Jump to content

Recommended Posts

"Tamerlan’’ je ’’one man band’’ osnovan krajem 2005. godine sa ciljem sviranja atmosfericnog Black metal-a, ali je vremenom stil promenjen u atmo dark ambient obogacen srednjevekovnim i paganskim, pa i po neki put orjentalnim melodijama.

21og marta 2006. godine Tamerlan izdaje promo cd sa 4 (3 kompozicije + demo) numere ukupnog trajanja od 13 minuta.

Evo link gde mozete chuti i skinuti pesmu: http://www.audiostreet.net/artist.aspx?artistid=43911

 

Za sve zainteresovane, kontakt na :

Mail : [email protected]

Fon : 063/ 8985 - 265

Edited by FromTheMIndOfASickPeople

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. pre nego sto serete googlajte pa info.. a imate i wikipediju

2. Tamerlan je bio NE TURSKI vec Uzbekistanski vojskovodja. Mada chesto se govori da je zapravo mongolski( posto je tad chitava ta teritorija bila pod mongolima )

takodje se smatrao i veoma mocnim magom.

3. to je band mog ortaka i nema preterano veze samnom , cisto da se zna.

 

poz!

Edited by FromTheMIndOfASickPeople

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda stvarno ime benda dato po turskom vojskovodji icon_mad.gif

pazi ako nešto volim i pratim to je Srbija za vreme vladavine despota Stefana Lazarevića icon_redface.gif

 

niko ne sere ništa za bend, komentarišemo samo o imenu benda. možda se misli na nekog drugog Tamerlana ali ovog koga ja znam taj je bio opasan i bio je turski vojskovođa/vladar. poreklo mu ne znam tačno ali se zna za koga je radio...

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ako nešto volim i pratim to je Srbija za vreme vladavine despota Stefana Lazarevića icon_redface.gif

 

niko ne sere ništa za bend, komentarišemo samo o imenu benda. možda se misli na nekog drugog Tamerlana ali ovog koga ja znam taj je bio opasan i bio je turski vojskovođa/vladar. poreklo mu ne znam tačno ali se zna za koga je radio...

avaj malo pre si rekla da se klao.. sad ispade da ne zansh kog je porekla., ono nemoj da tvrdish netachne informacije molim te... lik provereno zna da je bio uzbekistanac , sta vise lik ciji je bend je uzbekistanac po poreklu.

jedine veze koje je Temerlan imao sa turcima to sto je bajazita skratio za otprilike.. mm.. glavu i nesto malo od vrata...

Edited by FromTheMIndOfASickPeople

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre dečko, ja sma pisala seminarski rad na preko 20 strana o Stefanu i Tamerlanu i čemu još ne. Mojne da mi pričaš ko je šta tu bio. Neću da se ubeđujem sad i idem od teme, ali znam šta pričam. A ti uzmi malo pa se informiši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre dečko, ja sma pisala seminarski rad na preko 20 strana o Stefanu i Tamerlanu i čemu još ne. Mojne da mi pričaš ko je šta tu bio. Neću da se ubeđujem sad i idem od teme, ali znam šta pričam. A ti uzmi malo pa se informiši...

da 20 strana ni poreklo mu ne znash . mozda to nije taj lik .. mozda imaju slichno ime ? jel ti nije palo na pamet da nekom blatish reputaciju tvojim EGOM tipa ja sve znam o tom i tom liku .. bla bla ...

Edited by FromTheMIndOfASickPeople

Share this post


Link to post
Share on other sites

da 20 strana ni poreklo mu ne znash . mozda to nije taj lik .. mozda imaju slichno ime ? jel ti nije palo na pamet da nekom blatish reputaciju tvojim EGOM tipa ja sve znam o tom i tom liku .. bla bla ...

uopšte mi nije namera da ikome blatim reputaciju, daleko od toga...

ne ložim se da sve znam o tome ali baš život i delo Stefanovo znam odlično a samim tim i ljude s kojima je ratovao. uostalom, boli me uvo, nek se zove kako hoće... a on čim je bend nazvao po njemu verovatno je imao razlog i treba da je spreman na ovakva pitanja. da je nazvao bend "knez Lazar" verovatno mu niko ništa ne bi rekao... icon_smile.gif

uostalom, kao što rekoh, neću da ulazim u raspravu. ja znam koliko znam i kraj. icon_cool.gif

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u turskoj se koristi to ime , to da ali

 

Timur(temerlan) claimed direct descent from Jenghiz Khan through the house of Chagatai. He was born at Kesh (the Green city), about fifty miles south of Sarmarkand in 1336, a son of a lesser chief of the Barlas tribe. Sharaf ad-Din explained that he received arrow wounds in battle while stealing sheep in his twenties and left him lame in the right leg and with a stiff right arm for the rest of his life. But Tamerlane made light of these disabili

 

http://www.silkroadfoundation.org/artl/timur.shtml

 

 

DA NE BUDE ZABUNE LIK KOJI JE NAPRAVIO TAJ BEND IMA BIOLOSKO IME TIMUR I UZEBEKIJSTANAC JE PO POREKLU , ZATO JE PRVENSTVENO NAZVAO BEND NE ZBOG TAMO NEKOG TURSKOG VOJSKOVODJE!!!

 

DA NE BUDE ZABUNE I BEZ GLUPIH NACIONALNIH PREDRASUDA!!

