Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

Jel' neko slušao Bokija Maradonu, ima hit ''šteta što smo ljubavnici samo'', izdao je jedan album 1987. u duhu Sinanovih ranih radova

 

Ne semnjam da ga je Teša već slušao. :)

jesam jesam :)

 

I jedan biser: Mile Kitić je nedavno bio u americi i izigravao žigola jednoj bakuti koja plaća likovima za snošaj circa 1000$, ali Mile tuki ju je toliko oduševio svojim umećem da mu je dala sat u vrednosti od 8000$, a Mile kao dobrocinitelj, isti je prodao ciganima upola cene, kad se vratio u Srbiju. Navodno, nije mu stalo do love, već eto što se pokazao. A i neki matori mu je nedavno nudio oko 1000eura da mu ćerku razveće pojasa nevinosti, dok je Marta Savić za to vreme bila na havajima gde su je dva crnca hladila palminima listovima i cedili joj sok od banane. :)

 

Bilo je objavljeno u jednim domaćim novinama.

 

hehe nisi normalni sa tim tracevima,obozavam ih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овако, од Синана нема већи цар! Наравно, Синана са Јужним ветром. Ја сам скинуо дискографију и одушевљен сам. Удара на емоцију...

 

 

Узгред, пошто знам да овде људи врло цене Кемала, обрадоваће их то да ће у блиској будућности Кемо снимити албум са Милетом Басом, тј. Јужним ветром. Ја то остварење једва чекам, али да има живу хармонику...

Edited by Álvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Овако, од Синана нема већи цар! Наравно, Синана са Јужним ветром. Ја сам скинуо дискографију и одушевљен сам. Удара на емоцију...

 

 

Узгред, пошто знам да овде људи врло цене Кемала, обрадоваће их то да ће у блиској будућности Кемо снимити албум са Милетом Басом, тј. Јужним ветром. Ја то остварење једва чекам, али да има живу хармонику...

 

da sinan je car stvarno.a u vezi kemala pa drago mi je sto cujem to.i naravno da bude ovoga puta zive harmonike,a ne kao u tek tek

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Miroslav Ilic, Cune, Karovic... kao i pojedina djela Juznog Vetra zaista imaju odredjenu tezinu i meni nikad nije bio problem da to priznam... Prije neki dan sam cak na TV odgledao sat vremena snimka sa koncerta Miroslava ilica u Areni i sve bilo stvarno vrhunski i profesionalno, i sam nastup i kvalitet izvodjenja,produkcija, ma sve... Mnogi rok bendovi bi imali stosta da nauce gledajuci ove snimke...

 

Samo sto se ta muzika uopste ne treba svrstavati u istu temu sa ovim dronfuljama i klosarima s Pinka koji su

 

smeće od muzike za smeće od naroda, potražnja i ponuda, tržišna logika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miroslav Ilic, Cune, Karovic... kao i pojedina djela Juznog Vetra zaista imaju odredjenu tezinu i meni nikad nije bio problem da to priznam... Prije neki dan sam cak na TV odgledao sat vremena snimka sa koncerta Miroslava ilica u Areni i sve bilo stvarno vrhunski i profesionalno, i sam nastup i kvalitet izvodjenja,produkcija, ma sve... Mnogi rok bendovi bi imali stosta da nauce gledajuci ove snimke...

 

Samo sto se ta muzika uopste ne treba svrstavati u istu temu sa ovim dronfuljama i klosarima s Pinka koji su

uh da zaboravio sam na karovica.lik je legenda i muzika mu stvarno ima tezinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Узгред, пошто знам да овде људи врло цене Кемала, обрадоваће их то да ће у блиској будућности Кемо снимити албум са Милетом Басом, тј. Јужним ветром. Ја то остварење једва чекам, али да има живу хармонику...

