Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Случајно сам наишао на ово :

Na inicijativu i želju folk pjevačice Dragane Mirković, oko zajedničkog projekta okupili su se pjevači Južnog vetra, koji su 80-ih godina harali estradnom scenom bivše Jugoslavije. Naime, riječ je o pjesmi koju će udruženim snagama otpjevati pjevačka ekipa u sledećem sastavu: Dragana Mirković, Šemsa Suljaković, Mile Kitić, Kemal Malovčić i Sinan Sakić. Popularni pjevači, koji su ostvarili zavidnu solo karijeru, na ovaj način žele da se oduže vjernoj publici, koja ih pamti i podržava kao pjevačku ekipu još iz tog vremena.

Pjesma još nije završena, jer se čeka dio koji treba da otpjeva Sinan Sakić, koji je trenutno u bolnici. Što se ostalih tiče, svako je odradio svoj dio posla i pjesma može da krene!

Било би лепо да буде тако, и још да буде песма Милета Баса...

 

 

Него, схватио сам да је Синан Сакић највећи цар. Није нормално колико добрих песама има! То само људи без душе могу да мрзе... Само послушајте песме као што су Мико, друже мој или Лагала си и не знам шта је више потребно у пијаном стању за срећу, а то су две тужне песме... Мада, уз ове две би ишла доста добро за промену песма Ипчета Ахмедовског, Бог да му душу прости, Да ти гужвам постељу. Апсолутни врх! Таквих песама више нема...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuruze oni ovo tebi po rodnoj grudi udarise :)

 

nego bre sunce vam jel bio neko na Miroslavu?

:violent:

Житиште до смрти, ал' тренутно сам на принудном студенЦком животу у Београду. :) :)

 

АСПИРИН!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Каква Сека ђавола!

 

 

Сад смо сви к'о једно опет,

сад смо јачи него икад!

Свет је мали, не може нас

РАСТАВИТИ НИКО НИКАД!

 

Музиком нисам задовољан превише, али певањем јесам. Кемал, Шемса, Драгана, Миле и Синан су и даље најјачи! Увек ме ухвати емоција кад видимову нову песму на ДМ САТу... Увек!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Одавно ни на Спорту. Немам времена за друге теме, а ни воље за нет. Али ова тема мора да живи и чуди ме да нема љубитеља Јужног ветра да се огласе поводом "reunion"-a певачке поставе овог бенда...

 

 

Ја народњаке не слушам. Само Синана :D Синан има душу...

 

 

 

Срећна вам Нова година! :pivopije:

 

 

Вратићу се ја свуда где сам био...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja kao veliki fan juznog vetra da se oglasim povodom nove pesme...

muzika je tuzna :( u negativnom smislu, mislim nema harmonike!? nema ni gitare, cela pesma je elektronski uradjena?!

svaki put kada slusam neke nove projekte pevaca juznog vetra popizdim... jeste da svi oni dobro pevaju, ali Mile Bas, Sava Bojic i Perica Zdravkovic su najvise doprineli onim albumima koje toliko slusamo i obozavamo. A i otkud Kemal uopste tu? Nek Puknu Dusmani je radjena bez njega. On mi je uvek bio seljak u negativnom smislu, mislim ima pesmu "Skorpion sam ja", nekako mi je ko Mitar Miric...

Ceo album Sinana "Miko, druze moj" je savrsenstvo. "Pusti me da zivim", "Svi Gresimo" odlicni su albumi. Ali cujem neku pesmu, Sinan peva, "Boze, kako godine lete...". Ne znam kako se zove pesma ali je ocajna i bezukusna.

Mile Kitic je takodje 86,87 imao odlicne albume - "Kockar" i "Mogao sam biti car" su meni licno omiljeni, nema pesme u kojoj se glupira u kojoj peva o glupostima. Sad ga vidim na TV-u majmunise se sa Djoganijem!? ili sa Funky G, isti qrac...

Jedino nista novo Semsino nisam cuo, a mozda je i bolje tako :D

sto se tice ostalih, Jasar ima neke dobre pesme "Jednoj zeni za secanje dugo", "Kad sveca dogori", "Vencajte me sa njenom lepotom" i jos par. Ovo ostalo je sve smesno. Mislim, covek ima pesmu "Luduj sine dok si mlad" ili tako nesto... mislim wtf?!

ja bih jos ljubiteljim JV zvuka preporucio album Serifa Konjevica "Potrazi me", najbolja pesma mi je "Gdje su sada". Juzni Vetar u svom najboljem izdanju ;-)

e, da, mnogi ne znaju da je Louis snimao sa Juznim Vetrom. Cak je i "Dunjo Moja" pesma iz JV kuhinje...

poz svima i

NEK PUKNU DUSMANI!

i da, ja u principu ne volim narodnjake,imam ogromnu kolekciju muzike koja se uglavnom sastoji iz rockabilly/blues/jazz/surf ali gorepomuniti albumi su previse kvalitetni da covek ne bi obracao paznju na njih...

Edited by Elmo Lewis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...