Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

mito svaka cast

 

 

Добра је овај Халидова пјесма, само није народњак.. Kao ова хитчина:http://www.youtube.com/watch?v=2eAOpsPGd1k :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

secem vene na ovu pesmu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad god odem u ''Malo Takovo'' ovo naručim da mi pevaju dok se urniram. Ranije i u ''Točku'' kod mirijevskog bulevara, dok nisu ukinuli muziku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=-PVlFZvhGcM

 

http://www.youtube.com/watch?v=Sg_Q7RtcRsI

 

Je l' zna neko gde mogu da se nadju albumi od onog lika što se potpisivao kao EDO, pevao je onu stvar ''čudna žena beše vera''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' zna neko gde mogu da se nadju albumi od onog lika što se potpisivao kao EDO, pevao je onu stvar ''čudna žena beše vera''.

 

Прегледао сам све чега сам се сетио, али нисам успео да нађем.

 

Иначе, ево нешто најгоре и најбесмисленије што сам видео у ових својих 22 године

 

http://www.youtube.com/watch?v=pT7zWHjiNuw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не буди ретард.

ne drug.

upravo obrnuto.

jebeno ne ide jedno s drugim.

ili mozhda samo iz moje perspektive. jbg 90te. nismo se svi rodili с начале istih nego odrastali tada. bilo gadno.

nebitno.

 

moje zhelje ostaju iste. nije teshko. jer ne verujem da imaju ikakvog efekta. problem je ako poverujesh da imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znam, ovo je krajnje nezrelo i zatupasto ali:

Svim posterima na ovoj temi i njihovom potomstvu zhelim dugu i mukotrpnu smrt usled neizlecivih kancerogenih oboljenja.

Izvinite na smetnji.

 

Што болан?

ili mozhda samo iz moje perspektive. jbg 90te. nismo se svi rodili с начале istih nego odrastali tada. bilo gadno.

 

Народњаци су део деведесетих јер не бира музика интелигенцију него интелигенција музику.

О томе се ради.

Ко је интелигентан ал' у оном општем смислу те речи типа паметан, може да слуша све.

 

Но, интелигенција лавова са врелог асфалта деведесетих је била јако ниска, они су прихватили само оно што је популарно. Јер је лако свариво.

Ево кристијан сад прича како он слуша метал. А и прича се за легију да је у клубовима тражио да му пуштају металику.

А они му доћу неки идоли деведесетих. Једноставно они прихватају све што је популарно. Њима је битно да се у јавности поставе као фини кул момци који фаворизују све што воле млади. И ту су они као нормални. Социопатију крију иза тога.

 

Ал баш је поента у народњацима што су лако свариви. Музика за свачије уши. Музика за широке народне масе.

 

То је један разлог за музику деведесетих у овом облику.

 

Други је кафана. Идоли тих лавова са врелог асфалта су били они ликови који су често улетали у кафанске туче јер су били јаки. Они су уживали уз овакву зику, ал нису били кримоси.

Већ камионџије шанери итд. Чак им ни менталитет није на нивоу младих лавова са врелог асфалта. Једино што их је повезало кафанска туча.

Тако да је ова музика постала део тих деведесетих. У виду културе. Назови културе.

 

А са облачењем је слична прича. Само мало преко обале. Неко паметан је видео NYxHC Бендове и момке типа Roger Miret ( agnostic front ) Или Freddy ( Madball ) који су имали тај дизел имиџ много пре наших дизелаша и опет тотално другачији менталитет.

 

 

Назалост наши млади лавови са врелог асфалта су све то спојили у најусранију и најмогућу комбинацију.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne drug.

upravo obrnuto.

jebeno ne ide jedno s drugim.

ili mozhda samo iz moje perspektive. jbg 90te. nismo se svi rodili с начале istih nego odrastali tada. bilo gadno.

nebitno.

 

moje zhelje ostaju iste. nije teshko. jer ne verujem da imaju ikakvog efekta. problem je ako poverujesh da imaju.

