Jump to content

Metal Church


Anno Mundi !

Recommended Posts

Od ovog benda sam uvek voleo samo prvenac koji je lagano jedan od najboljih albuma u metalu ikada. Odlucio sam da pocujem ovaj novi. Nisam bas stigao da mu se posvetim, al za sad su mi samo prve dve pesme upale u uvo. Mocan Howe-ov vokal, rifovi, old skulerska produkcija, tradicionalni hevi metal u 21. veku... Moze li bolje od ovoga ?

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

More, ne zna se el bolja ta ili "Sky Falls In". Ovoliko dobre epike bukvalno još od Human Factor/HIB perioda nisu imali. Bilo je par dobrih komada i tokom Munroe ere...ali ono, jebeš Munroa.

 

Za sada ubedljivo najprijatnije iznenađenje godine. Bolji album nego što sam ikada mogao da se nadam, posebno nakon kolapsa od prošlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nakon sto sam novi album obrnuo prva dva puta ustisci su mi bili bas slabi, sve mi je dosta zvucalo osrednje, cak sam se zapitao cemu taj blagi hajp koji se dizao oko tog izdanja (ok, jasno mi je da je to zbog Howe-a), jer mislim da sam izmedju ostalog i na ovom forumu negdje sporadicno nailazio na hintove i pozitivne komentare o albumu. Onda mi se, iz nekog razloga, ocigledno desilo "preciscavanje receptora" ili nesto tako :haha: jer mi se sa narednim preslusavanjima slika o albumu promjenila bukvalno za 180 stepeni. :) Mozda mu je trebalo malo vremena da udje u usi, sta znam. Jos nisam formirao konacnu sliku o albumu, jos ga preslusavam dok se vozim gradskim prevozom, ali sada mi pjesme bas dobro leze, nekako su skoro sve ujednacene tenzije, a opet drze paznju i razmrdavaju. Sto se tice mog iskustva sa Metal Churchom, albume nakon Hanging in the Balance (koji mi je i njihov najbolji album) nisam ni slusao, osim onog posljednjeg iz 2013, ali ovaj novi po svojoj atmosferi i stavu svakako vraca bend u taj period prelaza iz 80ih u 90e.

Uglavnom kako stvari stoje, ovo je veoma pristojno izdanje, respektabilan povratak Mike-a Howe-a u bend i vjerovatno album koji ce mi se naci medju top izdanjima za ovu godinu. Citam ovde i ostale komentare nakon izlaska albuma, slazem se da je pred kraj malo slabiji, da se ja pitam izbacio bih "It Waits" i recimo "Blow Yout Mind" ili "Soul Eating Machine".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Meni ovo nije loše, te rerecord varijante mogu da podnesem kad su ograničene na pojedinačne bonus pesme tu i tamo. Još je tu i Todd, pa kul, drugarska saradnja.

 

I da, How zaista ima užasan ukus za ove kožnjake u spotovima :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

West Coast metal veterans METAL CHURCH will release their 12th full-length studio album, "Damned If You Do", on December 7. "Damned If You Do" is described in a press release as "a cross between the band’s iconic 'Blessing In Disguise' and 'The Human Factor'. This new offering features ten fully charged, classic-metal-influenced songs that showcase the sound that has garnered the band a solid fanbase for over three decades," the press release adds.

 

metalchurchdamnedifyoudocdpromoad.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope, meni su oni od Hanging bili bukvalno na aparatima, prosli ih je vratio u zivot.

 

A to za top 25 je diskutabilno takodje, u sustini je prica ono sto Lelek rece poslednje na Vektor temi.

 

edit: sad gledam prethodnu stranu i vidim da ni najmanje nisam usamljen u misljenju za Xi tako da je ipak problem u pesku u tvojoj starackoj vagini :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kad ste desperate za taj neki oldschool heavy metal zvuk pa se nalozite na cist prosek.

 

jedino Satan grmi na nivou, ostalo ili matorci na polu prazan rezervoar ili klinici koji ih lose imitiraju.

 

nisam kriv sto sam probirljiv, nemam vremena svaki prosek da vrtim u nedogled :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...