteta što nick ne ide u prilog mom postu. Slični villain likovi me nikada nisu zanimali, fizički gledano, but nevermind :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd ovako...

Eto, ja volim crno, vampire, krv i slichne stvari... Ne govorim da sam goth. Zashto? Takva sam kakva sam, ne zato shto pokushavam da budem gothic, ili zbog neko drugog glupog razloga; nebo je plavo, trava je zelena ja volim dark stvari. Jednostavno sam prirodna. Da li se takva osoba zove goth, punker ili debil, potpuno je ne bitno.

Sada volim to, mozhda za godinu dana postanem hipi devojka ( :) ) NIJE VAZHNO! VAZHNO JE DA SAM JA!

 

IPB ImageIPB Image

 

Ljudi, budite prirodni, onakvi kakvi ste, kako ce vas drugi ljudi imenovati, shta ce misliti o vama - zabole vas!

 

 

Toliko.

Nadam se da ste shvatili shta sam htela da kazhem. Kome neshto nije jasno, neka pita.

 

-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre bi se moglo reci da je obrnuto; nije da me i jedno i drugo dotice.

 

:) Mislim da su i jedni i drugi to samo da bi se jebali... :)

Kako ne vidite...Ista stwar sa rokerima i metalcima.

Dobar deo devojak ulazi u te vode samo zbog nekog decka koji joj se svideo,posto zavrsi s tim,ne moze da se izvuce tako lako kao sto se uvukla u dark/metal krpice...

Neke cak i zavole muziku i nachin zivota,a uostalom,ko smo mi da bismo im sudili,mi "prosvetljeni" samo sedimo ovde i serendamo...

Moze biti i obrnuto ponekad...

Edited by 3vil

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jedno sam siguran: veliki deo muških poklonika gothic subkulture je u tim vodama da bi jebao pripadnice goth subkulture. I to je ok.

icon_smile.gif Mislim da su i jedni i drugi to samo da bi se jebali... icon_smile.gif

Kako ne vidite...Ista stwar sa rokerima i metalcima.

Dobar deo devojak ulazi u te vode samo zbog nekog decka koji joj se svideo,posto zavrsi s tim,ne moze da se izvuce tako lako kao sto se uvukla u dark/metal krpice...

Neke cak i zavole muziku i nachin zivota,a uostalom,ko smo mi da bismo im sudili,a vi "prosvetljeni" samo sedite ovde i serendate...

Moze biti i obrnuto ponekad...

 

:) Mislim da su i jedni i drugi to samo da bi se jebali... :)

Kako ne vidite...Ista stwar sa rokerima i metalcima.

Dobar deo devojak ulazi u te vode samo zbog nekog decka koji joj se svideo,posto zavrsi s tim,ne moze da se izvuce tako lako kao sto se uvukla u dark/metal krpice...

Neke cak i zavole muziku i nachin zivota,a uostalom,ko smo mi da bismo im sudili,mi "prosvetljeni" samo sedimo ovde i serendamo...

Moze biti i obrnuto ponekad...

 

FUKK! TEK SAM SADA PRIMETIO DA SAM QUOTOVAO POGRESNU OSOBU!!!!

SORRY :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze i samo 30kg :bigblue:

btw, vecina goticarki koje znam nisu debele :razz:

таман се понадо ја да ће ка'еш 'може и само црнину'... :ввинк: то што ти знаш нису готичарке него фејкерке - познато је да не може да се мрачи из ћошка КСТа на празан стомак.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuuuuuuuu,koliko su mi puta ljudi rekli tako nesto...

Zar ne bi bilo bolje da se osisas,pocnes da se oblacis normalno(usput se odreknes svakog licnog obelezja),slusas normalnu muziku(tj,i da se odreknem prava na licni izbor) i zabavljas se kao i svi ostali(i.e.postanes glup(cast izuzecima...))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...