Народњаци су из осамдесетих и раније. Бог те благословио.. Није лепо да ми постере проклињеш..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad god odem u ''Malo Takovo'' ovo naručim da mi pevaju dok se urniram. Ranije i u ''Točku'' kod mirijevskog bulevara, dok nisu ukinuli muziku. ]Je l' zna neko gde mogu da se nadju albumi od onog lika što se potpisivao kao EDO, pevao je onu stvar ''čudna žena beše vera''.

 

kako je u malom takovu?kojim danima je uzivo muzika?jel valja uzivo muzika?koliko ljudi bude vikendom i ovako?

 

Da znam, ovo je krajnje nezrelo i zatupasto ali:Svim posterima na ovoj temi i njihovom potomstvu zhelim dugu i mukotrpnu smrt usled neizlecivih kancerogenih oboljenja.Izvinite na smetnji.

 

ma idiote jedan kao da muzika koju ti slusas je ista bolja od turbo folka

 

ne drug.upravo obrnuto.jebeno ne ide jedno s drugim.ili mozhda samo iz moje perspektive. jbg 90te. nismo se svi rodili с начале istih nego odrastali tada. bilo gadno. nebitno.moje zhelje ostaju iste. nije teshko. jer ne verujem da imaju ikakvog efekta. problem je ako poverujesh da imaju.

 

 

Народњаци су из осамдесетих и раније. Бог те благословио.. Није лепо да ми постере проклињеш..

 

kakve crne 80te,90te,tada je narodna muzika uglavnom krenula da prestaje da bude kvalitetna i postala turbo folk djubre

 

ovo je prava stvar

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=_h_CGm-IPjY&feature=related

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel'?

Pa u iole intelektualnijim krugovima, pojava Lepe Lukic se kometarisala kao vrhunac shunda. Samo shto je teshko to znati ako su ti se roditelji lozhili na ista govna.

 

Starogradske pesme su poslednje valjano stvaralastvo iz naroda. A da tuga bude vecha i tu su najbolje stvari obrade A.Rajsa.

 

Dobro israo sam se.

Nadam se da cete iskoristiti shansu za besplatan skrining. Ima ih u svakom Domu Zdravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel'?

Pa u iole intelektualnijim krugovima, pojava Lepe Lukic se kometarisala kao vrhunac shunda. Samo shto je teshko to znati ako su ti se roditelji lozhili na ista govna.

 

Po tim normama 99.9 % muzike koja je na tv-u, nasem stranom nebitno. Kao i metal pank rok moze opusteno da se kategorise u sund.

Sto i nije problem jeste sund.

 

Razlika u nijansama.

Starogradske pesme su poslednje valjano stvaralastvo iz naroda. A da tuga bude vecha i tu su najbolje stvari obrade A.Rajsa.

 

Mi (bar ja ) ne gotivimo narodnjake zbog neopisivog stvaralastva i bozanske inspiracije koje su sipale muze pravo kroz nektar i ambroziju po sred umetnicke duse.

Ja narodnjake volim jer su veseli i smesni.

Isto ko sto volim bukovskog jer je budaletina, kreten, brutalno iskren, cesto u pravu i dobar vizionar. A ne zbog umetnicko-knjizevnih sposobnosti sa kojima je u deficitu ko somalija.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel'?

Pa u iole intelektualnijim krugovima, pojava Lepe Lukic se kometarisala kao vrhunac shunda. Samo shto je teshko to znati ako su ti se roditelji lozhili na ista govna.

 

Starogradske pesme su poslednje valjano stvaralastvo iz naroda. A da tuga bude vecha i tu su najbolje stvari obrade A.Rajsa.

 

Dobro israo sam se.

Nadam se da cete iskoristiti shansu za besplatan skrining. Ima ih u svakom Domu Zdravlja.

 

 

Све је то океј, али Лукићева је бзвз. Највише вреди једини прави андерграунд 80их који опстаје у неком облику и данас Јужни ветар. Оријентал, бас, импровизације, гитара.. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja o неофолку говорим.

 

neofolk je sranje

 

Jel'?Pa u iole intelektualnijim krugovima, pojava Lepe Lukic se kometarisala kao vrhunac shunda. Samo shto je teshko to znati ako su ti se roditelji lozhili na ista govna. Starogradske pesme su poslednje valjano stvaralastvo iz naroda. A da tuga bude vecha i tu su najbolje stvari obrade A.Rajsa.Dobro israo sam se.Nadam se da cete iskoristiti shansu za besplatan skrining. Ima ih u svakom Domu Zdravlja.

