Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

Па, није никаква тајна да сам ја одрастао на Мирославу Илићу (и почео да певам прео његових песама), Тозовцу и оној једној касети Зорана Калезића коју је ћале држао у колима ("Добро вече, изгубљена надо"... сретосмо се и љубисмо крадом, добро вече и последње збогооооом, све што сам волео волео сам с тобом). А онда у 6. години преко најбољих ортака открио Балашевића и Чорбу, те Кербер преко тетке и њеног друштва, али то је друга прича.

 

Углавном, Јован Михаљица и Чуки су највећи квлт. Нисам још срео особу, сем моје сестре, која зна за ту двојицу.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, није никаква тајна да сам ја одрастао на Мирославу Илићу (и почео да певам прео његових песама), Тозовцу и оној једној касети Зорана Калезића коју је ћале држао у колима ("Добро вече, изгубљена надо"... сретосмо се и љубисмо крадом, добро вече и последње збогооооом, све што сам волео волео сам с тобом). А онда у 6. години преко најбољих ортака открио Балашевића и Чорбу, те Кербер преко тетке и њеног друштва, али то је друга прича.

 

Углавном, Јован Михаљица и Чуки су највећи квлт. Нисам још срео особу, сем моје сестре, која зна за ту двојицу.

 

ma ok je, bre, samo sam se osvrno na post gosna mrznje...aj da ne spamujem vise na ovoj gej temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh Tozovac... I ja sam odrasla na njegovim pesmama, a i sada povremeno volim da ih čujem. Ko kaže da ne voli pesme kao što su: Prazna čaša na mom stolu, Ti si me čekala, Vlajna, Danče... - laže :da:

 

Sećam se da sam u to vreme volela i pesmu "Crno vino crne oči" Dobrivoja Topalovića. To je strašna pesma :opusteno:

 

Moj prvi susret s narodnom muzikom bio je kroz kasetu Save Radusinovića.

"Mnogo sam te zavoleo al ti reći nisam smeo... S tobom ode moje duše deo. Eh kad bih te opet sreo..." :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мој први сусрет је био с касетом Јасмина Мухаремовића из '80 и неке. Нисам стигао никад ни да је послушам, мислим да смо је уништили к'о деца или је бацили негде... А, иначе, Јасмин је одличан певач са квалитетним првим албумом из '87. После тога, ништа...

 

 

Узгред, чуо сам ја за онога Михаљицу..

Share this post


Link to post
Share on other sites

А онда у 6. години преко најбољих ортака открио Балашевића и Чорбу, те Кербер преко тетке и њеног друштва, али то је друга прича.

 

Živela tetka i njene drugarice! Mislim, s' drugaricama bih izlazio na piće! ;)

 

Šta kažete za OVU STVAR?

 

Znači kol'ko sam se cerek'o ki nezdrav, kad bejah mali ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... оној једној касети Зорана Калезића коју је ћале држао у колима ("Добро вече, изгубљена надо"... сретосмо се и љубисмо крадом, добро вече и последње збогооооом, све што сам волео волео сам с тобом).

 

To je to, kvlt :pivopije::rockdevil:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

turbo-folk je danas mrtav ovo danas je neko post-turbo folk sranje.nema vishe onih harmonika,klavijatura i gitara u isto vreme.danas ovo iz granda je vishe iskvarena pop muzika sa elementima turbo folka.sve prelazi u prokleti pop a gubi se onaj pravi tresh duh koji turbo folk ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ste culi za televiziju Duga iz NS-a?

 

Nema veze, tamo sam vidjao mnoge kultove. Bile su i zive svirke i najvise me je zadivilo kada sam cuo jednu pesmu koja je jbn progressive! Lude solaze na harmonici pa na klavijaturama i tako se smenjuju ,tkz. dzemovanje, k'o Symphony X u najboljim danima jbt.

Zaboravio sam ime pevaca jbg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno si u pravu!

Grand je sahranio istinski turbo folk, ovo što oni prave ja nazivam kurvo folk.

Baš tako ... najkomercijalni i najjednostavniji mogući pop, sa elementima folka ...i naravno kurvinskim tekstovima.

 

najbolji primer kurvo folka je pesma gacice od goge sekulic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ste culi za televiziju Duga iz NS-a?

 

Nema veze, tamo sam vidjao mnoge kultove. Bile su i zive svirke i najvise me je zadivilo kada sam cuo jednu pesmu koja je jbn progressive! Lude solaze na harmonici pa na klavijaturama i tako se smenjuju ,tkz. dzemovanje, k'o Symphony X u najboljim danima jbt.

Zaboravio sam ime pevaca jbg..

 

tv duga je zivi kult.ako smo vec kod progresivnih stvari evo ga miki cortan http://www.youtube.com/watch?v=qghL5EOX_jg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ono staro nije turbo folk po meni. to je narodna muzika.

 

Naravno.

Rade Jorović, Miroslav Ilić, Cune, Tozovac - jesu perjanice narodne muzike.

 

Pod pravim turbo folkom podrazumevamo oldskul Željka Šašića, Boru Majstorovića, Vendi, druga Bobana itd.