 

POZ

Edited by FromTheMIndOfASickPeople

Share this post


Link to post
Share on other sites

u turskoj se koristi to ime , to da ali

 

Timur(temerlan) claimed direct descent from Jenghiz Khan through the house of Chagatai. He was born at Kesh (the Green city), about fifty miles south of Sarmarkand in 1336, a son of a lesser chief of the Barlas tribe. Sharaf ad-Din explained that he received arrow wounds in battle while stealing sheep in his twenties and left him lame in the right leg and with a stiff right arm for the rest of his life. But Tamerlane made light of these disabili

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Tamerlan

 

ja ovde nevide nista za balkan ?

za ovaj seminarski sam pročitala X knjiga na tu temu tako da me minimalni članci na netu u vidu "enciklopedija" ne zanimaju. uzmi ti pročitaj nešto više o tome pa onda ćemo da diskutujemo.

alo brate, jel znaš ti kako je Tamerlan došao na vlast? sad ću ja da ti kažem: na početku je bio niko i ništa, nekom pastiru je uzeo ovce. onda je tako NA PREVARU išao sve dalje i dalje, okupio je ljude i napao na prevaru nekog vladara. pobedio je i njega i opet prevarom zauze Persiju. čovek je bio podmukao i pokvaren i sve što je postigao, postigao je na prevaru. ne pričam to napamet, to piše u knjigama sve.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

za ovaj seminarski sam pročitala X knjiga na tu temu tako da me minimalni članci na netu u vidu "enciklopedija" ne zanimaju. uzmi ti pročitaj nešto više o tome pa onda ćemo da diskutujemo.

alo brate, jel znaš ti kako je Tamerlan došao na vlast? sad ću ja da ti kažem: na početku je bio niko i ništa, nekom pastiru je uzeo ovce. onda je tako NA PREVARU išao sve dalje i dalje, okupio je ljude i napao na prevaru nekog vladara. pobedio je i njega i opet prevarom zauze Persiju. čovek je bio podmukao i pokvaren i sve što je postigao, postigao je na prevaru. ne pričam to napamet, to piše u knjigama sve.

1. taj post sam editova dao sam bolji link

2. ako imash nesto da ga pitash i da komentarises IMAS MAIL I MOB!! MENI JE ON SAMO ORTAK!!! zato zajebi sa tim komentarima.. ajd poz i ziva bila.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. taj post sam editova dao sam bolji link

2. ako imash nesto da ga pitash i da komentarises IMAS MAIL I MOB!! MENI JE ON SAMO ORTAK!!! zato zajebi sa tim komentarima.. ajd poz i ziva bila.

ma baš me briga da lika zovem sad.... icon_smile.gif

samo sam prokomentarisala ime....

podržavam ideju o tom black metal projektu u svakom slučaju. nek mu je sa srećom icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Natasha!, ja sam apsolvent istroije i cak sam pisao i rad na temu Despot Stefan i njegovo doba. Takodje sam dosta proucavao orijentalnu istoriju, a posebno mongolska osvajanja i moram ti reci da apsolutno nisi u pravu. Tamerlan (ili Timur-Lenk) nije bio Turcin. Stavise ratovao je sa istima i pobijedio je Bajazita Munjevitog u bici kod Angore (danasnja Ankara) 1402, poslije je cega Bajazit dopao zarobljenistva u kome je i umro, a Srbija se oslobodila vazalstva prema Turcima. Stefan Lazarevic je takodje sa 5000 oklopnih konjanika ucestvovao u toj bici.

Sam Tamerlan je tvrdio da potice iz kuce Dzingis Kana da bi dao legitimnost svojoj vladavini (jer je tada skoro kompletna Azija bila pod mongolskom vladavinom.), ali to je malo vjerovatno. Dakle, kao sto kolega kaze, bio je Uzbekistanac.

Vjerijem da ako se malo potrudis, na netu mozes da nadjes dosta o ovome velikome vojskovodji.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, napokon i ja da progovorim o sebi malo. Da, kao shto je jasno recheno iz predhodna dva posta, nikakve veze sa turcima tu nije bilo. Natasha, biraj bolje literaturu icon_rolleyes.gif

A sad da se vratimo na muziku. Shta mislite a? icon_mrgreen.gif

 

 

Inache, nisam ja 100% Uzbekistanac poreklom. To je po ocu. Po majci sam delom Rus. A jedini sam se iz svoje porodice rodio tamo (mali grad kod Novosibirsk-a). Tako da mogu reci da sam ipak u dushi Rus icon_rockdevil.gif

Edited by Tamerlan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ako nešto volim i pratim to je Srbija za vreme vladavine despota Stefana Lazarevića icon_redface.gif

 

niko ne sere ništa za bend, komentarišemo samo o imenu benda. možda se misli na nekog drugog Tamerlana ali ovog koga ja znam taj je bio opasan i bio je turski vojskovođa/vladar. poreklo mu ne znam tačno ali se zna za koga je radio...

pa objasni mi kako je bio turski vojskovodja a pritom se Stefan Lazarević borio protiv njega? U pitanju je bitka kod Angore,gde se Stefan borio kao turski vazal protiv mongola koji je predvodio Tamerlan aka. Timurlenk....

 

 

Uf tek sam sad video prethodne postove.nema veze icon_biggrin.gif

Inače sjajno ime za bend , to me je i privuklo ovom topicu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusao sam ceo demo i mogu reci samo:SVAKA CAST! icon_rockdevil.gif

 

Konacno se kod nas javljaju ovakvi projekti,iako je to trebalo davno da se dogodi....The Mourning Star je ubedljivo najjaca pesma,pogotovu kraj....ponavljam,svaka cast pivopije.gif

 

 

Hvala brate pivopije.gif Drago mi je shto ti se svidja icon_rockdevil.gif

Edited by Tamerlan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...