 

meni niko u kuci ne slusa narodnu muziku.moji roditelji preziru narodnu muziku isto kao sto preziru rok i od malena su me ucili da budem kulturan,citam knjige,slusam klasicnu muziku.za vreme detinstva zbog tog uticaja i ja sam mrzeo narodnu muziku.ali kasnije sam shvatio da je narodna muzika ono pravo.ovako lepa lukic je pravila dobru muziku u pocetku kasnije je i ona postala turbo folk.ako neki intelektualaci navodno kazu da je sunt sumadijski melos (novica negovanovic,miroslav ilic,tozovac),melos juzne srbije(stanisa stosic,vasilija radojcic),melos makedonije(aleksandar sarievski),bosanski sevdah(safet isovic,zaim imamovic,himzo polovina),tamburaske pesme(zvonko bogdan,janika balas,aleksandar dejanovic,kico slabinac),crnogorski melos(ismet krcic,nikola karovic,bato radulovic),krajiske pesme(grupa drvar,tromedja,baja mali knindza) onda su ti intelektualci gomila liberalnih izdajnickih govanama koji lizu dupe zapadu i teze da uniste nas nacionalni identitet.srpska narodna muzika sa prostora svih srpskih zemalja je deo srpskog nacionalnog identiteta i svako ko ima nesto protiv nje je ustasa

 

 

 

 

 

E ovo je true old schoolhttp://www.youtube.com/watch?v=1Ik2ByVC7jMA ova pesma je po meni jedan od simbola turbo folka 90-ihhttp://www.youtube.com/watch?v=XOM-NhgtBHg

 

ovo je sranje od muzike

 

Све је то океј, али Лукићева је бзвз. Највише вреди једини прави андерграунд 80их који опстаје у неком облику и данас Јужни ветар. Оријентал, бас, импровизације, гитара.. :rockdevil:

 

taj turbo folk je sranje i juzni vetar je sranje.prava muzika je izvorna harmonikaska i tamburaska

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kico slabinac

 

Sta pricas ti?Kico Slabinac je slavonac,rodom iz Osijeka,hrvat,koji je tokom 90-ih ispoljavao svoje ustaske tendencije...sta lupetas.

 

 

taj turbo folk je sranje i juzni vetar je sranje.prava muzika je izvorna harmonikaska i tamburaska

 

Jeste,to je prava muzika.I kvalitetna muzika.Ali JV nije bas toliko sranje kao sto tvrdis,meni licno nije uopste sranje,vec je super zika za opustanje i dobar provod u kafani.A tamo bogami ima i dobre svirke,itekako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni niko u kuci ne slusa narodnu muziku.moji roditelji preziru narodnu muziku isto kao sto preziru rok i od malena su me ucili da budem kulturan,citam knjige,slusam klasicnu muziku.za vreme detinstva zbog tog uticaja i ja sam mrzeo narodnu muziku.ali kasnije sam shvatio da je narodna muzika ono pravo.ovako lepa lukic je pravila dobru muziku u pocetku kasnije je i ona postala turbo folk.ako neki intelektualaci navodno kazu da je sunt sumadijski melos (novica negovanovic,miroslav ilic,tozovac),melos juzne srbije(stanisa stosic,vasilija radojcic),melos makedonije(aleksandar sarievski),bosanski sevdah(safet isovic,zaim imamovic,himzo polovina),tamburaske pesme(zvonko bogdan,janika balas,aleksandar dejanovic,kico slabinac),crnogorski melos(ismet krcic,nikola karovic,bato radulovic),krajiske pesme(grupa drvar,tromedja,baja mali knindza) onda su ti intelektualci gomila liberalnih izdajnickih govanama koji lizu dupe zapadu i teze da uniste nas nacionalni identitet.srpska narodna muzika sa prostora svih srpskih zemalja je deo srpskog nacionalnog identiteta i svako ko ima nesto protiv nje je ustasa

 

Intelektualna elita tog vremena je mogla da bude samo istochno orijentisana jer je pochivala na uchenjima Karla Marksa. I da, svi tvoji idoli su tada okarakterisani kao takvi – kicherica/nizha forma umetnosti. Interesantno je kako su se razlichite interesne pa chak i nacionalne grupe slozile i napravile koncenzus vezan za to shta je prihvatljivo jer dolazi “iz naroda”.