Uskočila si minut pre mene - brzi prsti. ;)

 

 

 

najbolji primer kurvo folka je pesma gacice od goge sekulic

Eh Tešo da je samo ta pesma, ne zna se koja je grđa od koje.

Je l' si čuo ''Made In Serbia'' od Slađe ex-Đogani ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh Tešo da je samo ta pesma, ne zna se koja je grđa od koje.

Je l' si čuo ''Made In Serbia'' od Slađe ex-Đogani ?

 

Istina. Da je samo ta bilo bi dobro... Pogledajte samo Tinine pesme. Ona baš eksplicitno nalašava da je sponzoruša. Ali ni ostale ne zaostaju... Glupače.

 

Smeta mi kada kažem da slušam i narodnu muziku, neki imebecil se odmah uhvati za ove nove "zvezde", a prava narodna muzika je stvarno kvalitetna :da:

 

 

Btw, ne znam za tu Sladjinu pesmu, ali znam onu "7 sprat i mrak u stanu, znam da imaš to u planu, da mi pokažeš kolko si jak, vidim da si lak" ili "don perinjon" :huh:

Edited by Natasha!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeta mi kada kažem da slušam i narodnu muziku, neki imebecil se odmah uhvati za ove nove "zvezde", a prava narodna muzika je stvarno kvalitetna :da:

Оп-оп-опанчићи на кљунчиће, на брич панатлоне, а-ча а чарапе од вунице, маме девојчиииииице...

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, ne znam za tu Sladjinu pesmu, ali znam onu "7 sprat i mrak u stanu, znam da imaš to u planu, da mi pokažeš kolko si jak, vidim da si lak" ili "don perinjon" :huh:

 

Te pesme su idealne za, sto ja volim da kazem, 'nabijanje' po diskotekama, zurkama, fensi mestima :D U tu svrhu su i pravljene iste. Ko ocekuje da ce da cuje ol skul tamo, gubi vreme.  Ja sam jednom slucajno na zuraju pustio od Kitica 'Svi kockari gube sve' (uber stvar iz perioda JV), zamalo me nisu kamenovali :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Углавном, Јован Михаљица и Чуки су највећи квлт. Нисам још срео особу, сем моје сестре, која зна за ту двојицу.

 

 

E sad kad ti budem rekao neces mi verovati!! Znas li da smo Jovan Mihaljica i ja zajedno sluzili vojsku kod tebe na Vozdovcu u kasarni 4. Juli?!I da li verujes da je Mihaljica pustao muziku na razglasu na pisti u kasarni?Odredili su mu da on pusta muziku posto se jelte on u to razume.Bio je guster u drugoj ceti,ne u mojoj ali smo se znali i bili smo u super odnosima.Ipak on se plasio mene (to mi je rekao zemljak koji je bio sa njim u ceti).Jednom prilikom pred kraj mog vojnog roka (1996) upao sam pripit kod njega u kabinu gde se pusta muzika pred postrojavanje i dao mu da pusti kasetu pod izgovorom da je to "neki rok". On naravno nije mogao da me odbije a na kaseti je bila namestena pesma Pathological alternative od Bloodbath-a.LUDNICA!!! Na pisti izbila tuca medju vojnicima!Ko poznaje Mihaljicu licno da mu potvrdi to. :)

 

"Eh da imam neku moc makar jednu noc"-prvi Mihaljicin hit...Kazu da ima neverovatno slican glas kao Sapke (vodja svih sabana) i da ga odlicno skida.To se najbolje vidi u duetu sa Stojom,ne secam se za koju pesmu bese...

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оп-оп-опанчићи на кљунчиће, на брич панатлоне, а-ча а чарапе од вунице, маме девојчиииииице...

 

 

Baba Lepa :rockdevil:

Najviše volim od nje: "<3 je moje violina, što je diraš kad ne znaš da sviraš...." ^_^

 

 

Te pesme su idealne za, sto ja volim da kazem, 'nabijanje' po diskotekama, zurkama, fensi mestima :D U tu svrhu su i pravljene iste. Ko ocekuje da ce da cuje ol skul tamo, gubi vreme. Ja sam jednom slucajno na zuraju pustio od Kitica 'Svi kockari gube sve' (uber stvar iz perioda JV), zamalo me nisu kamenovali :D

 

Period JVa je neprevazidjen! Mile je tada kidao. Jedna od omiljenih njegovih pesama mi je svakako "Moj sokole" :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste :da:

 

volela bi da ima neko mesto gde može da se sluša takva muzika (a da nije moja soba).... baš mi se sluša nekad... :wub:

 

i da odeš negde, samo grand ima... <_<

 

 

kod mene u winampu sad: :redface: uvenuće narcis beli - šaban

 

želeo sam sinoć da te vidim

nisam mogao svoju čežnju skriti

mislio sam da češ biti sama

hteo sam ti cveće pokloniti

 

uvenuće narcis beli

što sam tebi hteo dati

na stolu kraj slike tvoje

suzom ću ga zalivati

 

:veseli:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...