Jump to content

НАРОДЊАЦИ


Recommended Posts

Kako glup naslov vesti, koji đavol turbo-folk hitovi?!

 

Kad smo kod Južnog vetra, Mile odavno ne pravi dobre pesme. Za razliku od njega, Saša Jelić je vrlo dobar. Izbacio je novu pesmu na koju svira i Sava Bojić. Nije loša.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo što se istrošio, nego je i tvrdoglav, pa forsira neki užasan zvuk, a ni pevači mu nisu neki kvalitet. Poslušaj Jelića da vidiš kako bi Mile trebalo zvuči danas, a i za poređenje zadnja Miletova pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije samo što se istrošio, nego je i tvrdoglav, pa forsira neki užasan zvuk,

 

Pa u tom smislu istrošio, da ga više boli kurac za sve, samo otaljava najlakše i najjeftinije što može...

 

A taj nepodnošljivi zvuk je isti već godinama i nemoguće da mu milion ljudi nije sugerisalo drugačije, al ništa od toga.

 

Baciću pogled na Jelića kad se vratim s posla, ne mogu mu baš u kancelariji posvetiti dužnu pažnju! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je od novijeg JV ok ovo

http://www.youtube.com/watch?v=2_5UZCj1AaQ

Ima taj Ibro jos kul pesama.. Tu su uvek podeljena misljenja sto se tice Mileta i njegove ritam masine iz 1982, a i stoji da je inspiracija 0. Sto se mene tice, verovatno najmladji JV koji mogu da vrtim je poslednji Jasarov album sa njima.

Ovaj Sasa Jelic je do jaja, Sava je pojeo gitaru, a i uvek sam obozavao ovaj JV trip sa dubokim vokalima u refrenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=zp46rM5AgEk

 

Menie ova iole slusljiva, madae realno prilicna glupost i sprdnjica...ovai drustveno-politicki pamflet od teksta moe da prodze, kao i Miletovi bek vokali, koi zvuce kao da se razvalio i promukao od 2l spricera u nekoi kafani, pa posle dosao na snimanje :rockdevil:

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goiko pevacina za te pacere stoe Bas okupio...ostali muski izvodzaci u ovom novom JV-u mi se nimalo nisu doimili...medz hiljadu nekih anonimusa, ne bi se nimalo razlikovali...a kod pevacica jos veca tuga i plac maike bozie...pa Minela iz Marinkove bare e doktorka pevanja za sve njih...ispaoe Mile tvrdoglav u celoi prici, pa sad nikom ko ima trunku kvaliteta i talenta ne pada na pamet da saradzue sa njim

 

Ali sto rece Descender - ostalo e staro zlato, da se preslusava (i nista manje uziva u njemu) iznova i iznova

 

Npr ja sam bas nemilice i do iznemoglosti vrteo albume prve petorke

 

Sad malo vise bacam akcenat na Bahtiara Brulica, Hanku Paldum, Kukia itd

 

Da ne spominjem ovo

 

http://www.youtube.com/watch?v=DEyVXj0Dmgs

 

Ebena magia

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šerifov album među najbolji albumi koji je izbacio Južni vetar. Tuj doista ima i kompozicije Nazifa Gljive, ali je aranžman i dalje JV.

 

Inače, Šerif izbacio pre neki dan novu pesmu. Ponudio mi youtube da pogledam. Ne sviđaju mi se ovakve pesme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dino Merlin muzika stail...meeeh

 

Dzabe bogovski vokal, kadie bezveze protracen

 

I u grandu onai debeljan Lazic...edini lik u ne znam koliko godina da se poiavio, ima potencial da peva prave narodnjake - i kara banana...nema ko da mu napise pesmu, bacio se na dziberski haus, sa MC Yankoom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...