 

Chinjenica da su to bile “narodne” pesme koliko i peti album Madone nikom nije zasmetala jer se takodje u skladu sa rezhimskom ideologijom doshlo do toga da svako ko izlazi iz okvira takve estetike, odnosno izrazava sumnju, individualizam ili ironiju, automatski biva prokazan jer je to neophodno da bi chitava ta skalamerija govana prezhivela.

 

Ne znam da li si primetio ali sve te razularene priproste prdnjave nose epitet novokomponovano. Dakle skupila se gomila shanera da iskoristi urodjenu sklonost naroda da bleji po kafanama i umotavshi neshto shto donekle podsecha na muziku dedovine uzme novac fabrichkim radnicima/radnicama ili poljoprivrednicima van zadruga udruzhenog rada. Usled nedostatka drugih komercijalnih sadrzhaja u to vreme, na ovim prostorima se ispraznost zhivota oduvek poshteno nadoknadjivala niskim cenama visoko akciznih roba. A i obavezno kozarchko kolo je moglo da zabavi samo pripadnike SUBNORa, koji su postepeno postajali seda populacija, ili su nestajali u partijskim chistkama.

 

I tako se rodila muzicka industrija koja je kvalitetom bila daleko ispod ostalih zemalja istochnog bloka.

 

Kao shto sam to verovatno vech pokazao bezobrazno parafrazirajuchi choveka, sklon sam da se slozhim sa Milanom Kunderom da je kich vrlo blisko povezan sa totalitarizmom. Jer pomazhe ljudima da prebrode sve sa chime bi direktno suochavanje imalo ozbiljne posledice za psihu. I zato je mnogo lepshi putich od izvora koji vodi do sisate brkate pevaljke u shumarku nego onaj koji ga je zapravo doveo do fabrike i ovog vechernjeg matinea gde se uz dobru kapljicu Rubinovog/Navipovog vinjaka misli o sobaljivanju gorepomenute nego o stvarima koje bi te mogle odvesti na goli otok.

 

Kao shto je, recimo, recitovanje “Nashih Dana” od Vladislava Petkovica Disa na partijskom sastanku.

 

E sad,

To shto je tebe takav sloj ljudi koji se dobro opario na loshem ukusu, uspeo da ubedi da je od vitalnog nacionalnog interesa da troshish pare na njihovu muziku te vech svrstava u red majmuna. Taj melos pre sto godina nije postojao, nego je samo nezreo pokushaj ponovnog izmishljanja nacionalnih odlichja od strane najiskvarenijeg sloja “crvene burzhoazije” i ima veze sa tradicionalnom muzikom koliko i simfonijski orkestri sa Teheranom. Na srechu/ ili nazalost nismo jedini. Svaka osiromashena izolovana vukojebina pati od istih simptoma.

 

I zato,

i ti i Baja i Himzo i Tozovac mozhete da se gonite u chetiri lepe pichke materine i da tamo sa sevdahom i suzom u oku ponovo prozhivljavate najgore momente i ovako usrane zaostavshtine SFRJ i da zhigoshete kao chetnika, baliju ili ustashu svakog ko ima jasno izgradjeno sliku kako o lichnom tako i o nacionalnom identitetu uz dobru kapljicu obavezno industrijski proizvedenog shpiritusa.

 

Ali molim Vas ostanite jebeno tamo. Jer niko civilizovan ne zheli da mu takvi izbljuvci prichaju o tradiciji.

Edited by matatrtaDtopikkiller
  • Upvote 5
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неофолк и ЈВ нису срање за разлику од тамбураша. Такође, цигански турски мелос убија!

 

А ко не воли народњаке, нек девера, валлахи, девера..

Edited by Álvaro Recoba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...