 

Ne seri!Sjajno!To ce biti pravi povratak starom dobrom zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako-------treba mi pomoc

ako je neko gledao koncert u Zetri 1991 gde pevaju uzivo Seki,Ceca,Rizo,Keba,Haris,Vesna Zmijanac,,Enes Begovic,Esad Plavi,Biljana Jeftic,Ana Bekuta, na kraju na scenu izlaze Saban i Miroslav i Saban je otpevao jednu pesmu kojoj tekst ide ovako:

 

ko mi nocas korak prati

ko mi nocas senku gazi

to je druze ona

to je druze ona

to je druze ona

prva ljubav moja

 

ako neko zna kako se zove ova pesma?????

tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Тина Porsche

 

oduvek sam drugaricama tvrdila da si puko pa ti nemas ni za viski vec samo za kiselu vodu!

eto vidite sta droga ucini od coveka,kako ce sad nekoj otmenoj i zgodnoj dami da plati pice?

 

em si uz to mator a kulojarima kruze price da si i poprilike perzverzan. nijedna te bre vise nece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo je plejlista ( bila bi dosta veca da sam trenutno u Bajinoj Basti ) :

 

Asim Brkan - Jednom sam i ja voleo

Cune - Janicar

Dobrivoje Topalovic - Crno vino

Ferid Avdic - Dijana

Haris Dzinovic - Odlazi od mene

Luis - Kletva

Marinko Rokvic - I kad me svi zaborave

Marinko Rokvic - Zanela me svetla velikoga grada

Miki Jevremovic - Pijem

Miroslav Ilic - Lazu da vreme leci sve

Miroslav Ilic - Tebi

Nedeljko Bilkic - Krcma u planini

Toma Zdravkovic - Pesme moje

Tozovac - Ljubavi moja tugo

Roki - Zena

Slavko Banjac - Daleko negde , ko zna gde

Toma Zdravkovic - Naviko sam ja na nocni zivot

Toma Zdravkovic - Tuzno Leto

Tozovac - Prazna casa na mom stolu

Tozovac - Ti si me cekala

 

Posebno izdvajam : Janicara , Kletvu , Svetla velikoga grada , Pesme moje , Tuzno leto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno je koliko ima upliva orijenta u nasim narodnjacima! Da ne spominjem sve nase obrade, pre svega, turskih pesama. Ipak, koliko god se opirali, mi imamo puno dodirnih tacaka s Turcima, valjda je moralo nesto ostati iza njihove vladavine... :icon_neutral:

Btw, cesto na nastupima igramo upravo uz originalne pesme (koje su nasi pevaci obradili- kao npr. Viki, Cola itd), pa ljudi misle da plesemo uz narodnjake. Cak nas je jedan clan prvih Zvezda Granda (necu da navodim ime) na nekom humanitarnom nastupu zvao da mu se pridruzimo, ali smo se mi zahvalile na ponudi i odbile na fin nacin, rekavsi da nemamo obicaj da plesemo uz takvu muziku. Ipak, ko smo mi da menjamo tudje obicaje, kulturu...?

Sto se tice Granda, zaista nemam reci... Ajd sto to slusaju babe i dede, nego mladi mi ne idu u glavu??? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno je koliko ima upliva orijenta u nasim narodnjacima! Da ne spominjem sve nase obrade, pre svega, turskih pesama. Ipak, koliko god se opirali, mi imamo puno dodirnih tacaka s Turcima, valjda je moralo nesto ostati iza njihove vladavine... :icon_neutral:

Btw, cesto na nastupima igramo upravo uz originalne pesme (koje su nasi pevaci obradili- kao npr. Viki, Cola itd), pa ljudi misle da plesemo uz narodnjake. Cak nas je jedan clan prvih Zvezda Granda (necu da navodim ime) na nekom humanitarnom nastupu zvao da mu se pridruzimo, ali smo se mi zahvalile na ponudi i odbile na fin nacin, rekavsi da nemamo obicaj da plesemo uz takvu muziku. Ipak, ko smo mi da menjamo tudje obicaje, kulturu...?

Sto se tice Granda, zaista nemam reci... Ajd sto to slusaju babe i dede, nego mladi mi ne idu u glavu??? :confused:

 

pa ni orjentu stvari nisu nista bolje,i tamo sada izumire izvorna orjentalna muzika a slusa se kojakav turbo folk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нисам знао где да метнем, па рекох ајд' овде:

 

http://uk.youtube.com/watch?v=jV9Oufu1A3A

 

ипак се спомиње Кеба, па има неке аналогије. :da:

Значи лудило, колико сам се ја ваљао од овог спота као клиња ... нисам га видео цирка 10 година.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...